Autor Wątek: Final Fantasy: Advent Children  (Przeczytany 39060 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 02, 2004, 03:55:02 pm »
Kakashi
Cytuj
a w kinie zobacze, co bedzie tak na prawde (bo pirata sie nie oplaca... nie na taki HIT!!. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie klapą jak Spirit Within, na ktorego poszlo 160 melonów, i nawet polowa sie nie zwrocila. I co sie dziwic...) 

Tamaya
Cytuj
Też chciałabym się wybrać na to do kina jak do mojej miejscowości dotrze, jeżeli już dotrze do Polski w ogóle. Ale jeśli mnie przeczucia nie zawiodą to myślę, że spodobałoby mi sie bardziej niż pierwsza produkcja filmowa.
Śliczny panie, śliczna pani jak już kiedyś mówiłem nieraz i jak już nie raz inni mówili w tym topicu... ten film nie jest przeznaczony do puszczania w kinach i jak na razie to Square mówi oficjalnie że nie ma zamiaru go puszczać w kinach....

Cytuj
Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie klapą jak Spirit Within, na ktorego poszlo 160 melonów, i nawet polowa sie nie zwrocila. I co sie dziwic...) 
a byłeś na nim w kinie? bo ja nie byłem.. oglądałem na kompie... i wieeeele osób tak zrobiło... i szkoda.. bo można było o wiele lepiej odebrać ten film w kinie (takie efekty na dużym ekranie to jest COŚ) a do tego dac zarobić Square...
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2004, 03:56:15 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 02, 2004, 04:07:11 pm »
Gipsi:

Cytuj
a byłeś na nim w kinie?
bylem, srednio fajny, a wsumie to niefajny i wcale nie ze wzgledu na to, ze jeden z glownych bohaterow sie poswieca, tylko ze malo "Final Fantasowy" ten fil byl. Zero magii, echo summonow, i wogole...

Cytuj
Śliczny panie
zgadzam sie w 100%

Cytuj
śliczna pani
tego niestety nie wiem, ale mysle, ze trafnie...

Cytuj
jak już kiedyś mówiłem ja nieraz
pierwsze slysze

Cytuj
ten film nie jest przeznaczony do puszczania w kinach
ale dlaczego? przecie jak w takim Multikinie pojdzie, to sama radosc...

Cytuj
jak na razie to Square mówi oficjalnie że nie ma zamiaru go puszczać w kinach....
a moze i dobrze robia?? sie zobaczy...

Tamaya
Cytuj
Nie pamiętam takiej sceny, ale jeśli już coś to przecież mógł mieć w tym własny interes.
no, jak ten srebrnowlosy na krotko rzuca Tifa o sciane, to potem sie gapi na tego inwalide... moze to jego czary sprawily, ze Tifa sie nie polamala?

Cytuj
Też chciałabym się wybrać na to do kina jak do mojej miejscowości dotrze, jeżeli już dotrze do Polski w ogóle
jak nie dotrze, to zapraszam do siebie :grin:

Cytuj
No chyba, że Square wszedł w fazę uśmiercania bohaterów
Raczej nie. Tzn fajnie by bylo gdyby nie... w sumie to jak zrobia taki wykret, to beda mieli strajki, protesty, Lepper zablokuje ulice. I dostaną tomahawka w siedzibe jak zabiją Clouda...


Cytuj
śliczna pani
jesteś śliczna??...

Coż, i tak konczy sie moj post, i czekam na odp. :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 03, 2004, 11:59:14 am »
Cytuj
Cytuj
Też chciałabym się wybrać na to do kina jak do mojej miejscowości dotrze, jeżeli już dotrze do Polski w ogóle. Ale jeśli mnie przeczucia nie zawiodą to myślę, że spodobałoby mi sie bardziej niż pierwsza produkcja filmowa.
Śliczny panie, śliczna pani jak już kiedyś mówiłem nieraz i jak już nie raz inni mówili w tym topicu... ten film nie jest przeznaczony do puszczania w kinach i jak na razie to Square mówi oficjalnie że nie ma zamiaru go puszczać w kinach....
Cóż zdarza się zapomnieć, a może chcieliśmy sobie pomarzyć.  :)
Cytuj
Tamaya
Cytuj
Nie pamiętam takiej sceny, ale jeśli już coś to przecież mógł mieć w tym własny interes.
no, jak ten srebrnowlosy na krotko rzuca Tifa o sciane, to potem sie gapi na tego inwalide... moze to jego czary sprawily, ze Tifa sie nie polamala?
Muszę się jeszcze upewnić, ale z tego co pamiętam i widać na klatkach wyciągniętych z trailera to są tam łaczone około trzy sceny z całego filmu.
Tifa walczy w kościele z Lozem; Cloud walczy na jakimś złomowisku z Kadajem i Kadaj rozmawia z człowiekiem na wózku i zamierza zaraz wyjść z pomieszczenia.
Tak przynajmniej to odebrałam.
Co do połamania to równie dobrze mamy tu amerykanizację Japończyków, gdzie rzucanie kimś nic mu nie robi. A może nowa generacja kobiet z adamantowymi kośćmi. :)
Cytuj
Cytuj
Też chciałabym się wybrać na to do kina jak do mojej miejscowości dotrze, jeżeli już dotrze do Polski w ogóle
jak nie dotrze, to zapraszam do siebie :grin:
Nasze kinowe aspiracje ostudził narazie Gipsi. :)
Cytuj
Cytuj
No chyba, że Square wszedł w fazę uśmiercania bohaterów
Raczej nie. Tzn fajnie by bylo gdyby nie... w sumie to jak zrobia taki wykret, to beda mieli strajki, protesty, Lepper zablokuje ulice. I dostaną tomahawka w siedzibe jak zabiją Clouda...
Masz rację. Może już się nauczyli po klapie FF.Spirit Within.
Cytuj
Cytuj
śliczna pani
jesteś śliczna??.....
No myślę, że tak. W końcu nazywają nas płeć piękna.  :D  

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 04, 2004, 02:02:10 pm »
Cytuj
A może nowa generacja kobiet z adamantowymi kośćmi.
w końcu o ile sie nie myle to ten film nazywa sie "Final Fantasy" wiec chyba wszystko jest mozliwe :)

Cytuj
Nasze kinowe aspiracje ostudził narazie Gipsi
a mogło być tak pięknie... chodzi tu oczywiście o obejrzenie na dużym ekranie, zero aluzji...

Cytuj
No myślę, że tak. W końcu nazywają nas płeć piękna
cóż, nie do końca o to mi chodziło, ale ujdzie :P

a właśnie, na jednym z traileró FF7AC na samiutkim koncy byl napis, ze film pojawi sie na lato 2004... (Comming in summer 2004, tak napisali). I przyznam, ze mnie to troche zalamalo, czy to Europa jest zacofana, czy filmu jeszcze nie ma? :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 04, 2004, 06:35:39 pm »
Cytuj
I przyznam, ze mnie to troche zalamalo, czy to Europa jest zacofana, czy filmu jeszcze nie ma? 
Jak już było mówione w tym temacie kilka razy... nie filmu jeszcze nie ma...

Cytuj
QUOTE (Kakashi @ 2.11.2004, 16:07:11)
QUOTE 
No chyba, że Square wszedł w fazę uśmiercania bohaterów

Raczej nie. Tzn fajnie by bylo gdyby nie... w sumie to jak zrobia taki wykret, to beda mieli strajki, protesty, Lepper zablokuje ulice. I dostaną tomahawka w siedzibe jak zabiją Clouda...


Masz rację. Może już się nauczyli po klapie FF.Spirit Within.
a ja bym się bardzo ucieszył gdyby uśmiercili Clouda... może nie koniecznie jego ale śmierć bohatera zawsze dodaje pewnego uroku i dramatyzmu... a także i wielkiego smutku... dla takiej uczuciowej bestii jak ja śmierć bohatera w anime/mandze/grze to coś pięknego i nie pogniewam się gdy jakis bohater umrze... tylko niech to będzie pięknie pokazane a nie jakaślipa pokroju śmierć w hollywudzkim horrorze klasy B... zresztą ja to wogole myślałem po skończeniu Final Fantasy VII że wszyscy bohaterzy umarli...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 04, 2004, 07:03:39 pm »
Cytuj
zresztą ja to wogole myślałem po skończeniu Final Fantasy VII że wszyscy bohaterzy umarli...
ej no, bez przesady..... Jak dla mnie FFVII jest trochę zbyt wysko postawiony w chierarchii, żeby śkończył się śmiercią wszystkich bohaterów...... nie, to nie ujdzie... no a wogule to Square nie ma zamiaru uśmiercać żadnegoi bohatera, bo przecież już by im nie wyszły nastepne "compilation of FFVII"
 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 05, 2004, 12:42:40 pm »
Cytuj
Cytuj
Nasze kinowe aspiracje ostudził narazie Gipsi
a mogło być tak pięknie... chodzi tu oczywiście o obejrzenie na dużym ekranie, zero aluzji...
Naturalnie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, po co ludzie idą do kina. :)
Cytuj
na jednym z traileró FF7AC na samiutkim koncy byl napis, ze film pojawi sie na lato 2004... (Comming in summer 2004, tak napisali). I przyznam, ze mnie to troche zalamalo, czy to Europa jest zacofana, czy filmu jeszcze nie ma? :shu:
Istotnie jest to niepocieszające. Ale prawdopodobne skoro jakoś ostatnio czytałam, że ukończyli film dopiero w 60%.
A jak ktoś chce wydrzeć wiecej tajemnic Square'u to tu jest tego więcej tylko po niemiecku. Wiele osób szczególnie zdaje się interesować tym obrazkiem po prawej. :)
http://squarenet.gamigo.de/main.php?site=sn-news&id=1385



 

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 05, 2004, 12:58:58 pm »
ja nie znam niemieckiego  ;(  ;(

ale mam kilka pytan odnosnie FF7, co to jest: "Dirge of cerberus", "Before Crisis"?
wiem, ze to pierwsze jest na PS2, a to drugie? Jesli tez na PS2 to jeszcze troche bede musial poczekac.

Cytuj
Naturalnie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, po co ludzie idą do kina.
no chyba na film nie?

BTW, moze Tamaya znasz jakies polskie stronki o Advent Children?? przyda mi sie na informatyke, a nie chce mi sie tlumaczyc oficjalnej stronki -_-

im dluzej gadamy o Advent Children, tym bardziej sie w nim  :wub:
 :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 05, 2004, 01:06:41 pm »
"Before Crisis" jest to gra wydana na telefony komórkowe trzeciej generacij, jeden z takich telefonów jest już dostępny w sieci Plusa ;)
 

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 05, 2004, 01:50:41 pm »
Cytuj
BTW, moze Tamaya znasz jakies polskie stronki o Advent Children?? przyda mi sie na informatyke, a nie chce mi sie tlumaczyc oficjalnej stronki -_-
Głównie korzystam z tej angielskiej co ci podawałam, ale z polskiego jest dość dużo tutaj.
http://7.final.fantasy.advent.children.fil...,Film,id=106385
Trochę też śledzą to wydarzenie w Inner-World, ale jest tam też nieco zachowanych sprzecznych informacji w stylu, że to gra.
Cytuj
ja nie znam niemieckiego  ;(  ;( ?
Ja też już zapominałam ten język z dawnych lat. :)
Ale chodzi o obsadę aktorską jak ktoś chciałby wiedzieć o filmie wszystko i z tego co rozumiem mówią tam o tym co już pisałam wyżej, że film został już ukończony w 60% i na Festiwalu w Tokyo obiecywali ukończyć go jeszcze w tym roku.
( Jak ktoś zna lepiej niemiecki niech mnie poprawi.  :) )
Dałam zainteresowanym do poczytania, ale chodzi też o ten obrazek, o którym tam pisali.
http://squarenet.gamigo.de/display.php?site=news&id=5367
Mnie zainteresował, a was?


 

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 05, 2004, 07:03:24 pm »
A ja niemiecki znam i to nawet dosyć dobrze.... Ale w każdym razie, może ja mam jekieś spaczone poglądy, ale czy ten gościu na zdjęciu w linku od Tamaya'i przypomina do złudzenia Sephirotha? Wy też tak myślicie, czy to może tylko mi odbija?
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 05, 2004, 07:26:25 pm »
taaa.... ale sadze ze to bedzie flashback....
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 05, 2004, 09:56:24 pm »
Cytuj
ale czy ten gościu na zdjęciu w linku od Tamaya'i przypomina do złudzenia Sephirotha?
nie on go nam nie przypomina... to jest on... tylko moim zdaniem jest tam troche przepakowany i wygląda jak amerykański żołnież <buerk>


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 06, 2004, 10:04:53 am »
Cytuj
A ja niemiecki znam i to nawet dosyć dobrze.... Ale w każdym razie, może ja mam jekieś spaczone poglądy, ale czy ten gościu na zdjęciu w linku od Tamaya'i przypomina do złudzenia Sephirotha? Wy też tak myślicie, czy to może tylko mi odbija?
Skoro znasz niemiecki to nie powinieneś mieć aż tyle wątpliwości koło obrazka w głównym linku do tej strony z nim jest notka.  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 08, 2004, 11:13:21 pm »
hmmm ostatnio się dowiedziałem dziwnych rzeczy...
podobno Final Fantasy:Advent Children nie jest kontynuacją Final Fantasy tylko filmem osadzonym w realiach Final Fantasy VII... to może oznaczać że to może być inna historia zapominająca o tym co działo się w grze... ale chyba tak nie będzie bo przeca na trailerze jest pokazane jak Cloud trzyma Aeris na rękach więc raczej będą powiązania do gry... ktoś coś słyszał o tym? To na 100% jest sequale FFVII?:>


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 09, 2004, 09:39:35 am »
Cytuj
hmmm ostatnio się dowiedziałem dziwnych rzeczy...
podobno Final Fantasy:Advent Children nie jest kontynuacją Final Fantasy tylko filmem osadzonym w realiach Final Fantasy VII... to może oznaczać że to może być inna historia zapominająca o tym co działo się w grze... ale chyba tak nie będzie bo przeca na trailerze jest pokazane jak Cloud trzyma Aeris na rękach więc raczej będą powiązania do gry... ktoś coś słyszał o tym? To na 100% jest sequale FFVII?:>
Widziałam identyczne sceny na tylu polskich i zagranicznych stronach, że chyba musi coś w tym być. Zdziwiłabym się jakby po tym wszystkim miałoby być inaczej. Cloud i kilku innych znajomych z gry pojawili się również na oficjalnej stronie Square'u, więc chyba nie robią sobie jaj. Poza tym gdy ostatnio studiowałam na jednym z ostanich trailerów postać na wózku naprawdę wydaje się, że to będzie Sephiroth.  

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 09, 2004, 05:10:10 pm »
ej, no... proszę nie szerzyć takich teorii spiskowych. Osadzenie tej historii w świecie FFVII i nie zrobienie z tego kontynuacji tej gry byłoby absurdem.... FFVII AC na pewno jest kontynuacją wątku z FFVII. Jetsem tego praktycznie w 100% pewien. Kto oglądał traileraz z targów E3, wie, ze po wstawce kiedy Cloud chowa Aeris jet taki napis "two years later". Oczywiście w oficjalnych źródłach także podaje się, zę akcja AC toczy się 2 lata po zakończeniu wątku z gry....... ciekawe jakie jeszcze teorie spiskowe ludzie są w stanie wymyślić :P
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 09, 2004, 05:45:54 pm »
Na tej twojej notce Tamaya po niemiecku właściwie nie ma zadużo, można się dowiedzieć że w Toyko po raz kolejny puszczono 25 minutowy fragment filmu FFAC a takze do tego wcześniej nie pokazywany Making of... oprócz tego na konferencji było paru znanyh typów i powiedziano że na razie film jest gotowy w 60% ale teraz prace będą szły już o wiele szybciej, nie wiadomo kiedy będzie premiera ale twórcy zapowiadają "następny rok"  i najprawdopodobniej będzie to początek 2005 roku (w japoni) ofkoz jak widać podali tam liste osób podkładających głosy i biorących udział w sesji motion capture...
aha no i napisano (to do tych co by nie wieżyli ;) ) że film ukaże się na DVD i na płytce do PSP...

Cytuj
ej, no... proszę nie szerzyć takich teorii spiskowych.
Wiesz ja tylko mówie to co wywnioskowałem z listy do N+ i odpowiedzi Banana w najnowszym n+... ale wiesz właściwie film się nie nazywa FFVII-2 tylko wiadomo jak... mogą jeszcze zrobić coś takiego że to będze takie co by było gdyby.... a prawdziwą kontynuacje powiedzmy wydadzą jako gre...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 09, 2004, 11:37:12 pm »
Cytuj
na płytce do PSP...
co to jest? ja sie pytac nie wstydze, a to mnie ciekawi.

hmm. ale dlaczego w japoni puszczaja niedokonczony film? czy to aby nie.... nie fair? to tak jakby glodnemu w szpitalu puscic "Pascal, po prostu gotuj", a nad luzkiem na sznureczku powiesic hamburgera, a pacjenta przywiazac (niezle porownanie co? mi podobnie zrobili <_< ).

a osobiscie znajac zycie to moga sie do 2005 nie uwinąć, i to chyba nie najlepiej, ze tera prace pojda szybciej. nie bedzie to mialo wplywu na jakosc filmu? bo raczej tak, a szkoda. lepiej byloby chyba poczekac troche dluzej i zobaczyc arcydzielo wsrod arcydziel, a nie tylko arcydzielo  O_o  kapujecie?

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Advent Children
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 10, 2004, 09:34:29 am »
Cytuj
Cytuj
na płytce do PSP...
co to jest? ja sie pytac nie wstydze, a to mnie ciekawi.
Zdaje się, że to skrót od Państwowa Straż Pożarna i to pewnie ma coś wspólnego ze sceną Sephirotha w płomieniach. :D
Oczywiście żartuję bliższa opcja to Professional Sound Project jakby pewnie powiedział mój brat. No, a tak na poważne też nie wiem co to jest, ale bardziej ludzko brzmi dla mnie DVD.
Cytuj
a osobiscie znajac zycie to moga sie do 2005 nie uwinąć, .

Niech żyje pesymizm.  :) Ale masz rację, pamiętam jak w minionym sierpniu wszyscy wyglądali japońskiej premiery i mówili, że coś się przedłuża i chyba będzie na jesieni. A może chodziło o tą jesień 2005.