Autor Wątek: Metal itd  (Przeczytany 15876 razy)

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 16, 2004, 10:41:32 pm »
Komu po co, jeżeli coś nie podchodzi nam pod standart danego gatunku czy rodzaju tworzymy nowy aby móc go opisać i określić(ewentualnie zaszufladkować)...Numetal robi teraz zawrotną kariere właśnie dzięki zespołą pokroju korna ;) a że jakoś trza ten nuert było nam określić też powstaje nowy nurt metalu czyli Numetal..
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2004, 10:43:23 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 17, 2004, 03:28:29 pm »
ej, dark_cloud maskotka Iron Maiden nazywa sie Eddy, anie Freddy.
wiem bo to moja ulubiona kapela. dali tak zajebiste(mam nadzieje że nie figuruje to słowo na liście przekleństw:)) koncerty w Polsce (zwłaszcza w Katowicach 3 czerwca!!!), Ze zacząłem ich ubustwiać.
lubie też Dio

moje the best
kapela: 1 Iron maiden
2.Dio

Album:1. Iron Maiden- Brave new world
2.Rainbow-Rising
3.Deftones-White pony

utwór:1.rainbow-Stargazer
2.Iron Maiden-Nomad
3.Black Sabbath-Falling on the edge of the world

wokalista:1.Dio
2.Dickinson
3.Halford

PS. (możecie bluzgać:)) nie lubie Metallici, nu-metalu,death,black też:)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 23, 2004, 02:28:54 pm »
Ech, właśnie w moje skromne ręce wpadła S&M Metalliki... ech, rarytas, rarytas. Jak to mówią lepiej późno niż wcale....
Kame Hame Ha

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 23, 2004, 04:22:20 pm »
Cytuj
Ech, właśnie w moje skromne ręce wpadła S&M Metalliki... ech, rarytas, rarytas. Jak to mówią lepiej późno niż wcale....
dobra ale chyba orginaly lepsze  ;) i tak uwazam ze pierwsze 4 plyty metalliki byly najlepsze  :rolleyes: Ja tam ostatnio jakos zaczelem sluchac sepultury   :P  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 23, 2004, 09:59:10 pm »
A ja kamelotu ;) nie ma to jak troche ballad i power metalu :P kamelot przeżywa u mnie renesans :P
]


Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 23, 2004, 10:03:42 pm »
to ja może powiem tak. Metal to nawet fajna sprawa..... fajnie brzmi gitara elektryczna, ale po co wokaliści się wydzierają swoimi chropowatymi głosami i śpiewają ciągle o śmierci?
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

MarvelliX

  • Gość
Metal itd
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 24, 2004, 01:24:27 am »
Bo w dzisssiejszych czasssach zło ma wzięcie (śmierć=zło), wszystko co złe jessst dobre (już gdzieś to widziałem <_< )

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 24, 2004, 08:50:52 am »
Hej :D kamelot wcale nie ma textów związanych ze śmiercią to zależy od rodzaju metalu... wiadomo że jak grają Death czy Black nie będą śpiewać o miłości ;)
]


Offline Chibi-vampire

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • http://
Metal itd
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 26, 2004, 03:36:23 pm »
niom tio napewno faktem jest
Ja tam i tak uważam że rządzi Apocaliptyca ale prócz tego słucham SOAD ,i kilka innych tytułów niestety pamiętam tylko, te które uwarzam za najleprze ... :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2004, 03:37:22 pm wysłana przez Chibi-vampire »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 27, 2004, 11:55:44 pm »
Cósik stanęło z tym metalem... co tam ostatnio odkryłem to Artorsis :) 4 marvell must have... :P a ogólnie nic ciekawego się nie dzieje... chyba przynajmniej nic ciekawego znaleść nie mogę... cały czas teraz SGU i Artrosis na zmiane, jeżeli ktoś lubi jak dorzucić dużo elektroniki do qrcze siak to nazwać bedzie że chyba death metalu to niech zarzuci Zyklona też jest gut ;) mimo iż nie lubie takiego napierd... to to jest nizłe :) over and out...
]


Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Metal itd
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 01, 2004, 06:01:40 pm »
Teraz coś ostrago (De6v6il6 :wub: )

Muzyczka raczej przyjemna dla ucha
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Yoshi

  • Soldier
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://
Metal itd
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 01, 2004, 06:03:27 pm »
Ja tam też lubie metal a najbardziej Metallicę (Whisky In the Jar, Frantic itd...), Limp Bizkit (Rollin itd...), Linkin Park, Rage Against The Machine (Know Your Enemy, Wake Up)...i wiele, wiele innych

Offline Gureko

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
    • http://
Metal itd
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 27, 2004, 07:59:48 pm »
Yoshi zespoły, które podałeś to nie są zespoły metalowe. (no Metallica kiedyś tam była metalowa:P) Linkin Park, Limp bizki itp. to zespoły new-metalowe (zwane new-shitem) albo Trip Hopowe (cokolwiek to znaczy).

Ulubione zespoly :
Iron Maiden
Pantera
SlipKnot
Hammerfall
Rhapsody - najlepszy zespół power metalowy :D
Vader
Children of Bodom - The Best of The Best of The Best :D
Morbid Angel
Soulfly
Cannibal Corpse
Behemoth

ulubieni wokaliści :
Luca Trulli - Rhapsody
Bruce Dickinson - Iron Maiden
Corey Taylor - SlipKnot

ulubiony perkusista :
Joey Jordison of course :)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 27, 2004, 08:03:21 pm »
Tak sobie przegladalem ten temat i natknalem sie na posta shmatana
Cytuj
a ulubione kawalki ? "Zelda" SoaD
chcialbym tylko sprostowac - to jest piosenka rabbit costam tyle ze gosciu ma glos jak serj i wszyscy mysla ze to soad ale shavo (ten lysol z soad) mowil w jednym z wywiadow (mozna sciagnac sobie mp3 z wiekszosci stron o soad z tym wywiadem) ze nie maja z tym nic wspolnego...  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Metal itd
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 08, 2005, 08:36:36 pm »
ja z metalu lubie Metallice, Iron Maiden, Balck Sabbath, i inne  ale te 3 na 1st position!!
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 07, 2005, 01:10:12 am »
patrzę, że temat stoi, a pogadanki o metalu przeniosły się do topicu o wszystkich rodzajach słuchanej muzyki.... no cóż. Więc odkurzę ten temat. OStatnio jak się tu chwaliłem, to z zamiłowaniem słuchałem... KoRnu, Systemu no i wpadła mi w łapki płytka S&M Metalliki. No więc od tamtego czasu rozszerzył się mój światopogląd metalowy. Słuchałem już różnych odmian od czystego metalu po sam death metal. No i stałem się maniakiem Metalliki. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale stałem się. Ale po obejrzeniu wideo z koncertu Family Values muszę stwierdzić, że Rammestein to zespół, na którego koncert najchętniej bym poszedł w najbliższym czasie... Du.... Du Hast... Du Hast Mich.... swietny kawałek. Mimo wszystko dla mnie nadal najlepszym gatunkiem jest metal. Oprócz niego Rock.
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 13, 2005, 08:21:29 pm »
Kiedyś słuchałem o wiele więcej hard rocku, teraz zrobił się ze mnie popowy chłopczyk ;]

Kiedyś jesczez zanim słuchałem jMusic leciał u mnie czasem Korn, Slipknota kilka kawałków... później było JMusic i wiele Hardrockowych zepsołów z  tamtąd których nie ma po co wymieniać bo i tak nikt nie zna.

Aktualnie z HardRocku słucham tylko Dir en grey, który oczywiście kocham i jest drugim moim ulubionym zespołem. Nightmare który poprostu uwielbiam za jedną płyte, Pozatym SOAD raz na jakiś czas poleci, a jak przyjdzie do mnie Hip hopófka to nawet częściej, czasem jeszcze MUCC czy D'espairs Ray i czasem pewnie jescze jakieś inne z jMusic ale osttanio na serio żadko.

Rammstein gra słabo, kiedyś upierałem się że ich lubie, zawsze mówiłem że są spoko, ale w sumie teraz doszedłem do wniosku że tak na dobrą sprawe słucham tylko ich pojedyńczych kawałków i nie mógłbym się zdobyć na przesłuchanie całej płyty... kiedyś ofkoz słuchałem ale teraz już bym nie mógł.
Mają 2 genialne piosenki Mutter i Mein Herz brennt ale pozatym raczej kilka takich całkiem fajnych a reszta to dla mnie lipa.

Korna kilka tracków mi się zawsze podobało, ale teraz wogóle nie mam zamiaru przesłuchiwać nowej płyty... tym bardziej że ostatnio jak staram się przesłuchać jakieś piosenki Korna które daje mi kumpel wydają mi się jacyś tacy... bezpłciowi...

SOAD i ich nowa płyta -też nie mog się zabrać za nią, Mesmerize był bardzo fajny i nie raz nie 2 u mnie poleciał a Radio/Video stało się jednym z moich i hip hopówki mej większych hitów karaoke. Super piosenka ;] No i właśnie Mesmerie było bardzo fajne, a Hypnotize Zell opisał jak opisał i najpierw jeszcze kilka razy przesłucham Mesmerize zanim zabiore się za Hypnotyze.

a tak BTW to kto nie zna jeszcze Dir en grey (chyba już na tym forum nie ma takich ;]), albo zna ale nie widział ich na żywo to tutaj jest PV do Dir en grey - Obscure (live).
To taki klip który był puszczany w TV a były na nim zlepione urywki z koncertu 5 Days BLITZ a podłożony jest track Obscure.
Mi się to kiedyś bardzo podobało, a mój kumpel pokochał Dega za ten klip, no ale on  dziwny jest ;]
Dir en grey - Obscure (live)
http://www.megaupload.com/?d=H3H13WSL


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 13, 2005, 09:26:26 pm »
Cytuj
No i właśnie Mesmerie było bardzo fajne, a Hypnotize Zell opisał jak opisał
mna sie az tak nie przejmuj... po prostu moje wymagania wzgledem soadu sa bardzo duze i z tego wynikla ta ocena... jednak i tak, pomimo ze plytka jest slabsza od mesmerize to ma 7 bardzo dobrych kawalkow (wprawdzie na 12, co daje 5 bardzo lipnych, ale mniejsza z tym) i dla nich warto jak najbardziej przesluchac te plyte, wiec radze ci tego nie odkladac :P

a co do rammsteinu, korna i slipknota - kawalki od tych zespolow, ktore uwazam za genialne mozna w sumie policzyc na palcach jednej reki (slipknot - nie znosze tego zespolu, korn - jedno genialne thoughtless i rammstein - genialne sonne i du hast... keine lust mi sie znudzilo :-/), tak wiec mozna powiedziec ze soad jest fenomenem dla mnie w tym gatunku... nie wiem co, ale cos w sobie maja, czego ww. zespoly moga im tylko pozazdroscic ;f
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 20, 2005, 01:00:40 am »
Ja tu mógłbym stwierdzić z kolei że System Metallice do pięt nie dorasta, a co do starszych płytek KoRna, to się akurat Zell mylisz, bo Untouchables według mnie było najgorszą ich płytą i poszli na komerchę, nawet w tym genialnym kawałku ją słychać. Najlepsza płytka - genialne Issues i kawałek Falling Away From Me... najlepszy i najbardziej klimatyczny. Rammestein z kolei jest świetny, bo grają po niemiecku i to się mi w nich podoba. Z kolei Slipknot - znam kilku maniaków, którzy udowodnili by od ręki wyższość Slipknota nad czym kolwiek. Ale co do Slipknota, to ja też aż tak nie przepadam za nimi, ale posłuchać nie zaszkodzi. Udowodnij mi Zell że się mylę ;) to jest taka mała prowokacja. Oczywiście Zell wie, że _dc_ bardzo lubi SOAD, ale przyjmijmy, że ich nie lubię :)  
Kame Hame Ha

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 20, 2005, 05:19:42 pm »
1: mowilem o zespolach hard rockowych, a metallica (przynajmniej jak dla mnie) niezbyt sie w tym gatunku miesci... wiec porownywanie tego to jak udowadnianie wyzszosci pizzy z tunczykiem nad pizza z oliwkami i na odwrot ;F

2: szczerze mowiac to nie podoba mi sie za bardzo ten kawalek (falling away from me)... dlaczego? pewnie z tych samych powodow, co reszta kawalkow korna (sam nie wiem co jest w thoughtless, a jesli twierdzisz ze komercha to widocznie komercha tez moze byc dobra :F), tzn:
- glos wokalisty jest srednio elo jak dla mnie
- lubie niski stroj, ale bez przesady... siedmiostrunowki sa zdecydowanie nie dla mnie, bo takie niskie riffy to juz mi podchodza pod pierdzenie... ja tam sie dobrze czuje z moim dropped d i nie wyznaje zasady ze im nizej tym wiecej szatana... riffy w wysokich pozycjach tez moga miec powera :F

3: wymieniles wlasnie najwieksza wade rammsteina heh... co jak co, ale jezyka mordoru to strawic za nic nie moge :-/ a muzyka? moze leciec w tle, przeszkadzac mi nie bedzie a moze i nawet bede podrygiwal noga ale tak na codzien do sluchania to srednio mi sie podoba to...

4:
Cytuj
Z kolei Slipknot - znam kilku maniaków, którzy udowodnili by od ręki wyższość Slipknota nad czym kolwiek
dammit... nad mount everestem tez?

5:
Cytuj
Udowodnij mi Zell że się mylę
udawadnianie, ze ktos ma zly gust to czad heh.... ja ci tego nie udowodnie, ty mi tego nie udowodnisz, bo akurat w sprawie w ktorej najwazniejszy jest gust to ciezko jest cokolwiek udowodnic heh...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2005, 05:21:47 pm wysłana przez Zell Dincht »
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"