Autor Wątek: Metal itd  (Przeczytany 16208 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 19, 2004, 01:14:32 pm »
Mnie się podobała... może dlatego, że to pierwsza, którą kupiłem a nie pożyczyłem. Kawałki które mi najbardziej się podobają : My World, Unnamed Feeling, Sweet Amber i Frantic. Ogólnie wszystkie są świetne.                            
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 26, 2004, 07:12:28 pm »
Ja z Metalu to slucham tylko Dir en grey (JRock) oni zawsze byli podpisywai do Punk Metalu ale ich najnowsza plyta \"Vulgar\" jest tak inna ze nie mozna okreslic ich stylu ale jest to zdecydowanie zespol mocno gitarowy (dwoch gitarzystow i basista wymiataja tak strasznie ze ich ubostwiam i zrobilem sobie fryzure podobna do jednego z nich/Totchiego/ :D )
 Podoba mi sie troche muzyka Mettalici ale nie moge zniesc glosu ich wokalisty(przepraszam ale on dla mnie brzmi jak wykonawaca Country) wiec raczej ich nie slucham choc podobal mi sie nawet Blackalbum(jedyny metalowy oryginal jaki qpilem), strasznie nie lubie LP poniewaz kazda ich piosenka jest dla mnie taka sama refren spiewa koleszka w okularach a slowa ten czarny z brudka, i gitary tez brzmia bardzo podobnie w ich piosnkach w kazdej piosence gdy slucha sie calej plyty to juz mi sie zygac chce,ale wiem ze jest to bardzo lubiany zespol wiec mam dla nich szacunek ze potrafia trafic w gusta ogulu.
   Dir en grey Rulez szczegolnie album Vulgar ulubione piosenki \"Kasumi\"; \"Obscure\"; \"Red...\" i \"Audience Killer loop\"                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Mishimaru Kobayashi

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 27, 2004, 01:38:14 pm »
Cytuj
Brakowało mi tego tematu. A ja po prostu uwielbiam ten gatunak muzyczny.(METAL) Moje ulubione zespoły to SOAD, Mettalica i KoRn. Ulubione kawałki: Chop Suey. Sugar, (soad) Nothin Else Matters, St Anger(metallica) i Right now oraz Daddy (korn) Teraz wy. piszcie


Koleś, robisz z siebie pośmiewisko, zespoły które wymieniłeś nawet nie podchodzą pod metal, (może jedynie Mettalica), nie moge patrzeć na takich frajerów jak ty więc przeczytaj uważnie:

-mylisz Rock z Metalem, ośmieszasz \"dobre imię\" prawdziwej muzyki Metal zaliczając do niej jakieś pseudometalowe śmiecie jak SoaD.

-wydaje ci że znasz się na Metalu, a pewnie nawet nie znasz takich zespołów jak \"Black Sabbath\", \"Venom\", \"Sepultura\" czy \"Slayer\" które uznawane są za przedstawicieli muzyki Metal.

-ośmieszasz się po prostu pisząc wypisując takie bzury, jesteś pseudometalowcem, pozerem który uważa się za znawcę Matalu, radzę ci wiecej nie wypisywać takich farmazonów bo robisz z siebie durnia.
Miłego dnia.                            
Watashi wa Mishimaru to moshimasu...

Sakura doko ni arimasuka?, Japan! :-)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 27, 2004, 01:46:22 pm »
RAZ:
SOAD NIE JEST ŚMIEĆIEM! TO SOBIE ZAPAMIĘTAJ
DWA:
JA NIKOGO NIE KRYTYKUJĘ ZA JEGO POGLĄDY
TRZY:
NIE JESTEM PSEUDOMETALOWCEM
CZTERY
ZESPOŁY PRZEZ CIEBIE WYMIENIONE ZALICZANE SĄ DO DEATH METALU TYPOWEGO DLA SATANISTÓW PO ZA TYM TE ZESPOŁY NIE TWORZĄ JUŻ KAWAŁEK CZASU
PIĘĆ:
JAK NIE MOŻESZ PATRZEĆ NA MNIE TO NIE PATRZ
SZEŚĆ:
WOGÓLE NIE CHCE MI SIĘ STOBĄ GADAĆ
SIEDEM:
sayonara, miłego dnia, pozdrawiam, i mam sugestię jak mniebluzgasz, to rób to na privie....                            
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 27, 2004, 04:51:50 pm »
Cytuj
-wydaje ci że znasz się na Metalu, a pewnie nawet nie znasz takich zespołów jak \"Black Sabbath\", \"Venom\", \"Sepultura\" czy \"Slayer\" które uznawane są za przedstawicieli muzyki Metal.

-ośmieszasz się po prostu pisząc wypisując takie bzury, jesteś pseudometalowcem, pozerem który uważa się za znawcę Matalu, radzę ci wiecej nie wypisywać takich farmazonów bo robisz z siebie durnia.
Miłego dnia.


Mishimaru Kobayashi czy ty czasem nie przesadzasz! Zahowujesz sie jakbys byl jedyna wazna osoba na ziemi i wszystko co sie podoba tobie musi przypasic innym, zachoujesz sie troche tak jak otaki mangi ktorzy uwazja ze wszyscy ktorzy nie ogladaja tych ambitnych mang co oni to sa lamerzy! A co do komercji i tandety to w J-Rocku tez tego troche jest i mimo iz J-Rock to raczej calkiem inna muzyka (przynajmniej pod wzgledem wygladu scenicznego) to w cale nie oznacza ze nie jest tandetna.Dla mnie moj ukochany Dir en grey kiedys byl mocno tandetny przebierajac sie za te babki i z tymi ich wloskami kolorowymi i dlugimi teraz juz nie sa tak tandetni (przynajmniej dla mnie) ale to nie miejsce na gadanie o tym temat J-Rocku jest na forum o japonii (na ktorym dostalem tyle odpowiedzi ze nie wiem z kim rozmawiac :D )                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 27, 2004, 06:17:40 pm »
Wiecie, bez kłótni itd. Proponowałbym przesdstawić, dlaczego nie można zaliczyć tych zespołów pod metal itp.
BTW: Miłego dnia.                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 27, 2004, 08:38:32 pm »
Metal to szerokie pojecie, nawet bardzo szerokie  :)  niektorzy zaczynaja klasyfikacje metalu juz od takich zespolow jak Linkin i tym podobne a inni od \"troche ciezszych\" kawalkow. Wiec nie powinno byc klotni w takiej sprawie bo kazdy ma swoj gust. Dla jednych powiedzmy Slayer to chleb powszedni i sluchaja go codzinnne i nie rusza ich taka muza inny mogo powiedziec \"ze to jest za moce\" wiec jeszcze raz powiadam wam KAZDY MA SWOJ GUST  :D                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 28, 2004, 12:39:29 am »
Cytuj
-wydaje ci że znasz się na Metalu, a pewnie nawet nie znasz takich zespołów jak \"Black Sabbath\", \"Venom\", \"Sepultura\" czy \"Slayer\" które uznawane są za przedstawicieli muzyki Metal


ja slyszalem ze \"Kreator\", Canibal Corpse\" (jakos tak sie pisalo, juz nie pamietam) to tez zespoly metalowe...podobno Linkin Park to tez odmiana metalu, tak jak SOAD, KoRn i wiele, wiele innych...Mishimaru Kobayashi, twoj sposob \"uswiadamiania\" ludzi jest bardzo dziwny, watpie aby poskutkowal...i licznie sie z innymi gustami tez jest mile widziane...milej nocy...                            

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 28, 2004, 01:38:50 pm »
No dobra, z racji, że zostałem określony pseudometalowcem, wnikłem głębiej w ten temat... mój kuzyn, 28 lat, od 15 lat słucha metalu non stop. Po rozmowie mogę stwierdzić iż
PO PIERWSZE
 Istnieją trzy zasadnicze odmiany metalu: Death Metal s którego wywodzą się grupy takie jak Black Sabath, Slayer, Venom, czyli prekursorzy i założyciele metalu. Grają bardzo ostro. Drugą odmianą jest bardzo popularny Heavy Metal i to przede wszystkim Phantera, Down, Iron Maiden i kupa innych grup muzycznych. Są to ostre kapele muzyczne, ale na pewno spokojniejsze od Slayer, czy Black Sabath. I wreszcie trzecia grupa do której zaliczane są KoRn i Soad zbluzgane przez naszego kolegę japończyka... ta grupa jest określana po prostu Metalem i tworzą w niej najłagodniejsze kapele muzyczne, jeśli o metal chodzi. To tyle teori. W praktyce
 PO DRUGIE
Mishimaru Kobayashi jeśli chcesz coś skrytykować, to najpierw zbadaj sprawę do samego końca. Nie zaprzeczę, metalowcem jesteś, nie nazwę cię pseudometalowcem. Ale na miano PSEUDOZNAWCY metalu zasługujesz jak najbardziej.
 To tyle. Nie mam już ochoty się kłócić co jest lepsze a co gorsze. To co się tu stało to jawny przejaw na nietolerancję w muzyce. Nie mam nic więcej do dodania. Proszę wstać sąd wyszedł. Rozprawa odwołana.                            
Kame Hame Ha

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 28, 2004, 03:04:10 pm »
W takim razie co zrobić z szufladkami z napisami `Power Metal`, `Nu-Metal`, `Doom Metal` itp? Wszysko do 3 grupy `zborczej` ?
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 29, 2004, 10:55:31 am »
Ehem.. to są już podgatunki w poszczególnych rodzajach. Wiesz Alakir, ja aż takim znawcą nie jestem, a mojego kuzyna ciężko jest mi teraz dorwać - wyjechał aktualnie do USA...                            
Kame Hame Ha

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 02, 2004, 03:53:48 pm »
Cytuj
W takim razie co zrobić z szufladkami z napisami `Power Metal`, `Nu-Metal`, `Doom Metal` itp? Wszysko do 3 grupy `zborczej` ?


tutaj sprawa wyglada podobnie jak z grami...serie RE lub SH mozna nazwac survival-horror czy jak tam to jeszcze zwa, ale i tak wszyscy zaliczaja te gry do grupy ogolnej przygodowek...a nie wdaje mi sie aby sensownym rozwiazaniem bylo tworzenie osobnej nazwy dla kazdego nowego trendu muzycznego                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 02, 2004, 05:44:18 pm »
ja tam wszystko sprowadzam do metalu  :D  nazwe cos nu-metalem to  ktos bedzie nazekal  :) wiec po co sie meczyc wszystko metal i koniec  :D                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 03, 2004, 07:42:36 pm »
mam pytanko ... czy ktos sluchal najnowszej plyty KoRna \"Take a look in the mirror\"  :?: bo zastanawiam sie czy warto sciagac.                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Metal itd
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 04, 2004, 12:08:34 am »
Cytuj
mam pytanko ... czy ktos sluchal najnowszej plyty KoRna \"Take a look in the mirror\"  :?: bo zastanawiam sie czy warto sciagac.


Ściagąc warto, ale oryginała bym niekupił. To samo jest na innych płytach już. Nie chodzi bynajmniej o to że powrzucali stare piosenki czy covery, ale poprostu zespół \"stoi w miejscu\" jak słuchałem pierwszy raz to przy prawie każdej piosence nachodziło mnie uczucie - \"ej ale to jest podobne do xxxx\" Ale ogólnie płytka całkiem całkiem fajna, jednak tych parudziesięciu zeta bym nie wydał  :)                            

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 14, 2004, 11:54:43 pm »
Hehe... co do metalu to nie tylko powinno się tworzyć nowe nazwy nurtów ale trzeba to robić... zdecydowanie łatwiej określić swój gust muzyczny niż kiedy mówisz metal... metal to szerokie pojęcie i po to tworzone są nowe nazwy ARD... a i LP to NIE JEST METAL... hehe skoro już to wyjaśniłem :) to należy napisać że trawie takie zespoły jak:
- Nightwish
- Kamelot
- Hammerfall
- Manowar
- Epica
- After Forever
- Tristania
- While Heaven Wept
- Theatere of Tragedy
- Therion
i na koniec Rotting Christ :) nie wiem czy cóś pominołem ale chyba nie  :twisted:                            
]


Offline Hotaru

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 17, 2004, 10:41:42 am »
Cytuj
No dobra, z racji, że zostałem określony pseudometalowcem, wnikłem głębiej w ten temat... mój kuzyn, 28 lat, od 15 lat słucha metalu non stop. Po rozmowie mogę stwierdzić iż
PO PIERWSZE
 Istnieją trzy zasadnicze odmiany metalu: Death Metal s którego wywodzą się grupy takie jak Black Sabath, Slayer, Venom, czyli prekursorzy i założyciele metalu. Grają bardzo ostro. Drugą odmianą jest bardzo popularny Heavy Metal i to przede wszystkim Phantera, Down, Iron Maiden i kupa innych grup muzycznych. Są to ostre kapele muzyczne, ale na pewno spokojniejsze od Slayer, czy Black Sabath. I wreszcie trzecia grupa do której zaliczane są KoRn i Soad zbluzgane przez naszego kolegę japończyka... ta grupa jest określana po prostu Metalem i tworzą w niej najłagodniejsze kapele muzyczne, jeśli o metal chodzi. To tyle teori. W praktyce


Przepraszam bardzo, ale chyba zbytnio obeznany w tym temacie nie jestes... pozwol ze sprostuje Twoja wypowiedz (z calym szacunkiem:D)
Black SabBath - HARD ROCK HEAVYMETAL
Venom - BLACK METAL
Slayer - TRASH METAL
nie PHantera tylko Pantera - trash hardcore :D
Ironi faktycznie graja heavy metal :)

KoRn NIE jest zaliczany do metalu                            

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 17, 2004, 03:05:03 pm »
NO cóż, ja napisałem to, co mi powiedział kuzyn, nie do mnie mniej pretensje. Zresztą wtedy byłem mocno (censored) przez tego jak mu tam japończyka od siedmiu boleści.
Skoro KoRn to nie metal, więc do czego go zaliczysz?
Jeszcze raz pisze - pretensje i zażalenia kierujcie do mojego kuzyna kierunek USA - adresu nie podam.
 A ja nigdy nie nazwałbym się znawcą, bo za mało muzy słucham.                            
Kame Hame Ha

Offline Hotaru

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 19, 2004, 09:47:14 pm »
Jesli nie jestes pewien tego co piszesz to lepiej w ogole nie pisz...
Zaliczanie Korn\'a do metalu to tak samo jakbys zaliczyl Sweet noise albo Mansona do metalu;/... z reszta zapytaj pierwszego lepszego metalowca to Ci powie, ze KoRn to NIE jest metal...
Wprawdzie metalowka nie jestem, ale KoRn to dla mnie hardcore rock.
A tam apropos moje ulubione zespoly to
- Anathema
- Opeth
- Therion
- Katatonia
- Tool
- Alice in chains
- Acid drinkers
- Vader
- Lacuna Coil
no i jeszcze \"pare\" innych                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Metal itd
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 19, 2004, 09:55:21 pm »
ludzie ale wy macie problem...klocicie sie nie wiadomo o co...narobilo sie tych gatunkow metalowych tyle, ze powoli sami sie w tym gubicie i sprzeczacie ze to powinno byc tu a to tu...przeciez to wszystko i tak jest METAL...obojetnie czy Black czy Trash czy jeszcze inny...ja osobiscie nie jestem wielkim fanem metalu, choc niektore kawalki sa niezle...przypatruje sie tak tej waszej dyskusi i nie moge sie nadziwic...o co wam chodzi :?: ...czy to jest az takie wazne czy zespol gra XXX Metal czy YYY Metal...dla mnie nie...