Autor Wątek: Sephiroth  (Przeczytany 24260 razy)

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Sephiroth
« dnia: Stycznia 03, 2004, 01:08:29 am »
Heh, pierwszy temat na tej części forum po pożarze (:D), więc należy poświęcić go najdebeściarskiej postaci w historii serii Final Fantasy... pooooooooznaaajcie... SEPKA!

(na forum wbija się srebrnowłosy kolo z dłuuuuuuugim mieczem)

Patrzcie na te muskuły, a jaaaaaaakieeeeeeegooo ma........ miecza. A zresztą co będziecie patrzeć, przecież to audycja radiowa...

W każdym razie odpowiedzcie sobie co sądzicie o Sephirocie. Ale tym razem - wyjątkowo - nie chodzi mi o spamerskie stwierdzenia w stylu \"przekozak\", ale rzeczowe podejście do sprawy.

Ja uważam, że Sephiroth jako taki - może nie jako postać pozytywna - jest nieodzowny dla historii FF7, był kroplą która przepełniła czarę - jednocześnie spełnieniem \'zniszczenia\' które wieki wcześniej przyniosła \"Klęska z Niebios\" - Jenova, najwyższym efektem starań Shinry i chorych ambicji Hojo i... lekko zagubionym w tym wszystkim, w pewnym sensie szalonym człowieku. Na Planecie nagromadził się ogrom zła, Jenova owa, czy skorumpowana Shinra, a on go w sobie koncentrował, by ponieść klęskę - i przez to oczyścić z tego wszystkiego świat. Kontrolowała go Jenova, sam na pewno by tego nie zniósł, panowałoby nim niemal szaleństwo, które ogarnełogo w Nibelheim. Jako człowiek - nie mógł znieść tego brzemienia - co sprawia, że jest w moich postacią tragiczną...

Fajnie piszę? :D Jak wam się podoba moje nowe oblicze? :D                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:15:48 am »
ja zaluje ze kwadratowi zrobili ze sepka postac negatywna...jak slusznie zauwazyl \"odmieniony Volrath\" :D , poprzez zniszczenie chcial cos zbudowac...moge go porownac z Vivim...zagubieni w swiecie w ktorym sie znajduja...czasem nie rozumiani...Sepek to zdecydowani najlepszy czarny charakter Squaresoftu                            

Offline Volrath

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • http://www.dbgpbem.prv.pl
Sephiroth
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2004, 01:25:28 am »
Mi podobało się w nim głównie to, że nie dążył po prostu do zniszczenia świata i \'swoich mrocznych celów\', jak większość arcywrogów w innych grach... on do końca wierzył, że JEGO świat będzie lepszy, pozbawiony tej frustracji jaką wywarła na nim Shinra, ogólnie plugastwa jakie sprowadziła... natchnęła go Jenova, podsuwając mu straszne środki w drodze do szlachetnego celu, kierując nim jak marionetką i wykorzystując go, do osiągnięcia własnego celu (którego - swoją drogą - ostatecznie nie znamy).

Inna sprawa - co Jenova chciała osiągnąć? IMHO, jej celem była kontrola nad Sephirothem-bogiem... cóż, to on był wszechmocny, nie ona - ale ona miała nad nim - więc pośrednio nad wszechmocą - kontrolę.

Nasuwa mi się tylko jedno pytanie... Jenova wydaje się ogromnie inteligentna, więc na pewno była świadoma, że Seph przerósł ją w sile... dlaczego więc JAKO PIERWSZA zaatakowała naszych herosów, wiedząc, że jeśli pokonaliby Sepha - ona także by przegrała, a w drugą stronę niekoniecznie musiałaby zajść taka zależność... dodatkowo, ze śmiercią Jenovy Sephiroth przestał być kontrolowany - czy więc walczy w akcie desperacji, czy po prostu jest już tak zniszczony i zaślepiony, że wciąż wierzy, że jego walka jest słuszna...? A może duma nie pozwala mu przyznać, że postąpił haniebnie, choćby nie z własnej woli?                            
Aeris: I want to meet you.
Cloud: But I\'m right here.
Aeris: I know, I know what I really mean is, I want to meet...you.

Offline Boban

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2004, 09:22:26 am »
Ja na początku myślałem(jak Cloud opowiadał swą przeszłość w Calm)
że Sephiroth to fajny koleś dosłownie ziomal ze squadu,a potem okazało się że to czarny charakter żal mi było że nie będzie u mnie w squadzie
ale itak dalej sądziłem \"Jest spox\".                            

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2004, 12:23:01 pm »
sephi jak juz tutaj padlo jest najlepszym czarnym charakterem stworzonym przez square. seph nie ma zadnych uczuc i to jest w nim najlepsze jest twardy i nie patrzy wstecz. i taki ma byc czarny charakter - nie ma byc sentymentalny tylko twardo dazyc nawet po trupach do celu.                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2004, 04:01:23 pm »
Cytuj
sephi jak juz tutaj padlo jest najlepszym czarnym charakterem stworzonym przez square. seph nie ma zadnych uczuc i to jest w nim najlepsze jest twardy i nie patrzy wstecz. i taki ma byc czarny charakter - nie ma byc sentymentalny tylko twardo dazyc nawet po trupach do celu.


zauwazyles Zell ze Square tworzy czarnych bohaterow ktorzy sa odbierani pozytwynie??...nie sa to jakies bezmysne potwory o wygladzie Frankensteina...tylko postacie takie ja Sepek lub Edea...postacie do ktorych nie czuje sie niechceci...tylko wrecz sie je lubi

zaraz dostane bana za  to ze zmieniam temat[/size] :D                            

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2004, 04:09:21 pm »
czekaj niech pomysle.... sephiroth, ultimecja, edea, seifer, kuja... rzeczywoscie tak szczerze to ja ich wszystkich lubie :D a co do kefki i exdeatha - od kazdej reguly sa wyjatki :D ard to nie jest zmiana tematu bo dalej mowimy o sephim :D tylko zaogolnilismy troche ;)                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2004, 04:22:24 pm »
Cytuj
czekaj niech pomysle.... sephiroth, ultimecja, edea, seifer, kuja... rzeczywoscie tak szczerze to ja ich wszystkich lubie :D a co do kefki i exdeatha - od kazdej reguly sa wyjatki :D ard to nie jest zmiana tematu bo dalej mowimy o sephim :D tylko zaogolnilismy troche ;)


no z ta dwojak to moze przesadzilem...masz racje Solidus :D ...al eo tym wlasnie mowie i Zell mnie poparl (thx :P )...ja tez ich lubie...no moze poza Seiferem, bo jest jeszcze wiekszym cfaniakiem niz Squall :D )...a Sepka to bardzo bym chcial miec w druzynie...taki kolo do dyspozycji...szkodza ze Jenova nie bylo glownym bossem w 7 :(                            

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2004, 10:34:53 pm »
jak dla mnie seifer jest swietny na poczatku cwaniakowal, pozniej byl KIEROWANY PRZEZ EDEE, a pozniej byl normalnym czlowiekiem :D i nawet sie usmiechnac potrafi - scena w outro ;) a jak chcesz sephka w druzynie to zagraj w kingdom hearts tam jesli sie nie myle mozna nim grac ;)                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 04, 2004, 01:00:21 am »
ale ja go nie chce w innej grze Zell...ja bym chcial go go miec w FF 7 i to bez kodow i Game Sharka...szkoda ze kwadratowi dali go jako black charactera...                            

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2004, 01:16:33 am »
gdyby seph nie bylby czarnym charakterem to bym nie zagral w ff7. wyobrazacie sobie dobrego sephka? wprawdzie dalej bezuczuciowego ale jednak dzialajacego na korzysz dobrych :D btw: a z kodami umiesz zrobic sephka? :P no widzisz :D                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 04, 2004, 02:45:35 am »
Cytuj
gdyby seph nie bylby czarnym charakterem to bym nie zagral w ff7. wyobrazacie sobie dobrego sephka? wprawdzie dalej bezuczuciowego ale jednak dzialajacego na korzysz dobrych :D btw: a z kodami umiesz zrobic sephka? :P no widzisz :D


wiesz dobrze o co mi chodzi Zell :D ...raczej zagralbys w 7 gdyby Sepek byl dobry...i teraz dyskutowalibysmy co by bylo gdyby Sepek byl czarny charakterem...i nie moglbys sie pogodzic z tym ze moglby on wystepowac w roli \"zlego\"                            

Offline Rufux

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • http://www.ffxuniverse.republika.pl
Sephiroth
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 25, 2004, 09:10:08 pm »
Jak chcecie sepka to zrobcie sejva ( takiego na uboczu ) przed opowiescia klo :D uda w kalm i wykrztalcjacie i bawcie sie w gorach
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2004, 09:30:58 pm wysłana przez Rufux »
I'm blue daba di daba dai u da ba di daba dai da ba di da ba daj

You wana fight , I'll give you a fight  , air force trash !!!

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 01, 2004, 10:52:11 pm »
Ja lubie Sephirota, to dobry czlowiek (co ja gadam jaki czlowiek) tylko jakas menda go opentala i sieje strach i spustoszenie swoja wielka katana... :shu:  

Offline Chris

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://
Sephiroth
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 03, 2004, 08:17:18 pm »
Ale oto własnie chodzi o destrukcje świata!! :grin:  :grin:  :grin:  :grin:  

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 04, 2004, 08:46:51 pm »
No zwlaszcza jak jest ich kilka to juz totalna zajawka :grin:  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 14, 2004, 10:44:19 pm »
Seph...tak genialna postac.  Ale moim, zdaniem mozna go troche porownac do Lynxa. obaj sa przez cos opetani. Obaj uzywaja duzych brni. Obaj zadaja cios w plecy 2 waznym kobietom w "swoich" grach. Obaj sa spokojn (z sepkiem nie ejstem pewien bo dawno w ffa 7 nie gralem ale chyba tez jest spokojny razcej). Kto wie.....moze robiac Lynxa kwadratowi wzorowali sie na Sepku? Tego niestety nie wiemy. ale jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2004, 10:46:08 pm wysłana przez S&S »

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 15, 2004, 11:05:57 am »
Sepek jest wspanialym czarnym charakterem...Spokojny, opanowany stanowi o wiele wieksze zagrozenie (i tajemnice) niz psychopatyczny debil biegajacy mordujacy kogo popadnie..."Kwadratowi" dokladnie wiedzieli co robia tworzac Sepka...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 15, 2004, 01:05:46 pm »
Cytuj
Obaj zadaja cios w plecy 2 waznym kobietom w "swoich" grach.
Lynx nie zadał ciosu w plecy a w brzuch... ale fakt jest faktem że oboje ciosają najważniejsze postaci kobiece..

Sephiroth jest spokojny ale troche inaczej niż Lynx.. Sepiroth w swojej spokojności jest psyholem. a Lynx jest spokojny bo on wie jaki będzie każdy ruch ma wszystko obmyślony.. wie co się stanie..

Cytuj
..."Kwadratowi" dokladnie wiedzieli co robia tworzac Sepka...
Zawsze wiedzą co robią tworząc czarny charakter... w końcu japończycy potrafią najlepiej tworzyć czarne charaktery co widać nie tylko w grach ale także i w mandze i anime... w ich produkcjach możemy się utożsamiać z czranym charakterem i wiemy że ma on jakieś powody żeby być tym badGuyem i często krotnie wychodzi na to że ten zły wcale nie jest taki baaardzo zły...
Do tego sam wygląd Sephirotha - japończycy specjalnie zrobili z niego bishonena tak żeby człowiek nie mógł uwieżyć że on jest tak do końca zły... to nie jest antybohater amerykańskiej produkcji który jest dużym osiłkiem z czterema bliznami na twazry, brzydkim pyskiem, i drewnianą nogą oraz zapaską na oku... oni stworzyli pięknego mężczyzne w którego złe czyny trudno uwieżyć... wiecie całkiem inaczej wyglądała by śmierć Aeris gdyby zabił ja jakiś pirat a całkiem inaczej gdy zabił ja mężczyzna o zniewieściałym wyglądzie (bishonen) wtedy bardziej chcemy się wczuć w jego role i omyśleć dlaczego on to zrobił...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Sephiroth
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 15, 2004, 11:08:57 pm »
przypomnialo mi sie jeszce jedno podobienstwo. zaden z nich powstal z "niewlasnej woli". chodz przy Lynxiem tu mozna by sie spierac.
Cytuj
Lynx jest spokojny bo on wie jaki będzie każdy ruch ma wszystko obmyślony.. wie co się stanie..
taaaa....ale Jenova opetala Sephirotha a ona raczej tez sobie wiele rzeczy obmyslila...