Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134772 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #560 dnia: Września 24, 2007, 06:23:30 am »
Ard, lepiej hunty wykonywać jak najszybciej,ponieważ wtedy nagrody sie oplacają,dostajesz np. lepsze bronie które na daną chwile są jeszcze niedostepne. Ja w XII mam zwykle problem z niedoborem kasy,wiec i pieniadze z huntow na danym etapie o wiele wiecej sie przydaja.Po trzecie niektóre hunty na dany moment są ciezkie do przejscia i frajdą jest zmierzenie sie z nimi,skupiasz sie na walce,sa w tym emocje,bo wciaz musisz kontrolowac co sie dzieje z druzyna,Gdy juz bedziesz konczyc gre z wysokimi lvl nie ma tej frajdy wystarczy ze puszczasz bohaterow samych na potworka i w miedzy czasie mozesz isc na herbatke, bo wszystko sami zalatwią...

Tak też staram się robić :] Pytałem głównie na wypadek gdybym coś pominął, przeoczył. Ale widzę że nie ma się o co z tym martwić.
Z drugiej strony nie ma się co pchać na Espera z niskim lv i słabą bronią ;) (bo to głównie o nie mi chodziło)...

Co się tyczy kasy...Dobrym miejscem (początkowa faza gry) jest Lhusu Mines, o czym wspomniała wyżej ZedeKiaH. Na szkieletach pod koniec lochów można zrobić ładnego chaina, a i Lootów dużo zebrać. 2-3 rundki i można się nieźle odbić finansowo, przy okzaji podbijając lv i LP :D

Offline dragon12

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #561 dnia: Października 09, 2007, 12:39:48 pm »
sory ze sie powtarzam ale napisałem w złym dziale więc napisze jeszcze raz:ten sposób zdobycia zodiaka jest bardzo skomplikowany możę mi ktos wysłać łatwiejszą wersje jego zdobycia na e-maila ????????
heyah ziomki

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #562 dnia: Października 09, 2007, 05:40:39 pm »
sory ze sie powtarzam ale napisałem w złym dziale więc napisze jeszcze raz:ten sposób zdobycia zodiaka jest bardzo skomplikowany możę mi ktos wysłać łatwiejszą wersje jego zdobycia na e-maila ????????

Chodzi o Zodiarka (Espera) czy Zodiac Spear (włócznia) ???
Jedynym sposobem na zdobycie Zodiarka jest pokonanie go.

Aby zdobyć Zodiac Spear, musisz nie otwierać 4 skrzyń (Lowtown, Royal Palace, Nalbina Dungeons, Phon Coast). Włócznie znajdziesz w Necrohol of Nabudis (to tak oględnie napisałem).

Offline VaanPit

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #563 dnia: Listopada 16, 2007, 04:39:58 pm »
Jestem tu nowy:) Witam wszystkich fanów FF :D
Zaskoczy Was pewnie fakt, że zaczynam dopiero swoją przygodę z FF. Zakupiłem Final Fantasy XII.
Gra zapowiada się interesująco:) Chciałbym kilka dobrych rad, jak dobrze wystartowac w grze:)
Pozdrawiam.

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #564 dnia: Listopada 20, 2007, 05:09:59 pm »
Jeśli przeczytasz cały ten temat oraz Forum Final Fantasy X-XII to będziesz wystarczająco poinstruowany aby spokojnie zacząć przygodę z ta grą ;)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #565 dnia: Listopada 20, 2007, 05:22:09 pm »
sory ze sie powtarzam ale napisałem w złym dziale więc napisze jeszcze raz:ten sposób zdobycia zodiaka jest bardzo skomplikowany możę mi ktos wysłać łatwiejszą wersje jego zdobycia na e-maila ????????
Aby zdobyć Zodiac Spear, musisz nie otwierać 4 skrzyń (Lowtown, Royal Palace, Nalbina Dungeons, Phon Coast). Włócznie znajdziesz w Necrohol of Nabudis (to tak oględnie napisałem).
Albo w Henne Mines Phase 2 Dig, ale masz 0.1% szansy, że go znajdziesz. 10% szans, że będzie tam owa skrzynia, 10% szans, że coś tam wogóle będzie i 10% szans, że będzie to Zodiac Spear. Ofkoz mając ze sobą Diamond Armlet.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kencal

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #566 dnia: Grudnia 15, 2007, 02:45:39 pm »
Witam:P
mam pytanie odnośnie zoduiac spear. Widziałem filmik na youtube gdzie koleś zdobył uwaga 7 zodiaców!! jak on to zrobił?? bo ja po tym filmiku jakos nie kapuje. wiem że biegal po henne mines. Jak cos to podaje stronke z filmikiem.
http://pl.youtube.com/watch?v=tFjaDXgSc9U

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #567 dnia: Grudnia 17, 2007, 06:32:21 pm »
Jest tak jak pokazane w filmiku, jest 10% szansy na pojawienie się skrzyni i 0,1% szansy że w skrzyni będzie Zodiac Spear, trzeba biegać znowu i znowu aż do skutku.

Offline Sal

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #568 dnia: Stycznia 07, 2008, 12:43:00 pm »
Witam

Znalazłem w opisie FF XII misję "Patient in the Desert" i mam z nią następujący problem: otóż wiem że  po zadaniu z Flowering Cactioid trza zanieść Cactus Flower żonie Dantro i tutaj pojawiają się schody - zaraz po skończeniu zadania nigdy jej tego nie zaniosłem, zorientowałem się o istnieniu zadania "Patient in the Desert" dopiero pod koniec gry, lecz gdy rozmawiam z jego żoną Vaan nic jej nie daje a co za tym idzie misja nie może być aktywowana. Zastanawiam się więc czy jest jeszcze możliwe w późnym okresie gry załatwienie tej sprawy?



Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #569 dnia: Stycznia 09, 2008, 06:35:31 pm »
Zastanawiam się więc czy jest jeszcze możliwe w późnym okresie gry załatwienie tej sprawy?

Tak jest możliwe, ja tez dosyć puźno wykonywałem quest, może już dałeś jej kwiat, Porozmawiaj Tchigri który stoi przy brzegu a powinna ruszyć fabuła questu i udasz się na drugi brzeg. musi być możliwe wykonanie tego questu w późniejszej fazie gry, bo inaczej nie było by możliwości dostepu do mini gry łowienia ryb.

Offline Sal

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #570 dnia: Stycznia 09, 2008, 07:55:11 pm »
Cytuj
Porozmawiaj Tchigri który stoi przy brzegu a powinna ruszyć fabuła questu i udasz się na drugi brzeg

Rozmawiałem i nic się nie dzieje. Zaś gdy rozmawiam z żoną Dantro, mówi mi tylko że coś się dzieje na północy a jej mąż nie może opuścić stanowiska (tak ogólnie bodajże). A Vaan dalej nic jej nie daje.

Cytuj
musi być możliwe wykonanie tego questu w późniejszej fazie gry, bo inaczej nie było by możliwości dostepu do mini gry łowienia ryb.

Takie przypadki już się zdarzały chociażby w FF X-2 gdzie nie porozmawiałeś z kimś i mogłeś zapomnieć o dodatkowym zadaniu dalej w grze.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #571 dnia: Stycznia 10, 2008, 01:13:03 pm »
Takie przypadki już się zdarzały chociażby w FF X-2 gdzie nie porozmawiałeś z kimś i mogłeś zapomnieć o dodatkowym zadaniu dalej w grze.

Tak, tylko że ja po przejściu gry dopiero wykonywałem questy z save'a z przed końcowego bossa (przed wejściem na bahnamut) i zdołałem wykonać wszystkie questy z wyjatkiem jednego, questu z Viera Ktjn który można wykonać tylko jak się pnie fabułę do przodu, jak nie to Ktjn nie zadaje kolejnych pytań i questu sie nie wykona, a poza tym wszystkie pozostałe questy o których mi wiadomo są w pełni wykonalne na tym etapie gry. Poza tym za wykonanie questu zdobywasz też Barheim Key, bez którego nie wejdziesz ponownie do Barheim Passage, i nie bedziesz mógł wykonać paru dodatkowych rzeczy.

Sprubój jeszcze tak:
po wykonania hunta na kaktusa zanosisz kwiat Cactus Flower dla Dantro i dopiero jak drugi raz z nim porozmawiasz to on cię prosi o zaniesienie Cactus Flower do jego żony, może sprubój porozmawiać z Dantro, może poprostu nie poprosił cię jeszcze o zaniesienie Cactus Flower jego żonie. Poza tą możliwością nie przychodzi mi nic innego do głowy.

Offline Sal

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #572 dnia: Stycznia 10, 2008, 11:00:25 pm »
Cytuj
może sprubój porozmawiać z Dantro, może poprostu nie poprosił cię jeszcze o zaniesienie Cactus Flower jego żonie.


Uffff, jednak to! :D Wielkie dzięki za rady, zabieram się za resztę zadań! ;D

Offline tichy1

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #573 dnia: Stycznia 17, 2008, 01:06:38 pm »
Jestem przy tych portalach kture trzeba uruchomić w kolejności uruchomiłem je .I teraz prubuje otworzyć tą brame i pisze że niedaje rady co trzeba zrobić ?? POMOCY

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #574 dnia: Stycznia 17, 2008, 01:12:10 pm »
Po pierwsze, nie zakładaj kilku takich samych tematów w różnych miejscach.

Po drugie, zastanów się do czego służy dział HELP na tym forum.

Po trzecie, wezwij Beliasa przy drzwiach w Feywoodzie i otwórz je za jego pomocą.

Offline SONDA

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #575 dnia: Lutego 01, 2008, 10:53:34 pm »
Jeżeli ktoś wie jak i co trzeba zrobić po kolei żeby zdobyć medalion, który umożliwia otworzenie drzwi w NECROHOL OF NABUDIS i pokonanie tamtejszych bossów Np.
 HUMBABE,FURY i espera CHAOSA to bardzo proszę o pomoc mam pokonane wszystkie MARK HANTY i większość opcjonalnych BOSSÓW I ESPERÓW, ale do pełni szczęścia brakuje mi tych z NECROHOL słabo znam angielski i przyznam, że ten sidequest z medalem NABREUSA stwarza mi najwięcej problemów za pomoc z góry uprzejmie DZIĘKUJE.












Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #576 dnia: Lutego 02, 2008, 07:04:33 am »
Hmmm....postaram się pomóc  ;)

1 - idź do Nebreus Deadlands i porozmawiaj z dziadkiem (Ma'Kleou czy jakos tak  :)).
Opowie Ci o swoich uczniach.
2 - pierwszy jest w Lowtown (u Dalana) - musisz mieć wykonane 2 zlecenia: Wraith i White Mousse. Gość nazywa się Roh'kenmou.
 2a) po Wraithcie udaj się do rezydencji (Lowtown), jest otwarta. Weź list (Dusty Letter)
 2b) idź do Garamsythe Waterway, sala z kryształem (musisz mieć Sluice Gate Kay (nagroda za White Mousse). Zamknij wszystko (nic się nie świeci na podłodze) i otwieraj w kolejności: 11, 4, 11, 3, 4. Na środku sali powinnien znajdować się Dull Fragment
 2c) * pogadaj z Filo (od Dalana - biegnij na północ, pierwsza w prawo i do samego końca).
 *Potem udaj się do Southern Plaza i porozmawiaj z kobietą przy fonntannie (Curious Woman). Daj "OK, I'm listening".
*Udaj sie teraz na bazar Muthru i rozmawiaj z każdym kto ma "merchant" w nazwie i pytaj o medalion "Ask about the necklace". Ktoś Ci powie w końcu o jakimś żołnierzu.
* Leć do sklepu z magią i porozmawiaj z zołnierzem, który klęczy. Daj "Ask about....." a następnie "Tell him......."
* Wróć do Filo i "I need to see.....", następnie "Sure, ......"
* Wróć do zołnierza (Sotted Imperial) - powinienieś dostać Grimmy Fragment
2d) Blackened Fragment to nagroda za Orthrosa - V ranga, Elite.
Mając wszystko wróć do Roh'kenmou.

3 - Następnie leć do Archades, sklep z magią. Znajdziesz tam Roh'kenmou i Roh'kenmu. Pogadaj z tym drugim i wybierz "Inquire about......"
3a) idź do Old Archades i znajdź Otto (wschodnia część, przy moście). Pogadaj z nim...
3b) wróć do Roh'kenmou (lub ten drugi ;) )

4 - wal do Nebreus Deadlands i zagadaj do Ma'Kleou. Następnie udaj się na teren Overlooking Eternity (ukryte przejście). Na końcu jest ołtarz, przy którym czeka Ma'Kleou. Dostaniesz od niego 3 medaliony...

P.S. Overlooking Eternity to fajne miejsce do levelowanie postaci :] Pojawia sie tam ok 20-25 szkieletow łatwych do zabicia, dających niezły exp (obowiazkowo akcesoria zwiekszajace ilosć otrzymywanego expa)wracamy scierzka i wychodzimy z "bagien", po czym od razu wracamy i biegniemy znowu do Overlooking Eternity. I tak w kółko. Można niezly chain zrobić ;)

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #577 dnia: Lutego 05, 2008, 11:57:54 pm »
Jestem w Ancient City of Giruvegan,wiem że powoli zbliza sie koniec,wiec chcialam pozbierac ukryte espery i skonczyc hunty(staram sie je robić na bieząco). Do tej pory z walkami sobie radzilam,ale utknęłam przy Adrammelechu.Jaką strategię obrać? wpakuje wszystkie poztywne zaklęcia na moją drużynę(prócz reflect),walczę dwoma łucznikami,a trzeci używa drain(zabiera okolo tyle co atak lukiem),atakuje on tez zombiaki,leczy esuną itp. Tylko to nic nie daje,bo esper wciąż atakuje błyskawicą(gdy skonczą się zombiaki robi to cały czas) i przy tym odnawia sobie caly czas życie.Zadne spowolnienie,zatrzymanie,silence na niego nie działa.Gdy byly zombiaki to jeszcze mu do polowy zycie zbijałam,ale odkąd jest sam,to wiecej on siebie leczy niz ja mu atakiem tego zycia zabieram.Jak Wy sobie z nim poradziliscie?=/

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #578 dnia: Lutego 06, 2008, 01:21:33 am »
Spróbuj osłabić go na ile możesz, potem załaduj wszystkim MP na maxa i przypiernicz mu z dwóch Quickeningów (3x3x3 paski, potem zmiana drużyny i to samo. Jak nie masz 3 quickeningów u każdej postaci, to się wstrzymaj). Jeżeli nie padnie od dwóch długi Quickeningów, to musisz sobie po prostu podbić level. Postaraj się też zaopatrzyć w accessory zwane Bubble Belt, bo to znacznie ułatwia walkę z większością trudnych bossów...

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #579 dnia: Lutego 06, 2008, 03:24:02 pm »
Jak Wy sobie z nim poradziliscie?=/

Ja miałem dosyć słabe postacie, najpierw wszedłem do lokacji i wybijałem zombie aż przestały się pojawiać, nastepnie ustawiłem wszystkim magię Ice (najsilniejsze zaklecie jakie miałem tego elementu) bo ten element zadaje mu najwięcej obrażeń (o ile dobrze pamiętam), no i dla HP < 50% = Leczenie ally/any, podchodziłem do niego 4 razy, ciężko z nim wygrać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 03:25:05 pm wysłana przez andchaos »