Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134874 razy)

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpnia 27, 2007, 02:31:46 am »
Yuzuriha,tez szukalam tych kaktusow,gosc nawet mowil dokladną lokacje,tylko ze musi byc pomylka,poniewaz odpowiedni kaktus znalazlam w sasiedniej lokacji.nie pamietam jednak jej nazwy.
pytania:
-czy w trakcie gry bedzie trzeba dac przedmioty(typu horn,skeleton bone) aby cos stworzyc?Czy moge smialo sprzedawac te rzeczy ktore mam pojedyncze,warte kilka tys.(nagrody za hunty)
- zaczelam szukac Vorpal Bunny. nie chce sie krecic wkolo po calej Golmore Jungle,wiec moze pamietacie w ktorej czesci krolik sie znajduje?bardziej dolnej,lewej,prawej?i czy sa jakies wmagania aby sie pojawil?np. wyczyszczenie mapki z potworów?
- macie jakis sposob na Trickstera?(Paramina Rift-duzy niewidzialny chocobo).Gdy mu energia spada do stanu krytycznego staje sie nie do pokonania.Podejrzewam ze w fabule i lvlu jestem za slaba na hunty V rangi,ale potrzebuje forsy.
-gdzie najlepiej zarabiac po Mt. But-Ominasce,czyli walce z sedzią w świątyni?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpnia 27, 2007, 10:22:53 am »
1. Z wyjątkiem lootów, które znajdujesz dla babki z South Bank Village w Dalmasca Eastersand, reszta lootów jest tylko do odsprzedania.

2. Królik jest w najbardziej południowej części Golmore. Potworki na okres po Bur'Ominsace mogą być za silne (szczególnie kościotrupy po oczyszczeniu lokacji, gdzie królik grasuje).

3. Jeśli rzuca na siebie Pailing i/lub Magic Shield, to musisz chwilę przeczekać, aż status sam zejdzie. w Przeciwnym wypadku, masz za niski lv.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpnia 31, 2007, 08:40:04 pm »
Dobra z kaktusami sobie poradziłam i jednak okazało się,że to nie była wcale ta lokacja o której mówił ten gość.Ta to chyba był jakiś błąd,ale stwierdzam,że to nie pierwszy,bo miałam problem z jednym huntem i okazało się,że też był w innej lokacji ;/.Teraz mam kolejny problem,mianowicie chodzi o Death Scythe.Wiem że jest on w The Nekrohol of Nabudis,wiem też w jakiej lokacji...ale za cholerę się nie pojawia.Poza tym chciała bym się dowiedzieć jak otworzyć pozamykane drzwi w tej lokacji,chyba było ich 3 i każde mówi coś o medalionach...wie ktoś coś na ten temat?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #543 dnia: Września 01, 2007, 09:20:48 pm »
Death Skyte pojawi się, jeśli masz mocno osłabioną drużynę (stan krytyczny). Korzystaj z pomocy Ma'kenroh z klanu dziewczyno.
Co do drzwi, musisz odnaleźć Nu Mou w Nebradia Deathlands sąsiednia lokacja z Necrohol. Medialiony znajdziesz w Arcadia (Nu mou w sklepie z czarami podpowie gdzie)i Rabanastre (Nu mou w domku Dalana). W Rabanastre się nieźle nabiegasz. dwa dostaniesz za marki, jeden rozmawiając z odpowienimi ludźmi (nie pamiętam kolejności) i odpowiedniej kolejności pootwierać śluzy w kanałach (notka w opuszczonym domku, w którym ukrywał się Seeq od moba z Wraithem). Trzeci podpowie Nu Mou w Deathlands, jak znajdziesz pozostałe dwa.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #544 dnia: Września 02, 2007, 09:09:17 am »
Reaver korzystam z jego pomocy,tylko najwyraźniej źle go zrozumiałam XD.Co do medalionów widzę,że to będzie ciężka sprawa heh.

Offline Sebu

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #545 dnia: Września 05, 2007, 09:25:15 am »
Witam

Jestem w momencie gdzie Fran i Betcher czy jakos tak dolaczyli do mnie w jakis kanalach :D
I chyba zrobilem blad bo tej fran zaczalem dodawac w licencji black magic  a ona u mnie ciagle ma 0/39 MP co z nia jest nie tak ze nie moze czarowac:>:d

PLZ za odp:)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #546 dnia: Września 05, 2007, 10:34:43 am »
MP regenerujesz przy save pointach, lub używając ether. Zamiast czarnej ucz na początek białą. Magia ofensywna to szmelc. Więcej zniszczenia zrobisz atakami fizycznymi, a magia jedynie laguje kolejne czary.
I'm in Space!

Offline Sebu

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #547 dnia: Września 05, 2007, 11:04:37 am »
to ze regeneruje sie przy save crystalach i przy uzyciu ether to wiem. Przeszedlem finala 8 9 10 i 10 - 2. Ale ona nawet po save ma 0/39 mp :)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #548 dnia: Września 05, 2007, 12:58:53 pm »
Ale ona nawet po save ma 0/39 mp :)
Odczep jej Dawn Shard.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sebu

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #549 dnia: Września 08, 2007, 09:09:29 pm »
hehe dziei za odp.
Troszke posiedzialme nad  zestawem equip i doszedlem do wniosq ze tamto powoduje wlasnie 0 mp :)
thx :)
nie looknalem dobrze:)
pozdro

Offline borsyk001

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #550 dnia: Września 10, 2007, 06:50:41 pm »
Jako iz jestem nowym uzytkownikiem PS2 i FFXII jest moim pierwszym Finalem mam wiele problemow z nim ;/ Chcialbym dowiedziec sie czegos na temat strategi na poczatek ale rowniez na dalsza, trudniejsza przeprawe. Zaczalem gre ale jestem zkolowany jej ogromem. Co to jest gambit system i jak go uzywac (gdzie go znajde i ustawie)?? Czym jest license board i w co w niej inwestowac??

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #551 dnia: Września 11, 2007, 12:33:03 am »
Moim zdaniem warto inwestować głównie w górną część. Istotne jest Steal i Libra (Technicks) oraz HP Bonus, które zwiększa ilosć HP naszych postaci. Ja nie korzystałem z Charge, ponieważ od poczatku zaplanowałem, które Quickenings zdobędę danymi postaciami. Quickenings to specjalne ataki (po 3 dla kazdej postaci, po 50LP na szachownicy). Znajduja się głównie na brzegach i znikaja dla innych postaci w momencie nauczenia. Znajomośc wszystkich Quickenings zwieksza 3 ilosc naszego MP. W magię warto inwestowac praktyczenie tylko w białą i tylko te czary, które aktualnie posiadamy. Całą gre mozna przejsc z 3 slotami Gamibit dla zawodnikow. Jeszcze warto inwestowac w redukcje czasu akcji (3x 10%) oraz koszt czarów (3x Magic Cost 10%). Dodatkowo jest kilkanascie pol zwiększających siłe atakow fizycznych, zwiekszajacych sile magii i zwiekszajacych szanse blocku dzieki tarczy. To wszystko trzeba miec. Jesli mozemy to warto nayczyc się Remedy Lore (3x), bo kasuja wiele bad statusow.

Osobiscie nie uzywałem praktycznie przedmiotów wiec zwiekszanie siły potionow i etherów na niewiele sie zdaje, ale czesto w walce pomaga nam jakis Guest, który leczy zawodników darmowymi potionami.

A magia ofensywana wcale nie jest do dupy, jeśli korzysta sie z niej własciwie. W necrohol of nabudis znajdziemy uzbrojone gobliny. Ich słabym punktem jest Ice. Do tego wystepuja w grupach po 2-3 sztuki. Jesli kazda postac rzuci Blizage to w jednej turze pozamiatałem 3 typków. A trzema atakami fizycznymi to jednego zabije... jesli jeszcze kazdy cios wejdzie. Oczywiscie od kazdej reguły są wyjatki, bo sam cała gre przeszedłem bazując wyłacznie na Attack, Steal i Curaja

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #552 dnia: Września 21, 2007, 12:20:05 am »
Małe pytanie...
Czy każda z postaci ma jakąś "predyspozycję" do danego rodzaju broni?? Wiem że można nauczyć każdą postać władania każdą bronią w Licenses. Ale np. skoro Fran zaczyna grę z łukiem, to oznacza że w tym rodzaju broni sprawdza się najlepiej? Czy nie ma to większego wpływu i można dać taką broń postaci na jaką mam ochotę?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #553 dnia: Września 21, 2007, 10:49:54 am »
Nie ma ograniczeń. Wsadzaj bronie jak chcesz i nie poczujesz żadnych większych różnic.
I'm in Space!

Offline dragon12

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #554 dnia: Września 21, 2007, 02:46:53 pm »
kto mi pomoże jak dobrze ustawić gambity ?

i jeszcze jedno jak ktoś grał w takie gre z rodzaju o tytule ,,my-fantasy,, bardzo prosze o pomoc dziekuje :)

Już drugi raz zrobiłeś dubla. Następnym razem pójdzie WARN. - DarkButz
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2007, 04:52:42 pm wysłana przez DarkButz »
heyah ziomki

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #555 dnia: Września 21, 2007, 07:19:03 pm »
Wyjaśniłbyś pytanie, bo nie rozumiem o co chodzi.
I'm in Space!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #556 dnia: Września 22, 2007, 09:48:31 am »
To pytanie widzę już chyba 3 raz, też go nie rozumiem :D

Pytanie z serii informacyjnych:

Czy jeśli spokojnie zajmę się najpierw fabułą, to później, przed ostatnim bossem, będę w stanie zdobyć:
- wszystkie Rare potworki
- wykonać wszystkie hunty (łącznie z Elite)
- pokonać wszystkie Espery

Czy też może są jakieś rzeczy, które po pominięciu (idąc za fabułą) później są już niedostępne?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #557 dnia: Września 22, 2007, 01:19:31 pm »
Cytuj
Czy jeśli spokojnie zajmę się najpierw fabułą, to później, przed ostatnim bossem, będę w stanie zdobyć:
- wszystkie Rare potworki
- wykonać wszystkie hunty (łącznie z Elite)
- pokonać wszystkie Espery

Cytuj
Czy też może są jakieś rzeczy, które po pominięciu (idąc za fabułą) później są już niedostępne?

Hmm... może i są, np. chyba regularnie trzeba odwiedzać Rabanastre, żeby zrobić ten quest z tą Vierą na Muthru Bazaar (jeżeli ktokolwiek wie o co chodzi), ale w zasadzie, to pierdoły nic nie warte. Wszystko, co warto w tej grze zrobić, będziesz zrobić mógł przed podróżą na Bahamuta...
Tak

Offline Basch001

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #558 dnia: Września 23, 2007, 10:44:17 am »
Siemka! Mam Klopot!
Nie Moge Zabic 3 Boss'a Judge Ghis....Vaan Ma 10lvl Basch 11lvl Balthier Ma 9-10lvl Ashe Noo Ten Co Ma Jak Się Uwolni.I Penelo Mam Pozniej No I Taki lvl jak no sie  potem ja dostaje xD.....Ashe i Penelo Maja Quickening.......
Dalbym se Rade Ale Za Duzo Odejmuja.....Wiecie Jak Ja Tak Wale Po 130 a Boss Ma Ponad 4k hp to on Mi Wali Min.60hp
a ja mam 400 to odrazu gine bo jak mi takiego 4-5hit Combo To Koniec.....

I Prosze o To zeby mi ktos powiedzial gdzie np.znajde Golden Armor Albo Jakas Dobra Bron Co Kolwiek np.jak na samym poczatku mozna kaske zebrac duzo.

OKI to wszystko z Gory THX...

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #559 dnia: Września 23, 2007, 01:01:02 pm »
Ard, lepiej hunty wykonywać jak najszybciej,ponieważ wtedy nagrody sie oplacają,dostajesz np. lepsze bronie które na daną chwile są jeszcze niedostepne. Ja w XII mam zwykle problem z niedoborem kasy,wiec i pieniadze z huntow na danym etapie o wiele wiecej sie przydaja.Po trzecie niektóre hunty na dany moment są ciezkie do przejscia i frajdą jest zmierzenie sie z nimi,skupiasz sie na walce,sa w tym emocje,bo wciaz musisz kontrolowac co sie dzieje z druzyna,Gdy juz bedziesz konczyc gre z wysokimi lvl nie ma tej frajdy wystarczy ze puszczasz bohaterow samych na potworka i w miedzy czasie mozesz isc na herbatke, bo wszystko sami zalatwią..

Bash001...nei pamietam jakie masz czary itp.ale po pierwsze wyposaz sie w najlepsze bronie i armor w sklepiku(jest tam gdzie znalazles ashe)najlepiej zapisac gre,potem wykupic wszystkie bronie itp,sprawdzic ktore najlepsze,zrestartowac gre i kupic te juz wybrane.Tuz przed walką rzuc na wszystkich w druzynie czary: protect,shell,w gambitach ustaw niektorym cure np. przy hp ponizej 50%, jak tylko walka sie zacznie to rzucaj technike horology na jak najwieksza liczbe osob,(jesli masz cos z czarnej magii,obejmujacej zasiegiem wiecej osob,to tez rzucaj,ale uwazaj,bo zzera juz mp)w ten sposob wykoncz jak najszybciej podwladnych sedziego.Potem wal w sedziego, przy czym kontroluj czy postacie maja protect, oraz uzywaj phoenix down gdy ktos Ci calkiem padnie.Jesli masz w druzynie osobe z bronią dlugodystansowa,wybierz ją jako lidera,atakuj z daleka.Widzisz wtedy jak ma sie reszta druzyny,oraz jesli sedzia ma ataki obszarowe to one nie powinny Ciebie dosiegnąc.
Jesli masz jeszcze punkty do licence board to poszukaj np. tych co daja do hp.tutaj masz plansze:
http://faqsmedia.ign.com/faqs/image/article/746/746429/licenseboard_north.jpg
Jesli chodzi o kase, to na poczatku gry dobrym miejscem sa te tunele w tym miescie powietrznym. Tam masz szkieletory z ktorych wypadaja kosci ktore mozesz sprzedac za ok 200 sztuka.Jedna taka rundka w tą i z powrotem da Ci gdzies do 40 sztuk.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2007, 01:06:01 pm wysłana przez ZedeKiaH »