Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134658 razy)

Offline Kubiak

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #460 dnia: Lipca 10, 2007, 10:30:09 am »
Witam wszystkich. Kieruje się do was z problemem, być może dla niektórych idiotycznym. Kiedy i jak można dostać quicening`i? :( Może dla ułatwienia sprawy dodam ,że jestem na Ogir-Yensa Sandsea lvl postaci 10-13. Prosze was o pomoc.Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2007, 12:46:51 pm wysłana przez Kubiak »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #461 dnia: Lipca 10, 2007, 03:09:39 pm »
Witaj. Quickenings teoretycznie można dostać w kazdej chwili, o ile uzyskasz wystarczającą ilość LP. Poszukaj dobrze na License Board'zie. Znajdziesz na nim 18 pól oznaczających Quickenings. Każda postać może odblokować 3 z nich (pole odblokowane dla jednej postaci, znika z License Board'a innych). Warto to zrobić jak najszybciej, nawet nie ze względu na same Quickenings, ale na dodatkowe paski MP, które ci w ten sposób rosnąć będą.

Offline Kubiak

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #462 dnia: Lipca 10, 2007, 03:47:21 pm »
A mam jeszcze jedno pytanko :-[ Gdy robie quickeningi to obok nazw postaci pokazują mi się przyciski (np. X lub []) gdy nacisne już te przyciski, istnieją jeszcze jakieś kolejne kombinacje?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #463 dnia: Lipca 10, 2007, 03:53:28 pm »
No istnieją.. o tym jak wykonywać Quickenings pisałem Tutaj. Obadaj.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #464 dnia: Lipca 22, 2007, 05:24:57 pm »
Sorka,ale nie chce mi się czytać tych 24 stron by znaleźć odpowiedź na moje pytania XD.
Gram od niedawna,no i chciała bym się czegoś więcej dowiedzieć o Quickeningsach i Esperach.Kolega,który grał wcześniej powiedział mi,że dana postać może mieć albo tylko Quickeningi,albo tylko Espery,to prawda?A jak już to ile ich może mieć?
No i mam problem z jednym huntem.Poluję na "kurę" która ponoć ucieka jak zobaczy w pobliżu ludzi,jest ona gdzieś na Giza plants,ale nie mogę jej znaleźć.Oczywiście sugeruję się wykrzyknikami które mi pokazują gdzie może się znajdować...no ale jak już tam idę to jej nie ma...gdzie albo jak można ją znaleźć?

Aha i coś sobie jeszcze przypomniałam,właściwie do czego służą przedmioty,które dropią potworki?Wiem jak na razie,że teleport stony są potrzebne,ale reszta?Można z nimi coś innego zrobić niż sprzedać?
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2007, 05:31:16 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #465 dnia: Lipca 22, 2007, 05:29:35 pm »
Quikeningi były tyle razy wałkowane. Możesz mieć i Quickeningi (3 na postać) I Espery (ile chcesz na postać). Twój kolega kłamie.
Jeśli ta "kura" to Clockatrice, to musisz wybić wszystkie stworzenia we wschodniej części Giza (nie pamiętam nazwy lokacji, ale powinna być podana jak otrzymujesz Mark Hunt), po czym wyjdź i wejdź. Jeśli dalej nie ma, to próbuj do skutku.
I'm in Space!

Offline Pastor777

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #466 dnia: Lipca 23, 2007, 05:07:31 pm »
Final XXII zacząłem dopiero dwa dni temu, w związku z tym mam kilka (zapewne mega głupich) pytań:

1. Możliwość noszenia nowych rzeczy odblokowuje się poprzez zdobywanie licencji na license board. Na razie odblokowałem kilka (mam mnóstwo LP, bo nie chce na początku zawalić układania tablicy), ale w dziale akcesoria pod nazwą licencji są wymienione jakieś zupełnie abstrakcyjne przedmioty, których nigdzie nie ma. Chciałbym w końcu móc nosić jakikolwiek, mocniejszy od standardowego - Mithril sword, miecz. Co muszę odblokować, aby być w stanie założyć np. Mage Masher albo Long Sword? Mam obecnie postać na 9 lvlu, i znajduje sie na początku gry (w Rabanastre, po ucieczce z katakumb).

2. Jak wyglada w dalszej cześci gry licence board? Na początku zależnie od kierunku który obiorę, determinuję w ten sposób klasę postaci (znaczy ide w lewo - mag, idę w prawo - najprawdopodobniej wojownik). Czy postaci pod koniec gry posiadają wszystkie umiejętności - tzn. czy license board jest zapełniona?

A tak wogóle to na razie gra zapowiada się wspaniale. Myślałem, że po mega lipnym Ff X (to chyba jeden z najgorszych Rpgów z jakimi miałem do czynienia, i zdecydowanie najgorszy jaki przeszedłem), nie tknę już nic z serii Final fantasy, ale ujął mnie początek, i wciąż gram... Przypomina mi genialne Vagrant story (cóż chyba za obiema grami stoi ta sama osoba). Mam nadzieję, że dalej bedzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #467 dnia: Lipca 23, 2007, 05:18:02 pm »
Cytuj
Final XXII

Haha... przypomniało mi to, jak kumpla poprosiłem, żeby mi nagrał Final Fantasy XII. Przez przypadek napisał na płycie jeden X za dużo i teraz jestem pewnie jednym posiadaczem dwudziestej drugiej części Final Fantasy hehe...

AD 1. Mage Masher jest tam gdzie noże. Dolna część Licence Board'a, mniej-więcej środkowy region, jeżeli mnie pamięć nie myli. Jak tam parę rzeczy odblokujesz, to w końcu do pola z Mage Masherem dojdziesz.

AD 2. Tak, cały Licence Board będzie zapełniony przez wszystkie postacie, przypuszczam, że się nawet nie namęczysz przy tym bardzo. Pod koniec gry, to ja jeszcze miałem u wszystkich ok. 10k zbędnego LP, które zdobyłem po załatwieniu całego Licence Boarda.

Cytuj
Przypomina mi genialne Vagrant story (cóż chyba za obiema grami stoi ta sama osoba).

Bo stoi. Odniesień do Vagrant Story i Final Fantasy Tactics w tej grze znajdziesz mnóstwo.

Offline Pastor777

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #468 dnia: Lipca 23, 2007, 05:32:44 pm »
Rzeczywiście posżło o jedno X za dużo...Nasunęło mi się kolejne pytanie:

1. Czy w sklepie jest jakaś możliwość podejrzenie, czy mogę nosić dany przedmiot? Czy też muszę kupować w ciemno?

2. Gdzie w Rabanastre można kupić czary (jaka ikonka przedstawia sklep z magią)?

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli ten Final będzie choć w połowie tak dobry jak Vagrant Story, to szykuje się naprawdę dużo grania...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #469 dnia: Lipca 23, 2007, 05:37:09 pm »
1. W prawym górnym rogu masz portrety postaci. Jak jest jasny, to możesz, jak przyciemniony, to musisz najpierw daną broń zahaczyć w License Board, żeby móc ją założyć.

2. Sklep z magią oznaczony jest fioletową różdżką.

Granie jest dobre, ale nie można tego samego powiedzieć o fabule (sam zobaczysz).
I'm in Space!

Offline atresiwu

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #470 dnia: Lipca 24, 2007, 08:59:32 am »
a ja mam pytanko w jaki sposób aktywuje sie te wieże w feywoods pod koniec gry! chodze tam i za nic nie moge z tymi badziewiami nic zrobic. prosze o jakąś pomoc pliss.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #471 dnia: Lipca 27, 2007, 07:24:36 pm »
Dobra mam bardzo głupie pytanie XD jaki mniej więcej trzeba mieć level na dany hunt?Np. na I-10lvl itd,jest na to jakaś zasada?Czy to już zależy od umiejętności gracza XD?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #472 dnia: Lipca 27, 2007, 09:44:38 pm »
W zasadzie zależy to od umiejętności gracza, nie ma jakiejś ustalonej zasady. Po prostu, jeżeli dany Mark cię zabija, to znaczy, że masz za niski level hehe...

Offline Griver

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #473 dnia: Lipca 28, 2007, 12:16:26 am »
mam wszystkie juz zebrane poza jednym a mianowicie nie mam w bazarze huntersa ktory powinien sie tam pojawic niby po pokonaniu Textary w Huntingu...nie wiedziec czemu reszta sie pojawiala a ten nie??

Offline giboonm

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #474 dnia: Lipca 29, 2007, 09:00:51 am »
mam taki mały problemik :o ...Mianowicie w pewnym moemencie gry przestało narastać vannowi MP caly czas 0  ???
podejrzewam ze to coś w ustawieniach ale nie mam pojęcie gdzie co jak  :D   jezeli ktoś jest w stanie mi pomuc to z góry Dzięki

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #475 dnia: Lipca 29, 2007, 12:29:36 pm »
któras rzecz z ekwipunku robi taki efekt. U mnie mial tak balthier.niestety nie powim Ci co to za przedmiot był,bo nie pamietam.Zajrzyj do ekwipunku,tam bedzie pokazane co za przedmiot redukuje Ci mp do 0

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #476 dnia: Lipca 29, 2007, 03:10:01 pm »
Tak, prawdopodobnie założonego masz Dusk Shard'a lub Dawn Shard'a. One, z tego co pamiętam, redukują MP do zera.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #477 dnia: Lipca 29, 2007, 06:08:34 pm »
Ja mam takie pytanko, mam tam w sumie 20 godzin gier postacie na lvl około 30 i czy jest sens zaczynac od nowa dla Zodiaca bo pootwierałem te skrzynki, bo nie wiem czy jest duzo lepszy od innych broni ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #478 dnia: Lipca 29, 2007, 06:33:18 pm »
Skrzynki się respawnują. Jeżeli zebrałeś jakąś i znalazłeś w niej coś niezbyt dobrego, wróć za kilka godzin, a skrzynka znowu powinna być na miejscu. Dzięki temu zawsze masz szansę na znalezienie przedmiotu, który cię interesuje.

Offline k4jz3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #479 dnia: Lipca 29, 2007, 09:42:58 pm »
albo ja Cie nie zrozumiałem albo Ty mnie :) pootwierałem te skrzynki wszystkie których się nie powinno otwierać aby zdobyć niby najlepszą broń i pytam czy opłaca się zaczynac od nowa i czy ten Zodiac jest duzo lepszy od pozostałych broni ? :)
A i jeszcze pare problemow mi sie nawineloŁ
1.czy mozna kupować teleport stone?
2. Czy za rangę mozna otrzymywac jakieś itemy?