Autor Wątek: SquareZonki 2006  (Przeczytany 25447 razy)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #80 dnia: Września 24, 2006, 03:30:26 pm »
Cytuj
od ponad pol roku Zella na forum nie widze prawie wogole
Hmm... Ja bym to raczej ujal tak: "od ponad pol roku postow Zella na forum nie widze prawie wogole".

Cytuj
ja sie wogule tak nie bawie
To sie nie baw, nikt cie do udzialu w SquareZonkach nie zmusza.

Cytuj
czuje sie tym urażony i moja artystyczna duma tego nei zniesie !! ide se żyły podciąć !
Terrible.

Cytuj
jak za artyste jakis maciek gipson czy grzybek to ja odejde!!
Taka mala dygresja: a czym ty sobie zasluzyles na artyste?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #81 dnia: Września 24, 2006, 03:36:14 pm »
Cytuj
Taka mala dygresja: a czym ty sobie zasluzyles na artyste?
Artystycznym sposobem pisania i artystycznym nieładem.

Ganz może i nie ma avatara, ale brak avatara to też avatar :F Jest najoryginalniejszy ze wszystkich userów, ciągle trwa przy jednym schemacie. Solid ganz :F

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #82 dnia: Września 24, 2006, 03:36:46 pm »
Cytuj
Cytuj
od ponad pol roku Zella na forum nie widze prawie wogole
Hmm... Ja bym to raczej ujal tak: "od ponad pol roku postow Zella na forum nie widze prawie wogole"
No o to mi chodzilo ;]

Cytuj
jak za artyste jakis maciek gipson czy grzybek to ja odejde!!
No wiadomo ze w tej kategorii nie otrzymam ani jednego glosu ale ty chyba nie myslisz ze dostaniesz jakies za to rozjasnianie obrazkow i mowienie ze to "nowa zrobiona przez ciebie tapeta" ;]


Cytuj
Jest najoryginalniejszy ze wszystkich userów, ciągle trwa przy jednym schemacie. Solid ganz szczerb 2.gif
Tak samo jak okolo tysiac innych zarejestrowanych userów.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2006, 03:56:11 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #83 dnia: Września 24, 2006, 03:46:03 pm »
Cytuj
ale ty chyba nie myslisz ze dostaniesz jakies za to rozjasnianie obrazkow i mowienie ze to "nowa zrobiona przez ciebie tapeta" ;]
To bylo zajebiste ;]

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #84 dnia: Września 24, 2006, 04:02:49 pm »
Cytuj
Tak samo jak okolo tysiac innych zarejestrowanych userów.
Ganz to stuprocentowy user z duszą, a tamci "userzy" to po prostu puste, zapomnane konta. Nie możesz porównywać trupów do żywego, jakże charakterystycznego usera ;)

 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #85 dnia: Września 25, 2006, 12:00:41 am »
Ile to młodych talentów udało nam się oszlifować na SquareZone'ie? Tylu wspaniałych rysowników, grafików i pisarzy, że aż człowiek nie jest w stanie ocenić, kto jest najzdolniejszy. W tej kategorii była najbardziej zacięta rywalizacja ze wszystkich 7miu, a dosłownie ostatnie głosy zaważyły o kolejności. Oto jak wygląda ranking:

Ranking najznamienitszych artystów 2006[/size]

1. Yuzuriha - 21pkt (2x3pkt + 6x2pkt + 3x1pkt)
2. White_wizard - 17pkt (2x3pkt + 4x2pkt + 3x1pkt)
3. Tantalus - 13pkt (3x3pkt + 2pkt + 2x1pkt)
3. Ignitius Fireblade - 13pkt (3x3pkt + 2pkt + 2x1pkt)
5. Anouk - 8pkt (3pkt + 2x2pkt + 1pkt)
6. Goha - 7pkt (2x3pkt + 1pkt)
7. Teeno - 6pkt (2x3pkt)
8. FieryBird - 5pkt (2x2pkt + 1pkt)
9. elfik_mog - 4pkt (3pkt + 1pkt)
10. _dark_cloud_ - 3pkt (2pkt + 1pkt)
10. qiax - 3pkt (3pkt)
12. GLenn - 1pkt

Yuzuriha zwyciężyła już w drugiej kategorii, po zaciekłej walce z White_wizardem. Rok temu znalazła się poza podium, dzisiaj jednak nastał jej czas. W_w drugi rok z rzędu odchodzi ze srebrem, a ja poraz kolejny znalazłem się w tej kategorii na miejscu trzecim, remisując tym razem z Ignitiusem Fireblade'm - nadzieją polskiej literatury fantasy. Dziwić może niskie miejsce Gohy, która to rok temu zdeklasowała wszystkich rywali. Oto co nasi użytkownicy pisali o czołowej czwórce:

Yuzuriha[/u]

Cytuj
Wystarczy zobaczyć jej prace i wszystko jasne

Cytuj
osoba która narysowała chyba najwięcej rysunków. Bardzo podoba mi się jej styl i kreska

Cytuj
Świetnie rysuje... jej prace mają w sobie "to coś"

Cytuj
za rysunki z jej mangi oraz za Tify

Cytuj
bo mimo, że rysuje trochę w niepodchodzącym mi stylu, robi to raczej bardzo dobrze

Cytuj
wiele rysunkow pokazuje... wiele naprawde pieknych rysunkow

Cytuj
podobają mi się ogólnie jej prace.

Cytuj
wiadomo, jeśli chodzi o styl mangowy to bardzo ładnie jej wychodzą rysunki.

Cytuj
trochę ma "krzywe" rysunki, ale oddaję jej punkt za całokształt

Cytuj
fanarty całkiem fajne

Cytuj
no poprostu świetnie dziewczyna rysuje ;]



White_wizard[/u]

Cytuj
Pisze nieźle, rysuje lepiej niż nieźle, ale już sam fakt, że trudni się oboma rodzajami sztuki, zasługuje na uznanie w postaci tych 3 punktów.

Cytuj
bardzo podobają mi się jego prace i opowiadania

Cytuj
nie dosc, ze niezle rysuje, to bral najaktywniejszy udzial w tworzeniu starego dobrego nsh

Cytuj
no poprostu świetnie chłopak rysuje ;]

Cytuj
Ladnie pisze, ladnie rysuje, blablabla

Cytuj
równierz dobre opowiadania

Cytuj
świetnie cieniuje

Cytuj
Świetnie pisze i rysuje

Cytuj
cos tam piszesz, prawda? a moze tak maly apdejt?? biggrin.gif zart. lubie Twojego fika. ale apdejt by sie przydał... czestszy



Tantalus[/u]

Cytuj
za fanfik

Cytuj
4 litery: ISOG, pomimo, że sie z tym opierdziela równo, to wciąż najlepszy fic

Cytuj
gdyby jeszcze rysowal, to by byl oberfuhrer ;]

Cytuj
ISOG nadal trzyma forme, ale ostatnio jakos tak go mniej...

Cytuj
fiki i wiersze, nalezy sie temu becwalowi ;] Search to Glory bylo pozdro, kiedys musze nadrobic zaleglosci ;/

Cytuj
za isoga, którego tak notabene mógłby wreszcie skończyć




Ignitius Fireblade[/u]

Cytuj
za kilka naprawde swietnych fikow, ktore czyta sie przemilo

Cytuj
Ma trochę za dużo na głowie, ale za to pisze bardzo dobre fan fici

Cytuj
bo jak sam stwierdził "jest synonimem produkcji masowej", ale za to przynajmniej pisze porządnie

Cytuj
Naprawdę świetnie pisze

Cytuj
myślę,że wystarczy podać przykład "Wielka wojna" i to wystarczy

Cytuj
za wytrwałość w prowadzeniu kilku fanfików jednocześnie.


Ah, mało brakowało, a przegrałbym z Ignitiusem i wypadłbym poza podium. Nie możemy na to pozwolić! Trzeba się za fanfika zabrać i może jeszcze się szybko rysować nauczę..... a póki co, czekajcie do jutra, kiedy to opublikuje ranking najbardziej zasłużonych redaktorów serwisu SquareZone.pl.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #86 dnia: Września 25, 2006, 12:08:07 am »
heh a byłem pewny ze WW bedzie pierwszy jednak ;]
co mnie strasznie dziwi to tylo 6 miejsce Gohy...
a co robi Anouk tak właściwie? sorki ale jakos niemoge skojarzyc ;]

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #87 dnia: Września 25, 2006, 12:08:26 am »
szkoda, ze Anouk nie weszłą na podium. ale i tak jakos nie czuje sie zaskoczony za bardzo. Tant za duzo głosów za ISOGa dostał :) a ja czuje sie doceniony - nawet w tej kategorii się pojawiłęm i przegrałem z własną siorką ?! lol

Yuz - gratulacje z okazji zdobycia pierwszego miejsce :)

no a w tym wypadku jeszcze poprosze w imieniu moim i siorki o jej i moje komenty na pw - az jestem ciekaw :)
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #88 dnia: Września 25, 2006, 12:10:41 am »
Gratulacje Yuzu, gratulacje reszta.

qiax, 3 pkt? ona napisal siakies coś?

Mol - jakiś czas temu rysowała i dawała rysunki na SZ, teraz pewno nałogowo pije alkohole :P

Kolejna kategoria w ktorej mnie nie ma, ale w tej to normalka :P nie mam aspiracji i chrapki na tę kategorie ;] moze jutro siakies głosy zarobie :P

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #89 dnia: Września 25, 2006, 12:13:40 am »
wiecie - w sumie zauważyłem, ze to kolejna kategoria, w której zrównano mnie z qiaxem.... ciekawe i zastanawiające, nieprawdaz? :P
Kame Hame Ha

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #90 dnia: Września 25, 2006, 12:17:44 am »
hmm..... kolejna katygoria, która niczym szczególnym nie zaskoczyła. Tak właśnie myślałem, ze Yuz wygra zwłaszcza, ze bardzo często swoje arty ostatnimi czasy publikowała. Może gdybym ja miał jakąś rozsądną częstotliwość apdejtowania opowiadań i rysunków, to bym zajął pierwsze miejsce heh ;]
Ignatius ma trzecie miesjce i dobrze, bo pisze strasznie dobrze i fajnie, chociaż obstawiałem, ze będzie wyżej od Tanta, który raczej nie śpieszy się, zeby skończyć opowiadanie swoje.
Za to niskie miejsce Gohy niespecjalnie mnie dziwi i podejrzewam, zę sama Goha też nie będzie specjalnie zrozpaczona tym faktem heh
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #91 dnia: Września 25, 2006, 08:47:45 am »
Wiedziałem, że Igniatius będzie wysoko, ale Smogu tak nisko?? Przecież pokazuje doskonały "brak talentu", a to daje mu prawo na wysokie miejsce.
I'm in Space!

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #92 dnia: Września 25, 2006, 09:39:05 am »
Co do tej kategorii to chyba lepiej było stworzyć dwie oddzielne, w których oceniałoby sie niezależnie fanfiki i fan arty, bo to w końcu dwa różne rodzaje "sztuki". Ja oceniałem wszystko pod kątem artów bo nie mam dość czasu na dokładne przeglądanie tekstów, no i ogólnie wszystkie miejsca wydają mi się w miarę sprawiedliwe.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2006, 09:40:14 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #93 dnia: Września 25, 2006, 10:18:15 am »
A ja w przeciwienstwie do innych nie mialem pojecia kto tutaj bedzie na wysokich miejscach i to jedyna kategoria w ktorej niczego nie moglem przewidziec... tak tez myslalem ze Yuz i Wizard beda wysoka jako ze i pisza teksty i rysuja... ale kto bedzie na ktorym miejscu, nie mialem pojecia.
Gratulacje wszystkim ktorzy zdobyli jakiekolwiek punkty w tej konkurencji, nie tylko zwyciezcom, bo kazdy kto dostal punkty powinien sie cieszyc ze jego tworczosc zostala zauwazona.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #94 dnia: Września 25, 2006, 12:01:21 pm »
Ja się cieszę bardzo(to druga kategoria w której wygrałam i aż mi się łezka zakręciła w oku).To,że Magu zajoł drugie miejsce mnie nie dziwi,choc byłam przekonana,że wygra on albo Tant.
Cytuj
Yuz wygra zwłaszcza, ze bardzo często swoje arty ostatnimi czasy publikowała. Może gdybym ja miał jakąś rozsądną częstotliwość apdejtowania opowiadań i rysunków, to bym zajął pierwsze miejsce heh ;]
No tak ale opowiadanie i druga część nsh leżą i się kurzą XD.Choć mam plany,żeby to w końcu ruszyć.
Za to niskie miejsce Gohy też mne nie dziwi...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #95 dnia: Września 25, 2006, 01:11:15 pm »
Co do podziału kategorii, jestem przeciwny.
Powstały by 2 mniejsze kategorie, a to nie fajnie ;]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #96 dnia: Września 25, 2006, 02:37:29 pm »
Kto dal punkt Glennowi ;/

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #97 dnia: Września 25, 2006, 05:23:08 pm »
Cytuj
Kto dal punkt Glennowi ;/
osoba znająca sie na sztuce , posiadająca dusze wrażliwą na piękno oraz prawdziwy rodzaj sztuki współczesnej ;P
( a swoja drogą kto dał ?)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #98 dnia: Września 25, 2006, 11:58:29 pm »
Chociaż forum jest bardzo ważnym miejscem dla wszystkich z nas, nie istniałoby ono bez serwisu SquareZone. Minęły już ponad 3 lata, od kiedy SZ pojawiło się w sieci, konsekwentnie rozwijając się, zwiększając ilość i jakość artykułów, zdobywając uznanie na polskiej scenie jRPG. Chociaż zdania są nierzadko podzielone, pewne jest, że jesteśmy dzisiaj jednym z prężniej rozwijających się serwisów o tematyce jRPG, mającym w redakcji ludzi zgranych i znających się na rzeczy. Gdyby nie oni, serwis nigdy nie stałby się tym, czym jest teraz. Oto kto, według głosów użytkowników forum, włożył największy wkład w rozwój strony i jest przykładnym redaktorem.

Ranking najbardziej zasłużonych redaktorów 2006[/size]

1. Ashley Riot - 24pkt (6x3pkt + 3x2pkt)
2. Musiolik - 22pkt (4x3pkt + 3x2pkt + 4x1pkt)
3. Tantalus - 15pkt (3pkt + 4x2pkt + 4x1pkt)
4. Gipsi - 13pkt (3pkt + 3x2pkt + 4x1pkt)
5. qiax - 11pkt (2x3pkt + 2x2pkt + 1pkt)
6. FastRed - 6pkt (2x3pkt)
7. Shirley - 2pkt (2pkt)
7. _dark_cloud_ - 2pkt (2x1pkt)
9. Dark M - 1pkt

Ashley Riot wygrał niewielką przewagą z Musiolikiem, pozostawiając stosunkowo daleko mnie i Gipsi'ego. W sumie wyszło dosyć prawidłowo: Redaktor Naczelny na pierwszym miejscu i zastępcy na dwóch kolejnych hehe. Gipsi zdobył głosy za bardzo dobre spisywanie sie w roli newsman'a. Dziwić może niska pozycja FastRed'a i qiax'a, którzy to byli dla SquareZone, jak Romulus i Remus dla imperium rzymskiego hehe. Oto jak skomentowano pierwszą trójkę:

Ashley Riot[/u]

Cytuj
Odkąd pamiętam zawsze pełny zapału do działania

Cytuj
no chyba napisal pare tekstow i zajmuje sie webmasterkom, wiec na prawde odwala kawal dobrej roboty

Cytuj
nawet nie bede komentowal zbytnio...

Cytuj
pan i władca SZ, który trzyma całą pieczę nad stroną. Rzadko pojawia się na forum ale prawie zawsze zagląda do działu propozycji i wyjaśnia czy dana propozycja ma sens czy nie. Jest osobą która bez wątpienia włożyła największy wkład w SZ i nie wyobrażam sobie by strona mogła bez niego w tej chwili funkcjonować

Cytuj
bo zawsze załatwia to co jest do załatwienia na stronce i generalnie jest z serwisem prakycznie od początku

Cytuj
Napisał najwięcej artykułów na stronie i ciągle pisze. Patrząc na niego człowiek wierzy, że prawdziwy gracz nigdy się nie starzeje. Robi i zawsze robił bardzo wiele.

Cytuj
aktualny naczelny, z czego się dobrze wywiązuje. Poza tym bierze się za japońskiego FFXII, co nie jest łatwe

Cytuj
Our chief, w skrócie, za to, że zna sie na kodzie SZ i wymyśla ostatnio fajne pomysły

Cytuj
za organizacje pierwszego zlotu ;] i fajnego „pokazania się” na EP, pozatym ciągle coś w kodzie majstruje a inni go tylko pomyslami zarzucają ;]



Musiolik[/u]

Cytuj
bo się biedak męczy

Cytuj
za to ze przyszedl jako noob i odrazu zasadził wszystkim kopa w tylek na pobudke

Cytuj
kto jak kto, ale to on odwala zawsze czarna robote, to naleza mu sie 3 punkty

Cytuj
chłopach sie postarał i duzo naprawde duzo zrobił

Cytuj
bo jest chorym pracocholikiem, który mimo problemów egzystencjonalnych, dużo daje z siebie, żeby ta stronka jakoś żyła

Cytuj
Braku zapału do działania nie zarzuciłabym mu.

Cytuj
No gdyby nie ten nicpoń, to kto wie jak dzisiaj by wyglądało SZ. Zrobił dla nas bardzo wiele, niewiele osób zrobiło więcej.

Cytuj
również dużo robił (choć trochę się ostatnio obija ;P)

Cytuj
dużo robi dla strony (taguje i wogóle)

Cytuj
najambitniejszy redaktor

Cytuj
nawet nie bede komentowal zbytnio...



Tantalus[/u]

Cytuj
działy LoM i Itadaki (za to ostatnie szczególnie), poza tym dużo robi dla strony (m. in.dużo taguje)

Cytuj
Tant jest moim zdaniem drugą osobą po Ashu która wkłada swój wkład w stronę i też ciężko mi sobie wyobrazić bez niego tą stronkę

Cytuj
mutant po prostu. Wypluwa teksty jak CKM ;]

Cytuj
stara się bardzo utrzymać poziom prac

Cytuj
nawet nie bede komentowal zbytnio...

Cytuj
ktos pilnuje by wszystko grało jak naczelnego nie ma. to i zasłuzył na ten jeden punkt. sorki, ze tylko jeden, ale konkurencja była silna

Cytuj
za udział w EP i doprowadzanie redaktorow do porzadku deadline'ami<parszywa robota ;]> pozatym dzięki niemu SZ chyba jako jedyny polski serwis ma dział o Itadaki Street

Cytuj
Sądzę, że zasługuje na ten głos.

Cytuj
bo wytrwale taguje wszystkie nadesłane mu artykuły


Głosy rozdane, zwycięzcy wyznaczeni. "Góra" wychodzi z konkursu.. hmm... górą, ale nie można zapominać, że to nie tylko ta czołówka tworzy serwis. Tworzą ją wszyscy redaktorzy, a niczego nie byłoby bez fanów, zarówno zarejestrowanych, jak i anonimowych gości. Skoro mowa o zarejestrowanych użytkownikach, to już jutro dowiemy się, kto z tzw. "newbe" zyskał sobie największy szacunek i uznanie, w czasie swojego relatywnie krótkiego pobytu na stronie i forum.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
SquareZonki 2006
« Odpowiedź #99 dnia: Września 26, 2006, 12:03:36 am »
to był ranking najbardziej zasłuzonych redów roku, czy w historii SZ? bo ja tu czegoś nie rozumiem heh. Musiol na drugim miejscu? łe... jemu sie mimo wszystko IMO pierwsze miejsce nalezy. ale to jest tylko IMO.
Kame Hame Ha