Autor Wątek: Resident Evil  (Przeczytany 27473 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 04, 2006, 09:35:37 am »
Boss Time!:
Jest taki Boss ze wychodzi 2 duzych mietkow i jednego mozna wzucic do "lawy"/"stopionego zelaza" a z drugim trzeba walczyc -jest na niego jakis sposob? Bo niby nie ma w nim nic trudnego ale w cholere naboi na niego leci chyba z 10 strzalow shotguna zeby wyszlo to "cos" z jego plecow a pozniej jeszcze trzeba z 3 razy w to cos walic serie...

Cytuj
fajnie fajnie tylko ze pewnie bedą miały wyk****e wymagania <.<
No raczej nie bardzo... na PC masz przeciez pozycje o wieeeleee lepsze graficznie... PS2 ma z 6 lat przeca...
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2006, 09:37:38 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Pieszczotek

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
    • http://
Resident Evil
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 04, 2006, 09:49:19 am »
drugiego el gigante niestety musisz zalatwic tradycyjnym sposobem....oczywiscie mozesz wczesniej kupic wyrzutnie rakiet i ulatwic sobie sprawe ale gdzie w tym przyjemnosc?   jedyny problem w tej walce to ilosc amunicji - bo unikanie atakow jest dosyc proste - korzystaj z drabiny i potem zjezdzaj na kablu aby oddalic sie maxymalnie od potwora.  that's all folks!
See you, Space Cowboy!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 04, 2006, 11:47:16 am »
Polecam stracic troche naboii do Magnuma. Mnie tez denerwowala ta walka.
Granaty ROX  :grin:  

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 04, 2006, 02:30:33 pm »
Nie wiem czy jeszcze aktualne ale najlepsza strategia to Flash Grenade (który jakims cudem odbiera mu trochę energii) -> Striker/TMP/Broken Butterfly w twarz, a potem strzelać w odsłoniętą plagę, zamiast chlastać ją nożem. Tak wogóle to fajnie zabija się El Gigante samym nożem na Pro.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 15, 2006, 03:49:18 am »
Jestem najfajniejszym ziomem na moim osiedlu... przeszedłem Resident Evil 4.

Dużą przerwe miałem w graniu w RE związaną z maturami i innymi duperelami takimi jak odsunięcie ger na bok aby w pełni później w wakacje się nimi rozkoszować.

Resident Evil 4 - Gra swietna, graficznie, dzwiekowo i co najwazniejsze -pod wzgledem game pleyu rowniez. Ta gra miazdzy, nie bez powodu nie raz byla wybierana najlepsza gra roku i przyznawano jej różne tytuły. Przyjemność z grania ogromna a do tego ogromna zaleta jaką jest umiejscowienie gry w realiach z Resident Evil 2 Leon to wporzo kolo a Adą to najlepsza kobiecina z serii Resident Evil ;-(.
Zastosowano w niej wiele nowych mozliwosci ktorych nie oferowlay wczesniej zadne gry, a ktore tak na prawde sa bardzo proste.... przynajmniej ja wczesniej nie spotykalem sie z tyloma fajnymi akcjami jak w tej grze, typu wyskok przez okno, przeskok przez barierke, wyskok na most i zawisniecie nad nim a nastepnie proba wspiecia... Capcom pokazal ze proste pomysly moga byc genialne.
Jedyna wada gry, która może troszke odpychać moim zdaniem to oszczedność -gra nie jest jakaś trudna, ale jednak przez to iż mamy świadomość że walczy się z wieloma bossami staramy się oszczedzac na nabojach i innych pierdolach, co mnie osobiscie troche meczylo... tym bardziej że później na Bossie i tak oszczedzamy ;]
Ale ogolnie gra swietna i warta poswiecenia jej chwili czasu... a po chwili wciagnie nas tak ze bedziemy chcieli dosyc czesto do niej wracac.


Wynik mialem lipny, bo w zime gralem tak ze po godzinke i musialem wyaczac ze wzgledu na brata ;/ Teraz dokonczylem na spokojnie, ogolnie to mialem z 60 sejvow chyba ;] Gdzie te czasy jak w RE2 sie gralo tak aby zdobyc jak najwyzszy rank i sie tylko raz sejvovało ;]
Anyway drugi raz raczej Residenta nie przejde (nie mam juz zwyczaju kilkukrotnego przechodzenia gry...), napewno jednak z checia wejde w bonusy w postaci Separate Ways czy ten drugi z Adą i Mercenaries... a tak BTW to długie są te bonusy? Tak z godzinka gry czy mniej... a moze tyle ile trwa normalna rozgrywka Leonem? ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2006, 03:52:54 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 15, 2006, 10:54:48 am »
Cytuj
a tak BTW to długie są te bonusy? Tak z godzinka gry czy mniej... a moze tyle ile trwa normalna rozgrywka Leonem? ;]
Separate Ways - 3-4h (nie rób sejwki na tej z normalnej gry)
Assingment Ada - 45 min. - 1h
Mercenaries - mi zajęło dwa miesiące (ale były przy tym przerwy, więc miesiąc/parę tygodni) żeby zdobyć Handcannona

A drugi raz RE4 się fajnie przechodzi. Szczególnie jak masz Chicago Typewriter, strój mafiozy, Handcannona, Infinite Rocket Launcher i P.R.L. 412 (nad tym jeszcze pracuje, ale nie chce i sie jakos grac w RE4 teraz).

Cytuj
gra nie jest jakaś trudna, ale jednak przez to iż mamy świadomość że walczy się z wieloma bossami staramy się oszczedzac na nabojach i innych pierdolach, co mnie osobiscie troche meczylo...
Racja...gra nie jest trudna (przypomina zanożowanie El Gigante na Pro ;]). Oszczędzanie amunicji nie jest ciężką sprawą, bo jeśli wiesz jak używać noża to nawet nie zauważysz, że oszczędzałeś coś. Ja np. na Pro byłem zaskoczony jak dotarłem do zamku mając ponad 300 nabojów do Red9 (oczywiście wszystko poszło w Water Room).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2006, 11:01:52 am wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 17, 2006, 07:30:41 pm »
Wiadomo ze Resident Evil 5 wyjdzie na PS3.
Ale Capcom tez przy okazji pracuje nad kolejnym Residentem który ma byc exclusivem dla Wii, glownym bohaterem ma byc po raz kolejny Leon.

I tak przy okazji to Capcom otworzyl strone internetowa z okazji 10 lecia RE i 5 lecia Devil May Cry... i myslalem ze cos ciekawego moze tam bedzie lae tam sama ch*jnia i chyba sa tylko osty do kupienia ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 17, 2006, 07:37:46 pm »
Cytuj
Wiadomo ze Resident Evil 5 wyjdzie na PS3.
Ale Capcom tez przy okazji pracuje nad kolejnym Residentem który ma byc exclusivem dla Wii, glownym bohaterem ma byc po raz kolejny Leon.
Exclusivem na Wii, który pewnie ukaże się na PS3 jak w przypadku RE4. Iwuj...jak Wii będzie region-frii to po 18-stce składam na niego preordera.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 17, 2006, 07:46:18 pm »
No mi sie wydaje ze jednak moze byc exclusivem dla Wii... ze wzgledu na roznice mocy obu konsol.
Nie widze zbytnio sensu wydawania RE z Wii na wypaszone PS3... no ale kto wie moze Wii nie bedzie jednak takie slabe.
W kazdym razie kraza ploty ze ten RE na Wii bedzie chodzil na silniku z RE4 ale grafika bedzie jednak znaczaco ulepszona...

Ja mam ogromnan adzieje ze na Wii beda iraty w chu* to wtedy tez raczej elegancko kupie ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 20, 2006, 04:27:58 pm »
Wreszcie ukończyłem Separate Ways. Bardzo fajne, to praktycznie tak jakby grac w dodatek do RE 4 ;] Zajebiscie. Wszystko widziane oczyma Ade'y (jak to sie odmienia do cholery >.>) Czyli taki troche osobny motyw jak bylo w RE2 ze mielismy 2 scenariusze -Clair i Leon.
Ogolnie to pewnie juz pisalem ale Ade z RE 2 kochalem, tutaj zachowywla sie dziwnie, ale tak jak mi Sol wczesniej napisal, wszystko wyjasni sie w Separate Ways. No i w sumie juz sie nie wydaje byc glupia pindą tylko normalną dziewczyną. Ale jednak jakas taka inna to juz osoba niz Ade'a z RE2.
No i Separate Ways bylo dlugie, w sumie to bylo prawie tak jak normalna gra Leonem tylko bez Bossów -pod koniec dopiero wreszcie pojawili się bossowie.
Sol mi pisał 3-4 godziny na przjescie... mi to zajeło około 8.
Szkoda tylko że nie było żadnych wyjaśnien co stalo sie z Ade'ą po RE2 i jak przeżyła upadek.
I takie pytanie w Separate Ways mozna odkryc jakis inny stroj Ade'y czy tylko jest ten jeden podstawowy?

Tetraz jeszcze tylko Assigment Ada przejde i luzik, bo Mercenaries sobie raczej podaruje. Nawet nie wiem co to jest bo jeszcze ani razu nie wlaczylem ;]

A przy okazji Sol to wlaczylem twoja sejvke i widzialem stroj mafioza ;] Dobre ma botki ;] I ten wogole to jak se gra od nowa kolejne przejscie to zostaja bronie? To czemu jak ja przeszedlem juz tam kiedys i dalem pozniej zeby grac od nowa to mialem tylko nowy stroj.. a broine od nowa jakbym zaczynal gre ;/ Moze przez te ze poziom trudnosci zmienialem?
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2006, 04:30:55 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 20, 2006, 04:50:19 pm »
Cytuj
Szkoda tylko że nie było żadnych wyjaśnien co stalo sie z Ade'ą po RE2 i jak przeżyła upadek.
I takie pytanie w Separate Ways mozna odkryc jakis inny stroj Ade'y czy tylko jest ten jeden podstawowy?
Wyjaśnia się chyba w Code Veronica X - Ada przeżyła, bo wstrzyknęli jej T-Virusa. Tzn. upadek przeżyła, ale była na skraju śmierci i chyba Wesker ją uratował.
Innego stroju nie da się odkryć. Jednak w każdym trybie (Separate Ways/Assingment Ada/The Mercenaries) ma inny strój.
Cytuj
A przy okazji Sol to wlaczylem twoja sejvke i widzialem stroj mafioza ;] Dobre ma botki ;] I ten wogole to jak se gra od nowa kolejne przejscie to zostaja bronie? To czemu jak ja przeszedlem juz tam kiedys i dalem pozniej zeby grac od nowa to mialem tylko nowy stroj.. a broine od nowa jakbym zaczynal gre ;/ Moze przez te ze poziom trudnosci zmienialem?
Musisz załadować save'a którego zdobywasz po przejściu gry. Żałuj, że stroju Ashley nie widziałeś ;]

W Mercenaries w sumie nie musisz, bo Handcannona masz odblokowanego już.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 15, 2006, 05:49:04 pm »
Mój brat przeszedł na profesjonalu a ja nie mialam do tego nerwów  

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Resident Evil
« Odpowiedź #52 dnia: Września 15, 2006, 03:37:21 pm »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #53 dnia: Października 15, 2006, 08:06:05 pm »
Resident Evil - Deadly Silence (damn...czemu podtytuły większości gier na DS'a muszą w skrócie brzmieć "DS" ?)
Zbyt dużo o nim nie napiszę. Jest to stary, dobry RE1 z PSX'a. Grafika ta sama, dialogi dalej kaszaniaste, dźwięki te same. Jedyne co jest nowe to tryb Rebirth, a jedyne co dodali to tego trybu to okazyjna walka FPP nożem. Po takiej walce możemy znaleźć dodatkową amunicję. Dodano także (podobnie jak w RE4) osobny przycisk do przygotowania noża, który nie zapełnia nam już inwentarza.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2006, 08:06:21 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Jecht

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
    • http://jeszcze nie mam
Resident Evil
« Odpowiedź #54 dnia: Października 16, 2006, 02:17:14 pm »
O fajny topic o RE(głównie to bedę nawijał o RE2, outbreak file#1 i 4 bo raczej innych nie znam :P).Więc najpierw powrucę do starszych części: RE2.Jest to bynajmniej dla mnie dość łatwa gra(się nie dziwić pierwszy raz to okropna męka była ale potem się przechodziło w 2h Leonem>>>Cler nie miałem i nie wiem jaka on jest  ;( ), William Birkin też poszedł w niepamięć po paru strzałach w klatkę i główkę.I tutaj mam pytanie, jak odkryć tego :toffu: bo gdzieś czytałem ale nie pisali jak to trzeba zrobić.W RE outbreak nie zbyt czułem się dobrze(jakaś taka zamieszanina na całej szerokości, wszyscy latali w tą i we wtą i nikt nie umial sobie poradzić).Byc może ale nie przepadam za tym Rezem.O RE4 mógłbym chyba z 1h mówić i mówić ale jakoś mi się nie chcę więc skrucę troszeczkę :D .Więc tak mimo iż gram na normal(ne ja jeden zaczynam od takiego poziomu trudności), to zawsze ammo mi nie starcza a jak kazdy wie z noża nie da chyba załatwić paru wieśniaków na raz.Ale efekty z moim ost bossem(salazar chyba był) jak miałem szczęście(po załatwieniu oka strzelalem z ostatnich amunicji mojej snajperki i ostatni strzał akurat wykończył potwora).Mozna tylko powiedzieć że RE4 jest świetną grą która tak szybko się nie znudzi.Niektórzy(ale nie ja), mówią że jest zje**** ponieważ nie ma zombiaków tylko opentani wieśniacy którzy gadaja po hiszpańsku(mnie to akuran najmniej przeszkadza, tylko co nie powiesz zostanie to skomentowane na tamtym forum) :lol: .

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Resident Evil
« Odpowiedź #55 dnia: Października 22, 2006, 08:42:23 pm »
Mam godzinkę gry w RE4 za sobą, na początku się obawiałem nowego sterowania i klimatu gry. Sterowanie - HELL YEAH ! Już nie tęsknię za tym oldschoolowym z RE na PSXa, sterowanie to kawałdobrego kodu. Klimat....wolałem zombiaki, ale wieśniacy hiszpańscy fpyte tez są. QTE nieźle rozwiazane. Ogólnie po godzinie, gra ma wielkiego plusa odemnie, za samego głownego bohatera - Leon :wub:

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #56 dnia: Października 23, 2006, 11:48:49 am »
Cytuj
Sterowanie - HELL YEAH ! Już nie tęsknię za tym oldschoolowym z RE na PSXa, sterowanie to kawałdobrego kodu. 
Może się mylę ale wydaje mi się że sterowanie (chodzi mi o samo poruszanie się Leonem) w RE4 od czasu jedynki za bardzo się nie zmieniło i dla mnie stało się trochę archaiczne zważywszy na to że w RE4 większy nacisk położono na strzelanie a nie swobodną eksploracje i zagadki. No ale oczywiście RE4 to świetna gra, zwłaszcza gdy się przymknie oko na słabą fabułę i tandetne dialogi a spojrzy  na grafę, miodność i ciekawe rozwiązania. Moim zdaniem obok klimatycznej i nowatorskiej jedynki która zapoczątkowała gatunek survival horror jest to najlepszy z Residentów i bardzo miło mi się w niego szarpie.
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2006, 11:49:51 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Resident Evil
« Odpowiedź #57 dnia: Października 23, 2006, 03:43:41 pm »
Sterowanie o ile się nie myle uległo modyfikacji, albo to wydaje się przez to, że kamera jest inaczej ustawiona. Choć samo strzelanie jest o niebo lepsze.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Resident Evil
« Odpowiedź #58 dnia: Października 23, 2006, 04:01:28 pm »
Cytuj
Sterowanie o ile się nie myle uległo modyfikacji, albo to wydaje się przez to, że kamera jest inaczej ustawiona. Choć samo strzelanie jest o niebo lepsze.
Strzelanie jest lepsze z tym że dodano możliwość wybrania dowolnego punktu na ciele przeciwnika w który chcemy walić. Nie podoba mi się tylko to że nadal nie można poruszać się podczas oddawania strzałów tylko trzeba stanąć, oddać serie, a gdy zombiaki podejdą bliżej obrócić plecami do tyłu, uciec kawałek, obrócić z powrotem do przodu i znowu strzelać i tak w kółko.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 09, 2007, 04:09:39 pm »
Z dupy, z dupy, z dupy... nowy RE na Wii ma byc shooterem na szynach ;/ Czyli cos ala Gun Survivor sie szykuje... z dupy.
Teaser:
http://www.capcom.co.jp/bio_uc/swf/bioUCm1.swf

I tak pewnie kazy wie ale na Wii zmieza RE 4... gra bedzie kosztowala tylko 20 dolarow czy o 20 dolarow taniej juz nie pamietam, ale ma miec dostosowane sterowanie i otrzymac dodatki ktore nie byly dostepne na gejm cubie... czyli dostanie wszystko to co bylo na ps2 a na nie bylo na gcn pewnie ;] Tez z dupy czyli ze...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?