Autor Wątek: Genialna piosenka  (Przeczytany 88739 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« dnia: Grudnia 27, 2004, 11:17:23 pm »
W temacie piszecie jakąś piosenke która was mega zauroczyła... nie słyszeliście jej od dłuższego czasu albo słyszycie ja po razp ierwszy a słuchacie ją 5, 10 raz... lub jesteście psyholami mojego pokroju i słuchacie jej cały dzień...

raczej nie piszcie tutaj piosenek zespołów które kochacie, bo Dir en grey to ja się zawsze podnieałem i moge słuchać na okrągło ale czasami słysze inna piosenke która mnie odżuci od moich ulubionych zespołów...

nie piszcie też tutaj całego albumu - do tego jest inny topic ("Jakiej muzyki słuchacie"), ale raczej 1, 2 piosenki danego zespołu...

MUCC - Kuchiki no Tou -dramatyczna nuta... srasznie dramatyczna nuta.... przez całą piosenke słyszymy gitary które są dosyć podobne do zespołów typu KORN, całkowicie inne od mojego Deg'a ale jednak mi się podobają... ale wszystko jest nie ważne, jest ważny głos wokalisty, przez całą piosenke słyszymy jego krzyk i wolno śpiewane słowa, krzyk jest połączony z płaczem, nie tam jakieś wycie ciecia tylko płacz prawdziwego mężczyzny, niesamowita jest poprostu ta piosenka, nie przepadam za zespołem ale ta piosenka opanowała moj umysł, od rana dziś aż do 19 słuchałem tej piosenki na okrągło... macie doła? posłuchajcie! ..nie macie doła ale hccecie usłyszeć kawał Hard Rcoka posłuchajcie.... genialny, wprost mega genialny wokal, w postaci okrzyków połączonych z płaczem i bezsilnością a pod koniec z furią, ale nie taki zwykly okrzyk typu ARGHHHHHHH!!!!, tylko naprawde genialny... polecam... piosenka trwa 11 minut 27 sekund na moim albumie jednak po 7min.58 sekundach jest sama cisza... jej długość to kolejny plus, polecam wszystkim którzy lubią ostrzejszą muzyke

SOAD- chop suey - na temat genialności tego utworu pisałem nie raz, najlepsza piosenka SOAD -zna penwie każdy, nie warto się rozpisywać

SOAD - Aerials - świetna piosenka, samuśki początek mistyczny, przypomina mi Audience Killer Loop od Deg'a a później wchodzi fajny wokal wokalisty i fajne słowa "life is a waterfall..." dobre gitary, super aranżacja i wszystko mi się wtej piosence podoba, jedna z 2 piosenek dla których przynajmniej raz w tygodniu wchodze do folderu Muzyka===>Rock===>SOAD...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2004, 11:18:53 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2004, 11:51:19 pm »
placebo-the bitter end  -  swietny glos wokalisty, zajebisty teledysk (szczegolnie koncowka jak ta satelita wybucha) no i gitara!!!!! doprowadza ona niemal do orgazmu zmyslu sluchu... niech tylko w koncu dorwe elektryka i bede mogl wydobyc identyczny dzwiek (nie to co na klasycznej...)

nightwish-wish i had an angel  -  w sumie nie wiem dlaczego mnie tak zauroczyla...  ale moge sluchac jej w nieskonczonosc (mam schorzenie podobne do gipsona - czasami jeden utwor mi sie kreci caly dzien w winampie)

metallica-nothing else matters  -  odkrylem ja przy okazji szukania fajnych utworkow na gitare i odrazu pokochalem... ten wokalista metallici ma zajebisty glos w tej piosence, co w polaczeniu z zajebista gitarka i wersja orkiestralna tworzy chyba najlepszy spokojny kawalek jaki slyszalem

dir en grey-obscure  -  tak tak gipsie zaraziles mnie :F ta piosenka jest genialna... jest tu wszystko: ciezki poczatek, potem napier***lanie polaczone z krzykami, jak sama nazwa mowi obskurny refren, co wychodzi swietnie no i na deser w spokojniejszym kawalku walory glosowe wokalisty deg... piekny kawalek

narazie tyle :F
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:24:56 am »
Noriko Mitsune - Without taking the Jewel: O tym kawału pisałem z miliard razy, ale napiszę jeszcze raz. Jest poprostu boski. Nie wiem ile razy go przesłuchiwałem, nie wiem ile razy śpiewałem go (połowy tych razów pewnie nie pamiętam hehehe), ale nie znudził mi się dotąd i pewnie nigdy mi sie nie znudzi... jest to jeden z powodów, dla których tak kocham CC...

Shimokawa Mikuni - Sore ga Ai, deshou: Świetny tekst, świetny wokal, świetne anime, do którego to jest wejściówka... zakochałem się w tej piosence od pierwszego przesłuchania... jest miodzio i do dziś słucham jej często

Led Zeppelin - Stairways to Heaven: Piękna ballada... piękna... nic dodać nic ująć.

Metallica - Nothing Else Matters: Też wiele razy tego słuchałem... najlepszy kawałek Metallici zdecydowanie...

Soad - Chop Suey: Nie patrzcie tak na mnie... ja naprawdę lubię ten kawałek. On wymiata zdecydowanie... nic dodać nic ująć

Asian Kung-fu Generation - Haruka Kanata: Opening drugiej serii Naruto... Najlepszy opening jaki kiedykolwiek widziałem w jakimkolwiek anime, a muzyka pasuje do niego poprostu doskonale... utwór jest świetny poprostu... właśnie nim zaraziłem moich kumpli (jak go ostatnio śpiewaliśmy na całe gardzioło w domu kumpla po kilku piwach...)

no i cała masa utworów z różnych gier i różnych zespołów, których tu wypisywać nie będę.... część znacie, części możecie się domyśleć.... powyżej są te najważniejsze..

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:47:41 am »
Opening do Slayers - pani Megumi Hayashibara. Słuchalem tego ciagle, chyba przez jakieś 2 tygodnie. Podczas czytania, grania, nauki... Ciągle. Można powiedzieć, że dostałem bzika na tym punkcie. A teraz? Hmmm... Nie mam już ulubionej piosenki, raczej ulubioną stację net-radiową.
Za to piosenka, która najbardziej mnie poruszyła, to był ending to Chrono Cross-a. O jego genialnosci niech świadczy fakt, że mimochodem uroniłem łezke przy nim.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 02:48:27 am wysłana przez qiax »

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2004, 09:50:12 am »
Kagerou - Meisou Honou - Poprostu piękne. Coś w stylu Obscure Deg'a. Ostro a refren spokojny, ale jak dla mnie ta piosenka jest przynjmniej 2 razy lepsza niżObscure..... Piękna.
Gackt - Lust for Blood- Poprostu wypas.
Hamasaki Ayumi - To Be (wersja z A Ballads)- Jak dla nei to najlepsza jej piosenka. Mam z nią dużo fajnych wspomnień i skojarzeń :rolleyes:
MUCC - Mikan no Kaiga- Niewiem co by tu powiedzieć. Trzb posłuchać.
Soad - Chop Suey- Niebęde wyjątkiem. Ta piosenka je genialna. TYlko trosze skopali teledysk...
L~Arc~en~Ciel - Finale- Tom piosenke można słuchać godzinami. Im dłużej sie jej słucha tym jest fajniejsza.

I jeszcze dużo, dużo piosenek DeG'a. Nie chce m isie wymieniać. Za dużo pisania.

Offline Shirley

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
    • http://
Genialna piosenka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:58:36 am »
Heh, chyba tylko ja nie wypiszę japońskich piosenek, tylko jakieś zwykłe...
Zwykłe, niezwykłe ale mnie baaardzo poruszyły. Oto one:

Wet Wet Wet - Julia says - (for me The Best song in the world). Jest to taki piękny kawałek, że czasami płakać mi się chce ze wzruszenia jak go słucham i zawsze bardzo ją przeżywam ;)

Madonna - Deeper and deeper i Bad Girl. Też je "przeżywam" jak słucham ;)

Robert Amirian - Sny nocy letniej (pewnie nikt tego nie zna oprócz mnie i ludzi z radia;)

i na koniec

Ja Rule - Always on time - też kocham ten utwór.
Don't worry be happy :)

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Genialna piosenka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2004, 01:50:53 pm »
Metalliki to ja mogę słuchac na okrągło, napisze wiec te tytuly których slucham od niedawna: (od Nothing Else Metters zaczelam sluchac zespolu, wiec mi sie o nim juz nawet pisac nie4 cche :])
Unforgiven II- zazwyczaj słuchałam tylko I, ale II tez jest bardzo ładne
Sanitarium- tego to śłuchamn naprawde od niedawna, bradzo fajny kawałek ;)
SOAD, Toxicity- kazdy mowi o chop suey a mi sie bardziej podoba chyba Toxicity.. chociaz i to i to jes t zajebiste ;)
Evanescence, My Immortal- może piosenka nieskomplikowana, ale mam z nią miłe wspomnienia :)
Nightwish- She is my sin- od tego zaczynałam nightwish'a :P
i wiele, wiele innych ....  

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Genialna piosenka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:06:49 pm »
hmm z zespolow ktorych czesto slucham to bedzie napewno
AsianKungFuGeneration - Haruka kanata - grzechem byloby nie napisanie tego :P
Blind Guardian - Bard's song
SOaD - Toxicity, niebijcie ale mi sie chopsuey nie podoba, soad ma tysiac lepszych piosenek :P
Red hot chilli peppers - Road Trippin - miodzio
Nirvana - Lithium - nie wymaga komentarza
Bob Marley - jammin - nie wymaga komentarza
a z takich co mi sie podoba jedna/dwie piosenki
Paktofonika - Selekta - tak wiem, wymienialem zawsze pfk w ulubionych zespolach, ale teraz praktycznie wogole ich nie slucham :P
Avril Lavigne - Im with you :P :P :P no co, kazdy ma jakies zboczenie :P
AC/DC - highway to hell
Guns and roses - knockin on heavens door
Led Zeppelin - Stairway to haven
Pink Floyd - Another Brick in the wall
4 ostatnie to takie klasyki ze chyba nie musze komentowac :P

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Genialna piosenka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:22:40 pm »
no to ja jeszcze:
Nirvana, smells, rape me też spoko :P choc nirvany za bardzo nie lubie to tego mozna posluchac :)
Avril, nobody's home (nie wiem jak sie pisze :P)..ee tak wpada w ucho jakos :P
Alice in Chains, Bleed The freak, brat mi kidyś puścil, raz to grali na wystepie jakims i mi sie spodobalo :P
Queen, Rock You.. nio fajne jest.. :D

Chop Suey jest fajne, ale mnie siem przejadlo, mimo tego lubie ten utworek ;)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 28, 2004, 09:37:43 pm »
Blind Guardian - Bard's Song - jak to uslyszalem to jak debil siedzialem z otwarta geba i puszczlem to
Blind Guardian - Tmie Stands Still - j.w
Blind Gaurdaian :P - Precious Jerusalem - j.w
a poza tym to z BG jeszce: Ashes to Ashes, Mirror Mirror, Excalibur i Nightfall oraz Valhalla "rzondzom"
a z poza BG to Metallica - Nothing Else Matters - j.w :P

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Genialna piosenka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 29, 2004, 12:14:27 am »
"Rain" - utwór z pierwszej płytki soundtracku do Bebopa, i żebys wiedział Gipsi, że słuchałem cały dzień. Jest po prostu genialna, a jeśli się oglądało Bebopa ( 5 odcinek dokładnie ) to piosenka zyskuje szczególny urok, w taki trans wpadałem, że hej, mógłbym cały dzień patrzeć się w jeden punkt [;

G n' R - "November Rain" - przedstawiać nie trzeba..

Joe Satriani - "Surfing with the Alien" i "Up in the Sky" - jak pierwszy raz usłyszałem, to tak chciałem na gitarze umieć grać, że szok.. Później zobaczyłem video z koncertu, gdzie gra Aliena, wytrzeszczyłem oczy, ręce mi opadły i już miałem super motywację do nauki .. Zresztą prawie wszystkie ( jak nie wszystkie ) jego utwory są świetne, majstersztyk gry na gitarze i tyle ; ]

Kaczki z Nowej Paczki - "Dziub Dziub" - w życiu nie uśmiałem się tak podczas słuchania piosenki, hicior wszechczasów jak nic :grin:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2004, 12:15:13 am wysłana przez Rad!cal.87 »
bla

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2004, 02:37:15 pm »
Artrosis- szmaragdowa noc

G N' R - November Rain

G N' R - Civil war

Closterkeller - Władza

Creed - My Sacrefice
Creed - Higher
Creed - With arms wide open

Dream Theater - Another Day

Edenbridge - holy Fire
Edenbridge - Fly on a rainbow Dream

Epica - The Phantom Agony

Once and Future King - Avalon

Guano Apes - Open Your Eyes

HammerFall - Glory For the Brave
HammerFall - Hearts on Fire

Kamelot - Temples of Gold
Kamelot - Sailormans Hymn
Kamelot - Fall From Grace
Kamelot - Wander

Narazie styknie :> bo mi siem nie kce pisać po świętach :>
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 29, 2004, 07:20:48 pm »
faqq zapomnialem o jednej perelce :shu:

main theme z filmu desperado... geez ta nutka rzadzi... najlepszy hiszpanski utwor jaki kiedykolwiek powstal...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Genialna piosenka
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 29, 2004, 08:05:27 pm »
Cytuj
najlepszy hiszpanski utwor jaki kiedykolwiek powstal...

nie liczac oczywicie Enrique Iglessias - I'm not in love

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 29, 2004, 08:35:53 pm »
Mam bardzo dziwne i zróżnicowane gusta, ale cóż. No to lecimy:
Na początek tytuł, którego pewnie nikt się tu nie spodziewa (gdzieżby) - SOAD - Chop Suey :P
Nie siedzę w metalu/rocku w ogóle, więc słucham bardzo pojedynczych kawałków. To niesamowite, że CS jest jednym z nich. Ten utwór kiedyś mną zawładnął.
Delerium - Silence Zespół jest o tyle świetny, że robi muzykę, która działa na mnie jak magia. 'Silence' to tylko jeden z kilku ich dzieł.
Steve Conte - Heaven's not enough z OST do anime Wolf's Rain. Co tu dużo mówić, kto słyszał, chyba zdaje sobie sprawę, jaki ten utwór jest wybitny.
Steve Conte feat. Maaya Sakamoto - Garden of Everything dobra, skoro powyższy utwór jest wybitny to jak nazwać ten? Heh, gdybym dłużej się zastanowił to może doszedłbym do wniosku, że jest to najlepszy kawałek jaki w życiu słyszałem! Rewelacyjny tekst, rewelacyjny głos wspierany Maayą; a refren to perełka - Conte śpiewa po angielsku a w tle bardzo cicho Maaya po japońsku. To trzeba usłyszeć.
Ayu Hama - We Wish Tutaj naprawdę miałem ciężki wybór bo Ayumi ma tyle świetnych utworów, że bez zastanowienia wymieniłbym kilkanaście. Natomiast gdy mam wybrać jeden to muszę się zastanowić... I wybrałem ten co widać.
Kimi Ga Nozomu Eien OST (chyba najlepszy OST z anime jaki słyszałem); poleci kilka:
Noriaki Taniyama - Last Smile
Kuribayashi Minami - Hoshizora no Waltz
Kuribayashi Minami - Precious Memories
Kuribayashi Minami - Nemuri Hime
Wszystkie te utwory, gdy ich słucham, wywalają mnie gdzieś daleko, gdzie przypominam sobie stare czasy. Coś w rodzaju obłędnego sentymentu :P

MarvelliX

  • Gość
Genialna piosenka
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 30, 2004, 12:27:35 am »
Theatre of Tragedy - Venus
Theatre of Tragedy - Poppea
Zakochałem sssie w tych utworach ^_^
Lacuna Coil - Humane Podczassss przesssłuchiwania tego utworu zazwyczaj moje ciało wchodzi w ssstan berssserka i trace kontrole na czasss jej trwania <_< gracze w KO wiedza o co chodzi ;)
Cranberries - Zombie Niewiem ssssiakoś mi sie sssspodobało osstatnio... może chodzi o znaczenie śpiewanego textu :>
Within Temptation - Mother Earth
Within Temptation - Ice Quin
Do tych utworów mam ossobisssty sssentyment bo podczasss ich sssłuchania przechodziłem FFTA :)
Valkyrie Profile OST Nie ma co komentować to czeba usssłyszeć =]  

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Genialna piosenka
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2004, 12:36:36 am »
Cytuj
Cranberries - Zombie Niewiem ssssiakoś mi sie sssspodobało osstatnio... może chodzi o znaczenie śpiewanego textu :>
o fakt ;)
 

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Genialna piosenka
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 30, 2004, 02:15:45 am »
Cytuj
Paktofonika - Selekta
W sumie Paktofonika nie nagrała takiej piosenki. Jedyna "Selekta" jaką znam to śpiewa Śliwka.. a z PFK ma tyle wspólnego, że kiedyś wydał z Fokusem płytę "Pijani Powietrzem".
Taka dygresja, ot ;)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Genialna piosenka
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 30, 2004, 02:18:58 am »
ee wiem tyle ze jest na plycie "experyment psycho" i tak wiem ze jest to skladanka, ale skladana pod okiem rahima wiec jakos tak naturalnie uznaje to za paktofonike, ale ofkoz przyznaje racje :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2004, 02:19:21 am wysłana przez Morchol »

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Genialna piosenka
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 30, 2004, 03:25:29 am »
Deep Purple - "Strange Kind of Woman", ale chodzi mi o wykonanie podczas koncertu w Japonii - utwór trwa ponad 9 minut, a od jakiejś piątej-szóstej Ritchie Blackmore gra kilka dźwięków na gitarze, a Ian Gillan go naśladuje i odwrotnie. Potem oczywiście popis "wytrzymałości jego strun głosowych" [; Niesamowicie to brzmi.
bla