Autor Wątek: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim  (Przeczytany 106890 razy)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #740 dnia: Stycznia 01, 2011, 11:10:48 pm »
wada systemu pewnie pliku mu kiegos brakuje

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #741 dnia: Stycznia 02, 2011, 05:54:26 am »
Możesz podać jaki błąd dokładnie wyskakuje przy tym bluescreenie? Wystarczy ta druga czy trzecia linijka, która jest wielkimi literami napisana.
Cytuj
wada systemu pewnie pliku mu kiegos brakuje
Niekoniecznie. BSOD równie dobrze może oznaczać błąd sprzętowy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 05:58:48 am wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #742 dnia: Stycznia 02, 2011, 01:49:16 pm »
właśnie nie dam rady bo pokazuję się dosłownie na ułamek sekundy..chociaż coś pamiętam,że naprawiałam jakiś problem i niby wszystko było ok,ale nie pamiętam co to było...fak

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #743 dnia: Stycznia 02, 2011, 02:32:34 pm »
W tym wypadku musisz w panelu sterowania pogrzebać.
Panel Sterowania->System- zakładka zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie->Właściwości->Odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie.
Dzięki temu nie będzie się BSOD sam wyłączał i będziesz mogła spisać nazwę problemu.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #744 dnia: Stycznia 02, 2011, 03:41:46 pm »
Ok dzięki,jeśli znowu się coś takiego stanie to nie omieszkam napisać tu jeszcze raz.

Offline piterevo

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #745 dnia: Stycznia 05, 2011, 08:19:57 pm »
Dissidia FF
Czy ma ktoś save w którym ma tylko ukończone story?
Wszędzie są tylko ze wszystkim na 100%. Zapomniałem skopiować mojego i benc.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #746 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:13:10 pm »
A ja też mam problem ale z kartą pamięci. Jakiś czas temu (chyba dwa lata temu w wakacje) kupiłem sobie nowiutkiego ps2. Niedawno za to kupiłem sobie grę JAK X również na ps2 i już przy pierwszym odpaleniu zaczęły się problemy z zapisem. Gra nie potrafiła stworzyć profilu gracza (a zapis taki zajmuje prawie 1mb) i musiałem podchodzić do tego kilka razy. Jak w końcu udalo się zapisać i zaczynałem grać, przejechałem powiedzmy dwa wyścigi, zaczynało się zapisywać i nie było tego zapisywania końca. Nawet podczas przejeżdżania kolejnych wyścigów ikonka zapisu wciąż pozostawała. Zaniosłem grę i kartę pamięci do kolegi i tam zapisywało bez problemu.

Trochę później wpadłem na pomysł by pozbyć się auto-save'a. Trochę to źle zorganizowane bo gra sama narzuca tą opcję, więc musiałem po kazdym zapisie wyjmowac kartę i przed zapisem wkładać ją z powrotem. Trochę uciążliwe ale da się grać. No i nagle bam, zapis zamienił się w fioletowy cube którego w żaden sposób nie mogę wywalić z karty pamięci, a co najgorsze zajmuje tyle samo co zwykły zapis z gry czyli prawie 1mb. Jak na kartę ps2 o pojemności 8mb to duża ilość. Zeby jeszcze poprawić sytuację podczas próby naprawienia tego powstał mi kolejny corrupted file zajmujący znów tyle samo. Czyli już dwa mega. Dodatkowo coś podobnego stało mi się z profilami z gry Killzone, co razem zajmuje jakieś 3mb. Tyle miejsca na karcie mi wcięło i nie wiem czy jest jakiś sposób na odzyskanie go bez przerabiania konsoli? Wiem że sposobem na to jest sformatowanie karty ale to opcja która nie ma miejsca na oryginalnej konsoli.

Teraz moje pytania:
- czy ktoś z was wie czy istnieje na ps2 tytuł który oferuje sformatowanie karty pamięci (jak miało to miejsce w przypadku niektórych gier na PSX np Nightmare Creatures II)
- czy jet to wina mojej konsoli (znaczy czy jest zepsuta)? model to: 90004, nieprzerabiana. Warto zaznaczyć jeszcze jedną rzecz. Nie wiem czy to może mieć wpływ, ale w pewien sposób udało mi się grać na nieprzerobionej konsoli ps2 w pirackie tytuły z PSX. Robiłem to w ten sposób (dla ciekawych), że wkładałem oryginalną grę z PSX do konsoli z zaślepką i w momencie gdy pojawiało się logo ps na czarnym tle szybko zamieniałem na piracką grę (wszystko bez otwierania klapki - zaślepka). O dziwo ten sposób działa ale tylko w przypadku gier na PSX. Jeśli chodzi o regiony Ntsc i Pal to trochę inaczej się je uruchamia i ntsc nie działa bezbłędnie ale można grać.
Czy w ten sposób mogłem zepsuć soft konsoli? Może właśnie w tym tkwi problem? Nie wiem, ale u innych działa normalnie. Z drugiej strony wątpię żeby można było tak łatwo zepsuć soft czy coś innego.
Na koniec powiem jeszcze że jedynie z tymi grami miałem taki problem i że są to edycje platynowe. Aha i że zapisy z Killzone'a zepsuły mi się podczas usuwania profilów gracza przez grę nie przez homebrew konsoli.

Czy ktoś zna sposób na przywrócenie dawnej świetności mojej oryginalnej karty pamięci do ps2?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #747 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:50:22 pm »
Ja mam pytanie natury finansowej. Mam na oku to: www.minecraft.net Całkiem interesująca, wciągająca i ostatnio popularna gierka. Jednak cholerstwo ma cenę w euro, a granie w singlu jest po pewnym czasie nudne.
Wiec tu pytanie, czy robiąc przelew przez takiego paypala itp. płacąc złotymi automatycznie program przeliczy zmianę waluty na euro, czy muszę iść do jakiegoś kantora, zmienić złote na euro, wrzucić na swoje konto i wtedy zrobić przelew??
Mam nadzieję, że ktoś tu się na tym zna, lub korzystał z tego, bo się trochę boję tak kasą eksperymentować.

LINK FIX'D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 09:58:02 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #748 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:54:35 pm »
jak robisz przelew na obcokrajowe konto to bank sam przelicza ale wedlug wlasnych nie zawsze kozystnych stawek

btw nie wiem czy klikales w ten link ale jak dla mnie tam nic nie ma ;x

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #749 dnia: Stycznia 28, 2011, 11:57:07 am »
Kalwa888 miałem podobny problem to może być wina karty jak i konsoli jeśli chodzi o kartę czy nigdy nie zalałeś karty jakimś lepiącym się napojem takim jak np cola, czy nigdy nie rzucałeś karta pamięci o ziemię jak w przypadku mojego kolegi takie zdarzenia miały miejsce ale to z tego powodu że jego młodszy brat zanurzył kartę pamięci w dżemie truskawkowym po czym wrzucił ją do sedesu ps2 w ogóle karty nie czytało więc jeśli miałeś podobne zjawiska to się nie dziwię że ci szwankuje jeśli chodzi o format karty to wystarczy dokupić pewien adapter który pozwoli ci z formatować kartę manułalnie przez komputer powodem może być także powykrzywiane bolce w karcie dzięki którym karta łączy się z konsolą powodem może być także nieodpowiedni model karty do modelu konsoli kup sobie 16 mb kartę skoro brakuje ci miejsca nie używałeś może żadnych innych padów kart gier bądź okablowania innego niż do ps2 w tym przypadku mam na myśli karty od ps 1 które mogą doszczętnie zniszczyć slot karty pamięci. aby sprawdzić czyja to wina czy konsoli czy karty najlepiej pożyczyć kartę pamięci od znajomego i sprawdzić czy sytuacja się zmieni jeśli nie to należy zgłosić reklamację konsoli i to będzie na tyle

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #750 dnia: Stycznia 28, 2011, 03:09:27 pm »
aha, no konsoli raczej nie, bo mam też drugą oryginalną kartę, która działa bez zarzutu. Okazało się że problemem jest sama gra JAK X i ma ona niską kompatybilność z modelem slim PS2. Dlatego tak długo zapisuje. Na wersji fat działa już normalnie sam sprawdzałem z moją kartą i grą. Dzięki natomiast za pomoc chyba kupię sobie ten adapter o którym mówisz.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #751 dnia: Lutego 08, 2011, 11:00:21 am »
No i kolejny problem zawitał w domu kalwasa :)

Otóż ostatnio zakupiłem sobie Peace Walker. Gra przyszła do mnie wczoraj, ucieszony wkładam UMD do pożyczonego od kumpla PSP i bach, gra nie działa. Po uruchomieniu gry widać jedynie logo PSP, chwilę czarny ekran a potem wywala do homebrew i pokazuje się komunikat o treści "Game could not be started (80020148)". Konsola oczywiście jest przerobiona. Karta pamięci jest oryginalna (przynajmniej wygląda) o pojemności 8GB. oprogramowanie to chyba 5.50 GEN-D3, model konsoli to 3004 (nie jestem tego do końca pewny, nie ma chyba o tym informacji na obudowie konsoli - przynajmniej ja nie widzę, no i opakowania też nie mam, ale kolega chyba wie jaką ma konsolę więc myślę ze to 3004). Na drugiej przerobionej konsoli innego kolegi jest to samo. Ten sam MemoryStick (dosłownie ten sam - jedna konsola nie posiada karty pamięci), model jest już inny bo 2004 a oprogramowanie to 5.50 GEN-D (Full). Dzieje się to samo co na drugiej konsoli. Na karcie są gry takie jak Tekken Dark Resurrection, Tekken 6, Bomberman, The Simpsons, WWF, Fifa Street, Tokobot i Patapons i wszystkie działają bez zarzutu. Oprócz tego oryginalne God of War Chains of Olympus i GTA Liberty City Stories również działają bez zarzutu tak samo na obu konsolach. Peace Walker zanosiłem do kolejnego kolegi, który ma pierwszego PSP nieprzerobionego i jemu gra działała bez problemów. Niestety póki co sam korzysta z konsoli wię pozostaje mi czekać.
Jednak zwracam siez prośba o pomoc bom po pierwsze niecierpliwy a po drugie jeden z kolegów (ten do którego należy 3004) chciałby by i jemu ta gra działała, chętnie ode mnie pożyczy. Zdecydowany jest pozbyć się przeróbki ale jak na złość PSP nie chce połączyć się z moim kompem. Polączenie nie działa na żadnym z czterech portów USB jakie posiadam w komputerze. Nie wiem w czym problem. Komunikat zawiera treść "Jedno z urządzeń USB ma awarię", system operacyjny to XP. Tak więc póki tego problemu nie uda się rozwiązać wszelkie metody naprawiania za pomocą softu czy w ogóle metod wymagajacych połączenia z kompem - odpadają.
Więc, czy możliwe jest zrobienie tego bez łączenia się lub może ktoś wie dlaczego PSP nie chce się połączyć. Dodam jeszce że już szperałem w necie w poszukiwaniu solucji tego problemu ale dosłownie nic się nie zmienia a większość problemów i tak dotyczy użytkowników pirackich gier odpalających gry z karty. Dodatkowo są dość nieczytelnie przedstawione jak np ta, która też pasuje niby do mojego przypadku http://www.pspmod.com/forums/psp-software-guides/15942-fixed-game-could-not-started-psp-error-80010002-80020148-a.html

gość przedstawił jak należy ustawić każdą opcję ale niestety nie opisał poszczególnych opcji a widać u mnie kolejność jest inna bo nie mam chyba tej wersji softu, o której on mówi i później nie wiem co ma być jak:
The Recovery Menu for 3.80 M33-5 should look like this
Configuration->
.....................1. Disabled
.....................2. Enabled
.....................3. 1.50 (for Phat but needs 1.5 kernel addon) 3.80 (for Slim)
.....................4. Disabled
.....................5. Normal (Needs UMD game to play Isos) if not try Sony Np9660
.....................6. Disabled
.....................7. Enabled
.....................8. Disabled
.....................9. Enabled
.....................10. Memory Stick
.....................11. Enabled
.....................12. Disabled
Advanced->
.................Advanced configuration->
.................................................. .Disabled
.................................................. .Disabled
Niby wszystkim to pomogło i jak na razie to chyba najlepszy poradnik jaki znalazłem ale wciąż bez zmian. W temacie PSP jestem świeżak, ale robiłem już wszystko w tym recovery menu. Może ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać.? Najbardziej drażni mie niemozność połączenia się z kompem.
Jak rzekłby Ocelot w MGS3: "Hold it right there, traitor!"
Będę wdzięczny za pomoc i sorki że się tak rozpisałem.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #752 dnia: Lutego 08, 2011, 12:36:06 pm »
To widocznie wina gry idź tam skąd kupiłeś grę i powiedz jaka jest sytuacja powinni ja przetestować jeśli im nie będzie działać to oddadzą ci pieniądze bądź sprawną grę  :blink:

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #753 dnia: Lutego 08, 2011, 12:43:23 pm »
Pisałem przecież że na innym PSP działa. To wina softu. Nie wiem tylko jak mogę to naprawić tym bardziej że coś nie mogę PSP z kompem polączyć, to jest największy problem

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #754 dnia: Lutego 08, 2011, 12:53:34 pm »
o joj może port usb w pleju nawalił albo oryginałów nie czyta a masz taki plik chicken coś co trza przesunąć w duł i w górę żeby gry na przerobionym psp działały ??

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #755 dnia: Lutego 08, 2011, 12:59:36 pm »
Za bardzo nie jestem w temacie "kurczaków" (tego pliku chicken cośtam nigdzie nie widziałem), na PSP też się nie znam. Inne gry czyta, też o tym pisałem. Odpalałem na nich God of War Chains of Olympus i GTA Liberty City Stories. Obie oryginalne i działały bez problemów. Tylko z Peace Walkerem mam problem. Słyszałem tez ze God of War Duch Sparty i jakaś sportowa gra z nowszych od EA sports też ma problem z odpaleniem w tej wersji softu którą posiadam. Najlepiej byłoby przywrócić oryginalny...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #756 dnia: Lutego 08, 2011, 01:52:53 pm »
Problem jest taki, że masz przestarzały soft. GEN-D4 ma problem z grami z softami od 6.20. Poszukaj sobie programiku o nazwie MGSPW D3FIX. Powinien być razem z MGSPW NEVER. Ewentualnie zainstaluj sobie najnowszego Prometheusa, ale wtedy niektóre starsze gry (głównie shity jednak)i sejwki przestaną działać. D3FIX działa identycznie jak Prome, ale tylko dla Peace Walkera i można go odinstalować MGSPW NEVER.

A z instalowaniem oryginalnego softu nie powinno być problemu, skoro wyszedł HEN na FW 6.35.

A, nie zauważyłem, że masz GEN-D3. To tym bardziej, bo na D4 gra się uruchamia, ale wiesza po pierwszej walce z bossem. FIX działa na obu wersjach jednak.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 02:25:03 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #757 dnia: Lutego 08, 2011, 05:16:45 pm »
Jak na razie jeśli chodzi Prometeusza to wszystkie gry które testowałem działały. Zgrzytem jest jednak YS Seven, który zawiesza się ponoć w pewnej lokacji.  Problemy mam za to z częścią gier na PSXa zdarza się, iż nawet popsloader nie pomaga.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #758 dnia: Lutego 08, 2011, 06:47:42 pm »
Ja Ys Seven przeszedłem całego na Prome 2. Nie wiem jak z Prome 4 jest jednak.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #759 dnia: Lutego 08, 2011, 08:12:49 pm »
A popsloader ci działa (jeśli oczywiście używasz)? U mnie nie wiedzieć czemu się wiesza po wyborze wersji.