Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3174016 razy)

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37600 dnia: Kwietnia 18, 2011, 08:05:21 pm »
Też nie posiadam Facebooka. Ma ktoś konto na NK?(I know...)

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37601 dnia: Kwietnia 18, 2011, 08:35:19 pm »
Nawet nie przeczytałam tego do połowy...i też nie mam twarzoksiążki,jakoś mnie nie przekonuję

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37602 dnia: Kwietnia 18, 2011, 09:07:39 pm »
http://uk.gizmodo.com/5792570/if-youre-not-on-facebook-its-time-to-get-over-yourself
Ten artykuł jest jednym z powodów, dla których nigdy nie założę konta na Facebook'u.

Nie rozumiem. Dlaczego artykuł, który przekonuje do używania Facebooka jest dla ciebie powodem do tego, żeby go nie używać?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37603 dnia: Kwietnia 18, 2011, 09:10:48 pm »
Ma ktoś konto na NK?(I know...)
ja mam ale fikcyjne i tylko po to żeby ktoś z rodziny mógł obejrzeć czyjeś zdjęcia
a facebook to tylko inne określenie bloga, wkurzają mnie za to w nim te ciągłe mejle z zaproszeniami od obcych osób które kiedyś miały kontakt z moim emailem
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2011, 09:12:32 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37604 dnia: Kwietnia 18, 2011, 09:40:25 pm »
http://uk.gizmodo.com/5792570/if-youre-not-on-facebook-its-time-to-get-over-yourself
Ten artykuł jest jednym z powodów, dla których nigdy nie założę konta na Facebook'u.

Nie rozumiem. Dlaczego artykuł, który przekonuje do używania Facebooka jest dla ciebie powodem do tego, żeby go nie używać?
Nie wiem? Może dlatego, że robi to pretensjonalny i kompletnie chamski sposób?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37605 dnia: Kwietnia 18, 2011, 09:54:18 pm »
Hah, niezłe. Koleś w ogóle porównuje tam fb do komórek. Ten przeskok nijak ma się do sytuacji z fb, mogę kontaktować się z ludźmi równie szybko wieloma innymi drogami. Na nk zebrałem dane lepszych znajomych i tyle mnie tam widzieli. Nie potrzebuję pełnej reklam i obwieszonej pierdołami jak choinka platformy do komunikacji. Mogę to robić chociażby przez gg. A nie robię tego i tak bezpośrednio przez gg, bo nie mam ochoty na reklamy i inne ścierwa.

Jak widać paradoksalnie dobra, szybka, komunikacja w dzisiejszych czasach wymaga trochę pomyślunku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2011, 09:56:19 pm wysłana przez Sitheral »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37606 dnia: Kwietnia 19, 2011, 11:34:45 am »
Cytuj
nie robię tego i tak bezpośrednio przez gg, bo nie mam ochoty na reklamy i inne ścierwa.
jest takie coś jak baner killer

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37607 dnia: Kwietnia 19, 2011, 12:26:42 pm »
Ktokolwiek używa klienta gg? O_O

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37608 dnia: Kwietnia 19, 2011, 01:58:10 pm »
Ja używam GG mobilnego, bo kompa nie mam.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37609 dnia: Kwietnia 19, 2011, 02:54:56 pm »
Ja używam tlena jako klienta GG.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37610 dnia: Kwietnia 19, 2011, 06:07:42 pm »
ja gg w ogóle nie lubię i nie używam :F

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37611 dnia: Kwietnia 19, 2011, 06:28:10 pm »
Ktokolwiek używa klienta gg? O_O
Ja mam numer z gg i używam klienta z gg. I mnie to nie boli. Nie wiem jak wam, ale mi ten komunikator z baner killerem krzywdy nie robi. Nie spowalnia kompa, nie atakuje bzdurami. A, że na dole jest pasek, na którym jest jakiś napis i temperatura? Nic nie szkodzi, aż taką czepialską zrzędą nie jestem.  :laugh:

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37612 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:33:41 pm »
Hmm, banner? No nie wiem, jak ostatnio ściągnałem gg to mi normalnie reklamy na chama wyskakiwały w osobnym okienku.
Tudzież od razu miałem na liście jakieś boty, które naturalnie usunąłem. Przy nastepnym uruchomieniu naturalnie znowu je widziałem. Nie, nie piłem tego dnia.

Nie spowalnia kompa

Może i nie ale na dzień dobry połyka prawie 8 razy tyle ramu, co mój obecny komunikator.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37613 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:54:10 pm »
Hah, niezłe. Koleś w ogóle porównuje tam fb do komórek. Ten przeskok nijak ma się do sytuacji z fb, mogę kontaktować się z ludźmi równie szybko wieloma innymi drogami. Na nk zebrałem dane lepszych znajomych i tyle mnie tam widzieli. Nie potrzebuję pełnej reklam i obwieszonej pierdołami jak choinka platformy do komunikacji. Mogę to robić chociażby przez gg. A nie robię tego i tak bezpośrednio przez gg, bo nie mam ochoty na reklamy i inne ścierwa.

Jak widać paradoksalnie dobra, szybka, komunikacja w dzisiejszych czasach wymaga trochę pomyślunku.

Facebook i nk do kontaktowania z ludźmi nie służy. Wiadomo, jeżeli chcesz z kimś pogadać to możesz to zrobić za pomocą komunikatora, czy w jakiś cywilizowany sposób. Portale społecznościowe po prostu pozwalają unikać rozmów w stylu "co słychać?", bo co u danej osoby słychać widać na jej ścianie. Wiesz kto się ożenił, kto ma dziecko, kto poszedł do szkoły, kto zdał egzamin na prawko - wiesz takie rzeczy bez zawracania dupy znajomym, których dawno nie widziałeś.

Prawdą jest, że Facebook i NK ssą strasznie, właśnie ze względu na te wszystkie duperele jakie są dookoła tego zrobione. Ale są to dosyć przydatne narzędzia dla każdego, kto ma znajomych heh. Po tym jak rzuciłem nałóg związany z grami na FB, to serwis ten mi się dosyć przydał. Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego jest tak nieintuicyjny (zupełnie jak nowy YouTube), wciąż denerwuje mnie sporo rzeczy na nim, ale dosyć go lubię.

Jak ktoś nie może zdzierżyć tych kilku upierdliwości społecznościowych portali, to ok. Ale nie rozumiem już jak ktoś pisze, że nie ma konta na FB/NK, "bo nie". Mam wrażenie, że większość to robi po to, żeby być fajnymi i móc mówić, że nie mają facebooka i idą pod prąd heh.

Cytuj
Ja mam numer z gg i używam klienta z gg. I mnie to nie boli. Nie wiem jak wam, ale mi ten komunikator z baner killerem krzywdy nie robi. Nie spowalnia kompa, nie atakuje bzdurami. A, że na dole jest pasek, na którym jest jakiś napis i temperatura? Nic nie szkodzi, aż taką czepialską zrzędą nie jestem.

Też korzystam z GG, wersja 6.1, bo te nowe są właśnie jakieś koszmarnie upierdliwe (a to, że trzeba czekać, żeby link wskoczył, a to reklamy upierdliwe, a to avatary przy komunikacji). Właśnie mu jebnąłem z Banner Killera, nie wiedziałem o nim wcześniej. Reklamy mi niby nie przeszkadzały dotąd, no ale teraz jest faktycznie przyjemniejszy.

GG się trzymam głównie z przyzwyczajenia, no i nie chcę go upgrade'ować, ponieważ nie mam jak dotąd do tego potrzeby. Zresztą nie chcę się rozstawać z archiwum wiadomości, czy listą kontaktową, bo jedno i drugie mam bardzo rozbudowane.

Cytuj
Może i nie ale na dzień dobry połyka prawie 8 razy tyle ramu, co mój obecny komunikator.

U mnie gg.exe zabiera 16180 K, czyli 1/10 tego, co Firefox. Swoją drogą, ta przeglądarka zaczyna mnie wnerwiać już, muli czasami obrzydliwie. Są tu jacyś użytkownicy Opery?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37614 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:04:25 pm »
Ja używam Opery odkąd pamiętam.
Najnowsze gg żarło mi 72mb, po paru rozmowach ponad 150 heh.
Może to stare faktycznie jest ok. Ale przyzywczailem się do konnekta.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37615 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:08:08 pm »
@Tant Jak miałem kompa korzystałem z Opery. Teraz na telefonie korzystam z Opera Mini i jestem zadowolony

Co do nk i 'twarzoksiążki'... Nie przepadam za nk. Strasznie się wiesza. I ten 'Śledzik' wepchnięty na siłę. Facebook też idealny nie jest, ale bardziej mi podpasował w obsłudze i nie tylko, nie wiem jak wam.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37616 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:22:08 pm »
Ponoć Google Chrome jest bardzo szybka, ale raczej nie widzę specjalnie dużego zainteresowania tą przeglądarką.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37617 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:23:59 pm »
Mam teraz 42 okienka otwarte w Operze,z różnych stron, lżejszych i cięższych, trochę z yt i zjada 900+ mb ramu. Procka łyka +-20%. Jak ktos przegląda net normalnie a nie tak jak ja, to wątpie by mu zjadała wiele. Jej apetyt rośnie w miarę jedzenia ale to normalne u każdej przeglądarki.
 
Lubię ją przede wszystkim za rewelacyjne gesty myszy (te z ff się nie umywają), bez których już nie wyobrażam sobie serfowania po necie, za to że jak nie wyślę mega posta/net padnie to zawsze mogę cofnąć się do każdej poprzedniej strony, wbudowany klient poczty sprawuje się rewelacyjnie. Funkcjonalność duża a nie ma żadnych zbędnych bajerów, interface czysty i przejrzysty. Każdy mówi że jego przeglądarka jest najszybsza, ja tam ekspertem nie jestem, ale Opera jest naprawdę szybka. Trochę żałowałem braku addonów, ale da się z tym żyć, od jakiegoś czasu są zresztą widżety, których i tak nie uzywam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2011, 09:27:28 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37618 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:31:04 pm »
Cytuj
Swoją drogą, ta przeglądarka zaczyna mnie wnerwiać już, muli czasami obrzydliwie
Może chomiki w kompie ci pozdychały? Mi Firefox teraz zżera 137MB RAM'u i nie mam żadnych problemów. Nie wiem za bardzo czemu w dzisiejszych czasach ludzie uważają, że jak coś zjada ponad 100MB pamięci to jest to dużo. No chyba, że jadą jeszcze na kalkulatorach czy innych Celeronach sprzed 10 lat.

Cytuj
Lubię ją przede wszystkim za rewelacyjne gesty myszy (te z ff się nie umywają),
Er...ja sobie poustawiałem we wtyczce odpowiedniej tak ruchy, że są nawet bardziej tolerancyjne niż w Operze.
Cytuj
Każdy mówi że jego przeglądarka jest najszybsza
Mi tam prędkość szczerze wisi strasznie, bo te 2-3 sekundy różnicy mnie nie zbawią.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37619 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:35:28 pm »
No, nie twierdzę że się nie da, ja nic nie ustawiałem tylko porównałem jedno z drugim i wyszło na korzyść Opery. I myślę tak ogólnie że FF jest spoko, ale jednak wolę Operę.

Mi tam prędkość szczerze wisi strasznie, bo te 2-3 sekundy różnicy mnie nie zbawią.

Mi w zasadzie też. Całe to gadanie "ta wersja jest jeszcze szybsza niż poprzednia superszybka" niespecjalnie do mnie przemawia, tym bardziej że rzadko kiedy czuć zauważalne róznice przy zwykłym uzytkowaniu.