Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3162337 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34940 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:23:55 pm »
Problem z filologią jest taki, że mało perspektyw otwiera - możesz być albo nauczycielem albo tłumaczem przysięgłym. Z nauczycielami to wszyscy wiemy jak to dzisiaj jest, a tłumaczy przysięgłych z angielskiego jest WPIZDU w Polsce, a zarabiać też nie zarabiają zbyt wiele.
Ja raczej myślę o olaniu studiów (przynajmniej na razie), szczególnie zważając na to, że ojciec rzuca mi hinty, że prawdopodobnie chce mnie do siebie zatrudnić po mojej (aż za bardzo) udanej praktyce u niego.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34941 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:26:42 pm »
Jak prawdziwy facet wziąłem WoS, dla sportu. A na filologię chcę iść, bo nic ciekawszego nie ma, na informatykę nie pójdę, bo to będzie szkoda czasu. Ogólnie to i tak chce się wbijać stopniowo w branżę gier, na razie zacząłem od dołu, ale spokojnie i do przodu ;)

A nauczycielem nie mam zamiaru być, choć zarabiają dużo (przykład mojego wychowawcy, nauczyciela niemieckiego, tak z 4000 zł będzie zarabiał, 2 szkoły i tłumacz przysięgły).

Sol - jaka to branża?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2010, 09:29:23 pm wysłana przez Musiol »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34942 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:30:08 pm »
Jak prawdziwy facet wziąłem WoS, dla sportu. A na filologię chcę iść, bo nic ciekawszego nie ma, na informatykę nie pójdę, bo to będzie szkoda czasu. Ogólnie to i tak chce się wbijać stopniowo w branżę gier, na razie zacząłem od dołu, ale spokojnie i do przodu ;)
Hm...w branżę gier nie znając języków komputerowych, nie potrafiąc komponować muzyki bądź rysować...to ja może spróbuję na chirurga pójść ?
Cytuj
Sol - jaka to branża?
W biurze bym pracował. Zrobić listy wysyłkowe, opiekować się kontem na allegro, ewentualnie coś w Gimpie zrobić, naprawiać problemy z siecią, która często przez Vistę lubi padać itp.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2010, 09:33:11 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34943 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:37:24 pm »
Branża gier to nie tylko ich tworzenie ;) Na początek to plan jest taki ,żeby wkręcić się w dziennikarstwo growe (ta wiem, w naszym kraju to nędza). Ale jest testowanie, lokalizacja i wiele innych prac, wpierw matura i egzamin technika.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34944 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:42:46 pm »
Cytuj
testowanie
Dzisiaj biorą do tego zwykłych graczy, a przynajmniej do wszystkiego, co ma online...czyli jakieś 90% gier.
Cytuj
lokalizacja
Hm...to na pewno nie dla mnie. Bym pierdolca dostał jakbym miał tłumaczyć dialogi np. w takim Morrowindzie czy Mass Effect. Nawet jeśli by była od tego cała drużyna.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34945 dnia: Kwietnia 29, 2010, 10:51:07 pm »
przecież jakby zrobili przesiew, to kto by na studia poszedł :F

no ale na studia za dużo ludzi chodzi, więc w sumie spoko ;]
tez tak mysle hehe, a wlasnie jeszcze wszyscy wybieraja jakies humanistyczne kierunki bleh...
ja zawsze wolalem jednak przedmioty scisle ;]

Ja, jak prawdziwy mężczyzna oczywiście, wzięłam chemię i biologię rozszerzone, ponieważ wybieram się na umed :D
Teraz bedzie ci na prawde trudno udowodnic, ze jestes dziewczyna hehehe ;]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2010, 10:51:39 pm wysłana przez G-5864 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline susuwatari

  • Damn procrastinator
  • SemiRedaktor
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Damn procrastinator
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34946 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:19:48 pm »
Cytuj
Teraz bedzie ci na prawde trudno udowodnic, ze jestes dziewczyna hehehe ;]

Trzeba wierzyć, nic innego nie pozostaje. Poza tym zawsze mi się wydawało, że więcej jest kobiet farmaceutek :F
If there's anything you want, anything at all...come to me.
I'll be your guardian angel!

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34947 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:25:35 pm »
Musiol - no dziennikarstwo growe to nic więcej jak materiał na początek. Wyżyć z tego niemal nie sposób, a i perspektywy dalsze słabe. Lokalizacje to niby fajna perspektywa, ale do tego nie trzeba być przysięgłym albo innym badziewiem? No ale pewnie warto spróbować w tym kierunku. Testowanie to natomiast na dobrą sprawę żadna poważna robota dzisiaj i do tego nudna ja sam uj.

Tant - ja też po babsku ;)rozszerzone: polski, angielski, WoS.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34948 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:35:58 pm »
Testowanie to natomiast na dobrą sprawę żadna poważna robota dzisiaj i do tego nudna ja sam uj.
Dokładnie. Betatesting na zlecenie firmy nie polega na 'przejdę sobie grę wcześniej i zobaczę fajne bajery, które usuną'. To jest raczej coś w stylu 'ok, użyję tego czaru 65536 razy, a potem rozwalę 256 sztuk tego jednego przeciwnika, który pojawia się raz na 20 minut'.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34949 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:47:29 pm »
Ja to wiem moi koledzy :)  Od dziennikarstwa się zacznie, a potem dalej ,zależy jakie perspektywy będą, to ma być z początku dodatek do zwykłej pracy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2010, 11:57:19 pm wysłana przez Musiol »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34950 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:51:14 pm »
ale jak z branżowego dziennikarza zostaniesz beta-testerem, to raczej krok w dół niż w górę - za to te lokalizację brzmią jak niezły pomysł, ale i pracy trzeba włożyć nieporównywalnie więcej.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34951 dnia: Kwietnia 29, 2010, 11:57:06 pm »
Jeśli dziennikarz, to wiadomo, że potem nie beta-tester, skoro do takich prac biorą ludzi po zawodówce (w uproszczeniu). Jak będę po tej filologii to łatwiej będzie na tłumaczenie się dostać. Ale to takie planowanie, życie zweryfikuje poglądy :) Może w bliższym czasie uda mi się w poradniku PSXE zadebiutować, ale to tak może i bardzo niepewne ;)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34952 dnia: Kwietnia 30, 2010, 02:00:15 pm »
Jesli chodzi o gazety to pamietaj ze sa powoli wypierane przez internet i maja coraz mniejsze naklady, wiec tu kariery tez bym nie wrozyl ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34953 dnia: Kwietnia 30, 2010, 02:46:00 pm »
Nawet jakby nie były, to to i tak jest nisza. Jedyne stricte growe wydawnictwo o silnej pozycji, to szmatławe CD-Action i tutaj żadnej zmiany nie było od dawna i w związku z tym co mówi G już raczej nie będzie. Z tymże w Internecie też trzeba będzie sporo poczekać na naprawdę sensowne rodzime poletko gamingowych stron. Jest Gry-online, które dystansuje dokumentnie wszystkie samodzielnie site'y. Póki co mamy po prostu podział na GOL i resztę świata i w tym pojedynku reszta świata dostaje baty straszne. Trochę lepiej się mają strony-utrzymanki takich molochów jak Onet, Interia, czy tam jakieś o2. Jeszcze Gazeta ma swój GameCorner, ale IMO jest beznadziejny). I to jest chyba w miarę sensowny kierunek, jak ktoś chce się wybić na tym polu. Nie chcę być dobrą wróżką, ani zgrywać speca, którym nie jestem, ale jak poważnie o tym myślisz Musiol, to możesz spróbować zakręcić się wokół Gram.pl. Wiadomo, że po tej ewentualnej filologii to będziesz dopiero za kupę lat, ale Gram to dziecko CDP, więc jak się myśli o pracy przy lokalizacjach, to chyba warto mieć znajomych u największego polskiego wydawcy ;)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34954 dnia: Kwietnia 30, 2010, 03:13:03 pm »
Jesli chodzi o gazety to pamietaj ze sa powoli wypierane przez internet i maja coraz mniejsze naklady, wiec tu kariery tez bym nie wrozyl ;]
Dlatego zacząłem od internetu, hint: ps3site.pl ;) Ktoś rzuci, mała stronka, to ja odpowiem, statystykami doganiamy Polygamię i to w przeciągu pół roku, a Poly ma za sobą Agorę. PS3S ma za sobą ludzi z PSXE (Ściera, Majk, Roger) co pozwala mi powoli łapać znajomości. Nie oczekuję, że po pół roku poznam Kojimę, dałem sobie tak półtora-dwa lata na coś sensownego, na razie jest dobrze.
Co do gram.pl, myślałem o tym poważnie, ew. bezpośrednio do CD-Projekt, ale to musiałbym wyjechać do większego miasta, bo z takiego zadupia ciężko sensownie wystartować.

W ogóle, pochwal się Serge średnią, chcę wiedzieć ile mi brakuje do Ciebie, absolwencie Liceum ;)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34955 dnia: Kwietnia 30, 2010, 03:37:49 pm »
Nie byłem nigdy w technikum, ale spodziewałbym się tam znacznie cięższych 4 lat, niż te 3 w Liceum ;)

Szczerze mówiąc, nie liczyłem średniej - oceny mi nie potrzebne do niczego, aczkolwiek są w sumie całkiem przyzwoite, także w zupełności mi wystarczają. Coś między 4.3 a 4.5 pewnie, także całkiem nieźle - idąc do LO spodziewałem się, że będzie gorzej. Aczkolwiek nie ukończyłem jakiejś wybitnej szkoły znowu, takie tam, przeciętne/niezłe krakowskie liceum.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34956 dnia: Kwietnia 30, 2010, 03:40:46 pm »
Eh, plany na przyszłość... Ja idę po liceum na studia też, anglistyka. I też zastanawiałem się nad udziałem w tworzeniu gier, mam jakieś tam doświadczenie w tym (różnego rodzaju sprite'y, szkoda tylko, że w 2D...)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34957 dnia: Kwietnia 30, 2010, 03:50:40 pm »
Serge, to podobnie jak ja, miałem te 4.3. Technikum może jest cięższe, głównie przedmioty zawodowe (prawie osiwiałem przez programowanie, ale 3 udało się zgarnąć na koniec).

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34958 dnia: Kwietnia 30, 2010, 05:44:56 pm »
Kujony cholerne, ja od czasów gimnazjalnych mam między 3.5, a 4 średnią. Liceum skończyłem z średnią... <szuka świadectwa w dokumentach> ... <liczy średnią> ... 3,53. Na swoją obronę dodam tylko, że jestem absolwentem jednego z lepszych liceów w trójmieście i poziom był dosyć wysoki.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #34959 dnia: Kwietnia 30, 2010, 06:00:19 pm »
jestem absolwentem jednego z lepszych liceów w trójmieście

Grats.

"Tantalus makes me hot"- hahaha, sloganizer kreuje coraz dziwniejsze teksty.