Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3160383 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28540 dnia: Maja 15, 2008, 02:40:26 pm »
Bo Morrowind i w ogole cala Bethesda to zero komercji. Zadnej zbroi dla koniach i innych platnych gownianych dodatkow do nudnych jak flaki z olejem gier.
Cytuj
Przełomowymi grami to były Unreal, Final Fantasy VII itp... Wnosiły coś nowego, coś nieznanego do tej pory graczom a nie
Tak. Z pewnoscia. FF VII to szczegolnie wielki przelom - nie ma bata ;d

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28541 dnia: Maja 15, 2008, 02:56:42 pm »
Za dużo pie***licie ... ;/
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28542 dnia: Maja 15, 2008, 03:01:57 pm »


Ja bym osobiście dał GTA4 5/10 - gra przeciętna, niczym się z tłumu nie wyróżniająca, poza grafiką. Nie jest zła ale też niespecjalnie zajebista, ot kolejna komercja... Życie... Wracam do Morrowinda...
Sorry, ale grałeś w GTA IV ? Ukończyłeś ją, że oceniasz?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28543 dnia: Maja 15, 2008, 03:27:09 pm »
Grałem kilka dobrych godzin na ikspudle i niestety gra mi się nie spodobała. A szkoda, bo można naprawdę było zrobić coś nowego i przełomowego... A tu lipa.

Czy ukończyłem? Nie, bo nie mam zamiaru tracić kilkunastu godzin z życia tylko po to by ukończyć grę która już po kilkunastu minutach mnie nudzi... Poza tym to moje osobiste zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. Nie jestem dziennikarzem w żadnej z gazet komputerowych ani na żadnej stronce, po prostu wyraziłem własne zdanie. Nie podoba się? Nie mój problem...

Co do Morrowinda Siergiej to fakt, skomercjalizowali gierę, która z założenia miała taką nie być. Co nie zmienia faktu że cieszę się nią w wersji podstawowej i nie czuję niedosytu bo nie mam jakiejś tam wypaśnej zbroi za 2$... Poza tym powołując się na Morrowinda nie mówiłem o komercji ale o tym co można było zrobić z grafiką dobrych PIĘĆ lat temu. Z Maxem nawet wcześniej.

Final Fantasy VII był przełomem czy to się komuś podoba czy nie, Siergiej, liczba sprzedanych kopii mówi sama za siebie. System Materii, odejście od typowego podziału na klasy, trójwymiar, czy to mało? Nie zmienia to faktu że nie ma gier doskonałych (FFVII z tą ilością bugów nią na pewno nie jest), są najwyżej wybitne albo przełomowe...

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28544 dnia: Maja 15, 2008, 04:03:40 pm »
Cytuj
Grałem kilka dobrych godzin na ikspudle i niestety gra mi się nie spodobała. A szkoda, bo można naprawdę było zrobić coś nowego i przełomowego... A tu lipa.

Czy ukończyłem? Nie, bo nie mam zamiaru tracić kilkunastu godzin z życia tylko po to by ukończyć grę która już po kilkunastu minutach mnie nudzi... Poza tym to moje osobiste zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. Nie jestem dziennikarzem w żadnej z gazet komputerowych ani na żadnej stronce, po prostu wyraziłem własne zdanie. Nie podoba się? Nie mój problem...
Ok, tak zapytałem bo dużo ludzi ocenia nie grając w grę.

Cytuj
odejście od typowego podziału na klasy
a FF VI to pies?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28545 dnia: Maja 15, 2008, 04:58:39 pm »
Cytuj
Poza tym powołując się na Morrowinda nie mówiłem o komercji ale o tym co można było zrobić z grafiką dobrych PIĘĆ lat temu. Z Maxem nawet wcześniej.
No te gry owszem, byly ladne. Ale wlasnie te pol dekady temu. Nie twierdze, ze dzis strasza, bo nie jestem jakąś graphics whore, zeby na to jakos specjalnie zwrocic uwage, ale mimo wszystko nazwac dzis MP albo Morka ladnym to gruba przesada.
Cytuj
Final Fantasy VII był przełomem czy to się komuś podoba czy nie, Siergiej, liczba sprzedanych kopii mówi sama za siebie.
Skoro liczba sprzedanych kopii mowi sama za siebie w tej kwestii, to znaczy, ze wbrew temu co mowisz, GTA IV nawet nie tyle wnosi cos do branzy, co po prostu przewraca ja do gory nogami swoja rewolucyjnoscia. Dla Twojej informacji - gra juz znalazla sie w ksiedze rekordow Guinessa, sprzedajac sie szybciej niz ostatni Harry Potter i Spiderman 3.
Cytuj
System Materii, odejście od typowego podziału na klasy, trójwymiar, czy to mało?
Jesli to jest dla Ciebie przelom, to wyjatkowo malo od gier wymagasz.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28546 dnia: Maja 15, 2008, 05:05:54 pm »
Cytuj
Przełomowymi grami to były Unreal, Final Fantasy VII itp...
Cytuj
Przełom(...) Unreal, Final Fantasy VII
lol
Unreal przełomowy? wtf? o finalu już nie wspomnę, zresztą inni już o tym chyba pisali ;] głupie simsy były bardziej przełomowe ;]
enyłej, Halo invented przełom ;]
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 05:06:27 pm wysłana przez Morchol »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28547 dnia: Maja 15, 2008, 05:34:46 pm »
FFVII przełomowy ? Bullshit ! Wszystkie OPSM'y wtedy dawały mu 10/10 tylko dlatego, że to Final Fantasy i żeby się fanboje zamknęły. Wg. wielu gazet gra zasługiwała najwyżej na 8/10. Grafika nie była rewolucyjna wtedy, jakość muzyki i odgłosy (które dopiero w FFX zaczęły jakoś brzmieć, eksplozje do tego czasu to jakieś lipne szumy były) tym bardziej, a cała gra (zresztą jak wszyscy wiedzą) była niedopracowana i pospieszona. FFVII jest strasznie przeceniany...
Cytuj
odejście od typowego podziału na klasy
FFII nie miał podziału na klasy, tylko tragiczny system grindowania każdej statystyki.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 05:36:31 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28548 dnia: Maja 15, 2008, 05:46:20 pm »
I znowu krucjata...

Chyba lepiej jak się zamknę.

Dość stwierdzić: GTA4 to dla mnie lipa i już. Ale jak ktoś chce, niech sobie gra.

Z tą liczbą sprzedanych kopii to faktycznie się nieco pospieszyłem pisząc posta...

A FFVII rulez (przynajmniej dla mnie) i tyle :P (dodam że to nie był mój pierwszy fajnal, więc nie jestem zaślepionym maniakiem)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28549 dnia: Maja 15, 2008, 06:48:35 pm »
Napisałbym coś, ale już mi się nie chce, nie widzę sensu. ;/

Btw. Zajebistą pogodę mamy, zauważyliście ?
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28550 dnia: Maja 15, 2008, 06:54:28 pm »
Tak wprost cudowną...niech to szlag miałam dziś popołudniówkę i mam dość słońca i wszystkiego...wrrr umieram ze zmęczenia...T^T.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28551 dnia: Maja 15, 2008, 07:51:38 pm »
zajebistą grą był HoMM2. a za nim Homm3. i tyle ;f
Kame Hame Ha

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28552 dnia: Maja 15, 2008, 07:59:17 pm »
U mnie akurat pogoda się zjebała. I dobrze bo jakbym miał pracować w takich warunkach to bym się pociął...

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28553 dnia: Maja 15, 2008, 08:04:29 pm »
tam, narzekacie. w Touniu pogoda zajebiaszcza ;) w sam raz na koncert Topless
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28554 dnia: Maja 15, 2008, 08:19:30 pm »
yhy, a ja znow mam problemy z kolanem, fpyte co nie?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28555 dnia: Maja 15, 2008, 08:53:03 pm »
yhy, a ja znow mam problemy z kolanem, fpyte co nie?

przejebane jednym słowem. współczuje.... ja dla odmiany mam cholernie wielką dziure w zebie, zero kasy by isc do dentysty prywatnie, a u państwowego poczekam do czerwca.... chujnia ///   "kurczaczek" mac.  najbardziej wkurwia fakt, ze od lat 10 nie korzystałem z pomocy dentysty "kurczaczek"
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28556 dnia: Maja 15, 2008, 09:01:06 pm »
zajebistą grą był HoMM2. a za nim Homm3. i tyle ;f
DOBRZE GADA DAC MU WÓDKI!

a tak btw nie ma przełomowych gier poprostu niektóre potrafią bardziej przyciągnąc niz inne ;]
A nawet jeśli chcecie mowic o przełomowych grach to takimi były Tetris i Pong a nie jakies fajnale morołindy makspejny czy gie te a ;]

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28557 dnia: Maja 15, 2008, 09:05:03 pm »
O Sidzie Meierze i Willu Wrightcie slyszal?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28558 dnia: Maja 15, 2008, 09:12:01 pm »
Za moich czasów to rewolucyjnymi grami były X-COM, Warlords, Sensible World of Soccer, Another World, Civilization, Goblins III (ile bym dał, żeby dorwać to grześ w wersji PC), Syndicate i Desert Strike...

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28559 dnia: Maja 15, 2008, 10:34:56 pm »
Jeśli chodzi o pecety najlepszą grą która rzuciła mnie swego czasu na kolana był Fallout 2. I nie chodzi to o grafikę... Jeśli chodzi o konsolę ideałem wydaje mi się Chrono Trigger. Pierwszy raz grałem w niego na PSX ale paradoksalnie udało mi się go ukończyć dopiero w wersji na emulator SNESa.