Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3164039 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20740 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:36:43 am »
nah ;p dajecie sie zastraszyć, do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem (aż zapukają :P)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20741 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:40:20 am »
Cytuj
Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Nie daje się zastraszyć, ale trzeba się zabezpieczyć. To bardzo ważna rada :F

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20742 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:42:56 am »
Cytuj
cudzy program komputerowy
a czy muzyka to program komputerowy? ja z programów nie mam nic nie legalnego. Oryginalny Windows, demo fotoszopa, OpenOffice(serio lepszy niż MSoffice), wszystkie OEM z nagrywarek/płyt głównych. Gry na PC mam oryginalne ;]

MarvelliX

  • Gość
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20743 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:44:36 am »
Cytuj
Swoją drogą, czy Win98 nie powinien już podchodzić pod jakiś abadonware? A jeśli nie, to ile on na rynku stać dzisiaj może?
cos kolo 100 zetow


a ja dopiero co zaczolem sciagac 5 filmow ;f

Cytuj
a czy muzyka to program komputerowy?
ni ale jak nie masz oryginalnych cd to są nie legalne
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 01:49:39 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20744 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:48:09 am »
W przypadku mp3 to wymyślili sobie sprytną regułkę, bo prawo głosi o ile dobrze pamiętam tak, że dobro raz rozpowszechnione (czyli np. wydane, puszczone w radiu itp) może być dowolnie powielane na użytek prywatny, bez konieczności uzyskiwania zgody od właściciela praw autorskich. Czyli w tym przypadku mp3 na użytek własny jest w porządku. ALE prawniczy doktrynerzy uznali, że to jest osiąganie korzyści majątkowej, nic innego jak kradzież i chyba tylko od sądu zależy wymiar kary.

Ja już kończę ściągać Linuxa i jutro przemieniam się ze zwykłego szaraczka w Hakera. Będę podrywał koleżanki na roku : Czesć mała, chcesz zobaczyć mojego Linuxa? :F

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20745 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:49:20 am »
Wina 98 nie zainstalujee już nigdy chyba. Nie ma takiej opcji !

Ja tam się nie boję, ale tak czy siak chciałem zainstalować linuxa na kompie nie ze względu na to co się dzieje. Ale że z kompa kożysta reszta rodziny której przekonać się ni hu hu nie da, zwłaszcza tego debila co napierdala w Delta Force.
Zresztą pewnie mnóstwo uzytkowników przejdzie na linuxa przez te całe akcje. No trudno, widać Gejts chyba nie chce aby cały świat kożystał z jego pseudo systemu operacyjnego hehe. ;]

Cytuj
Gry na PC
Cholera dawno nie grałem w nic takiego już chyba zapomniałem jak to się robi. Słyszałem że w niektórych myszką trzeba klikać ! Czy to prawda ?!11
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20746 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:50:18 am »
Ale oni raczej nie będą sprawdzać jakichś "leszczy" (z pełnym szacunkiem ofkoz), co ściągają załóżmy 16GB miesięcznie, tylko kolesi co ściągają 160GB miesięcznie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20747 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:50:47 am »
Ano ;] w Strategie to tylko PC, konsole odpadają, gdzie tam takie Civilization III ^^

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20748 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:52:58 am »
Butz, teraz się nie będę chwalił ile potrafiłem wyciułać w miesiąc ;) Zresztą, zdaje mi się, że oni biorą kogo popadnie, pewnie dostają za każdego łepka jakiś tam procent od ZPAV, czy innych dystrybutorów, więc co im zależy? Liczy się statystyka.


Tak w ogóle, to ci ludzie w stanach mnie wkurzają. Koleś pisze coś takiego.

Cytuj
New Year's Eve It's coming. I'm prepared.
I zapodaje fotke Siga z mnóstwem ślepaków. I im jest źle???


Na PC jest troche fajnych gier, ostatnio sobie pocinałem w AoE3 i poprzednie części. Mam sentyment, zwłaszcza do jedynki, która swego czasu strasznie mnie potrafiła wciągnąć. Heh, muzyczka w midi i te sprawy. Oprócz tego lubie się bawić emulacją gierek z automatów, zwłaszcza tych w które pocinałem całe dzieciństwo, a teraz przechodze je z zamkniętymi oczami (np. Punisher i D&D:Shadows over mystara).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 01:55:52 am wysłana przez Chief Roberts »

MarvelliX

  • Gość
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20749 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:55:29 am »
Cytuj
Nie da się tego jakoś usunąć ?
l
l
v

« Ostatnia zmiana: Sob, 30 Grudzień 2006, 23:11 wysłane przez DarkButz »
no moge wyłczyć ale co to przeszkadza?

Cytuj
Ale oni raczej nie będą sprawdzać jakichś "leszczy" (z pełnym szacunkiem ofkoz), co ściągają załóżmy 16GB miesięcznie, tylko kolesi co ściągają 160GB miesięcznie.
oby ;f pozatym do takich wiosek jak moja chyba nie zawitaja choc z mojego ip mozna adres pozyskac ;f
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 01:56:08 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20750 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:57:51 am »
Najgorzej to jest z neozdradą, która wsypuje policji swoich użytkowników.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20751 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:03:11 am »
Najgorzej to jest z neozdradą, która wsypuje policji swoich użytkowników.
Hmm btw. pochwaliłbym się jakie widziałem dransfery przekroczone ale heh niestety nie moge. ;]
Ale nic nie wiem o wsypywaniu więc może zażucisz jakimiś argumentami, niech tylko nikt nie pomyśli że bronie tutaj neozdrady bo sam jestem jej użytkownikiem i fajnie mi pingi skaczą. ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

MarvelliX

  • Gość
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20752 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:07:35 am »
wkurza mnie ten brak ikony przy nowych postach nie widac ktore czytalem <.<

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20753 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:03:36 am »
Eh kurde reg cleaner się przydaje a brata zabije chyba za to jaką głupotę zrobił. ;/

Edit:
Heh pamiętasz Musiolik maila którego mi wysłałeś ? Wielkie dzięki, w załączniku siedzi tłusty wirus heh. ;/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 04:26:39 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20754 dnia: Grudnia 31, 2006, 09:41:36 am »
Cytuj
czy muzyka to program komputerowy?

to chroni osobna część prawa cywilnego-chodzi tu o dobra niematerialne jak np: patenty na wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, nazwy handlowe, geograficzne oznaczenia, muzykę , scenariusze itp.

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20755 dnia: Grudnia 31, 2006, 10:56:16 am »
niech tylko nikt nie pomyśli że bronie tutaj neozdrady bo sam jestem jej użytkownikiem i fajnie mi pingi skaczą. ;]
mnie przez neozdrade nazywali Lag Master bo ciagle pingi po 250 a wszystko kosiłem ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20756 dnia: Grudnia 31, 2006, 11:58:23 am »
Ale oni raczej nie będą sprawdzać jakichś "leszczy" (z pełnym szacunkiem ofkoz), co ściągają załóżmy 16GB miesięcznie, tylko kolesi co ściągają 160GB miesięcznie.
Damn musze sie ograniczyc ;/
A pamietacie ze rok temu tez przeciez byla taka akcja? Ze sie wszyscy posrani byli, nawet na tym forum o tym sie gadalo... rok czy dwa lata temu, jak jeszcze ARD byl.

Cytuj
oby ;f pozatym do takich wiosek jak moja chyba nie zawitaja choc z mojego ip mozna adres pozyskac ;f
U nas na slasku to narazie tylko na wsiach byli.

Zreszta z tego artykulu co przeciez Chieff zapodal to oni przyatakowali jakas zorganizowana grupe ktora wpuszczala do sieci releasy.

Takie pytanie a jest takie prawo ze mozesz sobie sciagac poprostu produkcje kotre w naszym kraju nigdy sie nie ukazaly?
Na takiej zasadzie przeciez w ameryce wpuszcza sie anime i mangi do neta...

Jmusic np. w naszym kraju nie usiwadcze.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20757 dnia: Grudnia 31, 2006, 01:11:52 pm »
A ja ostatnio nie sciagam prawie nic. Poczekam az ucichnie ;]

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20758 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:04:22 pm »
Zasada jest jedna, rozpowszechniasz - prędzej Cię odwiedzą ;]

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #20759 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:10:33 pm »
Cytuj
Takie pytanie a jest takie prawo ze mozesz sobie sciagac poprostu produkcje kotre w naszym kraju nigdy sie nie ukazaly?
Na takiej zasadzie przeciez w ameryce wpuszcza sie anime i mangi do neta...
Gipsi fansuby nie są legalne i jedyny powód dla którego się ich nie ściga, to chyba tylko taki, że nie leży to w niczyim interesie.

Zresztą, popatrzcie na foto tego wyroku co dałem parę postów wyżej. Nawet za DC++ można dostać jak za normalny program. %-)

Dobra, nie wiem czy wpadnę potem to wam życzę wszystkiego wszystkiego najlepszego. Dołączam się do życzeń które złożyłem w wiligię.

Dołączam smieszny obrazek, na poczet przyszłego roku ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 02:50:23 pm wysłana przez Chief Roberts »