Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3089860 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37980 dnia: Czerwca 13, 2011, 09:41:51 pm »
Jak wam się podoba spot promujący Polskę: http://youtu.be/jXPeofkW-Pw:)
A później ktoś faktycznie przyjedzie tutaj i pozwie twórców o false advertising.

W dzisiejszych czasach "advertising" jest "false" z definicji.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37981 dnia: Czerwca 13, 2011, 10:45:04 pm »
Coz - najwazniejsze, co Polska ma do zaoferowania swiatu zostalo zawarte w okolicach 12-ej sekundy i ja osobiscie czuje sie zdobyty.

<tylko na cholere to ujecie a'la Requiem dla snu?>
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37982 dnia: Czerwca 14, 2011, 12:27:35 am »
ja chyba niedługo będę się bronić :D Chyba, że promotor stwierdzi, że woli się ze mną zobaczyć we wrześniu :/
on to by pewnie wolał prywatnie się z tobą zobaczyć ;s

a reklama normalna, nie przedstawia nic niezgodnego z prawdą, są żubry, są łosie, są kibice, są i imprezy na których poprzednia 3 się pojawia ;c są kamulce do wspinaczki, jest morze do żeglugi, ale ofkos nic co by inni nie mieli
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2011, 12:29:16 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37983 dnia: Czerwca 14, 2011, 12:33:35 am »
Ja też się niedługo będę bronił. Kończę eksperymenty, jeszcze zostało mi oznaczanie zawartości wody w próbkach metodą Karla Fischera i wsio, o ile nie będę musiał czegoś powtarzać (nie mam pewności, czy wszystko mi dobrze wyszło, ale prędzej pozmyślam coś, niż się zacznę od nowa babrać). No ale analiza danych i pisanie może zająć dowolny okres czasu. Wczoraj od rana do 16ej siedziałem na uczelni i napisałem jedną stronę de facto, przez bite dwie godziny szacowałem ze wzorów napięcie powierzchniowej jednej z moich cieczy, a i tak dobrze, że chociaż to zrobiłem, bo w połowie drogi traciłem nadzieję, jak mi się po raz 17 nie zgadzały jednostki. Dzisiaj będę miał podobną przeprawę z szacowaniem lepkości.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37984 dnia: Czerwca 14, 2011, 01:11:35 am »
Reklama ok (a co, mieli wstawić żuli spod monopolowego i dresiarzy?), ale myślę że dało się to zrobić jeszcze lepiej i pokazać inne ciekawe rzeczy, których w Polsce naprawdę nie brakuje.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37985 dnia: Czerwca 14, 2011, 09:49:17 am »
Czyli jak ktoś nie polazł na studia tylko poszedł do pracy, to ma prawdziwe życie?

przeważnie ma wtedy zapiernicz za niewielkie pieniądze...jeśli to jest to legendarne prawdziwe życie, to ja chyba chcę się jeszcze doktoryzować :F
Ja tam nie narzekam, 9-cio miesięczne wakacje połączone z pracą i dosyć sensowną kasą jak na Polskie warunki? No i ja zawsze wychodzę z założenia, że jak ktoś jest obrotny, to naprawdę studia nie zawsze są konieczne w zarabianiu dużej kasy. A lepiej popracować  i złapać doświadczenie niż iść na jakieś humanistyczne coś jak resocjalizacja i psychologia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2011, 01:12:21 pm wysłana przez Musiol »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37986 dnia: Czerwca 14, 2011, 09:52:31 am »
Reklama ok (a co, mieli wstawić żuli spod monopolowego i dresiarzy?), ale myślę że dało się to zrobić jeszcze lepiej i pokazać inne ciekawe rzeczy, których w Polsce naprawdę nie brakuje.
Od tego są inne spoty. :) Aczkolwiek przypuszczam, że niektóre nie przypadną wam do gustu, bo są wykonane nie jako kadry filmowe, lecz animacja komputerowa. Ale polecam obejrzenie, są tutaj: http://www.youtube.com/user/polandtravel

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37987 dnia: Czerwca 14, 2011, 12:19:31 pm »
widzę kca ten spot po rosyjsku niektórzy dla ukrainców, z tymże ukraińcy nie lubią jak się ich język nazywa rosyjskim bo to uwłacza ich godności (nasz też czasami ruskim nazywają ;d)

btw musiol po jakiemu mówią w holandii? francusku?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37988 dnia: Czerwca 14, 2011, 01:11:42 pm »
Marv Ty tak na serio? :F
Po holendersku, to głównie. Z angielskim tu prawie żaden holender nie ma problemów (wyłączając zasranych turasów, tfu tfu). Dużo też hiszpańskiego używa i niemieckiego, choć się nie przyznają.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37989 dnia: Czerwca 14, 2011, 01:47:46 pm »
Cytuj
No i ja zawsze wychodzę z założenia, że jak ktoś jest obrotny, to naprawdę studia nie zawsze są konieczne w zarabianiu dużej kasy.
Seconded...
Cytuj
A lepiej popracować  i złapać doświadczenie niż iść na jakieś humanistyczne coś jak resocjalizacja i psychologia.
...ale jak ktoś jest obrotny, to już nie może studiować resocjalizacji albo psychologii? =O

Reklama daje radę. W sumie nie wiem nawet co miałoby w niej być fałszywe. Całkiem przyjemna.
Cytuj
btw musiol po jakiemu mówią w holandii? francusku?
......................................__................................................
.............................,-~*`¯lllllll`*~,..........................................
.......................,-~*`lllllllllllllllllllllllllll¯`*-,....................................
..................,-~*llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll*-,..................................
...............,-*llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.\.......................... .......
.............;*`lllllllllllllllllllllllllll,-~*~-,llllllllllllllllllll\................................
..............\lllllllllllllllllllllllllll/.........\;;;;llllllllllll,-`~-,......................... ..
...............\lllllllllllllllllllll,-*...........`~-~-,...(.(¯`*,`,..........................
................\llllllllllll,-~*.....................)_-\..*`*;..)..........................
.................\,-*`¯,*`)............,-~*`~................/.....................
..................|/.../.../~,......-~*,-~*`;................/.\..................
................./.../.../.../..,-,..*~,.`*~*................*...\.................
................|.../.../.../.*`...\...........................)....)¯`~,..................
................|./.../..../.......)......,.)`*~-,............/....|..)...`~-,.............
..............././.../...,*`-,.....`-,...*`....,---......\..../...../..|.........¯```*~-,,,,
...............(..........)`*~-,....`*`.,-~*.,-*......|.../..../.../............\........
................*-,.......`*-,...`~,..``.,,,-*..........|.,*...,*...|..............\........
...................*,.........`-,...)-,..............,-*`...,-*....(`-,............\.......
......................f`-,.........`-,/...*-,___,,-~*....,-*......|...`-,..........\........ 

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37990 dnia: Czerwca 14, 2011, 03:51:25 pm »
Pasja, determinacja > znajomości > obrotność, charakter > doświadczenie > papierki > inne bzdurki
Ja to tak mniej więcej widzę. Powinienem tam też wstawić cycki zaraz przed znajomościami, ale w końcu nie każdy nimi dysponuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2011, 03:59:27 pm wysłana przez Sitheral »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37991 dnia: Czerwca 14, 2011, 08:23:33 pm »
Po holendersku, to głównie. Z angielskim tu prawie żaden holender nie ma problemów (wyłączając zasranych turasów, tfu tfu). Dużo też hiszpańskiego używa i niemieckiego, choć się nie przyznają.


Ponoć na północy Holandii szyldy i inne tablice są dwujęzyczne, bo także po fryzyjsku, który zna ledwie może kilkudziesięciu pasjonatów...

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37992 dnia: Czerwca 14, 2011, 08:56:14 pm »
hmm jakoś holandia skojarzyła mi się z kanadą w której w połowie się mówi po francusku, ale w europie tez jest taki kraj w którym co dzielnica to inny język

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37993 dnia: Czerwca 14, 2011, 09:22:29 pm »
Chociażby Hiszpania... (naprawdę)

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37994 dnia: Czerwca 14, 2011, 10:01:57 pm »
Chociażby Hiszpania... (naprawdę)
Chciałabym umieć Kataloński.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37995 dnia: Czerwca 14, 2011, 10:16:51 pm »
Ponoć o wiele bardziej zbliżony jest do francuskiego niż typowego hiszpańskiego.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37996 dnia: Czerwca 14, 2011, 11:07:29 pm »
Cytuj
No i ja zawsze wychodzę z założenia, że jak ktoś jest obrotny, to naprawdę studia nie zawsze są konieczne w zarabianiu dużej kasy.
Seconded...
Cytuj
A lepiej popracować  i złapać doświadczenie niż iść na jakieś humanistyczne coś jak resocjalizacja i psychologia.
...ale jak ktoś jest obrotny, to już nie może studiować resocjalizacji albo psychologii? =O


Może, ale jeśli tylko studiuje bez pracy, to sugerując się ludźmi których znam - biada im.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37997 dnia: Czerwca 14, 2011, 11:40:07 pm »
Pasja, determinacja > znajomości > obrotność, charakter > doświadczenie > papierki > inne bzdurki
Ja to tak mniej więcej widzę. Powinienem tam też wstawić cycki zaraz przed znajomościami, ale w końcu nie każdy nimi dysponuje.
SZCZESCIE        >          Pasja, determinacja > znajomości > obrotność, charakter > doświadczenie > papierki > inne bzdurki

Cytat: Christopher "Chris" Wilton w "Match Point" Woody'ego Allena
The man who said "I'd rather be lucky than good" saw deeply into life. People are afraid to face how great a part of life is dependent on luck. It's scary to think so much is out of one's control. There are moments in a match when the ball hits the top of the net, and for a split second, it can either go forward or fall back. With a little luck, it goes forward, and you win. Or maybe it doesn't, and you lose.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37998 dnia: Czerwca 15, 2011, 11:26:35 am »
Cytuj
ale w europie tez jest taki kraj w którym co dzielnica to inny język
Może Azja Mniej... tfu, Niemcy?
Cytuj
Może, ale jeśli tylko studiuje bez pracy, to sugerując się ludźmi których znam - biada im.
Może się w tej kwestii kieruję stereotypami lub po prostu mam nikłą wiedzę w temacie, ale generalnie jeżeli ktoś jest na mega obleganym społecznym lub humanistycznym kierunku i poza studiowaniem nie robi nic, to wątpię w jego obrotność ;) Co nie zmienia faktu, że da się te kierunki pewnie jakoś fajnie wykorzystać i mieć z tego potem dobrą kasę.

Zell w sumie idealnie podsumował rozmowę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 11:30:13 am wysłana przez Siergiej »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #37999 dnia: Czerwca 15, 2011, 02:07:43 pm »
Tez musze sie z nim zgodzic...
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...