Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3163984 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17680 dnia: Września 21, 2006, 05:58:35 pm »
Jak socjalisci...  czy w socjalizmie, czy w kapitalizmie - wszystko fundowane jest z pieniedzy podatnika raczej.... w Polsce problem nie polega na utworzeniu nowych podatków, tylko na zmiejzeniu tej biurokracji i nie płaceniu tym nierobom z sejmu za nic. tu jest kupa oszczednosci, na które rocznie idzie multum naszych podatków. a panstwo jako instytucja musi sie z czegos utrzymywac - niestety. tego nic nie zmienisz. a anarchia to zły pomysł :F
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17681 dnia: Września 21, 2006, 06:15:25 pm »
Cytuj
anarchia to zły pomysł
Smogu, zastanawiałeś się kiedyś nad ideą anarchizmu, czy po prostu "anachia jest zła" przyjąłeś jako dogmat/pewnik?

W kapitaliźmie/państwie wolnościowym podatki są ograniczone do minimum, obywatel decyduje czy posyła dziecko do szkoły z mundurkami, czy do szkoły w których obowiązuje tylko cosplay. Obywatel nie płaci żadnych składek na inne osoby, tylko na siebie. Wyjątkiem są np. sprawy wojskowe i takie tam pierdoły, ale naprawdę jest ich mało.
Natomiast w Polsce obecnie płacisz na wszystko . Na drogi, opiekę medyczną, polityków, wojsko, policję, mieszkania itp I w jakiej jakości je otrzymujesz? [nie musisz odpowiadać, odpowiedź wszyscy znają ;) ]

Pańśtwo to powinna być malutka instytucja, obecnie w Polsce zatrudnionych jest z tego co pamiętam ok. 400,000 urzędników. Zamiast tworzyć miejsca pracy (przedsiębiostwa) zakłąda się organizacje/komitety przeciwdziałania bezrobiociu. Zamiast zwiększąć ilość szkół zakłada się komitet/związek czegośtam.  
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 06:20:00 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17682 dnia: Września 21, 2006, 08:29:58 pm »
łah....mundurki, u mnie w szkole jest cicho na ten temat, ale to very good szkoła, ZERO wandalizmu i takie tam, może nie bedzie mundurków ;]

zief.....zaczyna mi sie remont pokoju, więc może mnie około 1.5 tygodnia nie być.

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17683 dnia: Września 21, 2006, 08:51:36 pm »
Cytuj
QUOTE
(swoją drogą> Selphie będę pamiętać by przypomnieć ci byś wysłała w drugim semestrze zdjęcie twojego mundurka ;> )


dobra, dobra ;p

QUOTE
selphie - wyslij im projekt mundurka seedowskiego z ff8, to wtedy przepisuje sie do was i moge nawet 500 zeta wylozyc ;F


Ej. Fajny pomysl. 

Jesli bys taki mundurek zaprojektowala to musialabym jakos go sobie kupic ;) Powiem szczerze ze tak jak jedna osoba piweidzla to stereotyp ze dzieci mieszkajace na wsi to wiesniaki naprawde wygasl bo ja np. mieszkam kolo miasta stargard szczecinski ,na wsi i nie mam zadnych problemow ani nic . Pozatym mieszkałam 6 lat w szczecinie a tutaj mamy ladny domek jedno rodzinny dwa psy itd. :) I tak naprawde wole mieszkac tutaj gdzie mieszkam bo jest bardzo ladnie, spokojnie i przede wszystkim gdy chce sie klocic z kims to nikt mnie nie slyszy :D ( ta wioseczka ma chyba 20 domkow )

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17684 dnia: Września 21, 2006, 09:04:40 pm »
Mundurki to chujnia raczej ;/ IMO nawe nawet takie "byle co" jak mundurki zmniejsza indywidualnosc kazdego czlowieka, a przeciez ludzie sa od siebie rozni i rozni byc powinni ;/ NAWET pod wzlgedem ubioru. A co do tego, ze to ma zapobiec nieproszonym gosciom w szkolach - identyfiaktory bylyby lepsze  i tansze (identyfikator ofkors dostajesz po wyrobieniu/podbiciu legitki i nie ma zadnej innej opcji)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17685 dnia: Września 21, 2006, 09:08:42 pm »
Co byście nie mówili, to mundurki to fajny pomysł. Tylko możliwie mało wiejskie (ideał to mundur SeeD, ewentualnie mundur kadeta SeeD). A jeszcze jakby do tego dziewczyny chodziły w spódniczkach mundurkowych to wogóle żyć nie umierać (nie muszą być takie krótkie jak w anime heh).

Anarchia byłaby fajna, gdyby wszyscy ludzie byli praworządni i zachowywali się jak należy. Ten system działa zatem tylko w utopii.

Socjalizm byłby fajny, gdyby wszyscy ludzie chcieli żyć tak jak inni i nie kombinowaliby jak tu nabrać system i wyjśc na swoje. Ten system też działa tylko w utopii.

Demokracja byłaby fajna, gdyby większość zawsze miała racje i wiedziała co jest lepsze. Zazwyczaj jednak (nie tylko u nas), ludzie z wyższym wykształceniem, czy nawet nie wykształceni, ale rozsądni i rozumiejący realia świata ich otaczającego są zdominowani przez idiotów i tych, którym wszystko zwisa. Czyli ten system też działa tylko w utopii.

Mimo wszystko dyktatura nie jest taka zła. Przynajmniej zawsze wiadomo kogo winić jak coś się spieprzy. A jeżeli naprawde inteligentną osobe posadzić na najwyższym stołku i otoczyć ją wianuszkiem innych inteligentnych doradców, znających potrzeby każdego obywatela i mający pomysły na rozsądne kierowanie państwem, to tylko żyć, nie umierać. Ale takie coś to jest utopia. Taka smutna prawda.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17686 dnia: Września 21, 2006, 09:23:51 pm »
Eh nudzi mnie już czytanie postów dotyczących polityki i wszystkich zj........ żeczy o których nie chce słyszeć. Odpalam emulator SNESa i ide pograć. Może też emulatro epsxe se odpale bo pomimo , że mam konsolkę to nie moge wiele pograć , hyba żebym miał własny TV w pokoju. No ale jak już miałbym jakiś kupić to 29'.

EDIT:::
HAHA ! Znalazłem swoje savey z CT szkoda że aż 20 lev do tyłu ;/
Zakopałem je dawno i o nich zapomniałem nawet ,hah ide grać :D
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 09:34:43 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17687 dnia: Września 21, 2006, 10:16:29 pm »
<spogląda na profil Sola>
Wszystkiego najlepszego Sol ! Wypasionego samolotu, lotu samolotem bojowym i czego sobie życzysz ^^'

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Total offtopic
« Odpowiedź #17688 dnia: Września 21, 2006, 10:33:32 pm »
o, wszystkiego najlepsiejszego, zdrowia lalala zyj sto lat ;)
 

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17689 dnia: Września 21, 2006, 10:36:23 pm »
Anarchia byłaby fajna, gdyby wszyscy ludzie byli praworządni i zachowywali się jak należy. Ten system działa zatem tylko w utopii.
Plemię ludzi nieskrępowanych prawem będzie albo praworządne, albo złe. Przyłączam się do plemienia praworządnego i sobie żyje, jest mi fajnie. W plemieniu pojawił się zły- plemię wyrzuca tego złego ze wspólnoty. Anarchia wcale nie ejst takim glupim systemem i przez większość jest niestety lekceważona. Ma bardzo wiele wspólnego z liberalizmem, powiedziałbym nawet że to taki radykalny leseferyzm (leseferyzm to radykalny liberalizm :) ).

Socjalizm byłby fajny, gdyby wszyscy ludzie chcieli żyć tak jak inni i nie kombinowaliby jak tu nabrać system i wyjśc na swoje. Ten system też działa tylko w utopii.
Socjalizm także bardzo przypomina anarchię, ale narzuca. Narzuca, że wszyscy muszą byc równi i karze tych co są gorsi/lepsi od równych. Ktoś musi stać na straży równości i już z definicji jest ponad równymi, więc system po prostu do bani.

Demokracja byłaby fajna, gdyby większość zawsze miała racje i wiedziała co jest lepsze. Zazwyczaj jednak (nie tylko u nas), ludzie z wyższym wykształceniem, czy nawet nie wykształceni, ale rozsądni i rozumiejący realia świata ich otaczającego są zdominowani przez idiotów i tych, którym wszystko zwisa. Czyli ten system też działa tylko w utopii.
Demokracja to dyktatura większości, w której jednostka się nie liczy, w której profesor politologii ma mniej głosów od dwóch meneli którzy nawet podstawówki nie skończyli. System działa, ale jako dyktatura większośći, czyli porażka.

Mimo wszystko dyktatura nie jest taka zła. Przynajmniej zawsze wiadomo kogo winić jak coś się spieprzy. A jeżeli naprawde inteligentną osobe posadzić na najwyższym stołku i otoczyć ją wianuszkiem innych inteligentnych doradców, znających potrzeby każdego obywatela i mający pomysły na rozsądne kierowanie państwem, to tylko żyć, nie umierać. Ale takie coś to jest utopia. Taka smutna prawda.
Mówisz o monarchii. Za mądrym królem pójdzie lud, który mu zaufa, a gdy król będzie rządził mądrze, to będzie wspaniałe państwo. W historii było już kilka takich przypadków, ale większość z nich popsuły semiki szlachetnie/parlamenty, bo szlachcie nie podobało się, że ich chłopi (czyt. niewolnicy) mają lepiej itp.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 10:38:31 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17690 dnia: Września 21, 2006, 10:38:12 pm »
omg... dobrze że zauważyłęś Musiol. W każdym badź razie życzę ci wszystkiego dobrego DB dużo szczęścia, pasu startowego na podwórku, pomarańczy i innych cytrusów też ci życzę. ;]

a tak btw to ja jetsem absolutnie za mundurkami, bo to jednak zaj***sta sprawa takie mundurki imo.  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17691 dnia: Września 21, 2006, 10:39:05 pm »
łah, quotowanie sie spsuło

weźcie ktoś zdejmijcie cenzure ze słowa zaj***sta i geografia o ile jeszcze jest ;]
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 10:40:11 pm wysłana przez Musiolik »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17692 dnia: Września 21, 2006, 10:40:14 pm »
Dzięki za życzenia. Jutro dostaję jakieś 3 samoloty do swojego hangaru podziemnego więc będę schalny latał nad Waszymi kartonami i może zbombarduję któregoś z Was ;]
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17693 dnia: Września 21, 2006, 10:40:56 pm »
od mojego wara, remont robie :P

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Total offtopic
« Odpowiedź #17694 dnia: Września 21, 2006, 10:43:51 pm »
łał... sto latów Sol ;]
ale wszyscy w napieciu do polnocy na pierwsze wyniki czekaja widze ;] od 19 do 21 prawie rzadnego posta niebylo a ludzi masa ;] to spadam Klub Pickwicka dokończyć i na gale wróce ;]

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17695 dnia: Września 21, 2006, 10:45:35 pm »
A ja tobie życze , żebyś sobie polatał kiedyś w prawdziwym F-15 , Widziałem dawno temu jakieś ogłoszenie w Anonsach : był f15 na sprzedarz i dość drogo :) serio tak było .
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17696 dnia: Września 21, 2006, 10:45:43 pm »
Hehe, w sumie Tant mógłby ogłosić wyniki już teraz, jakby był fajny i w ogóle mietek-podnietek. ;)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17697 dnia: Września 21, 2006, 10:46:49 pm »
TANT DAWAJ WYNIKI !!!!!111111111111111jedenjeden :F

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17698 dnia: Września 21, 2006, 10:49:54 pm »

Tant dawaj wyniki, bo wrzucę tą posępną mordę Tuska w sig i avatar ;F

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17699 dnia: Września 21, 2006, 10:52:51 pm »
Cytuj
Tant dawaj wyniki, bo wrzucę tą posępną mordę Tuska w sig i avatar ;F
Haha  :lol:
Nie dawaj jeszcze  ;)  
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...