Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3164074 razy)

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17660 dnia: Września 21, 2006, 04:44:52 pm »
Cytuj
Dyrce chodzi o prestiz (niby najlepsze gim w lodzi jesli ktos wierzy w rankingi, no ale przynajmniej ladnie to brzmi).
W Łodzi? Ej ty tak serio?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17661 dnia: Września 21, 2006, 04:45:25 pm »
o to uczniowie nie powinni sie martwic, bo mundurki powinny byc fundowane uczniom, albo przynajmiej przy minimalnych dochodach do ilus tam set złotych powinne byc refundowane. taka jest moja opinia, bo przeciez biedniejszych rodzin nie będzie stac na mundurki powyzej  100 zet ;/
Kame Hame Ha

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Total offtopic
« Odpowiedź #17662 dnia: Września 21, 2006, 04:48:31 pm »
Cytuj
W Łodzi? Ej ty tak serio?
Tak ;p a dokladnie retkinia ;p

Cytuj
o to uczniowie nie powinni sie martwic, bo mundurki powinny byc fundowane uczniom, albo przynajmiej przy minimalnych dochodach do ilus tam set złotych powinne byc refundowane. taka jest moja opinia, bo przeciez biedniejszych rodzin nie będzie stac na mundurki powyzej 100 zet ;/
No wlasnie, ale np w jednym z liceow do ktorego chodzil kolega mojego brata mudnurki kosztowaly 180 zeta :/ ale to bylo pare lat temu

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17663 dnia: Września 21, 2006, 04:51:11 pm »
jesli to będzie ogólnopolski obowiązek nauczyciele na pewno zgłoszą do ministerstwa postulat, aby mundurki dla biedniejszych rodzin były albo po części wlbo w cłosci refundowane. innej opcji nie ma  
Kame Hame Ha

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17664 dnia: Września 21, 2006, 04:51:43 pm »
Cytuj
Cytuj
W Łodzi? Ej ty tak serio?
Tak ;p a dokladnie retkinia ;p
ahahahah Ta? Ty sobie jaja ze mnie robisz? ;] Przedwczoraj dopiero dowiedziałam się, że Radical jest z Aleksandrowa Łódzkiego, a teraz, że Selphie jest z Retkini. Może mi jeszcze powiesz, że chodzisz do gim22? O_o

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Total offtopic
« Odpowiedź #17665 dnia: Września 21, 2006, 04:53:04 pm »
Cytuj
do gim22?
No!!!!!!!!!!!!!! xDxDxD

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17666 dnia: Września 21, 2006, 04:53:30 pm »
ooo, czyli jak przyjade do łodzi to robimy mały zlot sz2 ? :F
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17667 dnia: Września 21, 2006, 04:54:52 pm »
Cytuj
o to uczniowie nie powinni sie martwic, bo mundurki powinny byc fundowane uczniom, albo przynajmiej przy minimalnych dochodach do ilus tam set złotych powinne byc refundowane. taka jest moja opinia, bo przeciez biedniejszych rodzin nie będzie stac na mundurki powyzej  100 zet ;/
Oj, socjal wychodzi z pana Smoga. Żeby były refundacje, muszą być składki.Nic nie ma za darmo. I tak każda rodzina która ma dochód poniżej 500 złotych na osobę, dostałaby mundurek za darmo (na okres 8 lat szkoły). Natomiast wszystkie rodziny (nawet bezdzietne i te w których dzieci nie podjęły/zakończyły naukę) musiałyby płacić składkę całe zycie. Na tym opiera się socjalyzm.

Ja jestem za mundurkami, bo wtedy dziewczyny wyglądałyby jak kobiety,a nie jak przyzwoitki. Ale to juz smogu napisał. I może jakoś do tradycji dałoby się nawiązać i wyplenić ze szkół tych skejciarzy i barbie.

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17668 dnia: Września 21, 2006, 04:57:12 pm »
Cytuj
Cytuj
do gim22?

No!!!!!!!!!!!!!! xDxDxD

Świat się wali, Selphie chodzi do mojego starego gima. Nie lubiłam go :P

Cytuj
ooo, czyli jak przyjade do łodzi to robimy mały zlot sz2 ? szczerb 2.gif

A przyjedziesz? :D

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17669 dnia: Września 21, 2006, 04:57:42 pm »
składka ta nazywa sie podatkiem. doją z nas i tak juz tyle kasy, ze na pewo znajdą na mundurki. heh

Cytuj
A przyjedziesz? biggrin.gif

w pierwszym albo drugim tygodniu pazdziernika
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 04:58:31 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Total offtopic
« Odpowiedź #17670 dnia: Września 21, 2006, 04:59:45 pm »
Cytuj
Świat się wali, Selphie chodzi do mojego starego gima. Nie lubiłam go
a ja lubie :D bardzo
Cytuj
ooo, czyli jak przyjade do łodzi to robimy mały zlot sz2 ?
a jak;p

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Total offtopic
« Odpowiedź #17671 dnia: Września 21, 2006, 05:13:07 pm »
Cytuj
zlikwiduje to w panstwowych szkołach wywyzszanie sie bogatej gówniazerii nad biedniejszymi rówiesnikami z wiosek itd.
No nie wiem.. u mnie w szkole jest bardzo dużo osób z wiosek niejednokrotnie lepiej ubranych od tych z miasta. Sterotyp gospodarstwa wiejskiego ze stodołą i polem uprawnym powoli wygasa. Teraz na wsiach stawiają sobie ładne i drogie domy, z dala od miejskiego zgiełku.
Cytuj
o to uczniowie nie powinni sie martwic, bo mundurki powinny byc fundowane uczniom, albo przynajmiej przy minimalnych dochodach do ilus tam set złotych powinne byc refundowane. taka jest moja opinia, bo przeciez biedniejszych rodzin nie będzie stac na mundurki powyzej 100 zet ;/
Mundurki mogłyby być fundowane ale tylko dla tych, u których dochodód na jednego członka rodziny nie przekracza określonej stawki. Reszta mogłaby płacić normalnie. I tak zaoszczędziliby na tym> dzieci chodziłyby w mundurkach więc nie kupowałyby kolejnych rzeczy aby tylko pokazać się w szkole, zwrócić na siebie uwagę.
(
Cytuj
I może jakoś do tradycji dałoby się nawiązać i wyplenić ze szkół tych skejciarzy i barbie
Przypomina mi się film 'Mean Girls' który nawiązuje do tego. Głównym motywem jest> pozbycie się nazywanych tam 'plastics' czyli 'barbie'. Film pokazuje też, że inne dziewczyny próbują się do nich upodobnić.)
 

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17672 dnia: Września 21, 2006, 05:19:36 pm »
Tylko, że trzeba było by się zaopatrzyć w takiej sytuacji w conajmniej 2 mundurki. Ja bym raczej nie chciał chodzić zasyfiony po szkole jak bym jeden ubrudził.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Total offtopic
« Odpowiedź #17673 dnia: Września 21, 2006, 05:30:17 pm »
Cytuj
Tylko, że trzeba było by się zaopatrzyć w takiej sytuacji w conajmniej 2 mundurki. Ja bym raczej nie chciał chodzić zasyfiony po szkole jak bym jeden ubrudził
I tak chyba robią... 1 komplet to tragedia... w moim mieście jedna prywatna szkoła ma np. tak, że dziewczyny mają dwie wersje spódniczek: dłuższe i krótsze. Właściwie to owa szkoła ma w ogóle fajnie bo mają, że tak to nazwę 'półmundurki' <chłopcy dostają tylko spodnie, dziewczyny tylko spódniczki, a bluzki mogą nosić własne.
(swoją drogą> Selphie będę pamiętać by przypomnieć ci byś wysłała w drugim semestrze zdjęcie twojego mundurka ;> )
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 05:32:08 pm wysłana przez Anouk »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17674 dnia: Września 21, 2006, 05:32:01 pm »
Cytuj
No nie wiem.. u mnie w szkole jest bardzo dużo osób z wiosek niejednokrotnie lepiej ubranych od tych z miasta. Sterotyp gospodarstwa wiejskiego ze stodołą i polem uprawnym powoli wygasa. Teraz na wsiach stawiają sobie ładne i drogie domy, z dala od miejskiego zgiełku.
są wioski i wioski. wioski, tzw "małomiasteczkowe" gdzie mimo iz jest wies, to jednak juz nikt nie zyje z rolnictwa itd. a jak ja w mojej wiosce (50 moze domów) gdzie wszyscy zyją z rolnictwa i porównam z taką przykłądową wioską małomiasteczkową to różnice są kolosalne. po za tym te małomiasteczkowe społeczenstwa są najbardziej podatne na trandy, modę, komercję itd, bo tu sie wszyscy znają i co kolega, kolezanka powie, jak nie będe miał nowego dresu adidasa. a w miastach, gdzie tak naprawde mało osób sie zna, to niektórych po prostu styl ubierania az tak nie obchodzi, mają to w dupie za przeproszeniem, bo ich sąsiad-sąsiadka nie wytknie palcem. a małomiasteczkowi niestety liczą się z opinią innych i  ubierają się jak najmodniej, bo "co ludzie powiedzą" - kretynizm moim zdaniem of koz, ale tak jest.  
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #17675 dnia: Września 21, 2006, 05:40:30 pm »
ty smog nigdzie nie pojedizesz chyba ze z kompem i netem i BG2 ;]

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Total offtopic
« Odpowiedź #17676 dnia: Września 21, 2006, 05:40:39 pm »
Cytuj
małomiasteczkowe społeczenstwa są najbardziej podatne na trandy, modę, komercję itd, bo tu sie wszyscy znają i co kolega, kolezanka powie, jak nie będe miał nowego dresu adidasa. a w miastach, gdzie tak naprawde mało osób sie zna, to niektórych po prostu styl ubierania az tak nie obchodzi, mają to w dupie za przeproszeniem, bo ich sąsiad-sąsiadka nie wytknie palcem. a małomiasteczkowi niestety liczą się z opinią innych i ubierają się jak najmodniej, bo "co ludzie powiedzą" - kretynizm moim zdaniem of koz, ale tak jest
Często u tych małomiasteczkowych dzieci wychowują się zupełnie odizolowane od świata. Przechodząc kiedyś obok pewnego domu widziałam dziecko stojące za wysokim ogrodzeniem. Pewnie jeżeli nie ma rodzeństwa to zazwyczaj bawi się samo na podwórku. Kiedy zaczynają pokazywać się światu to pewnie chcą się pokazać od jak najlepszej strony. Co do tego to często też tak jest, że ludzie swoje braki - chodzi mi o charakter, osobowość - próbują nadrobić strojem.
Sama właściwie mieszkam w takiej dzielnicy gdzie coraz więcej jest ludzi pokroju tych 'małomiasteczkowych' i wiem jak to wygląda..  

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17677 dnia: Września 21, 2006, 05:42:01 pm »
Cytuj
składka ta nazywa sie podatkiem. doją z nas i tak juz tyle kasy, ze na pewo znajdą na mundurki. heh
Po prostu wprowadzą nowy podatek.  Komu szkodzi 1509325 podatków, jeden w tą czy w tamtą.

Cytuj
Teraz na wsiach stawiają sobie ładne i drogie domy, z dala od miejskiego zgiełku.
Droga obecnego Polaka- 18 lat, zakończenie nauki i wyjazd za granicę robić za murzyna, 45 lat powróc z zagranicy z kupą kasy i osiedlenie się na wsi.

Cytuj
Mundurki mogłyby być fundowane ale tylko dla tych, u których dochodód na jednego członka rodziny nie przekracza określonej stawki. Reszta mogłaby płacić normalnie. I tak zaoszczędziliby na tym> dzieci chodziłyby w mundurkach więc nie kupowałyby kolejnych rzeczy aby tylko pokazać się w szkole, zwrócić na siebie uwagę.
No, jak mówiłem. Społeczeństwo będzie płacić podatki i wyrównywać nierówności społeczne. Czyli wszyscy płacą a dostają tylko niektórzy. A jak się mundurek podrze, to specjalna komisja orzeknie, czy jest dostatecznie zniszczony, zeby przydzielić drugi. Niektóre nieco zamożniejsze rodziny i tak sobie załatwią mundurek z przydziału, a nawet dwa jeśli łapówka będzie odpowiednia.
Przestańcie myśleć jak socjaliści!
 

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17678 dnia: Września 21, 2006, 05:47:18 pm »
selphie - wyslij im projekt mundurka seedowskiego z ff8, to wtedy przepisuje sie do was i moge nawet 500 zeta wylozyc ;F
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Total offtopic
« Odpowiedź #17679 dnia: Września 21, 2006, 05:53:12 pm »
Cytuj
(swoją drogą> Selphie będę pamiętać by przypomnieć ci byś wysłała w drugim semestrze zdjęcie twojego mundurka ;> )
dobra, dobra ;p
Cytuj
selphie - wyslij im projekt mundurka seedowskiego z ff8, to wtedy przepisuje sie do was i moge nawet 500 zeta wylozyc ;F
Ej. Fajny pomysl. XD