Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3163911 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13940 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:04:30 am »
Niewazne. Jeśli Zell uwazasz, ze większą wartość ma wojownik z sztylecikiem, niz facet z karabinem z lunetą i jedną kulą (bo tyle mu wystarczy) w komorze, to jak chcesz. Mam nadzieje, ze nie będziesz musiał weryfikować swoich poglądów z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2006, 12:10:55 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13941 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:07:01 am »
http://www.maxior.pl/?p=index&id=14498&8

japończycy mają dałna...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13942 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:11:53 am »
Nom...plik default zawsze wywoływał u mnie reakcję niepohamowanego śmiechu.
Cytuj
Niewazne. Jeśli Zell uwazasz, ze większą wartość ma wojownik z sztylecikiem, niz facet z karabinem z lunetą i jedną kulą (bo tyle mu wystarczy) w komorze, to jak chcesz.
Chief - Najsłynniejszym, posiadającym najwięcej potwierdzonych trafień, strzelcem wyborowym był Fin Simo Häyhä, który podczas radziecko-fińskiej wojny zimowej używając fińskiej wersji karabinu Mosin-Nagant M28, zastrzelił 542 żołnierzy radzieckich używając głównie standardowych przyrządów celowniczych. Jego zdaniem strzelec korzystający z celowników teleskopowych stanowił większy, łatwiejszy do trafienia cel, niż nisko pochylony, używający muszki i szczerbinki. Ponadto Simo Häyhä zastrzelił dalszych ponad 200 żołnierzy wroga z karabinka automatycznego. Na uwagę zasługuje fakt, że dokonał on tego w ciągu tylko trzech miesięcy, gdyż później został ciężko ranny w twarz eksplodującym pociskiem.

Jak widzicie...dobry snajper nie potrzebuje nawet lunety.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2006, 12:15:08 am wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13943 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:23:53 am »
Cytuj
Nom...plik default zawsze wywoływał u mnie reakcję niepohamowanego śmiechu.
Cytuj
Niewazne. Jeśli Zell uwazasz, ze większą wartość ma wojownik z sztylecikiem, niz facet z karabinem z lunetą i jedną kulą (bo tyle mu wystarczy) w komorze, to jak chcesz.
Chief - Najsłynniejszym, posiadającym najwięcej potwierdzonych trafień, strzelcem wyborowym był Fin Simo Häyhä, który podczas radziecko-fińskiej wojny zimowej używając fińskiej wersji karabinu Mosin-Nagant M28, zastrzelił 542 żołnierzy radzieckich używając głównie standardowych przyrządów celowniczych. Jego zdaniem strzelec korzystający z celowników teleskopowych stanowił większy, łatwiejszy do trafienia cel, niż nisko pochylony, używający muszki i szczerbinki. Ponadto Simo Häyhä zastrzelił dalszych ponad 200 żołnierzy wroga z karabinka automatycznego. Na uwagę zasługuje fakt, że dokonał on tego w ciągu tylko trzech miesięcy, gdyż później został ciężko ranny w twarz eksplodującym pociskiem.

Jak widzicie...dobry snajper nie potrzebuje nawet lunety.
Strzelec wyborowy =/= snajper. To dwie zupełnie inne rzeczy, o czym juz pisałem. A o Simo Haya i wielu innych panach czytałem nie tylko na wikipedii.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13944 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:26:51 am »
ozeszty... gdzie ci wcielo wczesniejszego posta chief?

Cytuj
Słuchaj, nie rozumiem do końca smile.gif Co jest estetycznego w odrąbanej głowie? Tryskająca krew na wszystkie strony? Kwestia gustu, ale biorąc to na zdrowy rozsądek, to chyba malutka kulka robi mniejszy bałagan niz np. rozczłonkowany bp. Stanisław
w odrabanej glowie nie ma nic estetycznego... az tak powalony jeszcze nie jestem heh... mowie tylko, ze po prostu rana zadana bronia biala jest duzo efektowniejsza

Cytuj
Wojna to nic pięknego
nie? dammit... wiedzialem, ze jestem dziwny... zreszta rodzice mowia mi to juz od kiedy pomalowalem sobie sciany w pokoju na kolor krwistoczerwony... niekoniecznie farba...

Cytuj
DM
ze szto? po polsku prosze, nie znam sie na tych waszych faszystowskich skrotach...

Cytuj
Poczytaj sobie o poczynaniach SS i Wehrmachtu na ziemiach polskich.
po co sobie psuc humor?

Cytuj
Tutaj potrzeba mózgu oraz mnóstwa innych przymiotów, a nie wymachiwania toporkiem czy gladiusem.
jeszcze raz powtarzam: nie chodzilo mi o trudnosc

Cytuj
B. krótka ksiązka i szybko się czyta.
moze po to siegne, ale znajac zycie to w mojej miejskiej "bibliotece" nawet o tym nie slyszeli...

Cytuj
Niewazne. Jeśli Zell uwazasz, ze większą wartość ma wojownik z sztylecikiem, niz facet z karabinem z lunetą i jedną kulą (bo tyle mu wystarczy) w komorze, to jak chcesz. Mam nadzieje, ze nie będziesz musiał weryfikować swoich poglądów z rzeczywistością.
jesli tak stawiasz sprawe, to musze przyznac ci racje... jesli chodzi o wartosc bojowa przy ustawieniu ich naprzeciwko siebie, no to tutaj raczej nie mam nic do gadania... rownanie butza odczytalem nie jako wskaznik sily razenia, tylko jako wskaznik hmmm... dammit... nie wiem jak to powiedziec... jak by to powiedzial nasz forumowy l33t d|_|dE, snajper ownuje rycerza.... fajnoscia? sorry, ale zaden inny wyraz mi nie przychodzi do glowy...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13945 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:37:48 am »

No tak, pod względem wizualnym przegrywa raczej z kazdym.

Musashi jest dostępny w wydawnictwie Diamond books, inaczej raczej nigdzie nie dostaniesz. Mają tez pare innych ciekawych pozycji np. Bushido Inazo Nitobe czy tam wypociny innych samurajów.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13946 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:45:04 am »
dammit... wyglada jak zywoplot mojego sasiada...

musashi 28,50 nowych polskich zlotych w diamondzie, a ze mam pare rzeczy na ktore wole wydawac kase, to raczej sie musze zadowolic tym twoim "zniknietym" streszczeniem...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13947 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:47:54 am »
Na necie jest angielska wersja. Ja ostatnio widziałem Sztukę wojny Sun Tzu, siakieś 70 złotych. Za drogo.  

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #13948 dnia: Kwietnia 22, 2006, 01:56:24 am »
Cytuj
Strzelec wyborowy =/= snajper. To dwie zupełnie inne rzeczy, o czym juz pisałem.
errr że jak?
Cytuj
Strzelec wyborowy lub inaczej snajper (od ang. snipe - strzelać z ukrycia) to żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu, obserwacji i maskowaniu

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13949 dnia: Kwietnia 22, 2006, 02:11:43 am »
No ja myślałem, że strzelec wyborowy, to tzw. Rifleman.. taki, co ma karabin (nie maszynowy) w ręku i normalnie z niego szyje... znaczy z grubsza chodzi w tym i w tym o to samo, bo mają broń precyzyjną w rękach, ale snajper to się czai gdzieś na leżąco, a strzelcy wyborowi to walą na stojąco niejako w pierwszych liniach... no ale mogę się mylić, nie znam się na tym wszystkim aż tak jak Chief, czy DB

A jeżeli chodzi o spór między bronią palną i białą, to dalej jestem po stronie białem... i tu nie chodzi o to, że karabinier rycerza zabije z miejsca, nie chodzi też o to kto efektowniej, czy efektywniej zabija. Poprostu walka w bliskim kontakcie, bazująca nie sile i technice ciosu to jest coś znacznie bardziej 4fun dla mnie niż strzelanie się z odległości... no i ja wiem oczywiście, że takie walki na miecze jak w filmach, czy grach nigdy nie miały miejsca i że w 9 przypadkach na 10 wszystko rozwiązywał pierwszy cios albo odbicie i cios z kontry (walki mogły być dłuższe, jak obaj wojownicy byliby ciężko opancerzeni, no ale na to też były sposoby... korbacze, maczugi i te sprawy)... poprostu broń biała mnie bardziej jara, bo nie ma tu żadnych ataków z nienacka, strzelania w plecy czy czegoś takiego... poprostu jeden warrior przeciwko drugiemu, na równych warunkach, a wygrywa sprytniejszy, silniejszy i/lub lepiej przeszkolony (walka mieczem to nie jest takie hopsasa, że już nie powiem o innych rodzajach broni białem.... jak DB twierdzisz, że machanie mieczem to żadna sztuka, to powiedz to tym, którzy ćwiczą kendo).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2006, 02:21:12 am wysłana przez Tantalus »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13950 dnia: Kwietnia 22, 2006, 04:46:36 am »
Cytuj
Cytuj
Strzelec wyborowy =/= snajper. To dwie zupełnie inne rzeczy, o czym juz pisałem.
errr że jak?
Cytuj
Strzelec wyborowy lub inaczej snajper (od ang. snipe - strzelać z ukrycia) to żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu, obserwacji i maskowaniu
Strzelec Wyborowy (ang. Marksman) to "wojskowy snajper". Snajper (ang. Sniper) to może byc równie dobrze terrorysta jak i członkowie oddziałów SWAT.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13951 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:20:52 pm »
cytujac Gerwazego z Pana Tadeusza:

"Przeklęta broń ognista! Kto mieczem zabija,

Musi składać się, natrzeć, odbija, wywija,

Może rozbroić wroga, miecz w pół drogi wstrzymać;

Ale ta broń ognista, dosyć zamek imać,

Chwila, jedna iskierka..."

dla tego ja tez obstawiam bron biala :F

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13952 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:38:58 pm »
Cytuj
cytujac Gerwazego z Pana Tadeusza:

"Przeklęta broń ognista! Kto mieczem zabija,

Musi składać się, natrzeć, odbija, wywija,

Może rozbroić wroga, miecz w pół drogi wstrzymać;

Ale ta broń ognista, dosyć zamek imać,

Chwila, jedna iskierka..."

dla tego ja tez obstawiam bron biala :F
Jak mi to przetłumaczysz na Polski, to może coś z tego zrozumiem.

Tak jeszcze na marginesie napiszę, że w wojnie nie chodzi o żaden honor czy męstwo, ale o wykonanie misji. Jak ci każą wybić połowę miasta to musisz to zrobić (inaczej czeka cię areszt wojskowy). Żaden honor nie pomoże ci w tym. Założę się, że większość, gdyby musiała na wojnie wybrać między bronią palną, a białą to i tak by wybrała palną, bo sami by nie mieli na tyle odwagi, żeby wyskoczyć na kogoś z mieczem.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13953 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:55:36 pm »
Cytuj
Strzelec Wyborowy (ang. Marksman) to "wojskowy snajper". Snajper (ang. Sniper) to może byc równie dobrze terrorysta jak i członkowie oddziałów SWAT.
Cytuj
Strzelec wyborowy lub inaczej snajper (od ang. snipe - strzelać z ukrycia) to żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu, obserwacji i maskowaniu
Jakie to źródła? Spalcie je jak najszybciej.

Cytuj
# Roles

    * Snipers often work independently of other infantry units.
    * Designated marksmen are integral ("organic") members of regular infantry platoons, much like machine-gunners or grenadiers.

# Weapons:

    * Snipers usually use bolt action sniper rifles or semi-automatic sniper rifles with high accuracy.
    * DMs usually use an accurized assault or battle rifle.

# Ranges:

    * Snipers are mainly employed for ranges of 0-1500 meters.
    * DMs are mainly employed for ranges of 0-500 meters.

# Mobility and position:

    * Snipers usually take a strategic position and camouflage themselves (with a Ghillie suit). They usually remain prone.
    * DMs are mobile and rapidly change positions. They usually have no more camouflage gear than other infantrymen.

Pierwsza lepsza wikipedia ma prostą definicję.  

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13954 dnia: Kwietnia 22, 2006, 01:01:54 pm »
Bo wiesz...mój też jest z wikipedii (tylko się pomyliłem z tym SWATem)
Cytuj
W ciągu ostatnich lat nastąpiło pewne rozgraniczenie terminów snajper i strzelec wyborowy. Podczas gdy strzelec wyborowy pojmowany jest jako żołnierz lub policjant specjalnie wyszkolony do eliminowania celów z dużych odległości, określenie snajper stało się terminem raczej pejoratywnym stosowanym do określania wszystkich osób strzelających z ukrycia, zazwyczaj z karabinów, przeważnie przestępców, terrorystów, zabójców.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13955 dnia: Kwietnia 22, 2006, 01:16:18 pm »
Cytuj
Bo wiesz...mój też jest z wikipedii (tylko się pomyliłem z tym SWATem)
Cytuj
W ciągu ostatnich lat nastąpiło pewne rozgraniczenie terminów snajper i strzelec wyborowy. Podczas gdy strzelec wyborowy pojmowany jest jako żołnierz lub policjant specjalnie wyszkolony do eliminowania celów z dużych odległości, określenie snajper stało się terminem raczej pejoratywnym stosowanym do określania wszystkich osób strzelających z ukrycia, zazwyczaj z karabinów, przeważnie przestępców, terrorystów, zabójców.
Polska wikipedia to  mało wiarygodne źrodło. Przeczytaj co jest na angielskiej pod hasłami Designated Marsksman, i Sniper.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #13956 dnia: Kwietnia 22, 2006, 02:41:03 pm »
żre krówki mordoklejki...jest fajnie :D A w domu czeka na mnie pizza [co z tego,że mrożona :F]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13957 dnia: Kwietnia 22, 2006, 02:56:34 pm »
Cytuj
http://www.maxior.pl/?p=index&id=14498&8

japończycy mają dałna...
zdecydowanie tak.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13958 dnia: Kwietnia 22, 2006, 03:33:22 pm »
Cytuj
Jak mi to przetłumaczysz na Polski, to może coś z tego zrozumiem.
a co tu jest do rozumienia? Chodzi tylko o to, ze walka na miecze wymaga znacznie wiekszego skilla niz bronia palna i oto ze przed mieczem mozesz sie uchronic, a przed pistoletem....coz...do tej pory dal rade tylko Neo ;]

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #13959 dnia: Kwietnia 22, 2006, 03:41:04 pm »
Dobra panowie. Jest tutaj temat o broni chyba gdzieś, niech jakiś moderatur (czyli kazdy prócz mnie w tym temacie ;) ) wydzieli te posty i nie będzie ze tylko jeden temat jest w uzyciu :)

Ogladał ktoś z was juz Wszyscy jesteśmy chrystusami?  
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2006, 03:41:33 pm wysłana przez Chief Roberts »