Autor Wątek: Seiken Densetsu  (Przeczytany 54657 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« dnia: Maja 14, 2004, 06:26:46 pm »
Chrono, Final, Chrono, Final... ciągle tylko jedno i jedno. Dziwnym jest to zaiste, że całe Forum zapomniało prawie całkowicie o tej wspaniałej serii gier. Tych (pewnie niewielu ich), którym nazwa Seiken Densetsu nic nie mówi, informuję, że są to (chronologicznie): "Sword of Mana" (GB), Secret of Mana" (SNES), "Seiken Densetsu 3" (SNES), "Legend of Mana" (PSX) i znowu "Sword of Mana" (GBA). Większość z tych gier jest dostępna na Squarezone w dziale Download, więc niech laicy czym prędzej tam zajrzą, bo warto.
Ponieważ mało się tu mówi o sejkenach, ciekaw jestem waszej opinii o tych grach. Ja osobiście jestem zachwycony, w szczególności "Legend of Mana", która zafascynowała mnie swoją oprawą (muzyczną, graficzną, jaką chcecie), porywającą fabułą i swą uroczą prostotą. Dla tych co mają problem dodałem temat SD do działu HELP

Piszcie o swoich wrażeniach, po graniu w któreś z powyższych. Piszcie o ulubionych momentach, bohaterach, przeciwnikach. Ogólnie rzecz biorąc piszcie wszystko co macie do powiedzenia na ten temat.
 

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2004, 06:36:38 pm »
Cytuj
Większość z tych gier jest dostępna na Squarezone w dziale Download

To co strona już działa a mnie coś omineło? O_o

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 14, 2004, 06:37:51 pm »
dla mnie osobiście najlepszy był Seiken Denetsu 3 tam jako chyba w jedynym był podział wątków zależnie od postaci do tego grafa bardzo ładna + jeszcze możliwość rozwinięcia postaci ogółem miodzio :)  tytuł niemożliwy do przeoczenia  a co do Sword of MAna też niezłe ale fabuła ta samaco w Final Fantasy Adventure 1tylko troche lepsza grafa

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2004, 07:01:23 pm »
Legend of Mana ... jest najlepsza z Seikenów, coś kiedyś nawet na SZ pisałem na jej temat, baśniowa grafika , fajniutka muzyka (na bossah najlepsza) fabuła też nienajgorsza. Najlepszym patentem jest pakowanie petów.. najwredniejsze było pakowanie kart w broń... ale z czasem to rozpracowałem.  


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 14, 2004, 07:09:07 pm »
Ja grałem w Seiken Densetsu 3 iSword of Mana.
Obie są wyrąbane. Fajna muzyka postacie i wogule. The best.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2004, 08:00:56 pm »
Generalnie cała seria mi się podoba...... Legend of Mana w szczegulności było dobre.... grafika, muzyka. WSeiken Denetsu 3 natomiast podobało mi się to,że można było grać 6 postaciami i mieć różne zakończenia.... Taki sobie action RPG, ale bardzo wkurzało mnie to, że nie można było uniknąć magii, ani specjali przeciwników.... To było wnerwiające, kiedy musiałem całe MP poświęcić na leczenie, bo boss cały czas we mnie z magii walił.....  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline konie1

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2005, 11:39:46 am »
Siemanko w tym temacie chciał bym by (fani) LOM sie wypowiedzieli co sądzą o nowej nadchodzacej Word of Mana ja jak pierwszy raz usłyszałem o nowej Manie to bardzo sie ucieszyłem ze jednak na PS2 będzie (Konkret) i mam nadzieje ze Square-Enix wyda ją w Europie  :D  a widząc krótki filmik jak zostaje rysowane otoczenie zaczynam mieć przeczucie ze to będzie hit :D nareżcie bedzie na PS2 piękne kolorowe baśniowe rpg bo nadchodzący FFXII jakoś mnie odpycha tym swoim klimatem a oto link do filmiku jesli poogląda sie go całego to obok jest ciekawy patent mały żółty królik mozna go pobrac na pulpit :D

http://www.square-enix.co.jp/mana   :devil:
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2005, 01:03:09 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2005, 07:51:24 pm »
Przyznam się, że nie wiedziałem, że WoM wyjdzie na PS2... myślałem ciągle, że planują go na NDSa. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo bardzo zadowolony, bo uwielbiam poprostu całą serię Seiken Densetsu, przeszedłem conajmniej raz każdą część (oprócz oryginalnej wersji SD1) i czekam teraz na zapowiadaną od dawna kontynuację. Mam tylko nadzieję, że SE niczego nie schrzani przy niej.... najnowsza część, czyli Sword of Mana (remake pierwszej części), którą jakieś 2 lata temu wydano na GBA to najgorsza część serii i całkowicie straciła klimat... mam nadzieję, że powrócą do konwencji SD3 albo LoMa, bo to są części, na których można się wzorować. Najważniejszy w całej serii SD był klimat i tylko klimat. Fabuła schodziła na drugi plan... w SD gra się, żeby poczuć magię świata Fa'Diel... mam nadzieję, że Yoko Shimomura znowu zajmie się muzyką, a grafikiem będzie ta sama osoba, co w częściach poprzednich... mam nadzieję, bo muzyka w LoM'ie, skomponowana przez Yoko jest poprostu cudowna, grafika........ chyba nie trzeba jej komentować. Czekam więc, aż wydadzą wersję amerykańską, a jak wyjdzie w Europie to pewnie sobie kupie oryginała.... a co... raz się żyje, a jeżeli WoM będzie chociaż w połowie tak dobry jak LoM, to będzie to gra warta każdych pieniędzy.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #8 dnia: Września 29, 2005, 12:00:05 am »
By nie zakładać nowego tematu piszę to tu.

Więc na Nontendo DS zmierza kolejna z części serii Seiken Densetsu, dokładnie tytuł brzmi Children of Mana. Na TEJ stronie jest krótka notka wraz z linkiem do skanu z magazynu.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #9 dnia: Września 29, 2005, 12:10:47 am »
Dammit... głupi NDS...... może go ktoś zemuluje cholera... zamiast ekran mógłby być podzielony na dwie części, a po ekraniku dotykowym jechałoby się kursorem myszki zamiast stylusa... kurcze... czyli jednak będzie jakiś SD, którego nie przejde.... fuck

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #10 dnia: Września 29, 2005, 12:12:07 am »
<offtop> Powstają już 3 emulatory DS, w tym jeden już emuluje potroszku gry..<offtop>

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #11 dnia: Września 29, 2005, 12:18:05 am »
Cytuj
<offtop> Powstają już 3 emulatory DS, w tym jeden już emuluje potroszku gry..<offtop>

No.. czyli równowaga wszechświata została zachowana.... jednak przejdę Children of Mana...

btw.... połączyłem tematy, bo są podobne...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2005, 12:51:39 am »
Na oficjalnej stronieChildren of Mana znajduje się lista osób(szczątkowa narazie) jacy będą pracować nad tą częścią gry. Powiem tylko, że dużo znanych nazwisk..

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2005, 01:24:33 am »
Kurcze.. nie mogę tego znaleźć tam.... powiedz mi tylko kto robi muzykę, kto chara design i wymień kogoś znanego, jeżeli tam będzie..... PLZ!!!!! Niech Yoko Shimomura robi muzykę... jak ona zrobi muzę, to będzie cudownie poprostu...  

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2005, 02:35:47 pm »
Sie robi Tant....

Kouichi Ishii/Producing (Legend of Mana, Final Fantasy V)
Nao Ikeda/Designer (Final Fantasy Tactics Advance)
Masato Katou/Scenario writer (Trigger Stopwatch, Stopwatch Cross-country race)
Masaharu Iwata/Musics (Final Fantasy Tactics)
Kenji Ito/Musics (Final Fantasy Chronicles, Saga Frontier)
Takayuki Aihira/Musics (Drag One Dragoon 2)

Narazie tylko tyle wiadomo.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #15 dnia: Października 05, 2005, 03:21:23 pm »
Cytuj
Masato Katou/Scenario writer (Trigger Stopwatch, Stopwatch Cross-country race)
To może jakaś japońska nazwa Chrono Sagi czy jakoś źle mu się to skopiowało?
Jeśli scenraiusz robi koleś od Chronosów to ja hcyba se nawet na emulatorze pogram ;/ czego nie robie nigdy, z tym że scenarzysta CC poszedł do Namco już jakiś czas temu, no ale może scenariusz piszą ludzie dla różnych firm. Mam nadzieje że to ten sam kolo od CC to wtedy będzie to moja pierwsza częśc Many w jaką zagram.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2005, 04:39:27 am »
hehe...śmieszy mnie jedna rzecz...update do Children of Mana, jest a do World of Mana ani słychu....jak myślicie czym to jest spowodowane?? gry nie ma i nie będzie??

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 30, 2005, 02:44:10 pm »
Tak Musiol... strasz mnie jeszcze... no dalej... psuj mi kurcze humor i rujnuj moje marzenia. Wold of Mana musi wyjść, jestem zbyt napalony na tą grę i szczerze mówiąc zwisa mi Children of Mana, bo widziałem screeny i mi to wygląda na odgrzewanie Secret of Mana, który oprócz pierwszej części jest najgorszym z Seiken'ów (co nie znaczy, że źle mi się w niego grało.. przeciwnie, dla mnie to była gra genialna, póki Seiken Densetsu 3 nie zobaczyłem).

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 01, 2006, 04:00:48 pm »
Wybaczcie dubla... ale musiałem to napisać.... rutynowo sprawdzałem pocztę na Onecie i jak się wylogowałem ze skrzynki to mnie na główną stronę portalu rzuciło... no i oko moje przykuł artykuł: "Magiczne Drzewo" i jakiś ewidentnie japoński obrazek przy nim.. no to se nacisnąłem i co? I to:

http://gry.onet.pl/World_of_Mana,galeria.html?OID=1766&Pic=1

Już kocham tą grę...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 25, 2006, 04:00:27 pm »
Jakiś czas temu zabrałem się za Legend of Mana. Pograłem trochę, a potem musiałem zrobić przerwę, bo pożyczyłem PSX'a kumplowi. Poźniej nie mogłem znaleźć płytki. Wkońcu ją znalezłem i wróciłem do gry. Legend of Mana jest chyba jedyną póki co grą z serii Seiken Densetsu, która mnie wciągnęła. Oprawa graficzna jest bardzo...kolorowa, ale w pozytywnym sensie, muzyka jest wspaniała (szczególnie Pain The Universe i The Darkness Nova). Bardzo podoba mi się brak jakiejś fabuły przewodniej. Trochę czasem przybija mnie dziecinność poplątana z dorosłością tej gry. Mam kilka pytań co do tej gry jednak :
Czy są w grze jakieś takie dłuższe questy/wątki fabularne jak w przypadku tych z Daeną, Matildą itp. czy poszukiwanie smoków z Larciem ?
Czy można zmieniać ekwipunek NPCtom ?
I jeszcze jedno - da się jakoś unikać/uciekać z walk ? Wiem, są banalne, ale po jakimś czasie poprostu one nudzą.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2006, 04:04:16 pm wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?