Autor Wątek: Seiken Densetsu  (Przeczytany 54661 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #40 dnia: Października 28, 2006, 01:45:18 pm »
Cytuj
Dawn of Mana (PS2) - Na tą grę jestem najbardziej napalony narazie... Jak SE nie wyda tego w USA, idąc śladem Front Mission 5, to będę wściekły maxymalnie. Gra wygląda prześlicznie, troche mi sie kojarzy z Brave Fencer Musashiden. Taki laytowy tytuł, pewnie niespecjalnie długi..... ale nie musi być długi, jeżeli będzie miał chociaż połowe tego klimatu co był w LoM'ie.
No to bedzie moja pierwsza gra z serii Seiken Densetsu w ktora zagram. Tez bardzo na nia czekam i mam nadzieje ze bedzie swietna, chociaz ostatniop jakos ogladajac screeny tak se pomyslalem ze to wcale nie musi byc dobre i w sumie moze wyjsc z tego kicha... ale mam nadzieje ze sie myle i bedzie wporzo. Byle by za dluga nie byla ;]

Cytuj
Heroes of Mana (NDS) - Na to jestem prawie tak napalony jak na DoM. To jest jedna z tych gier, dla których kupuje sobie handhelda.
No to bedzie zajebiste, ofkoz pewnie nigdy nie zagram, ale ten trailer ktory w newsie dawalem byl swietny.

Cytuj
Friends of Mana (Mobile) - Co to jest, nikt jeszcze nie wie... wiadomo tylko, że na komóre. Z tego co wiem, ma być powiązany z LoM'em, co niestety, wcale mnie nie cieszy z racji tego, że pewnie nigdy tej gry na oczy nie zobacze, a LoM to moja ukochana gra X_X.
To na pewno ma byc na komorke? A nie siakies sieciowe?

Anyway jeszcze nic nie jest potwierdzone ale ostatnio jakis kolo sie wypowiadal z SE ze najprawdopodbniej planują jakąs gre z serii Seiken Densetsu dla Nintendo Wii.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 04, 2006, 04:38:19 pm »
Children of Mana
At last ! Jakaś bardzo dobra gra od Square-Enix. Przejdę odrazu do konkretów.
Grafika w grze jest śliczna. Postacie dalej wyglądają Seikenowo, sama gra wydaje się jeszcze bardziej kolorowa od Legend of Mana (chodzi mi o wyrazistość). Świetnie wyglądają Sprite'y (do których roli przejdę poźniej). Oprócz scenek 3D (a raczej jednej chyba tylko) pojawiają się czasem scenki animowane. Muzyka...mało utworów słyszałem póki co, ale wystarczyły mi one żeby wydać opinię na jej temat. Jak zwykle muzyka jest bardzo dobra. Spokojne nutki w mieście, nieco szybsze utwory w polu, dynamiczne utwory podczas walki z bossem. Styl walki jest dość nowy chyba. Jeden przycisk do ataku pierwszą bronią, drugi przycisk do ataku drugą bronią (możeby wyekwipować dwie bronie), inny do używania Sprite'a i jeden do używania aktualnie wybranego przedmiotu (główine leczenie). Na samym początku gry mamy wybór postaci - Ferrik, który jest czymś w stylu "trochę ze wszystkiego", mag Poppen, wojownik Wanderer (który wygląda jak Niccolo) i tancerka Tamber. Potem możemy wybrać im kolor stroju i zmienić imię. Bohaterowie nie są tu niemowami, mają własne kwestie. Nie możemy wybrać (jak to było w przypadku LoM) typu broni. Tutaj jednak każda broń ma swoje zalety. Mieczem np. możemy odbjać strzały wrogich łuczników, a Flailem przyciągać się do ściany lub przyciągać odległe przedmioty/wrogów. Wyposażenie zbieramy od przeciwników, kupujemy je w sklepie albo zdobywamy je wykonując różne questy, które "kupujemy" od Dudbearów. Nowością jest tutaj Gem Frame. Wiadomo...jest to ramka, w którą wkładamy różne klejnoty. Klejnoty te podnoszą nasz atak, defensywę, polepszają nasze władanie mieczem, chronią przed statusami itd. Kolejną fajną rzeczą jest system Sprite'ów. Przed wyjściem z wioski pojawiają się wszystkie Sprite'y z poprzenich SD. Możemy wziąć ze sobą jednego. Służy on jako atak magiczny. Może on albo atakować przeciwników, albo rzucić na nas jakiś czar defensywny (jeśli go dotkniemy po przyzwaniu). Shade np. wytwarza wokół siebie krąg cieknej energii i uszkadza wszystkich , którzy wejdą w niego, lub czyni nas niewidzialnymi jeśli dotkniemy Shade'a zanim on zaatakuje. Samej fabuły nie będę zdradzał, bo nie chce mi się jej opisywać.
That is all. Dismissed.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Seiken Densetsu
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 11, 2006, 08:40:11 pm »
W Children of Mana w sumie tez bym sobie pogral ;]


Anyway ja tak sobie czekam na Seiken Densetsu 4 ale w sumie nigdy nie szukalem siakichs filmikow, dzisiaj wiec przypadkowo sobie znalazlem jednego i wyaje mi sie ze wielu jest takich co czeka ale nie chce im sie szukac nic o grze... tu jest taki filmik na ktorym widac troche game pleyu:
http://youtube.com/watch?v=AaQKQyz-x_M

W sumie gra pod wzgledem game playu mnie nie jara nic a nic, ale ta muzyka w tym TVspocie mnie ujela (ala moje serce...) no i ostatnie skany byly swietne, mam wiec nadzieje ze klimat bedzie swietny tak jak to Tant mowi.


Ah... moje serce, jak tylko ukaze sie ost musze miec te muzyke z TV-Spota.

Japonski TV Spot:
http://www.square-enix.com/jp/members/spec...IKEN4_Movie.swf


Ofkoz szkoda bardzo ze my europejczycy bedziemy musieli grac niestety z anglojezycznym dubbingiem ;/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 27, 2007, 09:18:32 pm »
Ej, Tant, bo Ty masz prawie wszystko z LoM'a...są jakieś fajne aranżacje utworów z tej gry ? Ja jedyne co mam to jeden, fajny MIDIk utworu Pain The Universe.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 27, 2007, 09:25:38 pm »
Cały soundtrack do LoM'a jest git. Naprawdę, szczerze mówię, że większość kawałków z niego jest świetna, to najlepszy OST od Yoko Shimomury do czasu Kingdom Hearts. Dokładniej na temat OST'a z tej gry gadałem Tutaj, podniecając się strasznie całą płytką. No ale nie wiem, czy ci przypadnie do gustu, mi się tak ta ścieżka podoba pewnie przede wszystkim dla tego, że tak bardo kocham LoM'a...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 27, 2007, 09:33:01 pm »
Cały soundtrack do LoM'a jest git. Naprawdę, szczerze mówię, że większość kawałków z niego jest świetna, to najlepszy OST od Yoko Shimomury do czasu Kingdom Hearts. Dokładniej na temat OST'a z tej gry gadałem Tutaj, podniecając się strasznie całą płytką. No ale nie wiem, czy ci przypadnie do gustu, mi się tak ta ścieżka podoba pewnie przede wszystkim dla tego, że tak bardo kocham LoM'a...
Da, ale mi chodziło o jakieś przeróbki czy coś w tym stylu ;] Ripy muzyki to ja mam wszystkie na dysku.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 01, 2007, 01:31:32 pm »
O przeróbkach nic nie wiem... Yoko chyba nie jest taka popularna do przerabiania, jak Nobuo, więc wątpię, żeby tego dużo było...

=====

Nie wiem, czy ktoś jest zainteresowany, ale wrzuciłem dzisiaj na MU skany trzech pierwszych tomów mangi Legend of Mana. Obiecałem ludziom z Seikens Board (w zamian za skany czwartego tomu i kilku stron z Ultimanii, potrzebnych mi do skończenia solucji). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę się częstować:

http://www.megaupload.com/?d=93TCURZ5

Offline vigo

  • Redaktor
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • MANGIster
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 30, 2007, 02:15:37 pm »
W koncu pojawilo sie Dawn of Mana. Niesamowite wrazenie, gdyz jest 3D. Przesliczna grafika, ciekawa historia, swietna muzyka. Wlasnie zaczynam grac. Mam tylko nadzieje, ze sie nie zawiode.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 22, 2007, 09:28:21 pm »
Ja zacznę grać gdzieś za tydzień, może w ten weekend, bo już mam na dysku, ale wypalić u siebie nie mogę...

EDIT::

W sprawie najnowszych dwóch części kompilacji World of Mana...

Children of Mana - O tym już pisałem chyba. Wielki zawód, gra zupełnie nie przypadła mi do gustu. Muzyka - słaba, grafika - średnia na jeża, ładne wstawki. Fabuła - do dupy, przez duże D. Zupełnie burzy mi wizję serii Seiken Densetsu, Koichi Ishii skiepścił tą grę. Zalety: ciekawy trick z Gemgridem, oraz zaje**sty multiplayer (wszyscy z Seikens Board tak mi napisali). Wady: to, że gra jest średniakiem w każdej właściwie kwestii, jest beznadziejna fabularnie i nie ma nawet 1/4 tego klimatu, co SD2, SD3, czy też Legend of Mana. Poza tym, konstrukcja planszy jest do chrzanu, beznadziejne jest też zastosowanie magii. Momentami grałem z prawdziwym obrzydzeniem i znudzeniem, tyle tylko, żeby dobrnąć do końca. Nie polecam, no chyba, że ktoś jest maniakiem serii, jak ja.

Dawn of Mana - Niech cię szlag Ishii... kolejny zawód. Trochę mniejszy, niż w przypadku Children of Mana, w które momentami grałem z obrzydzeniem. Fabularnie wciąż mi niespecjalnie podchodzi, no ale przeboleję to, fabuła ma dla mnie więcej sensu niż ta z CoM'a (chociaż świat DoM/CoM mi się nie podoba, jest głupio skonstruowany). Grafika jest prześliczna, ale za stary jestem, żeby mnie grafika podniecała. Fakt, uśmiechnąłem się szeroko, jak zobaczyłem Flammie na filmiku, no ale to za mały plus, żeby mnie do gry przekonać. Faktem jest, że dzięki niej, DoM faktycznie ma klimat Seiken Densetsu. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest... po prostu nudna. Nawalanie przeciwników tym cholernym dzikim pnączem i obijanie ich o ściany i kamienie jest zabawne, ale jak się to robi przez godzinę (gdzieś tyle zajmuje przejście planszy) to już nie jest takie fajne. Brak NPC, obrzydliwa wręcz liniowość (w zamian za którą dali głupią opcję nawalania się na pseudo-arenie... ehh... nuuudddyyyy), dosyć średni voice-acting, głupia kamera i mnóstwo bugów może zrazić każdego. Do tego, pomimo tego, że plansze są faktycznie bardzo duże, gra jest krótka. Nie chciało mi się przechodzić ostatniej misji, ale może się zmuszę i to zrobię, żeby mieć to za sobą. Polecam tylko fanom SD, ewentualnie fanom Kingdom Hearts'a, bo gra jest do KH trochę podobna. Innym raczej do gustu nie przypadnie.

Heroes of Mana - Wydaję mi się, że po stworzeniu Legend of Mana, Koichi Ishii został porwany i zastąpiony swoim złym klonem. Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że geniusz stojący za Secret of Mana, SD3 i Legend of Mana, mógł stworzyć gnioty takie jak CoM i DoM. Na szczęście jednak, nawet złemu klonowi Ishii'ego, zdarzyć się może coś dobrego.

Heroes of Mana - najlepsza część serii Seiken Densetsu od 8 lat. Grafika nie jest najwyższych lotów, brakuje też jakichś bling-bling efektów, czy też szpanerskich wstawek filmowych. Nie jest to jednak wada, a dowód na to, że jednak ktoś w Square ma głowę na karku. Muzyka - Yoko Shimomura... i tyle. Znowu jest to bardzo silna część tytułu, kojarzy mi się z SD3 i LoM'em, widać w niej kunszt kunszt, do jakiego tylko Yoko jest zdolna. System - za wyjątkiem słabe AI, wszystko jest po prostu idealne. Pierwsza strategia RTS w świecie SD i mamy pełen sukces. Grupowanie jednostek stylusem jest idealne (jeszcze ani razu nie wybrałem przez przypadek jakiejś jednostki, której bym nie chciał), system używania jednostek jest bardzo ciekawy i zbierania surowców, tak jak i umiejętności bohaterów i ogólnie cały system walki. Plansze w 3D, z możliwością obracania kamery o 90 stopni w każdym kierunku, ładne animacje ruchów postaci, do tego gra nie zwalnia przy dużej ilości obiektów (jak np. w Settlers'ach). Fabuła - najsilniejsza część gry chyba. Zamiast gównianego świata z CoM/DoM, mamy powrót do świata Seiken Densetsu 3. Wszystko dzieje się jakieś 15 lat przed wydarzeniami ze znanej nam gry, poznajemy wiele znajomych postaci (matka Hawkeye'a i matka Durana i Angela'i są w mojej drużynie heh). Boli trochę to, że Square poprzekręcało nazwy krain (powinno się trzymać nazw, które były w Legend of Mana chociażby) - przez to mamy Valsena, zamiast Forsena, Nevarl zamiast Navarre i chba Laurent zamiast Lorant. No ale nie zmienia to faktu, że gra jest świetna i kunsztownie wykonana. Możliwość grania misji dodatkowych oraz obsługa multiplayera (która musi być zajebista poprostu) zarówno przez Wireless, jak i przez globala dopełnia dzieła. Polecam gorąco.

Offline jimmi12

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Secret of Mana; Seiken Densetsu; Gry Podobne do tych.......Prosze.....
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 01, 2008, 10:28:16 pm »
Witam prosze was o podanie mi tytułów gier podobnych do gier Secret of mana.
Aby byla mozliwosc grania multiplayer w taki sposób ze mam druzyne i jezeli podlaczy sie gracz 2 i nacisnie select lub start gra osobą z mojej drużyny. ale zeby nie bylo tak ze gra ze mna tylko podczas walki tylko zeby ze mna chodzil itp... aby gra byla naprawde podobna do gier w/w

Z góry dziekuje
aby gry nie byly na ps2
najlepiej Snes/Nes/Gbc??/PsX w najgorszym wypadku
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2008, 10:32:30 pm wysłana przez jimmi12 »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 01, 2008, 11:11:30 pm »
GameBoy to raczej konsola jednoosobowa, więc na to nic ci nie znajdę. Z PSX'a pierwsza rzecz jaka mi na myśl przychodzi, to Legend of Mana - zdecydowanie do Secret of Mana podobne, a można grać na dwóch. W tej chwili nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Seiken Densetsu
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 11, 2008, 04:35:07 pm »
Moją ulubioną postacią z SD # jest karl ma złożoną psychikę i w ogóle ;D ;D ;D ;D ;D
You will go to hell right now.