Autor Wątek: Manga!!!  (Przeczytany 64867 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #440 dnia: Października 07, 2006, 01:31:49 am »
Eden - 5 pierwszych tomów jak dorwałem to był dla mnie majstersztyk - klimat i opowiedziana w nim historia naprawde mi sie podobała i łyknałem to w niecałe dwie godziny. Niestety poki co zapoznałem się tylko z tomami od 1 do 8. a pierwsze tomy do akcji na lodnisku gdzie mały po raz pierwszy w życiu z kampą zabija człowieka po prostu zachwycły głębią scenariusza i hm...  zmuszały do myślenia. bardzo zmuszały do myślenia. wiec masz juz kolejną osobę, która chwali Eden :)
Kame Hame Ha

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #441 dnia: Października 07, 2006, 01:45:11 am »
Cytuj
wiec masz juz kolejną osobę, która chwali Eden smile.gif
A czy ja zaprzeczyłem , że Eden jest dobry ? Czy mi się spodoba to ocenie w swoim czasie. Jak już wcześniej pisałem mam poważny zamiar do tego.
Na razie na próbkę biorę skan 1 tomu , przeczytam jeden może więcej rozdziałów a potem już będe wiedział co zrobić. Chociaż jeszcze nie skończyłem czytać Last Ordera ze zwykłego powodu braku znalezienia czasu , dziś więc hyba trochę posiedzę przy kompie.

Edit:
Tak na marginesie.
Cytuj
Dżi - poprzedni avek byl o wiele lepszy ;] Z trzech alitek to ten avek jest zdecydowanie najgorszy... ale wlasnie mi sie przypomanilo ze jeszcze nie przeczutalem ostatniego tomu ality bo kilka miesiecy temu przerwalem czytanie... trzap ozyczyc od kumpla ;]
No i co ? ;]
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2006, 02:57:50 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #442 dnia: Grudnia 16, 2006, 01:07:50 pm »
Ostatnio znalazłem czas na przeczytanie jednego tomiku osadzonego w świecie znanym z Gunnm. Tytuł tego to Ashen Victor i opowiada o pewnej historii zawodnika motorballa. Króciutki tomik bo składa się z zaledwie 4 chapterów ale akcja całkiem ciekawie się toczy. Każdy komu spodobał się Gunnm powinien również sprawdzić i ten tomik a zwłaszcza jeśli podobały mu się tomy z motorballem.
Ale pomimo tego że wszystko osadzone jest wokół motorballu to nie ujrzymy wielu wyścigów i zapierajacych dech w piersiach scen walk na torze, jest tego niezbyt dużo. Jak juz mówiłem tomik jest krótki, ma 4 rozdziały więc warto poświęcić mu chwilę bo jak na tak krótki tomik to wiele się w nim dzieje i naprawdę dużo. Oczywiście story and art by Yukito Kishiro więc zarówno historia jest ciekawa jak i kreska jest boska. Pierwsze wydanie w Japonii było w 1997 roku, więc mozna się domyślać jaka kreska czeka nas w Last Order, pomimo iż wyglada to na niektórych stronach trochę inaczej rysowane niż Last Order albo 9 tom Gunnm.
No i jeszcze ważną kwestia jest, że niektóre sceny bardzo dobrze ukazują brutalność miasta złomu więc, osobom o bardzo słabych nerwach można to odradzić, ponieważ te brutalne sceny pokazują się naszym oczom dość niespodziewanie i do tego robią wrażenie. A klimat jak to w mieście złomu jest ciężki i nie tylko dzięki kilku krwawym scenom.

Btw. Gipsi mam pytanie w jakim dokładnie momencie przerwałeś czytanie 9 tomu, bo można nie cytać ostatnich rozdziałów i zacząć lekturę Last Ordera, ponieważ jego akcja zaczyna się własnie w jednym momencie pomiedzy rozdziałami 9 tomu. A i też myslę, że Last Order jest bardzo dobrym uzupełnieniem końca tego tomu i przez to zakończenie wydaje się o wiele wiele lepsze, ale co prawda jeszcze Last Order jest w trakcie wydawania i jeszcze nie wiadomo kiedy autor zaplanuje koniec serii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2006, 05:32:15 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Grisznak

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #443 dnia: Grudnia 17, 2006, 04:29:25 pm »
Eden - 5 pierwszych tomów jak dorwałem to był dla mnie majstersztyk - klimat i opowiedziana w nim historia naprawde mi sie podobała i łyknałem to w niecałe dwie godziny. Niestety poki co zapoznałem się tylko z tomami od 1 do 8. a pierwsze tomy do akcji na lodnisku gdzie mały po raz pierwszy w życiu z kampą zabija człowieka po prostu zachwycły głębią scenariusza i hm...  zmuszały do myślenia. bardzo zmuszały do myślenia. wiec masz juz kolejną osobę, która chwali Eden :)

Fenomen Edenu polega w sumie na tym, że zachwycają się nim w znacznej mierze osoby na co dzień nie obcujace z maną a nierzadko wręcz nie przepadające za tym gatunkiem.
Z drugiej strony, sam pomysł świata jest ciekawy - ni to cyberpunk, ni science fiction, ni katastrofizm, na dobrą sprawę po kawałku z każdego. Niemniej powstała w wyniku tego mieszanka sprawdza się pierwszorzędnie. Mi Eden podoba się bardzo.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #444 dnia: Grudnia 07, 2007, 04:55:15 pm »
Jestem już po lekturze 10 tomu Last Ordera i powiem, że cholernie mnie zaskoczył. Pojawił się nowy mocny przeciwnik ale to nie Alita będzie z nim walczyć tylko Sechs, nawet dość nietypowa rozgrzewka była już w tym tomie ale nie mogę doczekać się następnego, i mam nadzieję, że ta walka zacznie się w 11 a skończy w 12 tomie, to by było coś bo od paru tomów nie zaobserwowałem nic takiego. Dla jednych może lepiej dla drugich nie. W każdym razie nie mogę się doczekać następnego tomu.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #445 dnia: Grudnia 19, 2007, 08:06:10 pm »
Btw. Gipsi mam pytanie w jakim dokładnie momencie przerwałeś czytanie 9 tomu, bo można nie cytać ostatnich rozdziałów i zacząć lekturę Last Ordera, ponieważ jego akcja zaczyna się własnie w jednym momencie pomiedzy rozdziałami 9 tomu. A i też myslę, że Last Order jest bardzo dobrym uzupełnieniem końca tego tomu i przez to zakończenie wydaje się o wiele wiele lepsze, ale co prawda jeszcze Last Order jest w trakcie wydawania i jeszcze nie wiadomo kiedy autor zaplanuje koniec serii.
Hahahahah chciaem juz odpisywac ale pozniej po chwili skaplame sie ze ostatni post w temacie jest z   siodmego grudnia... to jak ten moze byc z 16? Pozniej zczailem ze to rok temu :D


Anyway jedyna manga jaka teraz czytam -a raczej poprostu kupuje tak zeby miec na polce bo mi sie narazie niechce czytac :D To ofkoz Death Note -bardzo sie ciesze ze JPF wydaje go w polsce...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2007, 08:07:30 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #446 dnia: Lutego 17, 2008, 11:47:10 am »
a ja z racji, ze mam siostre, która ma hopla na punkcie mang wydawanych w naszym pięknym kraju, mam co jakiś czas świeży dostęp do mang. i bardzo spodobało mi się (o zgrozo) Angel Sanctuary. Jestem po lekturze trzech tomów i póki co miło sie to czyta. sympatyczna kreska, dość dziwny główny bohater, sadystyczny anioł Rociel, odwieczny konflikt dobra ze złem, przy czym okazuje sie, zę zło wcale nie jest takie znowu złe, a dobro już dawno straciło swój sens i swoje znaczenie. jesli ktoś ma ochote - polecam, pomimo iż jest to typowe Shojo - czyta sie naprawde dobrze :)
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #447 dnia: Lutego 17, 2008, 02:39:16 pm »
Angel Sanctuary porzuciłem po 10 tomie - to są takie ciężkie knigi, że się później ledwo przez nie przebijałem. No ale chyba będę musiał wrócić, żeby już mieć tą mangę za sobą.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Manga!!!
« Odpowiedź #448 dnia: Lutego 17, 2008, 04:13:08 pm »
w wersji PL jestem dopiero po trzecim tomie ;f zobaczymy co będzie gdy dojdę do 10-go ;p
Kame Hame Ha