Autor Wątek: Manga!!!  (Przeczytany 64862 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpnia 07, 2006, 02:02:37 am »
I can't believe I'm actually writing this...Dzisiaj o ok. 05:00 postanowiłem nieco poszukać o mandze Pokemon Adventures.Skłoniły mnie do tego galerie (1 2 3) porównujące wersję japońską z angielską. Cóż...po obejrzeniu owych galerii można dostrzec, że manga nie była kierowana jedynie do dzieci. Wersja angielska została bardzo ocenzurowana, jednak postanowiłem ją ściągnąć. Powiem tak - ZAPOMNIJCIE O TEJ BAJECZCE LECĄCEJ NA WEŚSACIE/SRETIX ! Zbezcześciła całkiem dobry tytuł. Sama manga opiera się raczej na grze na GameBoya (przynajmniej pierwsze 3 woluminy). Czasem nawet pojawiają sie obrazki z gry. Główny bohater, Red, wyrusza, żeby zdobyć odznaki, jego rywalem jest Blue, blablabla...Nasz "hiroł" nie jest jednak taką cipą, jaką był Ash w bajeczce. Umie łapać nowe poki, umie walczyć taktycznie i ma osobowość. Manga w porównaniu do bajeczki jest dość zabawna i o wiele dynamiczniejsza. Żarty czasem opierają sie na elemencie sytuacji (np. uciekający pigdey, który po drodze obsrywa Dr.Oaka), czasem są tę nawet żarty o podłożu seksualnym (np. fragment w gazecie o zabawach jakiejś babki z tentacoolem w wannie). Same pokemony nie są już takie beznadziejne i przesłodzone. Pikacz (który tym razem nie jest "głównym pokemonem" bohatera)np. wygląda zajebiście olewczo. Warto zaznaczyć też, że manga jest doroślejsza, tzn. pokemony ładnie giną na naszych oczach (np. przez rozcięcie wpół) i od czasu do czasu nie szczędzą z krwią.  Fabuła mimo, że miejscami zabawna, nie jest ani trochę infantylna i naprawdę dużo się w niej dzieje. Kreska jest naprawdę bardzo miła dla oka, jeśli jest pokazana jakaś walka to nie ma w niej chaosu (jak np. w Naruto), postacie przypominają te z bajeczki oczywiście, ale wyglądają o wiele lepiej.
Tak, wiem, bajeczka zostawiła bardzo mocny ślad na psychice. Jednak warto jest o niej zapomnieć, ściągnąć tą mangę i poczytać.
Warto też zaznaczyć, że od lipca, br. rozpoczęto prace nad skanlacją japońskiej, nieocenzurowanej wersji mangi. W japonii nazywa się "Pocket Monster Special".
Pewnie i tak każdy oleje tego posta, ale cóż...nie zaszkodzi spróbować...

[size=8]aye, jako "toważysz niewoli" DB, podpisuje się pod tym co powiedział.... zresztą przeczytacie to zobaczycie - W_w[/size]
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2006, 02:49:08 am wysłana przez White_wizard »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline elfik_mog

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 188
  • ばか ばか ばか !!!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpnia 08, 2006, 08:12:17 pm »
Czytałam kiedyś o tych Pokemonach w ŚP Kawaii. Podobno amerykańce je strasznie zmasakrowali. Daj linka do mangi (chcem szie bliszej temu pszyjszec :) ).

MATURA TO BEZEDURA^^'

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpnia 08, 2006, 08:21:09 pm »
Okazuje się, że manga, którą sciągnąłem jest inną niż ta, których porównanie zamieściłem tu, ale i tak jest BARDZO dobra.
TUTAJ jest link do tej co ściągnąłem. Najlepiej ściągać przez Flashgeta czy coś w tym stylu. Jest tam tylko 6 woluminów, 7 jest na torrentach. Jest więcej, ale amerykański wydawca zaprzestał wydawania tej mangi. Gdzieś widziałem nieoficjalne tłumaczenia pierwszych rozdziałów 8-mego woluminu.

EDIT
Warto jeszcze dodać, że manga pokazuje jak oryginalny twórca serii widział cały świat pokemonów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2006, 08:33:17 pm wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #423 dnia: Września 15, 2006, 09:57:22 pm »
Moją pierwszą mangą i jedną z ulubionych był Appleseed, Masamune Shirow. Tego tytułu chyba nie trzeba przedstawiać, bo sądzę że mało jest osób które o nim nie słyszały. Wizja próby stworzenia utopii i idealnego społeczeństwa przyprawiona szczyptą greckiej mitologii, osadzona  tak jak inne pozycje pana Shirow, w charakterystycznym cyberpunkowym świecie, prezentowała się dla mnie bardzo ciekawie. Appleseed był wydany w Polsce kawał czasu temu i było to jeszcze gdy jpf wypuszczła mangi na europejską modłę, czyli czytane od lewej do prawej. Jakość polskiego wydania tego tytułu pozostawiała wtedy wiele do życzenia, pożółkły matowy papier, rozbadźgana czcionka i brak "czerni" to mankamenty które trochę trudno przegryźć. Na szczęście tłumaczenie i cena były na przyzwoitym poziomie i rekompensowały nieco wady "techniczne" polskiego wydania. W każdym razie jakby nie patrzeć Appleseed, to bardzo "dojrzałe jabłuszko" i obok GITS chyba najlepsza pozycja z twórczości Masamune Shirow, którą zresztą bardzo podziwiam, tak więc tytuł ten to jedna z moich ulubionych mang.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2006, 10:52:15 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #424 dnia: Września 18, 2006, 11:40:03 am »
Nie wiem czy ktoś słyszał o mandze Princess Ai?Z tego co pamiętam(tylko ją przejrzałam niestety i nawet nie wiem kto ja wydaje XD)jest ona o dziewczynie ze skrzydłami anioła(a może i jest ona aniołem),która jes piosenkarką.Jak narazie widziałam tylko 2 tom w empie.Wie ktoś może czy warto ja kupić i ile ma tomów,bo kreska i treść nawet mi się spodobały...
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2006, 11:40:43 am wysłana przez Yuzuriha »

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #425 dnia: Września 18, 2006, 10:27:20 pm »
Cytuj
nawet nie wiem kto ja wydaje
Wydaje ją Kasen, z tego co pamiętam, co oznacza, że nieprędko nowe tomy ujżą światło dzienne.....

A swoją drogą to nie wiem czy już ktoś o tym pisał, bo nie chce mi się zagłębiać w czeluście tego tematu, ale polecam wam mangę (właściwie maghwę) Chonchu, wydawaną przez Mandragorę. Otóż manga przedstawia hictorię młodego chłopaka imieniem chonchu, który "przez zupełny zbieg okoliczności" okazuje się być tak zwanym synem demona, przez co jest wyklęty przez praktycznie wszysstkich, łącznie ze swoim bratem (który notabene ma dosyć wysoką pozycję społeczną) No i chonchu jakoś boryka się z problemami mniej lub bardziej egzystencjonalnyy, do których należą między innymi wybijanie polujących na niego łowców głów i zadawanie sobie ciągłego pytania, dlaczego życie tak go ukarało.
Brzmi banalnie? Napewno.... Chociaż w sumie, jeśli zagębić się w  fabułę to wyda się ona całkiem ciekawa. Ja osobiście praktycznie pochłonąłem pierwsze dwa tomy, głównie ze względu na dynamiczną kreskę i bardzo dobrze narysowane scey walki (+ oczywiście hektolitry krwi lejące się we wszystkich kierunkach)
Tak więc jeśli ktoś lubi mało zobowiązujące tytuły osadzone w świecie fantasy, to polecam zapoznać się z chonchu
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #426 dnia: Września 19, 2006, 03:53:07 pm »
Mam swoje 3 ulubione mangi... na pierwszym miejscu jest Elfen Lied. Fajnie, ze jest tam ujęte dużo więcej rzeczy niż w anime. Tak jak anime pozostawia kilka pytań bez odpowiedzi i to jest super.
Moja druga z ulubionych mang to Chobits. Zawsze miałam to tego słabość. Ta kreska mnie zauroczyła ;) Ostatnią mangą jest Onegai Teacher. Tu nie mogłam jej ocenić na podstawie anime, bo najpierw przeczytałam mangę. Bardzo mi się spodobała... no, trochę zboczona, ale w końcu robili ją Japończycy ;)

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Manga!!!
« Odpowiedź #427 dnia: Września 19, 2006, 07:17:30 pm »
A ja to chyba nie pisałam jaką lubię, nie? Zacznijmy od tego, że mało ich czytam. Ale najbardziej spodobała mi się manga Slayers. Poprostu mój typ. Przezabawni bohaterowie, wątek przygody, magia, humor. Mój faworyt. Poza  tym wydaje mi się, że Lina jest trochę podobna do mnie (nie no nie chodzi mi o to zabieganie o złoto ^^' ).
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2006, 07:18:17 pm wysłana przez Anouk »

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #428 dnia: Września 19, 2006, 07:52:31 pm »
Slayers'ów oglądałam, ale mangi nie czytałam, niestety. Dużo się różni od anime?

Offline Zenny

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
  • "I Prefer Gingers"
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #429 dnia: Września 19, 2006, 09:06:37 pm »
a mi sie podoba Inuyasha (niewiem jak sie to pisze)

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #430 dnia: Września 19, 2006, 10:26:12 pm »
Jedną z moich ulubionych mang jest też Hellsing. Manga różni się znacznie od anime, bo jest w niej więcej elementów humorystycznych, całość jest potraktowana bardziej luzacko, a niektóre postacie mają nie co inne charaktery, naprzykład Integra Hellsing. Podobnie jak w anime które notabene jest jednym z moich ulubionych, jest tam wartka akcja i świetnie zarysowane postacie i to właśnie podoba mi się w tym tytule. Świetnego klimatu z anime oczywiście się nie odnajdzie, bo w końcu w komiksie nie da się go zbudować za pomocą muzyki i wyglądu niktórych lokacji, ale za to w mandze podoba mi się jej hardcore przez wrzucenie większej ilości krwi i elementów typu gore niż w anime  :) . Ktoś mógłby się przyczepić że fabuła jest lekko kiczowata i naiwna, ale w końcu Hellsinga nie należy traktować całkowicie poważnie, a zwłaszcza mangi.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #431 dnia: Września 19, 2006, 10:42:33 pm »
Cytuj
Slayers'ów oglądałam, ale mangi nie czytałam, niestety. Dużo się różni od anime?
całkiem sporo. Czytałam tylko pare tomów. Poza tym w mandze jest Naga, która w anime pojawia się tylko w OVA.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Manga!!!
« Odpowiedź #432 dnia: Września 19, 2006, 11:28:31 pm »
Cytuj
Cytuj
Slayers'ów oglądałam, ale mangi nie czytałam, niestety. Dużo się różni od anime?
całkiem sporo. Czytałam tylko pare tomów. Poza tym w mandze jest Naga, która w anime pojawia się tylko w OVA.
No i - kwestia gustów oczywiście - wydaje mi się, że Lina Inverse lepiej jest narysowana w mandze niż w Anime.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #433 dnia: Września 19, 2006, 11:43:49 pm »
Cytuj
Ktoś mógłby się przyczepić że fabuła jest lekko kiczowata i naiwna, ale w końcu Hellsinga nie należy traktować całkowicie poważnie, a zwłaszcza mangi.
No a dla mnie na przyklad to byl najwiekszy plus mangi. Anime wogole nie ma fabuly... ogladalem Hellsinga i myslalem ze jest zajebisty ale jak przeczytalem mange to dopiero zrozumialem wtedy ze to jest prawdziwy Hellsing i ze anime to kupa. Najtragiczniejszy w anime jest wlasnie brak fabuły... dlatego ciesze się że zrobili to OVA bo historia jest taka jakw mandze i wszystko bedzie bazowalo wlasnie na niej. Szkoda tylko ze to OVA Helsinga ma narazie tylko jeden ep. i chyba za szybko kolejne sie nie ukaza.

Slayers mi sie nie podobal.Anime ogladalem pare odcinkow, a mange czytalem wszystkie tomy ale nie podobal mi sie... takie fantazy -raczej nie moje klimaty i w sumie momentami wynudzilem sie bardzo, niby czasembyl smieszny ale ogolnie to raczej nie wciagal zbytnio ani nic. Fajna byla postac Nagi za to ktorej w serii TV nie bylo.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2006, 11:47:28 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Manga!!!
« Odpowiedź #434 dnia: Września 22, 2006, 08:05:50 pm »
Naga była całkiem niezła,ale w anime już ją spieprzyli. Lina rzeczywiście lepiej rysowana była w mandze-taka troche dziewczynka...Gourry też lepiej wygląda w mandze. Ale mimo to anime bardziej [przynajmniej mnie] wciągnęło]. Mangi miałam szybko dosyć.

Zaczęłam czytać 19 tom X. Na razie mam tylko II chaptery [i to takiej średniej jakości] ,ale przez to,że je ruszyłam ruszyła mania "co będzie dalej". Jak zwykla przerwałam sobie w najfajniejszym momencie. Z postaci małą zmianę w moich oczach zaczęła przechodzić tylko Kanoe, której przedtem nie lubiłam,a teraz wydaje się całkiem ok.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #435 dnia: Września 24, 2006, 03:02:20 pm »
Cytuj

Zaczęłam czytać 19 tom X. Na razie mam tylko II chaptery [i to takiej średniej jakości] ,ale przez to,że je ruszyłam ruszyła mania "co będzie dalej". Jak zwykla przerwałam sobie w najfajniejszym momencie. Z postaci małą zmianę w moich oczach zaczęła przechodzić tylko Kanoe, której przedtem nie lubiłam,a teraz wydaje się całkiem ok.
No ale chyba nie ukazalo sie wiecej niz te 2 czaptery 19 tomu co nie? Bo tylko  tych dwoch chapterach slyszalem. Tak BTW mialem je na kompie ale nigdy nie moglem sie zabrac do czytania, ty sciagnelas je z emule czy z jakiegos http... jesli z http to mogla bys zapodac linka? ^^'


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #436 dnia: Września 24, 2006, 11:55:54 pm »
er.... skonczyłem oglądac 96 odcinków blisza i mam pytanie - Glenn, albo jakis inny mietek co czytał Blisza - od którego łodcianka mam mangę sobie zacząć sciągac? bo nie wiem co dalej hehhe
Kame Hame Ha

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #437 dnia: Października 06, 2006, 03:47:10 am »
Może to kogoś zaciekawi i coś napisze :
http://www.polskieradio.pl/bis/pasmo.aspx?iID=14283
Tylko co ja bym zrobił z tym. ;) Papier Egmontu nie nadaje się nawet do podtarcia. ;)
PS. Z góry sory za ten malutki spamik (jeśli ktoś to tak odbierze oczywiście) ale nie wiedziałem gdzie to dać ;)
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2006, 03:52:10 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #438 dnia: Października 06, 2006, 02:40:52 pm »
Cytuj
Może to kogoś zaciekawi i coś napisze :
http://www.polskieradio.pl/bis/pasmo.aspx?iID=14283
Tylko co ja bym zrobił z tym. ;) Papier Egmontu nie nadaje się nawet do podtarcia. ;)
Nawet jesli sie nie nadaje do podtarcia to ci do tego potrzebny nie jest bo jakbys wygral EDEN to sikal bys w majtki ze szczescia, wiec do podcierania D. by ci nie bylo potrzebne.
Eden od Egmontu jest tak wyje*any ze łach. Z tego co widze po avach czytales mange GUNM która jest z tego samego cyber punkowego gatunku co EDEN. Z tym ze Eden pod wzgledem gleii i fabuly jest na oko 23 razy lepszy niz Alita.
Zreszta jak pamietam to Alita od jpfu tez nie miala zbytnio dobrego papieru.
Tak wogole to ostatnio ukazal sie w koncu 11 tom EDENu juz mam go na chacie ale jesczez nie czytalem... ehh ta seria wychodzi u nas juz od 2 -3 lat... no ale to nie wina Egmontu poprostu manga wciaz powstaje w japonii... cudo, polecam po raz kolejny te dziełko.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Manga!!!
« Odpowiedź #439 dnia: Października 07, 2006, 12:59:21 am »
Spokojnie nie mówiłem tutaj całkiem poważnie.
Eden ... heh wiesz ,że byłem kiedyś w empiku nie miałem dużo kasy bo po szkole tak sobie wpadłem. I miałem w rękach właśnie tomy Edenu i Alitki i zastanawiałem się które  kupić i wzięłem Alitkę. Czemu ? A bo bardziej mi się spodobał klimat i bardziej mnie to wciągneło po przeczytaniu kilku stron , przeczytałem chyba do połowy tomu siedząć w empiku. A Eden jakoś nie przekonał mnie tak i do połowy tomu nawet nie dobrnęłem. No i trochę się różni od Alitki , może pod względem fabuły , głębi jest lepszy ale nie użyłbym określenia że 23 razy , nawet w przenośni.I używając określenia 23 razy nawet w przenośni , bezpardonowo, okrutnie i bezpodstawnie uwłaczyłeś Alitce. A manga mandze nie równa i różnią się pomimo , że to podobny gatunek.  :/
Zanim kupiłem pierwszy tomik Alitki czytałem wcześniej recenzję z 1/2002 numeru Kawaii.
Jak byś przeczytał tą recenzję to byś mniej więcej wiedział dlaczego właśnie ta a nie inna. Zwłaszcza czytając własne zdania recenzenta na jej temat. Których nie ma tam zbyt wiele bo text był raczej pisany do osób które wcześniej nie spotkały się z tym tytułem.
BTW. Ostatnio sciągam sobie Berserka , mam zamiar również zamówić niedługo jakieś mangi bo od roku nie miałem zbyt wiele pożywki dla mego umysłu i uwzględnie na pewno Eden skoro tak go chwalisz ;]
No i może porównam go z Berserkiem i okaże się który tytuł jest pod względem czego ile "razy" lepszy. :/
PS. Może mnie nie być przez pare dni na forum.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...