Autor Wątek: Zwolennicy HH  (Przeczytany 20665 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 13, 2005, 02:25:59 pm »
Cytuj
chyba ci się wydawało... a to że pisałem że ona tam występuje i napis na tej okładce to tak chyba przypadkowo jakoś wyszło...
nie wydawalo sie...to BYLA Kaja P.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 13, 2005, 02:40:04 pm »
przesluchalem... zaluje... gdybym byl chrzescijanem to bym sie pewnie spowiadac polecial
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 13, 2005, 04:02:03 pm »
Cytuj
Cytuj
chyba ci się wydawało... a to że pisałem że ona tam występuje i napis na tej okładce to tak chyba przypadkowo jakoś wyszło...
nie wydawalo sie...to BYLA Kaja P.
ymmm ale ten post to był spam czy o co chodziło?

może poprostu nie zczaiłeś mojej aluzji nie wiem...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 13, 2005, 04:10:50 pm »
a wiesz ze dopiero teraz zczailem XD lol

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 16, 2005, 09:23:30 pm »
z hip hopu to była tylko jedna płyta,która mnie oczarowała-Kaliber 44-Tajemnicza Księga.Prolog. Niczego innego z hh nie znoszę-tylko tego jednego mogę słuchać na prawdę długo [szczególnie Psychodeli i +i-]

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 17, 2005, 07:54:24 pm »
A słyszałaś 3X-Klan? Jedyna płyta jaką wydali jest w bardzo podobnych klimatach, zresztą.. obydwa zespoły miały ze sobą dużo wspólnego. Ogólnie stawiam ją ciut niżej od "Księgi Tajemniczej..." ale i tak jest wspaniała; przypomina mi zajebisty okres mojego dość młodego wtedy życia (w końcu to rok '96/97). Obecnie taki psychodeliczny styl nie przyjął by się we współczesnych hip-hopowych czasach .. m.in. dlatego, że HH się sfrajerzył i to ostro! Dlatego już nie jestem hip-hopowcem i nie utożsamiam się z tą muzyką...

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 17, 2005, 09:14:52 pm »
próbowałam już słuchać podobnych rzeczy jak kaliber,ale nic mi nie podeszło...ostatnio jakieś hiphopowe ziarno słyszałam i solidnie się uśmiałam :)

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 18, 2005, 03:44:45 pm »
hehe... ABRADAB :] wg. mnie najlepiej daja: m.in. O.S.T.R., WWO... no Paktofonika fajnie dawala .... etc
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Kitano

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 18, 2005, 08:50:06 pm »
Cytuj
próbowałam już słuchać podobnych rzeczy jak kaliber,ale nic mi nie podeszło...ostatnio jakieś hiphopowe ziarno słyszałam i solidnie się uśmiałam
Heh, i jak ciężko uwierzyć, że Dab pochodzi właśnie z Kalibra... ;-)

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 01, 2005, 07:53:47 pm »
Mleko- Kto dogoni psa... ten kawałek to nawet smieszny jest :] prawie zero rymów ale podobno to hip hop..pewnie kolejna komercha... <_<  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 31, 2005, 03:53:10 pm »
Nowa piosenka Meza jes zaj***sta ;]
Mezo + Tabb + Kasia Wilk - Ważne

zajebsta ta piosenka ;] mimo żezawsze się śmieje z Meza to ta piosenka jest fajna ;] nie wiem czemu sięzresztą z niego śmieje bo tę płyte na której było "Zbych jestz tych co się boją myśleć" i inne hity słuchałem tyle razy że łah ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 01, 2005, 01:28:03 pm »
Mezo... Z tego gościa zlewałem sie jeszcze jak słuchałem hip hopu... "Mezopotamia, między eufratem a tygrysem mezostyl międzi kartką a długopisem..." <lol2> Przy tym powinno sie raczej płakać niż śmiać ale to szczegóły.

Choć może skusze i ściągne ą piosenke....

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 03, 2005, 05:15:19 pm »
Wiekszość wymienionych przez Was polskich zespołów hip hopowych to zwykłe hip hopolo. Wiem, to określenie jest trochę ograne, ale inaczej tego nie określe. 52 Debiec, 18L, no ja niestety przy takiej "muzyce" to odpadam. W ogóle całe UMC records delikatnie mówiąc ssie. Wybija się tylko trochę Pan Duże Pe.

Muzyka oparta na kilku zloopowanych samplach, w większości ukradzionych od innych zespołów, badziewne, ograne i prymitywne teksty oparte na rymach częstochowskich. Prymitywna muzyka dla prymitywnych muzycznie osobników. Nie chcę tutaj nikogo obrazić. To nie o to chodzi. Tylko tak na zdrowy rozum... nawet disco polo ma w sobie więcej inwencji autorów niż takie 52 Debiec czy 18L... albo jakiś inny Mezo. UMC wiedzie w tym prym, ale niestety. Zdecydowana większość polskiego hip hopu dużo się od tego nie różni. To co puszcza Viva, czy Mtv niewiele odbiega od poziomu UMC. Taka smutna prawda. Polski hip hop w większości to prawdziwy SYF. Żeby nie użyć dosadniejszego słowa.

Ale... ja słucham dużo polskiego hip hopu. Powiem więcej. Można powiedzieć, że jestem nawet jego fanem :). Dziwne? Może i tak. W tym całym syfie jest jednak trochę perełek.  I to takich które błyszczą baaaaardzo jasno. Niestety mają zazwyczaj zerową promocję i po prostu "ziomalom" się taka muzyka nie podoba, bo jej nie rozumieją. Nie ten poziom po prostu. Pozwolę  sobie wymienić kilka polskich hh płyt którymi od dłuższego czasu się zachwycam. Naprawdę baaardzo się zachwycam.

Kanał Audytywny - Płyta Skirtotymiczna
Afro Kolektyw - Płyta Pilśniowa
Lari Fari - Dusza
Poe - Szum rodzi Hałas
Ego - Nibylandia
Emade - Płyta producencka
Fisz/Envee - Fru! (myśle że do hh można to zaliczyć)
Łona - Koniec Żartów i nowsza płyta... zapomniałem tytułu.
Żywe Srebro - Podpatrzone, Podsłuchane

To tylko nieliczne tytuły warte uwagi. Jest tego sporo więcej.
Napiszę jeszcze że oprócz polskiego hh słucham dużo jazzu i jego nowoczesnych odmian.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 06, 2006, 04:27:25 pm »
Kurcze OSTR to jednak jest przezajebisty koles. Nie dosc ze tworzy jako jedyny hip hopowiec muzyke ktora moge bez zadnego zgrzytu sluchac, a przy tym wydal jedna plyte ktora jest cholernie swietna i pewnie jest jedna z lepszych plyt jakie sluchalem, to dodatkowo jest poprostu madry.
Nie jest glupim debilem jak wiekszosc Hip Hopowcow, nie jest tez olesiem ktory szaleje w pogoni za slawa jak to ma wiekszosc smiesznych chlopakow typu liber czy caly Ascetoholiks.
Przed chwila byl na MTV Polska i sobie siedzi w studiu i gada i widac ze koles jest zajebistym spoko ziomem a dodatkowo jesczze wykrztalcony i wie duzo o muzyce. Odwoluje sie do jazzu i ma spoko podejscie do Hip Hopu jako muzyki.

Lubie go czyli ze.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #94 dnia: Maja 17, 2006, 06:45:34 pm »
Loop Troop Rockers - ostatnio zaginają na contestach bboyingowych w całej Europie...

po polsku:

Stylowa Spółka Społem - Powrót do przeszłości
Paktofonika - Kinematografia

az miło posłuchac. . . =)
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #95 dnia: Maja 18, 2006, 09:31:52 am »
No Loop Troop spoko bardzo sa... jedna plytke tylko slyszalem ale bardzo fajna jest i czesto z kumplami sluchamy podczas grania w PES'a... no oczywiscie jesli mowimy o tym samym szwedzkim Looptrupie.

OSTR fajny jest to mowilem, jak ktos chce luzna nutke na wieczory to tutaj jest "1 na 100"
http://www.megaupload.com/?d=RT6F0E4S

Mozliwe ze podoba mi sie tylko ze wzgledu na wolny bicik w chinskich klimatach i dlaego ze cos tam podspiewnal o Lizarazu, ale lubie bardzo te nutke tak jak i caly album z ktorego pochodzi ta piosenka... w sumie jedyny ostrego jaki slyszalem.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 06, 2006, 12:37:20 pm »
Tak to ten sam Loop Troop... innego nie ma :D

Ostatnio oglądałem wywaid z OSTRym jak był po mocnej fecie... ;)  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Zwolennicy HH
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 13, 2006, 01:48:07 pm »
Musze napisać, że mnie polski hip hop nie interesuje od dawna z oczywistych przyczyn.
Pamiętam jak kiedyś słuchaem Paktofonikę, Kaliber 44 cholernie mi się podobała. Pierwszy solowy album TeDe był też dobry. To co teraz jest wydawane pod szyldem hip hopu wcale mnie nawet nie interesuje. Hyba że Afro kolektyw może bo kiedyś obiło mi się to o uszy no bo odrobinkę odstaje od tego co zwykli tworzyć polscy hip hopowcy. Może nawet spróbuje posłuchać czegoś z tego co wymienił Chocobo.
Z zagranicznego hip hopu to słuchałem Wu Tang Clan przede wszystkim. Ich pierwszy album: "Enter the Wu Tang" wymiata i jak ktoś lubi hip hop to powinien a nawet musi tego spróbować. Poza tym słuchałem oczywiście albumu Eminema "Encore" bardzo często w drodze do szkoły. Godzinę jechałem do szkoły więc zapuszczałem zawsze taśmę w swoim walkmanie. Inne taśmy z hip hopem też tam wpadały. Również lubiłem kiedyś Outkasta troszkę, Beastie Boys i mam jeszcze jedną płytkę Cypress Hill - Stoned Raiders.
Cytuj
no pewnie ze BB to hh, bo niby co innego? blues? jazz? tongue.gif tongue.gif tongue.gif z tym ze bity maja mocne i sporo darcia sie, gdyby poszli jeszcze dalej w te strone to by juz wyszlo takie Rage agains the machine<ktore i tak rządzi ponad wszytkim i nigdy go nie porzuce na rzecz niczego tongue.gif >
Hehe całkowita racja BB to hip hop ale po prostu nietypowy i są bardzo dobrzy w tym co robią o czym hyba świadczy ich popularność. A i to że jakby grali mocniej  rzeczywiście podobnie by brzmieli do RATM. Ale z RATM nic nie może się równać. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2006, 01:49:33 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: Zwolennicy HH
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 29, 2007, 02:19:33 pm »
Polski hip-hop? Stanowcze "NIE" (chociaż na samym początku pierwsze kawałki hh, które usłyszałem to były z albumów Liroya i KaRRamby ;) )
Teraz troszkę oldschoolu, a dokładniej:
Gang Starr, Group Home, Jeru the Damaja, Saukrates, Absent Minded, Jedi Mind Tricks, Large Professor, The Society of Invisibles.
Poza tym trochę mainstreamu, ale sporadycznie:
The Game, Nas, Dr.Dre.
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline speed3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zwolennicy HH
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 14, 2007, 09:50:44 am »
jak PL to TYLKO O.S.T.R. i Łona  :D

a tak to moje top 10 :

1. Talib Kweli
2. Common
3. De La Soul
4. Jurassic 5
5. Hi-Tek
6. Lupe Fiasco
7. Mos Def
8. Masta Ace
9. The Roots
10. Ice Cube


Oczywiście poza tym jest jeszcze kilku artystów ;)