Autor Wątek: Dyscyplina!  (Przeczytany 18265 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« dnia: Marca 06, 2004, 11:08:42 pm »
Od jakiegoś czasu można zauważyć lekkie rozluźnienie na forum. Nie jest ono aż tak tragiczne jak przed Wielką Czystką, ale jest zauważalne. Aby nie dopuścić do poprzednij sytuacji, zostana podjęte następujące środki:

1. Może pojawić się sytuacja, że jakiś bardzo aktywny temat zostanie zamknięty. Będzie to chwilowa niedyspozycja oznaczające prace w danym temacie, a konkretnie chodzi o usowanie z tematu niepotrzebnych wiadomości.
2. Proponowałbym małe zmiany w tematach Trivia. Zadajacy pytanie nich nie  pisze co każdą odpowiedź:\"nie\", \"źle\" itp rzeczy. Zadaje pytanie i niech następny post będzie potwierdzeniem odpowiedzi.
Odpowiadający też niech pisze tylko jedną odpowiedż, a nie pisze 3 posty z trzema odpowiedziami.
3. Otwieranie tematów której już istnieją też nie będzie mile widziane, choć każdemu może sie to zdarzyć. Proszę tylko wszystkich o przemyślane decyzje.

Mam nadzieje że nie będzie to jakis wielki problem na miare awantury. I tak większości z was należą się wielkie podziekowania, ponieważ sami dbacie o porządek na forum, upominacie nieroważnych userów. Wielkie dzięki wszystkim :D                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dyscyplina!
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2004, 11:46:35 pm »
Cytuj
Zadajacy pytanie nie będzie pisał co każdą odpowiedź:\\\"nie\\\", \\\"źle\\\" itp rzeczy. Zadaje się pytanie i następny post to potwierdzenie odpowiedzi.  
Odpowiadający też powinien pisać jedną odpowiedż, a nie pisać 3 posty z trzema odpowiedziami.
To mi wyjaśnij jedną rzecz. Przykładowo zadam pytanie, userzy odpowiedzą wszyscy źle i co? Ja nie mogę im powiedzieć że źle odpowiedzieli (bo mogę tylko potwierdzać) a oni też nie wie czy i kto może zadawać:D Tak wynika z Twojego posta :P
A tak na marginesie - zasady są troszkę gebelsowskie że się tak wyrażę. :P                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2004, 12:59:20 am »
Cytuj
To mi wyjaśnij jedną rzecz. Przykładowo zadam pytanie, userzy odpowiedzą wszyscy źle i co? Ja nie mogę im powiedzieć że źle odpowiedzieli (bo mogę tylko potwierdzać) a oni też nie wie czy i kto może zadawać


skoro nie potwierdzisz ze ktos dobrze odpowiedzial to chyba jest to logiczne z enie padla poprawna odpowiedz i nalezy szukac poprawnej odpowiedzi...raz na jakis czas mozna dac podpowiedz, ale nie co posta...

zasady nie sa gebelsowskie i nie jest powiedziane ze musza byc przestrzegane pod rygorem bana czy czegos takiego...po prostu uwazam ze przydaloby sie cos zmienic, bo moze byc jeszcze gorzej niz jest i pozniej bedzie ciezko to naprawic...nie powiedzialem ze tak ma byc, bo nie o to chodzi aby komus cos narzucac...licze na to ze po przeczytaniu tego posta wszyscy userzy przemysla swoje postepowanie i postaraja sie aby nie doprowadzac do w/w sytuacji...jesli to nie przyniesie pozadanego skutku wtedy dopiero ustali sie jakis zasady ktore beda mialy byc przestrzegane...teraz moze sie wam wydawac ze znowu cos jest wymyslone, ale ma to sluzyc naszemu wspolnemu dobru                            

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2004, 08:57:26 am »
Tylko czegoś jeszcze nie rozumiem, bo jeśli źle odpowiem i będę chciał się poprawić to muszę wyedytować posta, ale zadający nie musi wiedzieć że wyedytowałem tego posta i moiże nie potwierdzić danej odpowiedzi widzac że ostatni post dalej jst mój.                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 07, 2004, 10:06:44 am »
Cytuj
To mi wyjaśnij jedną rzecz. Przykładowo zadam pytanie, userzy odpowiedzą wszyscy źle i co? Ja nie mogę im powiedzieć że źle odpowiedzieli (bo mogę tylko potwierdzać) a oni też nie wie czy i kto może zadawać Tak wynika z Twojego posta  
A tak na marginesie - zasady są troszkę gebelsowskie że się tak wyrażę.


to moze tu zrobic tak rzecz ze bedzie mozna powiedziec czy zle czy dobrze co iles tam postow zeby nie bylo 2 posty , \"zle\" 2 posty \"zle\" itd.

Cytuj
skoro nie potwierdzisz ze ktos dobrze odpowiedzial to chyba jest to logiczne z enie padla poprawna odpowiedz i nalezy szukac poprawnej odpowiedzi...raz na jakis czas mozna dac podpowiedz, ale nie co posta...


tutaj tez sie pojawia drobny problem bo zadajacego pytanie moze nie byc przez kilka dni  :)

Cytuj
Tylko czegoś jeszcze nie rozumiem, bo jeśli źle odpowiem i będę chciał się poprawić to muszę wyedytować posta, ale zadający nie musi wiedzieć że wyedytowałem tego posta i moiże nie potwierdzić danej odpowiedzi widzac że ostatni post dalej jst mój.


chyba nie chodzi tu o to zebys mial jednego posta na jedno pytanie tylko zeby nie walic 20 postow ze wszystkimi mozliwymi odpowiedziami  :D                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 07, 2004, 10:34:10 am »
najpierw S&S:
Cytuj
Tylko czegoś jeszcze nie rozumiem, bo jeśli źle odpowiem i będę chciał się poprawić to muszę wyedytować posta, ale zadający nie musi wiedzieć że wyedytowałem tego posta i moiże nie potwierdzić danej odpowiedzi widzac że ostatni post dalej jst mój.


to sie popraw...tylko niech nie bedzie sytuacji ze ktos odpowiada 3 razy w odstepie 10 min...bo to juz troche dziwnie bedzie wygladac...zreszta FaLa to dobrze wytlumaczyl (thx :D )

teraz FaLa:

Cytuj
to moze tu zrobic tak rzecz ze bedzie mozna powiedziec czy zle czy dobrze co iles tam postow zeby nie bylo 2 posty , \\\"zle\\\" 2 posty \\\"zle\\\" itd.


widze ze ziolo ci sluzy Wiekji Mistrzu Jedi i nie musze ci wszystkiego tlumaczyc :D...dokladnie o cos takiego mi chodzi...bo byla juz taka syutacja ze zadano zagadke, odpowiedz, post \"zle\", nastepna odpowiedz i nasteony post \"niestety zle\"...no bardzo przepraszam ale cos tu nie gra

Cytuj
tutaj tez sie pojawia drobny problem bo zadajacego pytanie moze nie byc przez kilka dni  


ja tu nie widzialbym problemu...gdyby mnie spotkala taka sytuacja to zagadnalbym jakiegos Modka, podal mu odpowiedz zagadki i machnal posta w temacie co i jak...zawsze ktos zaopiekowalby sie tematem 8)

jeszcze jedna sprawa...zadawanie zagadek jest baaaardzo stare i rzadzi sie ono swoimi prawami...jednym z nich jest udzielanie TYLKO 1 odpowiedzi...a u nas w 1 poscie sa czasami 3 lub 4 odpowiedzi... :roll:                            

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 07, 2004, 01:54:07 pm »
A więc dziękuje wam za wyjaśnienia i postaram się przystosować do \"regulaminu trivii\"                            

MarvelliX

  • Gość
Dyscyplina!
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 07, 2004, 03:30:04 pm »
Cytuj
gdyby mnie spotkala taka sytuacja to zagadnalbym jakiegos Modka, podal mu odpowiedz zagadki i machnal posta w temacie co i jak...zawsze ktos zaopiekowalby sie tematem  

Masz kogoś szczególnego na myśli  :wink: .

Ja tam nie ustalam zadnych zasad tylko sie do nich przystosowuje.



PS.
ARD jeśli dalej będziesz działał w ten sposób to złożę FastRed\'owi pewną propozycję (korzystną:D)   8)                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 07, 2004, 05:03:31 pm »
Cytuj
A więc dziękuje wam za wyjaśnienia i postaram się przystosować do \\\"regulaminu trivii\\\"


S&S, nie ma regulaminu trivii i podejzewam ze nigdy takowy nie powstanie...no chyba ze chcesz to siadziemy razem i cos wymyslimy...nie mam sprawy :D

Cytuj
Masz kogoś szczególnego na myśli


jasne Marvel...Volratha, Solidusa, _dark_clouda_, Dark mastera albo nawet FastReda jakby nie udalo sie zlapac nikogo innego

Cytuj
Ja tam nie ustalam zadnych zasad tylko sie do nich przystosowuje


ja tez nie ustalam zasad...jesli takowe bym chcial zrobic to najpierw musialbym miec zgode admina...pozniej zas wprowadzenie zasad w zycie od razu, bez pytania sie i tlumacznia...a przeciez nie o to chodzi

Cytuj
ARD jeśli dalej będziesz działał w ten sposób to złożę FastRed\'owi pewną propozycję (korzystną)


mozesz mnie oswiecic Marvel bo nie wiem w jaki sposob dzialam :?:...wg mnie dzialam dobrze, bo gdybym chcial to nawet nie napisalbym tego teamatu tylko zrobilbym to i nawet byscie nie wiedzieli o niczym...i widze ze tak byloby lepiej bo musze sie teraz tlumaczyc z tego co robie...
i dla kogo bedzie to kozystna propozycja :?: ...dla Fasta :?: ...dla mnie :?: ...czy dla ciebie :?:...podejzewam ze to ostatnie :wink:                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dyscyplina!
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 07, 2004, 06:31:09 pm »
Cytuj
S&S, nie ma regulaminu trivii i podejzewam ze nigdy takowy nie powstanie
Hmmmm Z tego co napisałeś to na Trivii można to, nie można tamtego i owego itd. - mi to wygląda jednak na regulamin (bo jak nie to jak to nazwać?). Podałeś zbiór reguł do których musimy się stosować i mówisz że to nie regulamin?                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 07, 2004, 07:40:20 pm »
czy ja jestem adminem zeby ustalac tu jakies prawa i regulaminy :?: ...chyba nie...tylko FastRed moze robic cos takiego...jak narazie to tylko FaLa nie podszedl do tego jak do jakiegos regulaminu (choc jeden...thx FaLa  :D )...napisalem to w takiej formie w jakiej uwazalem, ale jeszcze raz powtarzam, NIE JEST TO REGULAMIN :!:  :!:  :!: ...jelsi chcecie regulaminu to porazmawiajcie z Fastem...jest troche zajety, ale jesli trzeba bedzie to znajdzie chwilke na stworzenie czegos takiego...                            

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 07, 2004, 09:08:12 pm »
A więc przepraszam ale poprostu nie wiedziałem jak to nazwać i niechce żeby powstał między nami jakiś conflict....sorka


                                              RESPECT                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dyscyplina!
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 07, 2004, 09:12:14 pm »
Dobra powiem ci jak ja to widzę. Jesteś modem, walnąłeś nam po oczach zestawem \"regułek\" dot. życia na Forum - wniosek? Trzeba się ich trzymać, inaczej w baśki. Takie regułki w ilości większej od dwóch = regulamin (chcąc nie chąc coś na wzór regulaminu wprowadziłeś). Więc skoro mówisz że tworzenie takowych nie leży w Twojej gestii to albo daj sobie siana, albo pogadaj z Fastem i zrób coś prządnego i pełnowymiarowego.                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 07, 2004, 09:41:53 pm »
przestańcie się kłócić bo nie po to jest to forum :!:
dla zgody nazwijmy to \"Trivia update ver.1.1\"                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Dyscyplina!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 07, 2004, 10:04:53 pm »
Cytuj
przestańcie się kłócić
A kto się kłuci? Ja to traktuję jako dyskusję - widzę pewne nieścisłości i proszę moda żeby mi je wyjaśnił - ot wszystko.                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 07, 2004, 10:20:24 pm »
Cytuj
daj sobie siana


Nie chce się czepiać ale to nie są słowa typowej dyskusji ale teraz my się nie kłóćmy                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 07, 2004, 10:32:21 pm »
na forum prawie nigdy nie ma klotni przewaznie sa tylko ostre wymiany zdan, dyskusje  :D chyba nie powinno sie tego tematu traktowac jak regulamin tylko jako \"drobne\" uwagi tak samo jak to zrobil Gipsi w poscie \"moze troche przystopujcie\" czy jakos tam  :) bo chyba nikt nie chce zeby tutaj zrobil sie burdel  :) .                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 07, 2004, 10:57:39 pm »
Cytuj
A więc przepraszam ale poprostu nie wiedziałem jak to nazwać i niechce żeby powstał między nami jakiś conflict....sorka


S&S, nie masz za co przepraszac, kazdy ma prawo nazywac rzeczy jak uwaza...fakt, troche to wyglada na jakis regulamin, ale juz to zmieniam...patrz nizej...confliktu nie bedzie bo i nie ma o co...lubie konstruktywna krytyke swoich poczynan :D

Mortus, juz wszystko wyjasniam

Cytuj
Dobra powiem ci jak ja to widzę. Jesteś modem, walnąłeś nam po oczach zestawem \\\"regułek\\\" dot. życia na Forum - wniosek? Trzeba się ich trzymać, inaczej w baśki.


ty to powiedziales, nie ja...ja tak nie uwazam

Cytuj
Więc skoro mówisz że tworzenie takowych nie leży w Twojej gestii to albo daj sobie siana, albo pogadaj z Fastem i zrób coś prządnego i pełnowymiarowego.


nie bardzo usmiecha mi sie aby zostal stworzony i wprowadzany w zycie jakikolwiek regulamin ograniczajacy userow...jedej juz jest i to nam powinno wystarczyc...
siana sobie nie nie dam, bo nie przepadam za nim :D ...czasami warto cos zrobic, aby zdobyc wiedze na przyszlosc...nie wyszlo mi, zgadzam sie z tym...zapomnialem ze zyjemy w spoleczenstwie w ktorym gdy ktos probuje cos zrobic, to natychmiast zostaje sciagniety do reszty, zeby sie nie wychylal...nie uwzglednilem tez ze na forum jest duzo indywidualnosci (oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu :D ), gdzie raczej nic sie ikomu ninarzuca...wole zrobic cos, nawet zle, wysluchac czasami ostrej krytyki niz siedziec i udawac ze wszystko jest O.K...ja uwazalem ze nie jest dobrze...

tak wiec oficjalnie na forum przyznaje ze troszke sie zagalopowalem i zle ujelem pewne zdania...ale juz to zmieniam...glownie zmianie ulegnie pkt.2, gdyz 1 i 3 sa tylko informacjami...czekam na wasze opinie

wielki RESPECT dla wszystkich, zwlaszcza dla FaLi ktory potrafi nie brac wszystkiego doslownie :D ...thx                            

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 08, 2004, 09:38:45 am »
Ehhh ARD proboje cosik zrobic zeby nie bylo takiego balaganu(bo moim zdaniem powoli robi sie tutaj smietnik!!) a wy jeszcze go najezdzacie ze chce cos zrobic aby ten smietnik sie nierozrastal! Gdy ja zalozylem topic o przystopowaniu to przez2 dni nawet przestano robic bezssensowne zeczy... no ale nie nadlugo. Co do trivii to ja sie przyznam ze sam zrobilem takie cos ze byla odpowiedz a ja mowie nie poozniej znowu odp, druga osoba esh dala odp. i ja znowu nie...a powinienem poczekac... ale przyznaje sie i jush sie niepowturzy obiecuje... ajak nie to prosze mnie upominac :D

Druga sprawa to takie cos ze Wy poprostu chyba zapominacie ze wypadaloby posiedziec na tym forum przynajmniej do konca roku!!
Walicie z topicami jeden za drugim i jest ich ciutex duzo a w czerwcu powiedzmy niebedzie jush nowych tematow a starych nie bedzie sie chcialo odgrzewac.... ja sam mam pare tematow ale niewidze potrzeby ich teraz zakladac skoro jest pelno aktywnych.

ARD ta propozycja Marvela to pewnie to zebys zostal moderatorem strony...bo co tu duzo gadac nadawalbys sie... i ja jestem za tym abys tu co nieco poobserwowal, pozmienial, poupominal... ogolnie badz naszym starszym bratem :wink:

Moim zdaniem poprawki naleza sie glownie do dzialu Help ktory mial tak pomagac... a wyszedl smietnik :(  ludzie zakladaja tam nowe niepotrzebne topici takie jak FF Story czy jak znalezc ChronoCroosa (sa 2 takie)... moim zdaniem w Helpie powinno byc cos takiego jak Osobne dzialy do FFow na PSX czyli(VII-IX); PS2; Oldscholowych; ChronoSaga Help, SuikodenHelp; takie zrobic pod rozdzialy i ludzi gdy jush do nich wejda niech zakladaja tam tematy! Bo teraz jak sie wchodzi do helpa to jeden wielki bajzel jest... :cry:  w sumie to moja wypowiedz to tesh jeden wielki bajzel :D

PS. Uuuupssss dopiero teraz po wyslaniu posta zauwazylem ze ARD jest moderatorem :oops:  haha lekki zawias nawet niewidzialem.... no to prowac Ouer Master i oswietlaj nasza droge po tym forum abysmy niebladzili po nim jak te glopiotkie owieczki :D                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Dyscyplina!
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 08, 2004, 11:02:49 am »
z tym \"podrozdzialami\" to chyba nie wypali. Bo jezeli sie zrobi sie te podrozdzialy to w tych podrozdzialch bedzie bajzel. Ludzie ktorzy maja problem musza sie nauczyc patrzec a nie robic 3 tematy o tym samym                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...