Autor Wątek: Suikoden - Seria  (Przeczytany 12908 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 11, 2007, 03:26:45 pm »
DB, you sure? Chwilę grałem w S3 i na początku gra się mnie pytała, czy przypadkiem nie mam save'a do S2. W końcu gry z PSX'a, odtwarzane na PS2, reagują na PSX'ową memorkę... może z S3 jest podobnie?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 11, 2007, 06:02:28 pm »
Mam pytania:

1.)Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaki save z Suikoden II trzeba posiadać by można go załadować podczas zaczynania nowej gry w Suikoden III, próbowałem wszystkie moje savey a nie widzi ich.

2.)Jakie są kożyści z załadowania Save'a z S2 do S3

1) Po pierwsze musisz mieć save z wersji NTSC (S3 nie ma w PAL) po pokonaniu Beast Rune (osatni boss). Natępnie zrzucić z save z Memorki PSX na Memorkę PS2 (z menu konsoli robisz zwykłe copy). Jak dalej nie ładuje, to masz złą wersję.

2) Niewiele. Postacie z S2 dostają niewielki boost w statystyki. Po za tym niewielkie zmiany w fabule (np. Lilly wspomina Hero z 2, a nazwa Dunan zamienia się na nazwę twojej armii z 2). Dodatkowo Nadir ma 2 nowe sztuki (1 jeśli nie zrobiłeś zrzutu z S1 na S2).
I'm in Space!

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 12, 2007, 03:54:12 pm »
Nie ma żadnych. Suikoden I i II są na PSX'a, a Suikoden III na PS2. Gry na PS2 nie czytają kart pamięci z PSX'a.

na www.gamefaqs.com w jednym z opisów jest dokładnie napisane że wytarczy przekopiować stan z Suikoden II na kartę pamięci PS2 i wtedy można załadować Save do Suikoden III.

1) Po pierwsze musisz mieć save z wersji NTSC (S3 nie ma w PAL) po pokonaniu Beast Rune (osatni boss). Natępnie zrzucić z save z Memorki PSX na Memorkę PS2 (z menu konsoli robisz zwykłe copy). Jak dalej nie ładuje, to masz złą wersję.

2) Niewiele. Postacie z S2 dostają niewielki boost w statystyki. Po za tym niewielkie zmiany w fabule (np. Lilly wspomina Hero z 2, a nazwa Dunan zamienia się na nazwę twojej armii z 2). Dodatkowo Nadir ma 2 nowe sztuki (1 jeśli nie zrobiłeś zrzutu z S1 na S2).

No właśnie nie wziołem pod uwagę wersji, bo posiadam S1 i S2 w PAL. wyczytałem właśnie na Gamefaqs że załadowanie save z S2 daje również jakieś dwa dodatkowe życiorysy do grania. znalazłem Save który można ściągnąć na Gamefaqs i załadować na memorkę by z save załadować do Suikoden III, niestety trzeba posiadać DexDrive który przekopiuje Save na memorkę a ja nie mam pojęcia gdzie w polsce dostane takie coś.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2008, 01:29:24 pm wysłana przez andchaos »

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 24, 2007, 04:49:25 pm »
mam pytanko:
czy jest możliwość łączenia magii w Suikoden III bo żucałem zaklęcia czwartego poziomu ruwnocześnie i się nie łączą jak w wszytkich innych częściach Suikodena. próbowałem dobierać magów w druzynie w pary i nowe zaklęcia się również nie pokazują. może trzeba dwa łączące się runy dać jednemu magowi i pojawi się dodatkowe zaklęcie jak w Suikoden II ale zaden z magów jak narazie nie uzyskał drugiego punktu MP na czwarty pozim mimo że mam postacie w okolicy Lv. 60 i stoje przed końcowym bossem gry.

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 24, 2008, 01:51:02 pm »
jakoś nie widzę zainteresowania dodaniem opisu do suikodena v, więc w razie potrzeby podzielę się SWOIM ;p
I hear voices in my head...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 24, 2008, 02:06:41 pm »
narazie nie mam czasu zająć się Suikodenem V (sesja egzaminacyjna), więc niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 25, 2008, 04:41:16 pm »
Ej mam takie pytanko...jeśli przejdę Shazarazade i nie mam wszystkich postaci(zabrakło mi dwóch T^T)to nie ma szansy by je potem dołączyć?Nie mam Leona i jednego z kowali tego ostatniego,a Sonye zdobywa się po niej....dokładniej mówiąc,że gdy już pokonam Sonye to nie ma żadnej możliwości by zdobyć Leona tak?

A i pytam z uprzedzeniem...jeśli już będę musiała grę zaczynać od nowa...jaki jest najlepszy moment w by zdobyć Leona?
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2008, 04:42:38 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 25, 2008, 08:06:24 pm »
Nie jestem pewien, ale może będziesz miała jeszcze szansę. Mathiu musi być w swoim pokoju i rozmowa z nim nie aktywuje żadnej sekwencji fabularnej.Wybacz, jeśli nie jestem pomocny, ale jedynkę przechodziłem kawał czasu temu i teraz raczej sobie nie przypomnę.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 26, 2008, 11:21:24 am »
W opisie postaci mam napisane,że jak już jestem po tek kwestii z Sonyą to się nie da Leona złapać...bo ponoć pojawia się Leknath po tym zajściu i wtedy ma wskrzesić Gremio,z resztą opis jak zdobyć wszystkie postacie mam stąd...chyba pozostaje mi zacząć od nowa T^T.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 04, 2008, 01:38:31 am »
Ej mam takie pytanko...jeśli przejdę Shazarazade i nie mam wszystkich postaci(zabrakło mi dwóch T^T)to nie ma szansy by je potem dołączyć?Nie mam Leona i jednego z kowali tego ostatniego,a Sonye zdobywa się po niej....dokładniej mówiąc,że gdy już pokonam Sonye to nie ma żadnej możliwości by zdobyć Leona tak?

A i pytam z uprzedzeniem...jeśli już będę musiała grę zaczynać od nowa...jaki jest najlepszy moment w by zdobyć Leona?

Leon Jest w mieście Kalekka w domie na wprost, po zrekrutowaniu wszystkich postaci (oprócz gremio bo nieżyje) idź porozmawiać z Leon'em a powie że twoja armia urosła w siłę i przekaże pozdrowienia dla Manthiu'a , idź do twojego zamku na rozmowę a otrzymasz od Manthiu'a list który jak zaniesiesz do Leon'a to się przyłączy.

najlepszy moment, a ogólnie jedyny moment w którym można go zrekrutować to przez ostateczną bitwą, po zrekrutowaniu Sonya (trzeba porozmawiać z nią w lohach zamku) masz wszystkie postacie oprócz Gremia i wtedy Leon przekarze pozdrowienia dla Manthiu.

jesli chodzi o ostatniego kowala (Mace) to jest w Seek Valley, przyłączy się jeśli będziesz miała w drużynie Maas, Mose, Meese i Moose. jest dostepny od momentu zdobycia pozostałych kowali, ale teraz nie wiem czy zrekrutowanie go jest ograniczone, to znaczy nie wiem czy przed końcową bitwą da się go jeszcze rekrutować.

bo ponoć pojawia się Leknath po tym zajściu i wtedy ma wskrzesić Gremio.

o ile dobrze pamietam Leknath pojawia się dopiero przed samym wyjściem na bitwę finałową (w tym systemie wojennym a nie końcowy boss) ale po zrekrutowaniu Sonya'i dopiero idzie rekrutować Leona, bo warunkiem rekrutacji jego było posiadanie wszystkich pozostałych postaci
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2008, 01:43:13 am wysłana przez andchaos »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 04, 2008, 08:42:43 am »
Obudził się śpioch. Twoje rady są raczej zbędne, bo ona wie jak je zdobyć (jest na głównej opisane wszystkie postacie). Poza tym nie rekrutujesz wszystkich postaci dla Leona, tylko zwiększasz zamek do ostatecznego wyglądu (100 postaci).
I'm in Space!

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 04, 2008, 06:15:07 pm »
hmm....... a ja zawsze go zdobywałem po zdobyciu wszystki pozostałych, ogólnie mówiąc przed końcową bitwą (zaraz przed wskrzeszenie Gremio) bo prendzej mi nigdy nie mówił że przekazać pozdrowienia dla Manthiu

no dobra, mam teraz ja takie pytanko, natknołem się przypatkiem na informacje że Suikoden (jedynka) został wydany na Sege Saturna i że gra posiada wie dodatkowych bajerów jak arena walk prowadzona przez Fukiena (czy jak on sie tam zazywał) czy dodatkowe scenki fabularne i że rekrutacja piratów jest częścią fabuły bo porwią jedną kobietę z drużyny. potrafi to ktoś potwierdzić czy to tylko plotki???

wyczytałem o tym na messagebordzie w gamefaqs, a na forum suikosource też jeden gość o tym wspomniał.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 04, 2008, 07:01:22 pm »
Eh już trochę za późno bo gram od nowa heh...ale z tego co przeczytałam to Leona TRZEBA zdobyć przed Shaharazade,by móc zdobyć Gremio!!!Nikt mnie chyba nie zrozumiał...chodzi o to,że by Gremio został wskrzeszony(na czym mi właśnie zależało),trzeba mieć wszystkie postacie i po tym jak się pokona Sonye(i oczywiście przyłączy)to w zamku powinna pojawić się Leknnat zaraz po rozmowie z Mathiu i wskrzesza ona w tym momencie Gremio...najwyżej zobaczę jak mi pójdzie jak dojdę do tego samego momentu...w każdym razie wiem już w jakim momencie mam szanse na zdobycie wszystkich postaci przed Shaharazade(dokładnie zanim pójdzie się do Seek Valley i spotka Teda)...człowiek uczy się na błędach heh.

Offline Infern0

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 28, 2008, 07:03:44 pm »
Mam problem w drugiej czesci Suikoden z rekrutacja ostatniej 108 gwiazdy przeznaczenia a mionowicie chodzi Adlaia  ten ktory buduje winde w zamku zalem mu te dwa przedmioty ktore chcial ale niewiem skad wziasc "Wind Crystal" ?

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 28, 2008, 09:32:10 pm »

Jeżeli mnie pamięc nie myli to Wind Crystal można kupić w South Window, nie pamiętam by było jeszcze gdzieś do kupienia. druga możliwość to otrzymać po walce z Griffin w lokacji Cave of Wind ale hyba dosyć żatko się go dostawało w ten sposób.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 28, 2008, 10:16:11 pm »
Wind Crystal, to możesz w prawie każdym Rune Shopie znaleźć.
I'm in Space!

Offline Ryjek

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 29, 2008, 09:35:21 am »
Wind Crystal to złe tłumaczenie z japońskiego oryginału - powinno być Wind Rune, bo pod taką nazwą figuruje w sklepach - musisz kupić Wind Rune i rzucić w Adelai'a (nie dać mu, bo będzie trzeba od nowa wszystko powtarzać)...

Pzt. Yuzu ma rację - trzeba mieć wszystkie postacie przed tym, jak Gremio zginie, żeby potem mógł być wskrzeszony...
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 09:37:04 am wysłana przez Ryjek »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 29, 2008, 10:04:48 am »
Może i powinien być Rune, choć dzisiaj poprawniej brzmi Orb, bo Rune to już forma po założeniu Runy.

A żeby wskrzesić Gremio, to trza mieć wszystkie postacie przed zebraniem po przejęciu Shasarazade Castle. Wszystkich postaci nie zrekrutujesz przed śmiercią Gremio (wtedy jest dopiero połowa gry).
I'm in Space!

Offline lukaspol8

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 13, 2008, 06:35:09 pm »
witam mam pytanie czy może ktoś mógłby podac sposoby na zdobycie 108 postaci w suikodenie 5

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?