Autor Wątek: Muzyka w grach  (Przeczytany 45036 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #100 dnia: Września 19, 2006, 10:13:05 pm »
Download me!

Kawałek z We Love Katamari, który sobie puszczam w kółko ostatnio... świetna nuta. Powinna się Gipsi'emu spodobać, więc mu jeszcze priva z nią przyśle, żeby posta nie przegapił.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #101 dnia: Września 20, 2006, 12:06:03 am »
No mi sie podoba piosenka... juz kilka ladnych razy poleciala w kolko i pewnie poleci jeszze pare razy. Taki tyoowy kawalek z katamari chyba ;]
Kojazy mi sie od razu z tym wylajtowanym spiewaniem ktore bylo w jedynce.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #102 dnia: Września 21, 2006, 01:11:03 am »
O_o Whoa fajniutki utworek. Niezbyt skomnlikowana kompozycja ale niesamowicie łatwo wpada w ucho. Właśnie jej słucham kolejny raz.
 
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Muzyka w grach
« Odpowiedź #103 dnia: Września 21, 2006, 08:06:45 am »
Cytuj
łatwo wpada w ucho
Racja. Bardzo fajny utwór, taki przyjemny i pogodny ~_~

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #104 dnia: Września 21, 2006, 02:45:56 pm »
Dlaczego ja tego wcześniej nie słyszałam O_o? Bardzo fajny kawałek. Kolejna pozycja do słuchania kilka godz. bez przerwy ;)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #105 dnia: Września 21, 2006, 11:54:50 pm »
nie do końca wiedziałem gdzie to dać...

ULTRA LOL

Utada Hikaru to większa satanistka niż Led Zeppelin ze schodami do nieba...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #106 dnia: Września 22, 2006, 12:23:03 am »
Cytuj
Led Zeppelin ze schodami do nieba...
Pamiętam, jak odkryłem tą ukrytą wiadomość w utworze "Stairway to Heaven" i naprawdę miałem nielichego cykora. Wszystkie utwory które mają coś zapisane wstecz (może poza Eminemem) mnie przerażają, ale najbardziej właśnie Led Zeppelin i "Imagine" Lennona. Nie jestem osobą zbytnio wierzącą, czy przesądną. Jak w przypadku eks-beatlesa było, nie wiem, ale LZ mieli jakieś takie odjazdy i umyślnie stworzyli tą "wiadomosć wsteczną". Bo kto normalny śpiewałby "If there's a bustle in your hedgerow (..) spring clean for the may queen" ? ;)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #107 dnia: Września 22, 2006, 01:04:09 am »
Cytuj
nie do końca wiedziałem gdzie to dać...

ULTRA LOL

Utada Hikaru to większa satanistka niż Led Zeppelin ze schodami do nieba...
Oookey... nie czaje tego.
Ktos mi wytlumaczy o co chodzi?
Ze niby Hikki - Simple and Clean spiewane od ylu ma takie slowa? Bo nie czaje... Bo jesli niby o to chodzi to ofkoz nie ma takich.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #108 dnia: Września 22, 2006, 01:14:04 am »
No to właśnie to, na tej samej zasadzie, co końcówka Stairways to Heaven LC. Jak póścić od tyłu, to można takie słowa usłyszeć. Ja tam nie wiem, ale jutro sprawdzę z ciekawości i wam powiem, czy faktycznie tak to wygląda.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #109 dnia: Września 22, 2006, 01:22:54 am »
http://www.youtube.com/watch?v=D3UlYza8738
Chcecie to sobie sprawdzcie, ja łapie schizy przy takich kawałkach i nie mam zamiaru się schizować o tej godzinie ;)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #110 dnia: Września 22, 2006, 02:04:16 am »
Się tylko zapytam...Po cholerę w KH zrobili jakiś subliminal messaging ? I czy SE nie powinno mieć z tego jakichś kłopotów przypadkiem ?

BTW. Chief, you're not alone ;]
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2006, 02:05:23 am wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #111 dnia: Września 22, 2006, 07:20:20 am »
Nie no, ja osobiście uważam, że przynajmniej w przypadku Hikki to jest bullshit z tym ukrytym przekazem, ale jak się wsłuchać w Simple and Clean, to faktycznie można tam coś usłyszeć. Dodam jeszcze, że w Passion (czy też w Sanctuary), jest pewien moment, w którym słychać taki jakby wytłumiony głos Utada'y, jakby śpiewała od tyłu. Np. po słowach "Mirai wa", jest takie coś w stylu... hmm.... "uanmiranuszkatonina", a potem jest "dokomade mo tsuzuite runda". Będę musiał się wsłuchać w to od tyłu i zobaczyć co Hikaru chciała nam w ten sposób przekazać. Może to jakiś pomysł ludzi od Square, że poprzez ukryte dźwięki w track'u będą uderzać w ludzką podświadomość i tam jest przezaz w stylu "kupuj Kingdom Hearts w imię szatana!!". Who knows. W każdym razie - teorie spiskowe rządzą heh.

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #112 dnia: Października 26, 2006, 09:33:29 am »
Gracze Teka5 pewnie dobrze już znają ten kawałek, ale na GH w końcu zamieścili "czystą" wersję, czyli nie zerżniętą prosto z intra. Doszły kawałki z Dark Ressurection i na dniach pewnie ściągnę całość, na razie cieszę się tymi dwoma melodiami, które po prostu uwielbiam. A może ty tylko sentyment do tych kilku genialnych scen z Fei Longiem czy Kazikiem ^_^
Nareszcie mam okazję dobrze przysłuchać słowom w "Sparking" i stwierdzić, że nie ma tam tych strasznych błędów w angielskiej gramie, jakich inni się doszukiwali. Ej, Namco się szanuje i ciągle byłam pewna, że błędów nie ma, inni fani zresztą byli przekonani, że tytuł piosenki to "I'm here now". BUUUUUUZZZZZ! Źle. Ok, ja idę słuchać dalej, a tym, co nie słyszeli, radzę posłuchać. Może się spodoba.

http://gh.ffshrine.org/soundtracks/6601/103357  < i'm here now
http://gh.ffshrine.org/soundtracks/6601/103358  < sparking

Tak ogólnie, to chyba najczęściej słucham muzy z Tk 2, 3 i 4 (bioriąc pod uwagę ilość poszczególnych wysłuchanych ścieżek, np plansza Heńka czy Yoshiego w Tk2, of koz wersje "remixed"). Dunno. Ale piątka też zła nie jest...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #113 dnia: Października 26, 2006, 11:31:55 am »
Co do muzy z Tekkena 5 to najbardziej spodobały mi się kawałki z aren Moonlit Wilderness, Cathedral, Final Stage 1 i 2. Jeżeli chodzi o Tekkena 3 to moimi faworytami były utwory z aren Jina, Xiaoyu, Heńka i Lawa. Muzyke w T4 uważam natomiast za kompletną porażkę i tandetę (bez wątpienia najgorsza ze wszystkich Tekkenów)

Z gier w które pykałem ostatnio, bardzo spodobała mi się muza z Onimushy 4 Dawn of Dreams, świetne elektroniczne kawałki, przeplatane klasycznymi japońskimi instrumentami, naprawdę polecam posłuchać. Tak w ogóle to byłbym wdzięczny gdyby ktoś zapodał mi linka przez który można bez problemów ściągnąć pełnego OSTa z tej gry.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2006, 11:34:44 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #114 dnia: Października 26, 2006, 12:29:34 pm »
Cytuj
Muzyke w T4 uważam natomiast za kompletną porażkę i tandetę (bez wątpienia najgorsza ze wszystkich Tekkenów)
Imo powiedzenie "najgorsze" jest trochęza mocne, często wracam do muzy z intra, Fetus, Authentic sky, The Inner Shrine i w ogóle utworów Sano, Kosakiego i Okubo. Każdy Tekken ma lepsze i gorsze kawałki (TTT też zresztą miał kilka fajnych). No, ale o gustach się nie dyskutuje, ale mam nadzieję, że ocena nie wypływa z podejścia do Teka 4 jako najgorszego w serii (ja jestem zdania że 3 był najlepszy, za co często mnie wyśmiewają).


Cytuj
linka przez który można bez problemów ściągnąć pełnego OSTa z tej gry.
http://gh.ffshrine.org/soundtracks/6236 chyba tu, jest jeszcze singiel tu: http://gh.ffshrine.org/soundtracks/6235
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2006, 12:31:06 pm wysłana przez Goha »

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Muzyka w grach
« Odpowiedź #115 dnia: Października 26, 2006, 12:54:28 pm »
Dzięki za link. Spoko są te remixy Startin i Born to Be, Ayumi Hamasaki, których nie ma w grze. Szkoda tylko że brakuje takiej piosenki z outra która nazywała się bodajże Rainy Day, ale i tak dzięki;]
Cytuj
Imo powiedzenie "najgorsze" jest trochęza mocne, często wracam do muzy z intra, Fetus, Authentic sky, The Inner Shrine i w ogóle utworów Sano, Kosakiego i Okubo. Każdy Tekken ma lepsze i gorsze kawałki (TTT też zresztą miał kilka fajnych). No, ale o gustach się nie dyskutuje, ale mam nadzieję, że ocena nie wypływa z podejścia do Teka 4 jako najgorszego w serii.
Muzyka w bijatykach takich jak Tekken powinna mieć za zadanie wywołania chęci stoczenia jakiejś walki, wywołać coś w rodzaju bitewnego szału u gracza, a kawałki z T4 tylko mnie do tego zniechęcają i nie mówie to dlatego że T4 jest najgorszym z Tekkenów;] Chociaż faktycznie kawałek z intra nie jest aż taki zły, no i melodia z areny Honmaru jest jeszcze zjadliwa.
W T5 muzyka jest dla mnie dosyć nierówna bo te fajne kawałki o których pisałem przeplatają się też z gorszymi utworami które nie podobają mi się w ogóle. Wydaje mi się że w T5 Namco postawiło na różne gatunki muzyki tak by jak najszerzej trafić w gusta graczy. W T3 natomiast wszystko zostało zdominowane przez electrorocka który moim zdaniem świetnie pasuje do tej gry i jest najlepszą ścieżką dźwiękową z tej serii.
Cytuj
(ja jestem zdania że 3 był najlepszy, za co często mnie wyśmiewają)
No to nie wiem z czego się śmieją bo T3 jest do dziś uważany za najlepszego z Tekkenów;]
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2006, 10:13:58 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Goha

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 682
  • uuu... John Woo...
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka w grach
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 28, 2007, 08:04:17 pm »
Eh, już długo zbierałam się do muzyki z FFXII i w końcu przerobiłam, wszystkie 4 płyty.
Troszkę się zawiodłam. Wiem, jest to głównie wina tego, że nie grałam (i nie pogram) w tę część, ale... Zwykle jest tak, że mi z jakiegoś OST'a wpadnie w ucho jakiś kawałek. W tym przypadku - żaden. Ledwo dotrwałam do końca.
Muza jest bogata, owszem. Pompatyczna, owszem. Opisowa?... Nie wiem, co ma opisywać, więc trudno mi powiedzieć. Vagrantowa? Bardzo. W każdym utworze czuć, że nad projektem przewodził Sakimoto. Ale czuję się, jakby przez te 4 CD (odsłuchiwałam 1 dziennie) leciał jeden długi, długaśny kawałek.
Nie wydam jakiejś wyrazistej opinii, bo nie jestem w stanie. Najdziwniejszą rzeczą jest to, że odruchowo po tym otworzyłam folder z muzą z VS'a i się... leczę...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka w grach
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 28, 2007, 10:10:14 pm »
Cytuj
Zwykle jest tak, że mi z jakiegoś OST'a wpadnie w ucho jakiś kawałek. W tym przypadku - żaden.
(...)
Ale czuję się, jakby przez te 4 CD (odsłuchiwałam 1 dziennie) leciał jeden długi, długaśny kawałek.

Exactly... oto cały Sakimoto. Niby potrafi zrobić soundtrack, ale cholera, w grze się go prawie nie zauważa, a wszystkie kawałki wydają się jakieś takie strasznie podobne do siebie. Zupełnie inne podejście do sztuki - żadnych motywów przewodnich, tylko takie różne orkiestralne backgroundy, taka muzyczna anemia, bez wybijania się choćby w jednym momencie gry... dlatego nie lubię tego gościa...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Muzyka w grach
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 28, 2007, 11:31:19 pm »
Exactly... oto cały Sakimoto. Niby potrafi zrobić soundtrack, ale cholera, w grze się go prawie nie zauważa, a wszystkie kawałki wydają się jakieś takie strasznie podobne do siebie. Zupełnie inne podejście do sztuki - żadnych motywów przewodnich, tylko takie różne orkiestralne backgroundy, taka muzyczna anemia, bez wybijania się choćby w jednym momencie gry... dlatego nie lubię tego gościa...
Damn...a miałem cichutką nadzieję, że podczas walki z Gilgameshem i Enkidou będzie leciał przerobiony kawałek z FFV jak się z nimi walczyło ;/ No, ale OST jest imo cienki. Bardzo. Brakuje mi jakichś fajnych, dynamicznych kawałków. Wszystkie utwory są jakby statyczne, nudne i jak Tant napisał, anemiczne.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: Muzyka w grach
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 29, 2007, 02:40:51 pm »
 One-Winged Angel rządzi w siódemeczce, w ósemce to Martial Law. Poza finalami jeszcze Deus Ex i w szczególności Synapse, Honk Kong, NY Streets, praktycznie chyba wszystkie. W System Shock 2 muzyka z intra i outra, w Icewind Dale II muzyka z Targos, w Resident Evil I muzyczka z Guard Post, w Resident Evil 2 muzyczka z hallu na posterunku policji.
 Jest jeszcze masa gier, w których muzyka wpada w ucho, nie można zapomnieć o niej łatwo i nuci się w wolnych chwilach  ;) Przede wszystkim muzyka buduje nastrój, klimat, czasem straszy, czasem uspokaja. Nie wyobrażam sobie żadnej powyższej gry jak i żadnej w ogóle gry bez ścieżki dźwiękowej, chociaż jednej (stare gierki, automaty, co z tego, że był jeden tylko motyw muzyczny, skoro wpadał w ucho  ;) ).
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?