Autor Wątek: LEGENDA "SIÓDEMKI"  (Przeczytany 16537 razy)

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #60 dnia: Października 20, 2004, 06:05:22 pm »
Wg mnie odpowiedz na pytanie forum jest taka: jak na tamte czasy to FF7 to bylo arcydzielo w najlepszym tego slowa znaczeniu. Światło dzienne ujrzala produkcja-marzenie, i dlugo takiego wyczynu nikt chyba nie powtorzy, chociaz byly inne gry jak: NFS underground, Splinter Cell &more, ale o nich szybko zapomnielismy, szybko sie znudzily, a Finalek Siódemka nadal budzi podziw i uznanie. Sporo firm probowalo powtorzyc propozycje Square, ale jak iwemy-bezskutecznie...

Ale jest i dobra strona tego, ze nie ma za duzo gier jak ff7, gdyz producenci moga wydawac coraz to bardziej wypasione produkcje, a tak kupowalibysmy góra 2 gry rocznie, to by bylo bankructwo dla producentow (tak mi sie wydaje). I nawet super kasowe produkcje jak Doom3, czy niedlugo ukazacy sie Underground2 znikna w cieniu kolejnych gier, a FF7 sie utrzyma nadal na najwyzszych polkach, a w przyszlosci beda sie mialy o czym nasze wnuki na historii uczyc  =]
 :shu:
 

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #61 dnia: Października 21, 2004, 11:26:08 am »
Należę do tych co polubili siódemkę bo była ich pierwszą grą i chociaż nie faworyzuję jej bardziej ponad inne moje ulubione dla mnie jest wyjątkowa.
To ona wprowadziła mnie w świat rpg i zafascynowała japońską kulturą. Grałam w nią najwięcej razy i miałam na jej punkcie obsesję. I nadal mi jeszcze troszeczkę zostało. :) Niesamowite jak postacie z tej gry potrafią przypominać moich znajomych. :rolleyes:  

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #62 dnia: Października 24, 2004, 04:50:37 pm »
Cytuj
Grałam w nią najwięcej razy i miałam na jej punkcie obsesję. I nadal mi jeszcze troszeczkę zostało


no, mi tez zostalo, ale to chyba dobrze, takich gier nie powinno sie zapominac, a jak juz, to po bardzo dluuuugim czasie....

P.S. Ciekawe, czy kiedys patronem gier RPG bedzie św. Squarezone. Byloby ciekawie... he he :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #63 dnia: Października 25, 2004, 11:17:48 am »
Cytuj
P.S. Ciekawe, czy kiedys patronem gier RPG bedzie św. Squarezone. Byloby ciekawie... he he :shu:
Tak. Nieźle.  Redakcja tej strony dodałaby do nazwy "Shrine" i  byłby tu polski ośrodek nowego wyznania Rpg-owców znany jako "Squarezone Shrine"  :D :spoko:  

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #64 dnia: Października 25, 2004, 03:36:20 pm »
Cytuj
P.S. Ciekawe, czy kiedys patronem gier RPG bedzie św. Squarezone
ee... ja tam sie nie znam ale tu chyba chodzilo o squaresoft/square-enix
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #65 dnia: Października 25, 2004, 03:54:44 pm »
Cytuj
ee... ja tam sie nie znam ale tu chyba chodzilo o squaresoft/square-enix
Tutaj chyba obie osoby sobie  żartowały wiesz Zelluś... zresztą jacy patroni przeca wy łobuzy w postaci Zella i Kakashiego nie chcecie iść na bierzmowanie to op kiego... grzyba... wy gadacie o patronach świętych :P

a co Legedny... to była dla wielu pierwsza gra jRPG i dlatego zostałą dla nich legendą... tak samo jest u mnie z Chrono Crossem... on już do końca mojego życia będzie dla mnie legendą.. a jeden uśmiech Kid daje mi więcej pryjemności niż wszystkie sceny z Final Fantasy VII...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #66 dnia: Października 27, 2004, 03:15:09 pm »
Dla mnie osobiście i bez dwu zdań FFVII to najlepsza część ze wszystkich. I nie mówię tu o grafice, bo jak powszechnie wiadomo z tym jest kiepsko. No ale w każdym razie moim skromnym zdaniem fabuła bije każdą inną część (to oczywiście kwestiwa gustu) i co ważniejsze postacie s ą po prostu genialne. Niektóe śmieszne, niektóre fachowe, ale moim zdaniem jest to najlepszy zestaw postaci, jaki kiedykolwiek został wymyślony
Cytuj
P.S. Ciekawe, czy kiedys patronem gier RPG bedzie św. Squarezone
eee... ja tam się nie znam na ptronach, ale niesądzę, zeby jakiś logicznie myślący człowiek podjął się takiej próby
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #67 dnia: Października 29, 2004, 09:33:04 pm »
Cytuj
ale niesądzę, zeby jakiś logicznie myślący człowiek podjął się takiej próby


czemu nie? ja bym sie do niego modlił

Cytuj
Dla mnie osobiście i bez dwu zdań FFVII to najlepsza część ze wszystkich


Dla mnie tez, i nawet jakies tam pecetowki z extra  grafa wysiadaja

Cytuj
I nie mówię tu o grafice, bo jak powszechnie wiadomo z tym jest kiepsko. No ale w każdym razie moim skromnym zdaniem fabuła bije każdą inną część (to oczywiście kwestiwa gustu) i co ważniejsze postacie s ą po prostu genialne.


Dla mnie grafa jest na dobrym poziomie. Nawet bardziej mi sie podoba niz w FF8 i FF9. Postacie... hmm "roznokolorowe" i masz racje, ze tu caly urok.






Jesli ktos zna jakas gre, co podchodzi pod FF7, to niech da znac (pewnie sie do smierci nie doczekam, ale powodzenia)
Dlugo by wymieniac zalety, a moje paluszki juz bola, wiec z zalet napisze tak: WSZYSTKO, a z wad: JA CHCE JESZCZE... ;(  ;(  ;(  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #68 dnia: Października 30, 2004, 09:44:37 am »
Cytuj
Dla mnie osobiście i bez dwu zdań FFVII to najlepsza część ze wszystkich. I nie mówię tu o grafice, bo jak powszechnie wiadomo z tym jest kiepsko. No ale w każdym razie moim skromnym zdaniem fabuła bije każdą inną część (to oczywiście kwestiwa gustu) i co ważniejsze postacie s ą po prostu genialne. Niektóe śmieszne, niektóre fachowe, ale moim zdaniem jest to najlepszy zestaw postaci, jaki kiedykolwiek został wymyślony
Skoro mówisz o ocenie z pominięciem grafiki. To ja w wielu grach widziałam ciekawe i bogate postacie bohaterów i chyba one wszystkie w rankingu szłyby według mnie ex equo. No chyba, że w głosowaniu na tą naj rozłożyłoby się wszystkie rpg na czynniki pierwsze i zsumowało wady i zalety.

Offline Mr.X

  • Soldier
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
    • http://
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #69 dnia: Października 30, 2004, 11:40:41 am »
FFVII to drugi najlepszy joterpeg w jakiego zdarzyło mi się grać (zaraz po Chrono Crossie  :grin: ). Przeszedłem go praktycznie jednym ciągiem, co mi się tak często nie zdarza, bo nie mam tyle czasu,żeby przed PSX siedzieć cały czas. A FFVII wciągnęło mnie jak odkurzacz Zelmera  :D
     
It's so good to be back!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #70 dnia: Października 30, 2004, 12:42:00 pm »
Cytuj
I nie mówię tu o grafice, bo jak powszechnie wiadomo z tym jest kiepsko.
Wcale nie jest tak kiepsko, FFVII miał statyczne tła więc nadal można w niego grać i wcale nie jest tak strasznie, a postacie mimo że rozpixelowane na dużym ekranie to przez swój styl super deformed nie raża tak bardzo... dla mnie grafa wcale nie jest zla i można śmiało grać, a że jeszcze czasami mamy w tle sekwencje FMV to dodatkowo uatrakcnia oprawe...

Cytuj
Jesli ktos zna jakas gre, co podchodzi pod FF7, to niech da znac (pewnie sie do smierci nie doczekam, ale powodzenia)
Dlugo by wymieniac zalety, a moje paluszki juz bola, wiec z zalet napisze tak: WSZYSTKO, a z wad: JA CHCE JESZCZE...   
Jeśli chodzi ci o coś co jest podobne pod względem fabuły do FFVII to nie moge pomóc, ale jeśli chcesz dobrego jRPG... to polecam ci wspomanianego już przez Mr.X "Chrono Cross", dla nie których to właśnie ta gra jest najlepsza, zresztą zobacz jak jest podpisany na tym forum dział o tej grze:
Cytuj
Chrono Saga
Chrono Trigger, Radical Dreamers, Chrono Cross- gry, które zmieniły nasze, Fanów, życie
Ta gra to naprawde wspaniałe przeżycie i wielu osobom zimeniła wizerunek patrzenia na gry... dla mnie po przejściu Chrono Cross'a nic już nie było takie same, kocham tę gre i wielu jest ludzi którzy ją kochają, wiadomo każdy ma swoje gusta i na temat fabuły się wypowiadać nie będę (bo mi przypasiła bardziej ta z CC) ale można otwarcie powiedzieć że CC miał lepszą Grafike(większego poziomu na PSX już poprostu nie można było uzyskać) i muzyke... w szczególności muzyka mnie ujęła bo w jRPG to dla mnie 2 najważniejsza rzecz po fabule...

Cytuj
To ja w wielu grach widziałam ciekawe i bogate postacie bohaterów i chyba one wszystkie w rankingu szłyby według mnie ex equo.
Tak własnie, jest... w wielu jrpgach mamy do czynienia z postaciami o podobnym schemacie i dla mnie to postacie z FFVII jakoś maxymalnie oryginalne wcale nie są... tylko że to jest właśnie magia Square i ich serii FFVII... wiele zeczy jest podobny do FF jednak nic mu nie dorówna i ma on jakąś swoją magie ktora o wiele bardziej przykówa do telewizora niż serie innych firm...

P.S. Boshe Tamaya dziewczyno skąd ty wiedziałaś jak się pisze "egzekwo"... moje gratulacje bo ja niemiałbym pojęcia jak to napisać :P ...taki już ze mnie Wiesio :shifty:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #71 dnia: Października 31, 2004, 04:05:28 pm »
Cytuj
Boshe Tamaya dziewczyno skąd ty wiedziałaś jak się pisze "egzekwo"... moje gratulacje bo ja niemiałbym pojęcia jak to napisać :P ...taki już ze mnie Wiesio :shifty:
Też kiedyś nie wiedziałam, dopóki okoliczności nie skłoniły mnie do korzystania z  kolekcji internetowych słowników. Coś w głowie z tego zostało.:D
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2004, 04:05:51 pm wysłana przez Tamaya »

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #72 dnia: Października 31, 2004, 08:04:59 pm »
to Tamaya polski u Ciebie przoduje. Nie chce byc niemily, ale troszke z temata zboczyliśmy... :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Rogi

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 27, 2004, 11:07:17 pm »
Dla mnie tak jak dla wielu innych FF7 był pierwszym jRPG-iem w jaki mogłem zagrac a grałem w niego 1 raz może ze 3 lata temu wiem że dosć póżno ale wtedy właśnie kupiłem sobie 'szaraka' Było to dla mnie totalne zaskoczenie miałem kumpla który zachwalał przede mną wszystkie częsci tej seri ja jednak gdy ujrzałem grafike byłem troche zawiedziony. Potem pare godzin gry i juz nic nie było mnie w stanie oderwac od tej gry ona była p prostu dla mnie wszystkim. Po przejsciu jej pierwszy raz zacząłęm przegladac stronki z nia zwiazane i gdy sie dowiedzialem ze ominalem tyle rzeczy zaczelme ja przechodzic od nowa a po jakims czasie znowu tak dla przypomnienia. Pozniej wpadla w moje rece VIII tam bylo odwrotnie grafika byla naprawde ladna ale za to fabula byla troche sztywna przeszedlem bo chcialem zobaczyc jak to sie skonczy tylko po to. Pozniej chrono cross przyznam sie ze nie przeszedlem go calego jakos mnie nie wciagnal fabula troche zagmatwana albo ja za glupi nie wiem, i pozniej gdy juz nie mialem w co grac spogladam na polke i co znow FF 7. Nie wiem dlaczego ale ona po prostu dziala jak magnes od ktorego nie mozna sie oderwac jest jak ktos z kims sie zwiazalo na cale zycie. Nie da jej sie zapomniec. Po prostu ta gra jest WYJĄTKOWA!!!  

Offline Squallerr

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 01, 2005, 02:17:58 am »
FF VII rulez- basta! (no co? wszystko co trzeba już napisaliście powyżej :)

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 02, 2005, 11:42:05 am »
Dyskusja który ff jest lepszy jest bez sensu, bo każdy jest inny i każdy tak samo wyjątkowy i genialny moim zdaniem. Nie powiem którą część uważam za lepszą, ale mogę powiedzieć do której mam największy sentyment i słabość. Otóż do ósemki. Dziwne? Może... ale tak mam i koniec. Chociaż w 7 grałem przed 8.  

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 11, 2005, 08:58:18 pm »
Cytuj
Dyskusja który ff jest lepszy jest bez sensu, bo każdy jest inny i każdy tak samo wyjątkowy i genialny moim zdaniem. Nie powiem którą część uważam za lepszą, ale mogę powiedzieć do której mam największy sentyment i słabość. Otóż do ósemki. Dziwne? Może... ale tak mam i koniec. Chociaż w 7 grałem przed 8.
taka dyskusja nie jest bez sensu. bo  to własnie takie dyskusje ukazują błędy, bugi, z takich dyskusji można wywnioskować co można poprawić, co jest zbędne, autor/twórca/whatever może potem sugerując się opiniami fanów stworzyć coś lepszego, doskonalszego. Ktoś powie, że w FF7 to i to mu się nie podobało, bo w FF9 lepiej wyglądało,ale za to w FF9 nie ma tego i tego co było w FF7.. i autor/twórca/whatever zbierze e opinie i stworzy coś lepszego. to jest logiczne, ale niektóre osoby tego nie rozumieją i piszą - "po co to komu potrzebne???" potrzebne, potrzebne. dziękuję za uwagę
Kame Hame Ha