Autor Wątek: LEGENDA "SIÓDEMKI"  (Przeczytany 16536 razy)

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 26, 2004, 08:17:40 pm »
Kolejny temat, w którym wyrażam swoje zdanie i mogę narazić się moim przedmówcom.

Final Fantasy VII
Gra stara, kultowa i legendarna. Była przełomowa pod każdym względem. Taki krok nie mogł przejsć bez echa, które odbija się do dnia dziesiejszego. Przed sześcioma laty nie bylo jej równych.

Final Fantasy VII
Zupełnie coś innego, rzeczywistość, postacie, system gry. Nie można powiedzieć, że ósemka była gorsza. Jedynie niektóre rzeczy widzieliśmy już w siódemce, a cała rozgrywka nie musiała wszystkim przypaść do gustu. Ja również zostałem przy FFVII, ale zauważyłem plusy kolejnej części.

Final Fantasy IX
Po tych kilku latach jakie minęły od wydania FF VII, zmienił się świat, ludzie i wyszedł następny Final Fantasy. Dzięwiata część zaskoczyła mnie. Była to ostatnia część na szaraka. Poprawiła się grafika, ale to rzecz normalna, a nie najważniejsza. Ponownie wiele uległo zmianie. Biorąc pod uwagę, wszystko co oferuje FF IX, to uważam, że ma w sobie to \"coś\" i nie licząc niektórych japońskich popierdółek Squaresoft wydał ciekawą grę.

Mimo wszystkich zmian jakie zaszły od pierwszych do ostatnich części serii nie można obojętnie podejść do tematu. Wszystko idzie do przodu, a kto stoi w miejscu ten sie cofa. Niestety tego nie zmienimy. Uważam, że to co było wcześniej zawsze warto wspominać...                            

Offline Pejsacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 03, 2004, 02:22:11 pm »
W Finale pocinam od niedawna (1-2 lata), ale musze powiedziec, ze siodemka to jedyna gra przy ktorej siedzialam do 5 rano srednio 5 razy w tygodniu :D Po prostu Sepcio wymiata!!!!!!!!!!!!!                            
Death awaits you all, but do not fear...

Offline Tester™

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 03, 2004, 03:31:40 pm »
Final Fantasy 7 jest jedną z nielicznych gier,do których z chęcią powracam i nigdy mi się nie nudzą  :-)
No cóz zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż 9, gdyż fabuła 7 zyskuje na pogmatwanych wątkach historii bohaterów,magii oraz postaci Sephirotha oraz Aeris,która umiera i to chyba zapada najbardziej w pamięci gracz, a takze swietnej muzyki i wielu innych czynników. Co tu jeszce napisać...chyba tylko tyle,że polecam ją każdemu :D Mam nadzieję,że film będzie równie dobry,jak gra :)                            
&middot;.¸¸.-> &reg; TESTER&reg; <-.¸¸.&middot;´

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 17, 2004, 11:11:46 pm »
7 stała się przełomem a później legendą :) Tak słuchajcie mnie choć pewnie każdy z was zawarł część mojej wypowiedzi w swoich to jednak nie mogę sobie darować napisania na ten temat :D
Tak więc prócz przełomowej grafiki, gra posiadała to coś czego brakuje w wielu dzisiejszych produkcjach tzn. klimacik, złożona wielowątkową fabułę. Ta gra potrafi przykuć do fotela na bardzo długi okres czasu a i później wraca się do niej z chęcią, co za pewne jest zasłógą nie tylko scenarzystów ale i projektantów postaci oraz ich profili psychologicznych które były bardzo złożone ( nie tak jak w VIII ) ale się postarali :D . Jest gra która oddziaływuje najbardziej na emocje graczy, pozostawiając w naszej pamięci wiele scen chociażby słynnej już smierci Aeris  :cry: Nio na tym narazie skończe swój wywód i jak cóś sobie przypomniem to zapiszem w kazdym razie FF7 jest dla mnie grą wszechczasów której nie przebije żadna piecowa ( o zgrozo ) czy ps2-ójkowa produkcja, dzięki FFVII naprawde zająłem się jRpg :) Dzięki wam Square  :D                            
]


Offline Slim3Shady

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 20, 2004, 04:10:55 pm »
7 jest najlepsza i tyle!!! Ja grałem pierwsze w 8 i też mi sie podobała. Ale jak zobaczyłem 7 to... sami wiecie.                            

Offline Gesten

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 02, 2004, 10:12:55 am »
Grę kupiłem za ciężko uciułane pieniądze, a kiedy trafiła do napędu szaraka rozpętało się piekło. Starzy musieli mnie odrywać łomem od pada. Piękna gra. :twisted:                            

Offline s_quall

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 03, 2004, 08:48:23 pm »
FF7 może i jest najlepszą grą na świecie, ale nic niepobije dobrego FFX                            
Come with me, to FANTASYWORLD

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 04, 2004, 07:54:01 am »
Cytuj
FF7 może i jest najlepszą grą na świecie, ale nic niepobije dobrego FFX
sam sobie przeczysz :D a FFVII istotnie jest najlepszą grą na świecie :D                            
]


Offline Gesten

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 04, 2004, 10:14:59 am »
A ja i tak kultywuje FF8 :twisted:                            

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 04, 2004, 12:36:16 pm »
fabuła i system. ff7 było moim 1 jrpg i zaraziło mnie klimatem na maks. do dzis pamiętam jak wstawałem o 6 żeby pograć przed szkołą. i jak spóźniłem sie na egzamin do liceum bo walczyłem z rubym( kiedyś to było wyzwanie:)
szkoda tylko ze 8,9,10 są na równi pochyłej. co odsłona to gorsza:(                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 04, 2004, 09:20:35 pm »
panowie, poczekajmy...seria FF przypomina mi sinusoide...1 startowala z samego dolu, potem w gore:2,3,4,coraz wyzej, 5,6 i punkt kulminacyjny, 7...i znowu zaczyna spadac, 8,9 itd...no i czekamy az pojdzie w gore :D                            

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 30, 2004, 10:41:06 pm »
ARD jak dla mnie to 7 była kulminacją 6 nie była jeszcze tym na co czekałem, 7 zawładnęła moją konsolą i mną na bardzo bardzo długo... i są to chwile niezapomniane, także nie wiem czy zaliczas 7 jako apogeum czy już poniżej tego punktu...
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2004, 10:42:23 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 30, 2004, 10:56:31 pm »
ale od 1 do 7 postep byl ogromny a spada powolutku (choc ja uwazam ze nie spada ale zostane przy teorii arda)  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 31, 2004, 12:07:26 am »
Devil, wczytaj sie uwaznie w moego posta a stwierdzisz ze dla mnie tez 7 byla punktem kulminacyjnym...

Cytuj
coraz wyzej, 5,6 i punkt kulminacyjny, 7

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 31, 2004, 04:04:20 pm »
Moshe i racja :D w każdym razie wszyscy zachywacali się FFX były samo ochy i achy a ja słysze że wcale taka dobra nie jest skoro od 7 zaczęło lecieć na ryj :P
]


Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 31, 2004, 04:32:19 pm »
bo ard jeszcze nie gral w 10 ;)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Lord Gumiś

  • Soldier
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • http://
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 08, 2004, 08:02:20 am »
Co nie ktorzy pisza ,że jest to fabuła,ktos powie że przeświętny system lub wspaniale wykreowani bohaterzy. Zaś ktos dopiszę muzyke wspaniałego Nabuo...lecz tez jest wiele innych ważnych żeczy..oczywiście ja się dopisuje do tych co juz zostały wymienione...każdy tą częsc inaczej rozumie gdyż sa dwa obozy graczy..pierwszy to ten gdzie osoby  dla których  FF 7 był pierwszy a zaś dla innych FF 8 lub 9 albo Orgins i Chronicles były dopiero pierwszymi częściami z seri finala. Tak naprawdę dla mnie się liczy to co 7 zrobiła z rozumem 16 letniego chłopca, przenoszącego go świat przygody i wielu niebezpieczeństw.Dzieki siódemce napewno wtedy zmieniłem się głupio to brzmi ale to prawda..wtedy zakochałem się wtej seri i po dzisiejsze czasy staram się kontynuowac tą przygodę z najnowszymi odsłonami Finala..lecz nie jest to samo.czegoś brakuję czasmi tej magi..lecz należy zapomniec o tym i nie patrzec w przeszłość i przyszłośc szukając czegos lepszego...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 21, 2004, 08:48:04 pm »
Nie wiem czy zauważyłeś ale 99% z nas zmienia nasze otoczenie i do niego gry też należą :D nie wiem czy to dobrze czy to źle ale większość forumowiczów to właśnie one kształtowały... bez Final Fantasy pewnie nie byłoby tej strony i forum i nie spotkalbyśmy się tu wszyscy... więc nie odkryłeś nic nowego ;) :D :P  
]


Offline Chris

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 03, 2004, 07:45:34 pm »
Zdecydowanie FF VII to strzał w dziesiątke i jeszcze nie grałem w gre która by tak przyciągała ta gra poprostu rządzi!!!AMEN :grin:  

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
LEGENDA "SIÓDEMKI"
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 21, 2004, 10:31:10 am »
Final Fantasy VII a to dlatego że jest to jedyna gra która nienudzi się nawet po kilkakrotnym przejściu i zawsze można odkryć coś czego nieodkryło się po porzednim jej przejściu  :) Niemówiąc już o postaciach w grze które są przepięknie przedstawione....a ta fabuła, mniam mniam  :D