Autor Wątek: Tales of Phantasia  (Przeczytany 21447 razy)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 11, 2004, 08:14:55 pm »
powiązane są te gry ze sąbą, tak samo jak powiązane są poszczegolne FFy. Łączy je tylko nazwa.... i jeśli się nie mylę podobny systam walki.... poza tym historia i bohaterowie inni  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 24, 2005, 08:38:05 am »
Sciągnąłem ostatnio Tales of Destiny, Tales of Destiny 2 i Tales of Phantasia(PSX). Tales of Destiny strasznie mi się spodobał, Tales of Destiny 2 mniej (angielskie głosy...-_-'').
ToP mam póki co po japońsku, ale grupa tłumaczy pracuje nad translacją. Grafika i muzyka w wersji na PSX'a jest o wiele lepsza(wkoncu PSX jest lepszy od SNESa). Fajnie, że od czasu do czasu postacie normalnie tam gadają(nietylko podczas walki). Głosy także zostały zmienione, nie są tak "dziecinne" i piskliwe. I spodobał mi się system nadawania tytułów. O ile w wersji na SNESa trzeba było iść do gostka, to w wersji na PSXa dostajemy je automatyczne(jest ich o wiele więcej) i każda postać dostaje własne...Arche po pewnym momencie dostaje tytuł Sex Kitten :F Są także wstawki animowane, wycięte z anime ToP. Dostajemy w grze także możliwość zagrania nową postacią - Suzu z wioski Jap'on. Pojawiają się w grze nowe czary, a te mało użyteczne zostały wykasowane. W sumie to warto wypróbować tą wersję.
BTW. Ściągnąłem z eMule'a. :F linka nie pamietam...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 24, 2005, 02:13:42 pm »
yyy....a nie wiesz jak ida prace nad tlumaczeniem? bo niedawno zaczelem top na snesa i jest zajebiste... a skriny na psxa widzialem i duzo lepsza grafa, a poza tym te wstawki O_o  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Tales of Phantasia
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 24, 2005, 07:50:32 pm »
no niewiem ale sam bym w ToP na psx'a pogral
 

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 13, 2010, 09:46:31 pm »
Ja grałem w przetłumaczoną wersję ToP. Bardzo fajnie wygląda sama gra jest miodna. Przypadła mi do gustu. W wersję snesowską nie grałem ale wiem że na tą konsolę jest po polsku. Na psxa tylko angielska ale to i tak dużo. No i jak ktoś jest zainteresowany ściągnięciem to moge upa wrzucić na rapida.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 13, 2010, 11:00:33 pm »
Grałem w wersję polską i naprawdę warto. Wersja Snes nie ustępuje specjalnie grafiką tej z PSXa

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 28, 2012, 04:46:50 pm »
No więc Mazurit, kontynuujmy. ToP to także jak narazie pierwsza z serii Tales of... w jaką zagrałem. Aktualnie mam zamiar kupić Tales of the Abyss na PS2, ale najpierw chyba SO:TtEoT. Co sądzisz o systemie walki? Mi aktualnie przypadł do gustu, choć denerwuje to, że bohater ciągle sam wraca na miejsce. I to, że jak się włączy menu kontekstowe to gra pauzuje, lecz gdy weźmie się Magic i trzeba wybrać postać, to gra leci normalnie. Kilka razy nerwy przez to straciłem(i Life Bottle'sy), ale idzie się wgrać.

Właśnie dostałem Clessem zdolność Phoenix i się zakochałem. Takowa w połączeniu z Mental Ring(regeneracja 1tp/s) robi popiół z przeciwników.

Opłaca się używać tych linkowanych skilli? Jak narazie nie znalazłem za dużo plusów. Ani Psion Kick, ani Mecha Blade nie zadaje tyle obrażeń, co Thunder bolt, a co dopiero Phoenix. Może później będzie coś mocniejszego.
Btw. Właśnie mam 28 lvl. i ukończoną Morlia Gallery. Mam ochotę skopać dupę Dhaosowi c: 

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 28, 2012, 08:57:01 pm »
Wcześnejsze wynurzenia na temat Tales of Phantasia, które tutaj kontynuujemy, znajdują się >>> w tym miejscu <<<.

ToP to także jak narazie pierwsza z serii Tales of... w jaką zagrałem. Aktualnie mam zamiar kupić Tales of the Abyss na PS2, ale najpierw chyba SO:TtEoT

Dla mnie ToP jako pierwsza część w serii była, na pierwszy rzut oka, grą „zadowalająca”, ale później wciągnąłem się bardziej. Powód? Tytuł ten pomimo uływu czasu potrafił rozśmieszyć (głównie skity i Arche) i zaoferować coś więcej niż klepanie wrogów (bestiariusz, kolekcjonowanie, questy). Co prawda nie jest to poziom Chrono Triggera czy Final Fantasy VI (według mnie dwóch najlepszych jRPG'ów wydanych na SNES'a, które również doczekały się odświeżonej wersji na PSX'a), ale w niektórych elementach to im dorównuje, a nawet przewyższa (okazjonalna zabawa konwencją gatunku w ToP).

Ty wymieniasz dwa jRPGi wydane w późniejszym okresie, a ja właśnie coraz częściej sięgam po tytuły starsze z NES'a, SNES'a i innych platform, które mimo swojej anachroniczności, mają nadal duże pokłady zabawy.

Cytuj
Co sądzisz o systemie walki? Mi aktualnie przypadł do gustu, choć denerwuje to, że bohater ciągle sam wraca na miejsce. I to, że jak się włączy menu kontekstowe to gra pauzuje, lecz gdy weźmie się Magic i trzeba wybrać postać, to gra leci normalnie. Kilka razy nerwy przez to straciłem(i Life Bottle'sy), ale idzie się wgrać.

Sam system walki wyłamuje się poza tradycyjną mechanikę pośród jRPG'ów z tamtego okresu, za co też leci plus, nie jest to duży plus, gdyż jak mówisz „denerwuje to, że bohater ciągle sam wraca na miejsce”, ale ten mankament można wyeliminować, gdy nie przerywa się ataku, wtedy też postać po jednym ciosie nie wraca na pozycję startową (później w ogóle jest możliwość całkowitego wyeliminowania opcji pół-automatycznej walki; gdy zdobędzie się odpowiednią rzecz, to możemy kierować bohaterem manualnie, z pełną swobodą; ale tego wszystkiego uraczysz na „szaraku”, nie wiem jak to wygląda na SNES'a).

Pauzowanie rozgrywki nie drażniło mnie tak bardzo jak jej wstrzymywanie, gdy ktoś używał magii, ale i to możesz ograniczyć, gdy zawęzisz repertuar czarów u każdej z postaci.

Cytuj
Opłaca się używać tych linkowanych skilli? Jak narazie nie znalazłem za dużo plusów. Ani Psion Kick, ani Mecha Blade nie zadaje tyle obrażeń, co Thunder bolt, a co dopiero Phoenix. Może później będzie coś mocniejszego.

Prawdę mówiąc z powodu, że są one później zbyt przekombinowane, to nie wykorzystujesz ich zbyt często. Ja opierałem się o podstawowe zdolności (ewentualnie o ich trochę silniejsze wariacje), ale czasem okazjonalnie sprawdzałem i pozostałe.

Jedynym minusem linkowanych zdolności, jest to iż jak nie trafisz, a masz dość złożonego linka, to musisz chwilę odczekać, tym samym wstrzymuje się sobie walkę. Ogólnie opłaca się je stosować (nawet później przy niektórych przeciwnikach będziesz się opierał tylko o nie), ale z umiarem i rozwagą.

Co do Thunder Bolt (Lightning Bolt, Shuusouraizan) i Phoenix'a (Hououtenku) to faktycznie są to dobre zdolności, zwłaszcza jak je skorelujesz z innymi, tak jak ma to miejsce w późniejszych linkach; takowe pojawią się również z użyciem dwóch wspomnianych.

Tak przy okazji to Thunder Bolt i jego późniejsze wariacje, jest chyba najlepszą zdolnością do eliminowania latających wrogów (zwłaszcza takich irytujących pszczółek i ich odmian).

Moje zdolności z końca gry (umiejętności, które mi akurat pasowały i z których korzystałem)  to Shuusou Senkuuha (cios wybijający oraz poprawienie błyskawicami z Thunder Bolt), Shuusou Hienkyaku  (rozpoczynasz błyskawicami z Thunder Bolt i kontynuujesz doskokiem, któremu towarzyszy kilka szybkich ciosów bronią), Houou Tenshoukyaku (cios podbijający i dobijający ognistym feniksem) oraz Senkuuretsuha (ogniste pchnięcie z kilkoma powtórzeniami; ten cios to nic specjalnego, później były jego lepsze odmiany; miejsce gdzie przypisane miałem Senkuuretsuha, to był wolny i „przechodni” slot, na którym sprawdzałem różne ataki).

Dodać jeszcze mogę, że większość linkowanych zdolności, opierała się o zasadę „przerostu formy nad treścią”, ale mimo wszystko można było znaleźć też coś użytecznego.

Cytuj
Btw. Właśnie mam 28 lvl. i ukończoną Morlia Gallery. Mam ochotę skopać dupę Dhaosowi c:

O jedna z lepszych miejscówek jakie się przewinęły, jak na ten etap gry (z Morii to pamiętam trolla jaskiniowego, tfu... pająka jaskiniowego). Ja od przejścia Morii odpuściłem sobie pogoń za złem na rzecz ponownego zwiedzania pozostałych miejscówek oraz podpakowania postaci. Zresztą sam się przekonasz, że do Dhaosa jeszcze trochę przeszkód napotkasz...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2012, 11:56:12 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 29, 2012, 12:13:42 am »
A pamiętasz scenę na statku do Alvanisty? I Arche jęczącą z rozkoszy ? XD najlepsza scena w grze!
,,- So what information You want to deliver?
- The ones about...
- OH YES CLESS THAT'S AWESOME! YEEEEEEES. . ." i jeb głową o stół. Co sądzisz o summonie Maxwell? Jak dla mnie, nawet czary Arche nie dorównują mu. Tractor Beam to masakra, ale Maxwell potrafi zrobić sieczkę z pojedyńczego wroga, zadając kilka ciosów po troszkę ponad 500 obrażeń.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 29, 2012, 03:22:32 am »
A pamiętasz scenę na statku do Alvanisty? I Arche jęczącą z rozkoszy ? XD najlepsza scena w grze!
,,- So what information You want to deliver?
- The ones about...
- OH YES CLESS THAT'S AWESOME! YEEEEEEES. . ." i jeb głową o stół.
Ta scena została dodana przez DeJap'a.
Tak samo jak scena z "I bet she fucks like a tiger."
Oryginalne dialogi były bardziej subtelne.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 29, 2012, 07:15:47 am »
Ahh. Dzięki za uświadomienie. Ale scena i tak mocna. C:

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 29, 2012, 12:49:05 pm »
Cytuj
A pamiętasz scenę na statku do Alvanisty? I Arche jęczącą z rozkoszy ? XD najlepsza scena w grze!
,,- So what information You want to deliver?
- The ones about...
- OH YES CLESS THAT'S AWESOME! YEEEEEEES. . ." i jeb głową o stół.

Ta scena została dodana przez DeJap'a.
Tak samo jak scena z "I bet she fucks like a tiger."
Oryginalne dialogi były bardziej subtelne.

Tak dobrze pamiętam tę scenę i zgodzę się z Solidusem, że subtelne jej przedstawienie (pozostawienie) byłoby lepszym rozwiązaniem, DeJap zrobiło to zbytnio na wyrost (ja grałem na PSX'owym tłumaczeniu od Gemini [throughhim413]. Poza scenkami potrafiły mnie, mimo wszystko, rozbawić skity, bez względu na to czy były one sztampowe do bólu czy też nie (pamiętajmy też, że ta gra trochę ma już na swym karku). Dobre skity to utarczki słowne w wykonaniu Arche oraz postawa i reakcja Klartha.

Co sądzisz o summonie Maxwell? Jak dla mnie, nawet czary Arche nie dorównują mu. Tractor Beam to masakra, ale Maxwell potrafi zrobić sieczkę z pojedyńczego wroga, zadając kilka ciosów po troszkę ponad 500 obrażeń.

Co do summonów to z początkowej piątki (później oczywiście były lepsze) korzystałem najczęściej z Sylpha, mimo iż miałem Maxwella. Na silniejszego wroga obowiązkowo szedł Efreet, ewentualnie Maxwell, ale on miał te losowe uderzenia, co w sumie nie jest dużym minusem (Efreet był dla mnie lepszy, chociaż Maxwell chyba praktyczniejszy). Undine, też był przydatny, głównie na wrogów znajdujących się w grupce i skupionych po jednej stronie ekranu. Jeśli chodzi o Gnoma, to sam nie wiem, ale jakoś nie był on przeze mnie używany, być może dlatego,że zirytowała mnie walka z nim i podświadomie odczuwam do niego niechęć).

Jeśli chodzi o czary Arche to początkowe Fire Ball i Ice Needle były nawet przeze mnie wykorzystywane, chociaż praktyczniejszego zastosowania one nie miały podczas walk. Później jednak miała efektywniejsze zdolności, jak Thunder Blade, Cyclone, Ray itd... oraz końcowe, ponownie wzmocnione i zadające więcej obrażeń. Zdobywanie kolejnych czarów jest więc oparte o proste zasady "zwiększenia obrażeń oraz zasięgu takich ataków", tym samym każdy atak żywiołowy ma później swój silniejszy odpowiednik np. Fire Ball -> Eruption -> Fire Storm -> Explode itd. itp.

Patrząc na przydatność Arche i Klartha to muszę powiedzieć, że nieźle się oni dopełniają, każdy z nich ma zdolności których używa się na określonym etapie gry, nawzajem rekompensują sobie swoje słabe strony, i to nie tylko na poziomie systemowym (mechaniki gry), ale i fabularnym (ich utarczki słowne i ogólnie konfrontacja osobowości, w stylu, powiedzmy "trafiła kosa na kamień"). Dodam może jeszcze jedno zdanie o zdolnościach Mint, które są dobrze wyważone, przez co bohaterka dobrze wypada jako postać wspomagająca (dobre zdolności według mnie to u niej: "mega młotek", czary lecznicze na każdym etapie gry, Sharpness dla Clessa, oraz ostatni jej czar Time Stop, wspomagany ostatnimi umiejętnościami Arche i Klartha. Minusem u całej trójki jest to iż trzeba chwilkę odczekać, aż wykonają to o co ich się prosi, jednak i ten element można usprawnić, gdy wykorzysta się odpowiednie przedmioty ograniczające czas ataku.

Tak z innej beczki, grał ktoś może w wersję na GBA, bądź spolszczoną przez mziaba na SNES'a (SFC'a). Jak je tam oceniacie (głównie spolszczenie ze strony technicznej)?
« Ostatnia zmiana: Lutego 29, 2012, 02:06:49 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 03, 2012, 10:47:14 am »
No , aktualnie ukończyłem grę i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Zakończenie bardzo fajne. Teraz muszę się wziąć za Morlia Gallery i Coloseum, także roboty trochę mam. Btw. gdzie jest czar Meteor Storm dla Arche? Bo chyba tylko on mi został.

Ogólnie, po ostatniej walce spodziewałem się czegoś a'la Dragon Quest, czy chociaż Star Ocean, że będę ją powtarzał kilka razy, a tu kaput. Za pierwszym. Zero przyjemności i nerwów :D

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 03, 2012, 01:04:10 pm »
No , aktualnie ukończyłem grę i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem.

To żeś szybko poleciał... Tak, gierka potrafiła rozbawić i też się na niej nie zawiodłem.

Cytuj
Zakończenie bardzo fajne. Teraz muszę się wziąć za Morlia Gallery i Coloseum, także roboty trochę mam. Btw. gdzie jest czar Meteor Storm dla Arche? Bo chyba tylko on mi został.

Kurczę, tak dokładnie już nie pamiętam, ale stawiałbym na Zamek Dhaosa, albo Morlię/Morię (bo tam na pewno nowy czar zdobywałeś), skoro jeszcze tam nie szukałeś...

Cytuj
Ogólnie, po ostatniej walce spodziewałem się czegoś a'la Dragon Quest, czy chociaż Star Ocean, że będę ją powtarzał kilka razy, a tu kaput. Za pierwszym. Zero przyjemności i nerwów :D

Ja muszę Ci  się przyznać, że na ostatnią walkę byłem zbyt mocno przypakowany, aby przegrać... także więc nie miałem podczas niej problemów. Większe kłopoty sprawiło mi wcześniejsze starcie... Pamiętam również, że bawiłem się składem mojego teamu i zdolnościami przed ostatnim pojedynkiem, spróbuj alternatywnych ustawień... BTW, coś a'la Dragon Quest też dostaniesz w tej grze...

EDIT: Sprawdziłem tego Meteor Storm'a, znajdujesz go w Dhaos' Flying Castle (F). Info z GF mówi, że od momentu, gdy wejdziesz na pierwsze piętro, kieruj się na północ od schodów, którymi dostałeś się do tej lokacji. Idąc, przejdź przez drzwi (nie będziesz mógł się przez nie cofnąć), i udaj się w prawo i do góry, a tam zobaczysz skrzynkę z czarem dla Arche. W tej samej lokacji (tj. korytarzu) znajdziesz również Rune Bottle oraz ?Armor (Star Cloak).
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2012, 01:12:11 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Tales of Phantasia
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 03, 2012, 07:42:00 pm »
Dzięki za ten czar. Mam już komplet. No to czas poexpic i isc do Morii. NA TROLLA! C: