Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 131607 razy)

Offline Grom

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #680 dnia: Grudnia 05, 2008, 09:16:20 am »
Mam pytanie czy zabicie Earth Tyrant wpływa na to że na pustyni nie będzie już burzy piaskowej?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #681 dnia: Grudnia 05, 2008, 06:44:06 pm »
Zabicie Earth Tyrant tylko otwiera przejście pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią pustyni. Poza tym, burze pojawiają się losowo.
I'm in Space!

Offline Grom

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #682 dnia: Grudnia 06, 2008, 06:38:47 pm »
Dzięki z tego wynika że mam mega pecha i nie mogę trafić na burze  :huh:

Offline Maestro

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #683 dnia: Grudnia 17, 2008, 04:22:01 pm »
Ok, z Sochen Cave na razie dam sobie spokoj, koejne pytania:

Za cholere nie moge trafic na Famfrita i Deathgaze w polowaniach. Wiem co trzeba zrobic, i jaki sa warunki pojawienia sie potworow, ale cierpliwosc juz mi sie konczy:/. Ma ktos jakies rady odnosnie tego?


Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #684 dnia: Grudnia 17, 2008, 10:25:35 pm »
Na Famfrita trafisz idąc wzdłuż linii fabularnej. Zdobywa się go na szczycie Pharos at Ridoran.

Ale przypuszczam, że to pomyłka i miałeś na myśli Fafnira. Tego kolesia trafisz w Silverflows Ends w Paramina Rift, ale aby tam była burza śnieżna to musisz się tam dostać tak jakby, idąc na około. Teleportuj się do Bur'Omiscośtam, potem wyjdź stamtąd do Paramina, ale zamiast iść od razu do Silverflows Ends, skręć na zachód, okrąż tą lokację i wejdź do niej z południa. Wtedy powinna być burza śnieżna, no i Fafnir też.

Deathgaze nie jest taki skomplikowany. Wystarczy tylko tak z 10 razy polatać sobie statkami liniowymi. Pamiętaj tylko, aby przy rezerwowaniu kursu zaznaczyć, że chcesz podczas lotu zwiedzać pokład, bo inaczej tego nie dostaniesz. Nie wiem, czy to wpływa jakoś na to kiedy się Deathgaze pojawi, ale gadaj z tym gnojkiem co zawsze jest w Airport'cie (czy jak to się tam zwało) w towarzystwie swoich rodziców. W zależności od tego co mówi możesz ocenić, czy już niedługo cię Deathgaze zaatakuje, czy jeszcze musisz kilka tras przelecieć. Jak Deathgaze się pojawi, poinformują cię o tym od razu na początku lotu. Wtedy tylko musisz wyjść na dach statku i go sprać.

Offline Maestro

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #685 dnia: Stycznia 11, 2009, 11:41:03 am »
Dobra, Deatgaze'a juz ciachnalem, pozostal Fafnir. Jak zapewne Ci wiadomo, Silverflow's End jest podzielone na dwie czesci. Czy on sie pojawi w tej, z ktorej mozna bezposrednio przejsc do Stilshrine of Miriam, czy moze w tej mniejszej, ktora wymaga obejscia kilku lokacji dookola?

Raz bylem w tej wiekszej czesci podczas burzy snieznaj, ale drania nie znalazlem. Wogole spieszno mi do niego, bo chce sie juz powoli za Yiazmat'a zabrac ;)

BTW. Ciezki on jest? :D (Fafnir, nie Yazmat)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #686 dnia: Stycznia 11, 2009, 02:36:17 pm »
Fafnir jest umiarkowanie ciężki. Teraz sobie zdałem sprawę z tego, że pisząc o Fafnirze, myślałem o Tricksterze heh. W każdym razie, Fafnir jest w tej mniejszej części Silverflow's End i, z tego co pamiętam, trzeba się tam dostać nie od strony Bur'Omicośtam, ale od strony Stillshrine of Miriam.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #687 dnia: Stycznia 11, 2009, 11:13:45 pm »
Nie Tant. Żeby dostać się do Fafnira (tej mniejszej części) musisz iść od Bur'Omnisace, bo od Mirian zawadzisz o tą lokację, gdzie był Trickster, a ona niweluje burze śnieżną. Ogólnie Fafnir jest średnio trudny. Ma więcej HP, ale do najsilniejszych nie należy.
I'm in Space!

Offline Maestro

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #688 dnia: Stycznia 22, 2009, 11:17:41 am »
No i git, Fafnir juz pokonany. Pozniej rozpykalem z lekkim trudem Behemoth King'a w Feywood, a teraz zabralem sie za Yiazmat'a. No i... Na razie nie jest zle, nie gine od razu ;) Ponadto na plus zaliczam sobie to, ze mozna w kazdej chwili opuscic pola boju (tylko lukam, zeby przeciwnik nie mial statusu Regen w chwili mej ucieczki, wiec dla pewnosci Dispela jeszcze rzucam). Tak czy siak, z Yiazmatem powinienem dac sobie rade w kilka godzin.

No ale to nie temat do takich dyskusji. Martwi mnie mianowcie jedno- aby zdobyc Espera "Chaos", musze przedtem rozpykac bossow Fury i Humbaba Boss. A z kolei jak wyczytalem na tym serwisie, do jednego z tych bossow bede potrzebowal wykanac poboczny quest z medalionem. I w zwiazku z tym mam pytanie: czy bedac juz pod koniec gry (tj. moge juz poleciec na Bahamuta, ale najpierw wole wykonac wszystkie mozliwe questy i zakonczyc wszystkie zadania) moge jeszcze ten quest z medalionem wykonac?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #689 dnia: Stycznia 22, 2009, 11:46:14 am »
Możesz ten quest wykonać.

Offline Grom

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #690 dnia: Stycznia 25, 2009, 10:30:08 am »
Czy ktoś wie jak najszybciej zdobyć high arcany ??

Offline Maestro

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #691 dnia: Stycznia 25, 2009, 01:56:39 pm »
Powinienes miec zdobyte Canopic Jar, ktore zwieksza szanse na rzadki przedmiot po zabiciu wroga. Najwieksze szanse na zostawienie High Arcana daja Rare Game Monsters, mozna go rowniez zdobyc od Montblanca w kwaterze lowcow za okreslone osiagniecia.

Ponadto mozna to zdobyc poprzez bazaar, sprzedajac:Arcana x 10, Soul of Thamasa x 1, Feystone x 1 (opis zdobycia rzeczonych loot'ow na serwisie SZ ;) )

EDIT: Tantalusie, moglbys mi prosciej objasnic na czym polega ten quest z medalionem i jak go wykonac? Bo na serwisie to wszystko jest zbyt pogmatwane. :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2009, 10:20:28 am wysłana przez Maestro »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #692 dnia: Lutego 09, 2009, 09:25:44 pm »
Nie mogę ci go specjalnie objaśnić, bo go sam specjalnie dobrze nie pamiętam. Quest polega na znalezieniu trzech medalionów, a jak je zdobyć, to ci powiedzą Nu-mou, którzy w różnych miejscach siedzą. Jeden medal jest w Archades, a Nu-mou tam siedzi w jednym ze sklepów. Inny medal jest w Rabanastre, nie pamiętam szczegółów, ale trzeba się było nabiegać po mieście, cośtam komuś zanosić, a potem gówniarze z podziemia miasta ci pomagają znaleźć ten medal. No i jeden, o ile mnie pamięć nie myli, jest na tych bagnach na północ od Salika Woods... Nabreus Deadlands, czy jakoś tak. Tam jest jedna ukryta plansza, do której musisz dobiec, i medal jakoś się tam zdobywało. Potem, jak masz wszystkie trzy medale, to będziesz mógł się dostać do miejsca gdzie jest Chaos (i wcześniej dwóch subbossów) w Necroholu.

Offline Maestro

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #693 dnia: Lutego 12, 2009, 02:05:06 pm »
No i git, zaraz zabiore sie do wykonywania.

No, i nie moge sie nie pochwalic, w koncu zdobylem Tournesol. B) Ale ile bylo meczarni w Feywood, zeby Hell's Gate Flame zdobyc, to normalnie masakra... ^_^

EDIT: Lol, za trzecim razem "dolosowalo" mi sie Zodiac Spear w skrzynce w Henne Mines, a niby szansa na to wynosi 0,01%. Dobra, ale ja nie o tym. Mam problem, i to niemaly, a mianowicie Esper Zodiarc. Walczylem z tym skurczybykiem, i na poczatku szlo gladko (polowa druzyny na 99 lvl, Tournesol, Zodiac Spear, Ribbon i zbroje absorbujace Dark), pozniej jednak... Rzucil na siebie Pailing, czy jak to tam sie zwie, i nie moglem go fizycznie ciac... Magia probowalem, ale wszystko pochlanial i obracal na swoja korzysc. Tak wiec walka zakonczyla sie tym, ze wszyskie moje sily skupily sie na leczeniu i wskrzeszaniu postaci (rowniez rezerwowych), a kiedy sciagal swoja bariere i raz go uderzylem, bariera znow sie wlaczala. Po godzinie takiej bezsensownej walki nie wytrzymalem i sam rzucilem na siebie Death... Zaznaczam, ze ta nieprzenikniona bariera na obrazenia fizyczne wlaczyla mu sie jak mial z jakies 10% energii...

W zwiazku z tym prosze kogos o jakas dobra taktyke na cholernika:/
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 10:24:49 am wysłana przez Maestro »

Offline penkala

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #694 dnia: Lutego 22, 2009, 04:37:20 pm »
siema, mam problem,jak zdobyc teleport stone ?? mozna je  ukrasc od jakiegos potworka ? Po pokonaniu drugiego espera (Mateusa) w grze przeniosłem się teleportem do Rabanastre na małe zakupy, gdy chcialem przeniesc się do BUr-Omisace okoaazało się ze nie mam juz teleportowych kamyków, dlatego jeszcze raz pytam jak je zdobys na tym etapie gry ?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #695 dnia: Lutego 22, 2009, 05:08:06 pm »
AFAIK można je było w dowolnej ilości kupić na Muthru Bazaar z tego klanowego sklepu, o ile masz w miarę dobrą rangę. No i wypadały też z niektórych mobów, ale nie pamiętam z jakich. Czyli, krótko mówiąc, jak nie możesz ich na Muthru kupić, to zrób kilka zleceń z tablicy ogłoszeń i od Montblanca, a w końcu powinieneś mieć do nich dostęp.

Offline Ultimas

  • SemiRedaktor
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #696 dnia: Lutego 22, 2009, 10:44:01 pm »
Możesz je kupić też na dowolnym statku jak wybierzesz tę opcję, że podczas lotu możesz chodzić po pokładzie, w jednym pomieszczeniu taka laska sprzedaje itemy i tam kupisz Teleport Stone

Offline kyjo14

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #697 dnia: Kwietnia 10, 2009, 09:24:04 am »
bardzoo wazne: :ph34r: 1.co trzeba zrobić(gdzie nacisnać X?)zeby zobaczyc ile mam lp?.2.kupilem bronie ale nie wiem jak je założyc 3.aha i co trzeba zrobic zeby mi wyswietlilo ta szachownica?4.aha i co trzeba zrobic zeby mi sie pokazało zeby automatycznie ustawiac leczenie?
GRAM DOPIERO 10 GODZIN I MAM 8 LVL ALE JA NIC NIE UMIEM ZROBIC (ALE ZE MNIE KALEKA)WSZEDZIE NACISKAM I NIC...5.Jeszcze jedno gdzie mam kliknac zeby mi wyswietlilo moj ekwipunek?pomijając sklepy.HELP!!!!!!!!!odpisujcie szybko plis!!!!!!!!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #698 dnia: Kwietnia 10, 2009, 10:05:46 am »
bardzoo wazne: :ph34r: 1.co trzeba zrobić(gdzie nacisnać X?)zeby zobaczyc ile mam lp?.2.kupilem bronie ale nie wiem jak je założyc 3.aha i co trzeba zrobic zeby mi wyswietlilo ta szachownica?4.aha i co trzeba zrobic zeby mi sie pokazało zeby automatycznie ustawiac leczenie?
GRAM DOPIERO 10 GODZIN I MAM 8 LVL ALE JA NIC NIE UMIEM ZROBIC (ALE ZE MNIE KALEKA)WSZEDZIE NACISKAM I NIC...5.Jeszcze jedno gdzie mam kliknac zeby mi wyswietlilo moj ekwipunek?pomijając sklepy.HELP!!!!!!!!!odpisujcie szybko plis!!!!!!!!
d'oh
1,2,3, 5 - wszystko to sprawdzisz w menu, czyli wciskając trójkąt na badzie, LP i licencje można sprawdzić w podmenu Licence Board.
Automatyczne leczenie można ustawić na gambitach, ale jeśli masz gambit np. ally hp<50%. Poza tym, w grze są tutoriale jak się korzysta z czego.

Offline CarlosWzW

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #699 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:31:42 pm »
Witam
Mam male pytanie gram w FF XII i nie jest on moim pierwszym FF w jakiego gralem i mam pytanie z tym zwiazane. Czy mozna podpakowac postacie w XII bo w poprzednich czesciach szlo podpakowac postacie zeby byly lepsze niz normalnie :) Jesli ktos wie jak mozna podpakowywac postacie to prosze o napisanie tu albo prywatna wiadomosc :)

Pozdrawiam :)