Autor Wątek: Ace Combat  (Przeczytany 18957 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 14, 2007, 04:59:50 pm »
Cytuj
Wiesz...w rzeczywistości pociski AA mają jeszcze lepszą zwrotność i uniknięcie ich bez flar jest raczej cholernie trudne

Zapewnie tak. Ale raczej rakieta dopiero po wystrzeleniu i przeleceniu niewielkiej odleglości zaczyna manewrować. Bo u mnie 1 rakieta została wystrzelona po skosie  ???  i zniszczyła cel !!! Nieważne  :P

Cytuj
Gra jest trudna..........I kiedy całego AC można przejść używając jedynie F-5E z UGB, w Heatseekerze jest raczej niemożliwe przejście całej gry w samolocie z niskimi statystykami i dupiatym wyposażeniem.

Tu na razie nie wchodzę w dyskusję. Za mało grałem w HS...
Z drugiej strony...
Cytuj
...W AC nie musimy sobie radzić z 10-cioma czołgami laserowymi, 3 railgun'ami, 10-cioma Su-37, kilkoma działkami AA i wyrzutniami SAM na raz...
Realizm ?!?

DarkButz - co lepsze - AC czy HS ??   ;)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 14, 2007, 05:38:35 pm »
Ciężko powiedzieć...AC jest najlepszy fabularnie i ma lepszą oprawę A/V, jednak jeśli chodzi o grywalność i wymienione wcześniej szczegóły to jednak HS go pobija ;] Gdyby Codemasters połączyli siły z Namco to by im chyba wyszła najlepsza arcade'owa strzelanka powietrzna.

BTW. Rakiety nie manewrują ;] Pociski, tak.

Cytuj
Cytuj
...W AC nie musimy sobie radzić z 10-cioma czołgami laserowymi, 3 railgun'ami, 10-cioma Su-37, kilkoma działkami AA i wyrzutniami SAM na raz...
Realizm ?!?
Akurat tu mówiłem o poziomie trudności.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2007, 05:41:05 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 14, 2007, 06:22:25 pm »
BTW. Rakiety nie manewrują ;] Pociski, tak.

Nie wiedziałem że pociski artyleryjski potrafi manewrować :] (w koncu to pocisk). Ale obaj wiemy że mówimy o pociskach rakietowych (rakietach bojowych) używanych w samolotach ;)

Cytuj
Akurat tu mówiłem o poziomie trudności.
Ale ten zależny jest od pomysłowości/kaprysu twórców gry. Po tym co wymieniłeś raczej w tej misji wątpie aby jakikolwiek pilot przeżył takie coś.
Z drugiej strony w AC poziom trudności jest bardzo zaniżony. Wiele razy przelatywałem przez pole obsadzone działkami AA,wyrzutniami rakiet bez szwanku...
Nawet na poziomie Expert

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 31, 2007, 09:55:07 pm »
Przeszedłem wczoraj Heroes Of the Pacific. IMO jest to świetna gra. Akcja dzieje się podczas II Wojny Światowej. Wcielamy sie w rolę pilota o imieniu William Crowe. Co najbardziej mnie raduje to to, że nasza postać odzywa się podczas gry i widzimy jego twarz. Nie ma wkońcu tego denerwującego motywu "nieznany-tajemniczy". W grze jest zawarta nawet ciekawa fabuła. Może nie tak dynamiczna jak AC5, ale napewno lepsza niż z AC04. Gra jest zrobiona przez IR Gurus, którzy są także odpowiedzialni za Heatseeker'a (który wyszedł jakiś czas po HOtP), więc gra ma wiele wspólnych motywów. Nie ma oczywiście Impact Cam, ale jest wiele podobnych efektów i dźwięków. Samoloty, podobnie jak w HS, rozpadają się przy zestrzeleniu. Statki toną zostawiając ładną plamę ropy naftowej za sobą. Samolotów mamy bardzo dużo do wyboru. Mamy do wyboru m.in. P-40 Warhawk, P-38 Lightning, A6M Zero, nawet jest Me-262, pierwszy samolot z napędem odrzutowym czy prototypowy Shinden. Oprócz zwykłych myśliwców mamy także bombowce nurkujące, torpedowce i małe bombowce jak np. B-25. Prawie każdy z samolotów ma swoje (realistyczne) warianty do wykupienia za "Upgrade Point'y", które zdobywamy przechodząc misje. Poraz kolejny gra pokazuje, że wlatywanie w flotę przeciwnika jest bardzo złym pomysłem i lepiej trzymać się dalej atakując statki torpedami. Bardzo podoba mi się też, że (w przeciwieństwie do AC) nasz drugi pilot także odzywa się podczas gry (jeśli mamy kilkuosobowy samolot). Lecąc bombowcem nie musimy się tak bardzo martwić o wrogie samoloty, bo załoga na pokładzie będzie automatycznie próbowała je zestrzelić działkami. Samoloty także różnią sie uzbrojeniem. Jak wiadomo, główną bronią tutaj będą karabinki, więc niektóre samoloty mają inne uzbrojenie. Jedne mają szybkostrzelne karabinki, inne nieco wolniejsze działa pokładowe, a inne potężne działo (przeładowywane co strzał), które odrazu zniszczy wrogi myśliwiec. Oprócz tego mamy też rakiety, bomby i torpedy. No i mamy też swój pięcioosobowy szwadron. Możemy im wydać następujące rozkazy - Attack, Defend, Form-Up i Break. Nie wymagają one chyba żadnego opisu ;] Gra jest dłuższa od Heatseeker'a. Ma 10 kampanii po 2-4 misje każda. Teraz przechodzę grę na Ace, żeby zdobyć wszystkie samoloty ;] Póki co 9/10
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 01, 2007, 05:07:01 pm »
Grywałem trochę, ale jakoś mnie nie zachwyciła ta gra. Miło polatać starymi samolotami, jednak mój gust ulokował się w teraźniejszych maszynach. Może dlatego po 2 misji odłożyłem tę grę.

P.S. Ace Combat 0 - ukończony w 100% :] Odkryte i zdobyte wszystko co było możliwe

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 15, 2007, 10:57:34 am »
http://www.gamespot.com/video/938702/6172373/ace-combat-6-fires-of-liberation-official-trailer-1
Damn...aż mi się łezka w oku zakręciła...Jak AC6 nie wyjdzie na PS3 to kupuję X0 raczej.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 17, 2007, 03:09:35 pm »
Trailer szostki ofkoz jest miazdzacy... az sobie chyba zagram w AC na PS2 ;]
A gra jest czasowym exclusivem dla 360 wec na ps3 raczej wyjdzie na pewno... zreszta namco nie pozwolilo by aby 6 czesc ac ominela japonczykow ;] Bo na Xie to ich za wielu nie gra...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 06, 2007, 08:43:22 pm »
Ace Combat X - Skies of Deception
Too short...To było moje pierwsze wrażenie po przejściu tej gry. Mamy w grze zaledwie 12 misji. Jedno co może nas trzymać przy grze to opcja wyboru misji. Mamy czasem do wyboru 3 misje i to czy zrobimy je wszystkie odbije się na 4-tej (która polega na np. przejęciu wrogiej bazy). Jeśli np. nie zniszczymy generatora ECM w jednej misji to później będziemy mieli zakłócenia podczas szturmu na wrogą bazę. Graficznie gra się sprawdza bardzo ładnie. Muzycznie to gra nieco bardziej przypomina AC3, więc nie możemy się spodziewać żadnych ZERO czy The Unsung War w ostatniej misji. Voice Acting jest gorszy niż w poprzednich częściach. Fabuła jest podobna do tej z AC04. Czyli minimalny character development, raczej brak postaci wartych zapamiętania, (oprócz naszego AWACS'a) wszystko jest opisywane z oczu reportera. Dodatkową opcją w grze jest możliwość kupowania nowych części i apgrejdowania nimi samolotów (jedyne apgrejdowalne to fikcyjne samoloty). Możemy kupić lepszy silnik, skrzydła itp. Trochę naciągane jak dla mnie. Gra jest też nieco cięższa. Przeciwnicy są strasznie upierdliwi. Miejscami nie będzie chwili żeby nie widzieć napisu WARNING. Grało mi się dość przyjemnie, ale gra pozostawiła we mnie pewien niedosyt. Mam nadzieję, że AC6 (jak będę miał okazję w niego zagrać) to zmieni.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 18, 2008, 08:49:13 pm »
Widziales butzu? Team od Ace Combat robi gre na Wii:
http://www.imagebam.com/image/67a2563943155

Tytul to Sky Crawler szkoda ze nie robia jakiejs czesci Ace Combata zamiast calkowiecie nowego tytulu :(
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2008, 08:49:59 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 18, 2008, 09:04:44 pm »
Widziales butzu? Team od Ace Combat robi gre na Wii:
http://www.imagebam.com/image/67a2563943155

Tytul to Sky Crawler szkoda ze nie robia jakiejs czesci Ace Combata zamiast calkowiecie nowego tytulu :(
Heroes of the Pacific meets Team Aces ? FUCK YEAH ! Wk*rwię się jednak jeśli nie będzie Me-262 albo P-38.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 20, 2008, 08:07:26 pm »
Z Ace Combatów grałem w 3, 5 i Zero

Trójka - wersja US, całkowicie wyprana z fabuły, nie wiesz praktycznie o co kaman, kto skąd się bierze i dlaczego wrogowie, zero linii fabularnej, ale jak to dorwałem na PSX to zagrywałem się dniami i nocami aż zdobyłem wszystkie samolociki (X-47 Raven rulez)

Ace Combat 5 (aka Squadron Leader) bez dwóch zdań najlepszy Ace Combat w jakiego grałem, grafika PS, dużo misji, zajebista muzyczka, genialny voice acting, i misja "Aces" gdzie lecisz przez tunel a drugiej strony leci Bartlett... Masakra, adrenalina buzuje w żyłach, muzyka jeszcze dodaje splendoru, szkoda że wszystkie misje nie dają takiego punch :) Jeszcze jak Hamilton wrzuca swoje opętane teksty "I'm going to take Belkan nuke and terrify both sides into ending this foolish war. DON'T GET IN MY WAY!!" Miodzik

Ace Combat Zero: Zawiodłem się na tej grze... Myślałem że po piątce pójdą za ciosem a tu taki lipniak. Nie powiem, gra się fajnie i miło znowu postrzelać do innych samolocików, sekwencje FMV też są fajne, ale gra jest jakoś tak spłycona jak ją porównać do piątki... Nie ma też takiego napięcia jak w ostatniej misji w AC5, ot, załatw Pixiego i do domu...

Czekam z niecierpliwością na szóstkę :)


EDIT (co by nie double-postować): I potwierdza się, że jak na razie Ace Combat 5 to najbardziej debeściacki AC ever jak do tej pory. Właśnie udało mi się dorwać własną, oryginalną kopię tejże gry, i chyba oddam AC Zero do GameStation... "Thunderhead, this is Raaaaazgriz 3, roger that". No masakra, ta gra zabija, niesamowity klimat po prostu, Zero się chowa.

Co do AC6, Fires of Liberation, miałem okazję w końcu zagrać i się zawiodłem. Gra nie wnosi ABSOLUTNIE nic nowego (poza grafą ofkoz), kampania rozwija się gorzej niż papier toaletowy a samolotów nie ma znów tak wiele. Można się było spodziewać czegoś lepszego. Gra nadal jest fajna, lata się super, widoczki są słodkie, ale... no właśnie ale brakuje po prostu powiewu świeżości jakiego nie doświadczyłem od AC5..., szkoda... Przynajmniej bat na fanbojów, bo to nadal Exclusive na X0 :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2008, 12:01:21 am wysłana przez Pietraz »

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline DL

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:06:23 pm »
grałem w ace combat zero uhuhuhuhu razy i przeszedlem ja nawet na ace-sie z 5 razy ale nie moge zdobyc ADFX-01 czy ktos kto go ma moze mi pomóc???

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:11:29 pm »
ADFX-01 to był Morgan w AC0.
Jeśli chodzi o ADF-01 FALKEN to - przejdź EXPERT mając same rangi S i A
albo
Zniszcz hangary w misjach 12a,12b,16a,16b i 27a. Zostaniesz poinformowany, jeśli zniszczysz prawidłowy.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DL

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:24:36 pm »
tak chodzi mi o morgana z AC0 tym ktorym leciał Pixy w 18 misji

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:28:18 pm »
Nie doczytałem, że o Zero chodzi.
Trzeba skończyć grę mając każdy styl.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2008, 06:29:47 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DL

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:32:01 pm »
styl czyli mercenary soldier i knight?
bo jesli tak to wszystko na knightcie pszeszedlem

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:35:03 pm »
Mercenary i Knight są proste do zdobycia. Żeby zdobyć Supreme Soldier trzeba utrzymać strzałkę idealnie w środku przed trzema ostatnimi misjami.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2008, 06:36:51 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DL

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:37:41 pm »
hmm strzałekę?? czyli

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:40:31 pm »
Kiedy wyświetla się ekran z rezultatami po każdej misji nad paskiem stylów jest strzałka, która przesuwa się względem Twojego sposobu grania. Żeby zdobyć medal Supreme Soldier musisz utrzymać tą strzałkę nad literą D w Soldier.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DL

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Ace Combat
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 01, 2008, 06:44:31 pm »
aha kumam tylko jeszcze jedna sprawa jakim sposobem musze grac? niszczyc zielone cele i TGT?