Autor Wątek: Lavos - Ogólna dyskusja  (Przeczytany 8627 razy)

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Lavos - Ogólna dyskusja
« dnia: Kwietnia 18, 2005, 09:53:24 am »
Wiec wg mnie Lavos to nie jest rzaden poweski rzeźnik tylko jeden z normalnych bosow...tyle ze dzieki niemu obejrzymy zakonczenie... przecie takie Dragoony, albo taki Dario etc... sa na jego poziomie...mogli by dac takiego Lavosa, zeby mial power tych wszystkich bosów i pokazał rzeźnie na konec gry <_<  szkoda ze nie jest zbyt ciezkim przeciwnikiem, bo fajnie było by powalczyc z nim sobie około lub ponad 1h czasu rzeczywistego przy napojach regenerujacych  =] mam nadzieje ze doczekamy CC Resureccion lub cos w tym stylu...najlepiej kontynuaci CC...i hope so...
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2005, 12:55:09 pm »
Zauważ, że walcząc z Lavosem, czy chcesz tego czy nie masz napakowaną drużynę (pod względem leveli)i ew. kolorowe zbroje (a zielona to się tu przydaje). Poza tym, Lavos dysponuje czarami najwyższych poziomów (albo tych drugich najwyższych) i ma całe tony HP (w porównaniu do poprzednich bosów). Czego byś jeszcze chciał? Fakt faktem że nie stanowi dużego wyzwania, ale co taki mały biedny Lavosik, skopany już raz przez Crono i leżący sobie w Tesseract mógłby więcej zrobić? :)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2005, 01:26:07 pm »
otoz to!! lecz same tony HP i elementy na najwyzszym poziomie to nie zamało??
powinien był kosic nieziemsko...chicazby byc coraz silniejszym przy kazdym kolejnym przechodzeniu gry!!! poziom trudnosci rosnie...i gra zaczyna sie robic ciekawsza:D
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2005, 02:50:19 pm »
JA tam go nie pokonałem (nigdy tam nie doszedłem jakoś:P:P) to neiwiem czy jest silny czy słaby, ae jeżeli to jest boss obowiązkowy to aż tak na maxa trudny to niepowinien być, od tego są dodatkwe bossy:P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2005, 04:22:04 pm »
Lavos był cienki... ale jak już powiedział Mortus, dlatego właśnie że mieliśmy dopakowane postacie poprzez system gry... nie wiem czy by mnie za bardzo pasjonowało granie około 1,5 h z bossem jeśli i tak bym widział jego techniki co chwila się powtarzające... a przegrałbym powiedzmy tylko dlatego że skończyły mi się elementy lecznicze... walka byłą długa stosunkowo, trzeba było się leczeyć i uważać na anomalia statusu. Nie był to zły boss a do tego jeszcze trzeba było go pokonać w odpowiednie sposób aby uzyskać najlepsze zakończenie... jak dla mnie całkiem miły ostatni boss choć rzeczywiście niebzyt wymagający


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2005, 04:28:08 pm »
Heh w sumie nie był trudny..a jeszcze łatwo(jak dla mnie)się go pokonywało...można było to zrobić jeszcze w pierwszej turze...słaby był i tyle <_<  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 18, 2005, 04:28:21 pm »
heh wcale nie byl taki slaby chyba....mial wszystko co mogl miec najlepsze...fakt ze nie bylo go trudno pokonac nie znaczy ze byl slaby...chyba. Przeca jkaby atakowal 10 razy na runde to by byla letka przesada a juz noic innego nie da sie w niego wpakowac chyba

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2005, 12:51:28 pm »
słaby był... a jeszcze jak zastosujemy element Chrono Cross i zaczniemy nawalac Summonami to ta walka bedzie nudna strasznie;/ zeby tak chociaz nawalał summonami:D albo blokował nasze elementy:D i wtedy bysmy go siekali powerem ... poziom trudnosci tego bossa to nie jest poziom trudnosci...:/ walka z nim to: szybko, zwięźle i na temat... a na dodatek to jeszcze smiesznie wyglada:]
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 19, 2005, 04:33:00 pm »
JHak Ci zbyt łatwo, to pokonaj go przykładowo jedną postacią, yposażoną w najgorszy sprzęt i samymi atakami fizycznymi. Może wtedy poziom trudności Cię zadowoli.
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 19, 2005, 04:41:54 pm »
Bo ten cały Lavos Spawn specjalnie był cieniutki... nie chodziło o to, żeby tego gnoja rozwalić, tylko żeby mu zapakować z Chrono Cross'a poprzedzonego 6 odpowiednio ułożonymi elementami, bo tak się odblokowuje prawidłowe zakończenie gry... gdyby on był jakiś mega-kosior, to słabo widzę możliwość zakończenia przez CC.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 07, 2006, 08:57:56 pm »
Cytuj
zeby tak chociaz nawalał summonami:D albo blokował nasze elementy:D
Jakby Lavos blokowal elementy to nie dalo by sie go pokonac za pomoca Chrono Crossa, a jak wiadomo takie zakonczenie walki odkrywalo nam przepiekne zakonczenie.

Dodatkowo CC oferowal New Game + w ktorym trzeba bylo w odpowiednich momentach pokonywac Lavosa aby odkryc rozne zakonczenia. Jakby Lavos byl takim rzeznikiem to nie dalibysmy rady pokonac go samym Sergem na poczatku New Game + tuz po obudzeniu.
Zresztą ja wole walczyc z bossem i stoczyc fajna walke ktora daje mi przyjemnosc, ewentualie bedzie wymagala ode mnie jakiegos sposobu na jego pokonanie, a nie walczyc z kolesiem ktorego da sie pokonac jedynie gdy ma sie statsy na maxa podniesione.

Cytuj
a na dodatek to jeszcze smiesznie wyglada:]
Śmiesznie to wyglądają bossowie w serii Dragon Quest ^^'
Lavos wygladał całkiem fajnie, a do tego mial klimatyczna miejscówke. Powiedziałbym nawet ze pod pewnym kątem wyglądał wprost przepięknie... bo przecież miał w sobie Shalę -a o jej pieknosci chyba wypowiadac sie nie musze po raz kolejny ne? ^^'
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2006, 09:00:20 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 18, 2006, 11:21:41 pm »
Moim zdaniem całe te dywagacje nt. słabości Lavosa(który IMO żeczywiście był słabiutki ^^) są bezsensu ... Pokażcie mi ostatniego bossa w jakimś jRPG'u który jest trudny...pomijam tutaj siódmego Dragon Questa/Warriora ale ta gra to chlubny wyjątek.
 Lavos mógłby być silny tylko przez 2 rzeczy - dopakowanie mu jakies 20% HP i dodanie IQ, bo strasznie kieprawo ta walka wygląda... Zreszta jak juz ktoś zauważył, Lavos jest jaki jest, bo stworzony jest po to aby zabic go Chrono crossem, albo na New Game + zabić go ręcznie, i przez to nie ma takiego pola manewru. Szkoda tylko, że Lavos ma jakies uzasadnienie bycie łatwym, bo Taki Seph czy np. Luther(SO3) to cieniasy jakich mało... nie wiem jak wy ale ja zawsze narzekam na ostatnich bossów w jRPG'ach, bo to leszcze i tak naprawdę developerzy robią ich tak na odwal się, po to aby jakiś leszczyk jRPGowy nie płakał, ze za trudne jest . A od trudnych starc są opcjonalni bossowie - polecam walke z Frey'ą w So3 :], a w CC na dobra sprawę całkiem całkiem jest Criosphinx - bez żółtej zbroi wcale nie jest tak łatwo :D
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2006, 12:47:31 am »
Chrono Cross <ostatnio jakaś tendencja wystąpiłą, by pisac Chrono cross, czy mnie się tak tylko wydaje?>, to jRPG inny od każdego innego. Naprawdę. Tam nie ważne było pakowanie postaci <ciekawy system zdobywania kolejnych poziomów>, magii <brak typowego rzucania "czegoś mocnego">, czy przedmiotow <choć i to rozwiazano w dosyć ciekawy sposób>. Tam chodziło przedewszystkim o klimat, duży nacisk pbył polożony przedewszytkim na to, by gracz mial wrażenie, ze naprawdę bierze udział w toczącej się historii, by mu zależało na postaciach przez niego prowadzonych. Ilekroć czytam, że Lavos był latwy bla bla bla... Nie chodzi chyba o to, by sobie włosy wyrywać z powodu braku możliwości przejścia go po milionowym razie, czy po opracowaniu jakieś super extra skutecznej techniki. Ostatni boss... Przeciwnik w Chrono Cross to raczej symbol, a nie typowa morda do oklepania.
Trudny boss - Grandia II <albo raczej upierdliwy>.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2006, 12:49:00 am wysłana przez qiax »

Offline Chrabia

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
    • Polskie Centrum Chrono Sagi
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 19, 2006, 07:14:30 am »
Tak qiax, ale to nie zmienia faktu, że często miałem problemy z jakimiś bossami, a Lavosa zabiłem przez przypadek --'.
Mimo, że był strasznie słaby to trzeba przyznać jedno- był taki żeby można było w niego władować Chrono Crossa (to już nie było takie łatwe), gdyby Lavos był bardzo silny to wciśnięcie mu cc byłoby właściwie nie możliwe.

www.chronosaga.pl - Polskie Centrum Chrono Sagi
www.chronosaga.pl/forum - forum

Offline Omega Weapon

  • Soldier
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 31, 2006, 03:57:07 pm »
No fakt ze rozwalenie Lavosa od razu po przebudzeniu jest przejebane za drugim przejsciem gry jezeli nie ma sie odpowiedniego ekwipunku raz niechcacy chcialem szybko dobrac sie do sluchania soundtracku w viper manor (ci co widzieli to zakonczenie wiedza o co chodzi) poszedlem bez zbroi dostalem becki w minute :) a ten typek Chronospinx nie jest taki prosty ja nie ukradlem zoltemu smokowi zbroi i mialem lekki problem z typem :D ja tam za najfajniejszy moment w gzre uwazam walke z 7 smokiem prze muzyka jest podczas walki  

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 04, 2006, 12:47:20 pm »
Chrono Cross pod wieloma względami różni się od pozostałych rpg i to jest własnie jeden z nich - wydawałoby się, że skoro im bliżej końca tym bossowie trudniejsi, więc final-boss zapewne tesh, a tu jednak nie! Pod tym względem CC kolejny raz mnie zaskoczył :o W dodatku chcąc stworzyć kompozycję kolorów do użycia Chrono Crossa Lavos nam pomaga grzecznie używając czarów o odpowiednim kolorze ''

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 04, 2006, 12:50:58 pm »
Jeśli by nie pomagał to nigdy by sie nie udalo ich stworzyc... w jednej turze zucamy max 3 czary a gdyby on nam specjalnie przeszkadzal to wystarczy jeden jego czar i po wszystkim. Musieli zrobic tak aby pomagal i bardzo dobrze... Choc czasem przeszkadza nam zucajac inny czar, co mnie osobicie irytowalo raczej >.>


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 04, 2006, 01:00:49 pm »
Cytuj
Choc czasem przeszkadza nam zucajac inny czar, co mnie osobicie irytowalo raczej >.>
Jego działanie jest losowe, a umnie na szczęście zawsze tak trafiło, że nie śmiał przerwać tego łańcuszka.
BTW> Ile Lavos ma HP?
 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 04, 2006, 01:52:31 pm »
Cytuj
Choc czasem przeszkadza nam zucajac inny czar

Bo to go nie trza od razu walić jakimiś Meteor Shower'ami, tylko elementy pierwszego poziomu się rzuca.... najpierw każdej postaci elementy do 7 dowalasz, potem czekasz, aż Lavos zrobi jakiś swój atak. Potem 2 z postaci rzucają po 3 elementy 1go poziomu na zmianę w odpowiedniej sekwencji, a ostatnia osoba rzuca Chrono Cross. Nie ma siły, żeby wtedy przerwał, bo czary 1ego poziomu za mało staminy zjadają i tym samym, są za szybkie, żeby oponent zdążył wykonać ruch.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Lavos - Ogólna dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 04, 2006, 10:22:29 pm »
Cytuj
tylko elementy pierwszego poziomu się rzuca
Z tego co pamiętam to ja właśnie tak robiłam, poprostu brałam pierwszy lepszy czar, żeby tylko był ten łańcuch kolorów.