Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 108443 razy)

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #380 dnia: Listopada 05, 2007, 02:14:44 pm »
To musisz jeszcze trochę poczekac na tą broń aż będziesz w Temple of Ancient. Teraz gdzieś po drodze powinna ci się trafic jakaś inna.

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #381 dnia: Grudnia 09, 2007, 06:55:29 pm »
Hmm... Pewnie problem z Final Attack-iem opisywany przez Darkliena dawno się zdezaktualizował... No ale pomóc zawsze wypada spróbować. ;]

"Dowcip" z Final Attackiem polega na tym, że oprócz W-Summon i Omnislasha trzeba mieć także na koncie zarżniętą Ultimę oraz posiadać przy sobie miecz przez nią pozostawiany (co akurat nie jest problemem, no chyba, że ktoś będzie na tyle szalony i/lub głupi, aby opchnąć to za 1 gil ??? ). Dopiero wtedy załącza się możliwość odbycia specjalnej walki.

Offline Wilczek

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #382 dnia: Stycznia 15, 2008, 12:36:19 pm »
Jestem w miare nowy na tym forum. Ale nie ważne i tak to raczej nikogo nie obchodzi. :) Trochę głupio pierwsze co napisać to pytanie, jeszcze w "odświeżonym" temacie. Ale spróbuje, więc... Mam Great i Good Chocobo, "urodził" im się Male River Chocobo, następnie rodzi się Mountain Chocobo, ale też Male, czy da się coś zrobić żeby był Female? (Trochę głupie pytanie, ale cóż...)

EDIT: Próbowałem, zawsze rodzi się Male... Ale dzięki za pomoc.
Edit2: Udało się, wielkie dzięki. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2008, 01:18:06 pm wysłana przez Wilczek »

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #383 dnia: Stycznia 15, 2008, 12:45:08 pm »
O ile dobrze pamiętam, da się za którymś razem. Trzeba wcześniej zrobić save'a i potem load, by w końcu urodził się taki co trzeba.

EDIT:
To spróbuj różne typy nasion, jak to nie pomaga to I give up.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2008, 12:54:57 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline rizoo000

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[FF7] Błąd gry na 2-gim dysku :( KTO MI PRZEJDZIE TEN MOMENT???
« Odpowiedź #384 dnia: Lutego 12, 2008, 09:03:55 pm »
Witam!
Mam problem z Final Fantasy 7 PSX (wersja ENG PAL, gram przez ePSXe).
Mianowicie na 2-gim dysku, kiedy dziadek Red'a uruchamia mechanizm w Forgetten Capital po filmiku jak ten kryształ na środku placu zalewa woda ekran robi się czarny i nic nie widać. Próbowałem przechodzić ten moment wiele razy i za każdym razem to samo.

W tym wypadku mam taką prośbę, żeby ktoś przeszedł mi ten krótki moment i zapisał grę tuż po.
Podaje link do pliku karty pamięci (do emulatora ePSXe): http://www.speedyshare.com/624445593.html

Po przejściu tego momentu zapiście grę na tej karcie (memorka_01.mcr) i wrzućcie na speedyshare.

Zależy mi na szybkości, bo chciałbym jak najszybciej sobie pograć. Z góry dzięki  :D

MarvelliX

  • Gość
Odp: [FF7] Błąd gry na 2-gim dysku :( KTO MI PRZEJDZIE TEN MOMENT???
« Odpowiedź #385 dnia: Lutego 13, 2008, 02:01:31 pm »
nie lepiej pokombinowac z pluginami? albo odpalic i sprobowac to przejsc na psxeven'ie?



(omg Marv scalil watki nie psujac przy tym forum ;o)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2008, 02:03:56 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Problem z FF VII
« Odpowiedź #386 dnia: Marca 03, 2008, 12:30:35 pm »
Od razu mówię że nie mogłem znaleźć tematu "help"
Mam problem uniemożliwiający grę w FF VII, Google naprowadziło mnie jedynie na to że niektórzy również mieli identyczny, ale już nie na to jak sobie z nim poradzić.
Otóż po filmiku gdy Bugenhagen wsadza klucz starożytnych do pozytywki w mieście starożytnych, i gdy Cloudem podchodzę do tamtego kryształu, robi się czarne tło, a na nim wyskakuje okienko z dialogiem Bugenhagena coś tam o jakimś ekranie, komentarz w samą porę, bo ekran mojego ePSXe pozostaje czarny i gra się zawiesza, próbowałem, uwaga: wszystkich pluginów!
Więc widzę tylko jeden sposób, muszę przesłać komuś save'y (states), aby następnie mój wybawiciel odesłał mi je z grą zapisaną po tym momencie (ale nie dalej :P:P), zatem czekam na pomocnych, z góry dzięki.
P.S.
Muszę przejść do końca FF VII, także nie myślcie że odpuszczę XP

MarvelliX

  • Gość
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #387 dnia: Marca 03, 2008, 01:09:34 pm »
a tu szukales? ;f i odpowiedzi szukaj post wyzej

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #388 dnia: Marca 03, 2008, 02:25:18 pm »
Pierwsze pytanie powinno brzmieć czy graliście na oryginałach. Bo jeśli nie, to pewnie graliście na uszkodzonej "kopii zapasowej" krążącej po necie. Kumpel miał taką i wystąpił podobny błąd, więc sprawdziliśmy obraz drugiej płyty programem testującym. Wykrył on masę błędów akurat tym miejscu gdzie gra się zacina. Pozostałe obrazy płyt były w porządku. Wniosek jest taki, że niestety nic nie da się zrobić. Trzeba więc grać albo w wersję NTSC albo oryginalnego PAL'a, który na emulatorze nie stwarzał problemów (przynajmniej u mnie), bądź na jego obrazie.

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #389 dnia: Marca 03, 2008, 02:40:07 pm »
A, to tutaj jest ten help :P
aysnel: hm, mówiąc że nie da się z tym nic zrobić jedynie złorzeczysz, a nie możesz być pewien że nie ma sposobu na rozwiązanie tego problemu, który moim zdaniem tkwi w systemie, a nie w obrazie płyty, tę wersję co ja, ma mnóstwo innych osób i nie zacina im się w tamtym miejscu i to już obala Twą teorię.
Zatem jest ktoś chętny do wysłania mu save'ów, czy każdy ma tu serce z kamienia? :P
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2008, 02:43:24 pm wysłana przez Piers »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #390 dnia: Marca 03, 2008, 03:41:06 pm »
Mogę być pewien, bo gdy kumpel kupił sobie po jakimś czasie PS2 (i późniejszym jego przerobieniu), postanowiliśmy wypalić obrazy płyt z tej gry w celu sprawdzenia. Już na etapie nagrywania z drugą płytą były problemy (z pierwszą i trzecią kłopotów nie stwierdzono). Po bezproblemowym ukończeniu pierwszej płyty zabierając się za drugą płytę już na samym początku były problemy a po dojściu do znanego momentu konsola "zaliczyła  zwis" (że tak się wyrażę :). Wynika raczej z tego, że wina jest po stronie płyty. Oczywiście inni mogli mieć więcej szczęścia i natrafić na bezbłędnie działające płyty. Zresztą nikt nie odpowiedział mi na pytanie czy z oryginalną płytą też są problemy na emulatorach. Ja grając w wersję NTSC na ePSXe nie miałem żadnych problemów. Mimo wszystko wiedz, że chciałbym się mylić i by okazało się, iż to była tylko wina emulatora i pluginów a nie obrazu płyty. Zresztą w Helpie emulatora nie ma wzmianek, że podobny problem może zachodzić.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #391 dnia: Marca 03, 2008, 10:01:06 pm »
Od razu mówię że nie mogłem znaleźć tematu "help"
Mam problem uniemożliwiający grę w FF VII, Google naprowadziło mnie jedynie na to że niektórzy również mieli identyczny, ale już nie na to jak sobie z nim poradzić.
Otóż po filmiku gdy Bugenhagen wsadza klucz starożytnych do pozytywki w mieście starożytnych, i gdy Cloudem podchodzę do tamtego kryształu, robi się czarne tło, a na nim wyskakuje okienko z dialogiem Bugenhagena coś tam o jakimś ekranie, komentarz w samą porę, bo ekran mojego ePSXe pozostaje czarny i gra się zawiesza, próbowałem, uwaga: wszystkich pluginów!
Więc widzę tylko jeden sposób, muszę przesłać komuś save'y (states), aby następnie mój wybawiciel odesłał mi je z grą zapisaną po tym momencie (ale nie dalej :P:P), zatem czekam na pomocnych, z góry dzięki.
P.S.
Muszę przejść do końca FF VII, także nie myślcie że odpuszczę XP
wersja PAL? jak tak to podeślij odpowiednie pliki, to poświecę się jutro po szkole i spróbuję to przejść

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #392 dnia: Marca 03, 2008, 11:38:22 pm »
Wersja PAL, podeślę na mail, a poświęcasz się tu obaleniu (mam nadzieję) mitu o niemożliwości poradzenia sobie z dalszą grą w FVII, z tym problemem X]

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #393 dnia: Marca 05, 2008, 02:26:42 pm »
Nie twierdzę, że każda wersja PAL zawiera ten błąd chodzi mi o to, że akurat mogłeś trafić na ten uszkodzony obraz płyty. W necie pełno jest wersji NTSC a PALu niewiele, więc jest bardzo duża szansa, że wielu po prostu miało pecha. Zresztą sprawdź ten obraz dowolnym programem testującym płyty to się przekonasz.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2008, 02:28:46 pm wysłana przez aysnel »

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #394 dnia: Marca 05, 2008, 04:08:39 pm »
Musiol - wysłane, daj znać.
aysnel - tutaj chodzi przede wszystkim o rozwiązanie problemu, nie udowodnienie jego istnienia, wadliwe wersje o których mówisz są i w takim razie sam mam jedną z nich, jednak wadliwą wersję już nie jednej gry miałem XP, i problem zawsze trzeba było jakoś obejść XP

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #395 dnia: Marca 05, 2008, 09:03:32 pm »
Musiol - więc?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #396 dnia: Marca 05, 2008, 09:51:20 pm »
Piers - posłałem Ci PMkę, są 3 save state'y i nie wiem którego uzyć, jeden jest na Mt. Nibel, jeden podczas zmiany 1 CD, a kolejny przed śmiercią Aeris, którego mam użyć?

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #397 dnia: Marca 05, 2008, 10:21:38 pm »
Przed śmiercią Aeris?, ten save przed Bone Village jest w momencie gdy fabuła prowadzi ponowanie do światyni starożytnych w celu dowiedzenia się jak Aeris chciała uratować planetę, przejdź przez śpiący las, stamtąd dojdź do świątyni i do kryształu.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #398 dnia: Marca 05, 2008, 10:44:06 pm »
Przed śmiercią Aeris?, ten save przed Bone Village jest w momencie gdy fabuła prowadzi ponowanie do światyni starożytnych w celu dowiedzenia się jak Aeris chciała uratować planetę, przejdź przez śpiący las, stamtąd dojdź do świątyni i do kryształu.
sprawdzałem jeszcze raz i pierwszy sstate jest na moment przed śmiercią Aeris, drugi jest przy zmiane 1CD na 2 CD, a trzeci sstate jest przed walka z pajakiem na Mt Nibel. Na pewno podesłałeś dobry savestate?

Offline Piers

  • On wie najlepiej !
  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #399 dnia: Marca 06, 2008, 12:09:31 pm »
A to dziwne, dziwne...widocznie wysłałem złe states, teraz już wysłałem odpowiednie.
A jeśli nadal coś będzie nie tak. spróbujemy przez memcards save'y "growe"