Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 108030 razy)

Offline Rezo

  • Soldier
  • Wiadomości: 38
  • this is madness
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #360 dnia: Października 15, 2007, 07:22:40 pm »
juz otwieranie sejfu rozklimilem po tym jak napisalem ostatnia wiadomosc

teraz tylko sie zastanawiem jak zdobyc materie mime bo na stronie nie pisze w dziale materie nie pisze nic na ten temat

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #361 dnia: Października 15, 2007, 08:24:02 pm »
Jak będziesz miał chyba czarnego Chocobo, to będziesz mógł wjechać do jednej z jaskiń z ukrytymi materiami, do których nie idzie się inaczej dostać. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to ta jaskinia z Mime jest na północny-wschód od Kalm.

Offline Rezo

  • Soldier
  • Wiadomości: 38
  • this is madness
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #362 dnia: Października 22, 2007, 11:29:05 pm »
wie ktos moze jak zdoby materie double cut??
i jak zdobyc materie final attack ?? bo dawno juz nie gralem i nie pamietam
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2007, 11:31:13 pm wysłana przez delita »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #363 dnia: Października 22, 2007, 11:58:47 pm »
Double Cut, czy jak to tam się zwało, było napewno w tych dziwnych ruinach w lesie, do których się dostaje dostęp po rozwaleniu Ultima Weapon. Tam też jest Typoon Materia i jeszcze parę innych chyba.

Final Attack jest chyba do wygrania w Gold Soucer na arenie, chyba trzecia nagroda. Tak mi się kojarzy...

Offline Rezo

  • Soldier
  • Wiadomości: 38
  • this is madness
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #364 dnia: Października 23, 2007, 09:29:20 am »
jak czytalem na waszej stronie o tym lesie to nic nie pisalo o double cuttam bylo flash all matertia czy jakos tak

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #365 dnia: Października 23, 2007, 10:26:01 am »
Double Cut - Według moich informacji jest we wraku zatopionego samolotu Gelnika. W bocznej sali przed miejscem gdzie walczysz z Turksami zejdź na dół i w kącie koło beczki. Ta skrzynka jest zasłonięta przez fragment konstrukcj, więc ciężko znaleźc materię.
Final Attack - To chyba pierwsza nagroda nagroda na Battle Arena w specjalnej walce z bossami. Musisz miec wcześniej wykupiony i wyuczony Omnislash dla Clouda i chyba założoną W-Summon na postac, która będzie walczyc (oba dostępe za BP).

Offline Rezo

  • Soldier
  • Wiadomości: 38
  • this is madness
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #366 dnia: Października 23, 2007, 09:06:52 pm »
kurde to juz double cut chyba przegapilem , bo juz jestem przed koncem gry chyba ze da sie tam wrucic na ten statek , nie wiem jeszcze sprubuje jak cos

Offline Hirmhurs

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #367 dnia: Października 24, 2007, 03:36:10 pm »
Mam problem z wersją FF7 (ENG PAL) na PSX. Gram na emulatorze ePSXe1.6 na standardowych pluginach (wszystko ładnie chodzi, z wyjątkiem tego, że przed walką ekran się nie obraca jak mnie ktoś zaatakuje - wtedy gra na chwilę zwalnia i wyskakuje ekran walki, bez tego efektu przejścia). Na takich ustawieniach przeszłem cały 1 CD i połowe 2-go. Problem w tym, że jak idę z tym dziadkiem do Zapomnianej Stolicy i podchodzę do tego dużego kryształu, pokazuje się ten filmik, kryształ zaczyna zalewać woda i mam do niego podejść. Podchodzę i... robi się czarny ekran, a po chwili słychać windowskowy dźwięk "error". Jak to naprawić, próbowałem na wszystkich możliwych pluginach i nic. Dodam jeszcze, że zrzucałem ISO z orginału... Pomocy!

Chodzi mi o ten moment, gdzie ma zostać uwolniony Diamond Weapon, przed atakiem na Midgar.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2007, 03:37:27 pm wysłana przez Hirmhurs »

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #368 dnia: Października 25, 2007, 09:05:24 am »
kurde to juz double cut chyba przegapilem , bo juz jestem przed koncem gry chyba ze da sie tam wrucic na ten statek , nie wiem jeszcze sprubuje jak cos
Tak, możesz tam wracac i pozbierac rzeczy ze skrzynek, które pominąłeś. Przynajmniej ja mogłam, bo chodziłam tam expic na kwiatkach przed finałową walką :)

Offline Darklien

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #369 dnia: Października 30, 2007, 12:35:24 am »
Cytuj
Problem w tym, że jak idę z tym dziadkiem do Zapomnianej Stolicy i podchodzę do tego dużego kryształu, pokazuje się ten filmik, kryształ zaczyna zalewać woda i mam do niego podejść. Podchodzę i... robi się czarny ekran, a po chwili słychać windowskowy dźwięk "error". Jak to naprawić, próbowałem na wszystkich możliwych pluginach i nic. Dodam jeszcze, że zrzucałem ISO z orginału... Pomocy!
Mam dokładnie ten sam problem. Gdyby ktoś był tak miły i obejrzał za mnie ten filmik z mojego save'a, zapisał i podesłał... posikam się z radości :D

P.S. Wersja PSX PAL, emulator.
Proszę o kontakt mailowy.
pozdrówko

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #370 dnia: Października 30, 2007, 01:17:03 am »
ePSXe 1.6 jest najbardziej zbuggowany spośród wszystkich ePSXe. Spróbujcie na wcześniejszej wersji.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Hirmthurs

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #371 dnia: Października 30, 2007, 08:42:45 am »
ePSXe 1.6 jest najbardziej zbuggowany spośród wszystkich ePSXe. Spróbujcie na wcześniejszej wersji.

Ja mam wersje 1.6 i 1.5.2 i na każej się wiesza, i przy wszystkich konfiguracjach pluginów :-\

Cytuj
Mam dokładnie ten sam problem. Gdyby ktoś był tak miły i obejrzał za mnie ten filmik z mojego save'a, zapisał i podesłał... posikam się z radości :D

Z tym, że mi się tnie już po filmiku, jak podchodzę do kryształu...  :-\ Filmik nie ma tu nic do rzeczy, bo na moment przed zacięciem wyskakuje jeszcze dialog box i bugenhagen (czy jak mu tam) coś do mnie mówi... a wtedy dźwięk błędu krytycznego i zwiech, chociaż emulator daje się wyłączyć altem+F4...

PS. Czemu mi konto na forum SquareZone skasowało? Musiałem jeszcze raz zakładać...
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2007, 08:43:54 am wysłana przez Hirmthurs »

Offline Darklien

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #372 dnia: Października 30, 2007, 12:25:09 pm »
Cytuj
ePSXe 1.6 jest najbardziej zbuggowany spośród wszystkich ePSXe. Spróbujcie na wcześniejszej wersji.
Sprawdziłem na każdej konfiguracji 1.5.2. Sprawdziłem na drugim kompie... nic nie pomaga.
Frustracja na max :/ To mój pierwszy kontakt z FF7, gra zaje... Pierwsze podejście na wersji PC-Ultima edition, zwiecha na filmiku w Cosmo Canyon, radocha że na emulatorze poszło, no ale jak widać nie ma się z czego cieszyć...
Cytuj
Z tym, że mi się tnie już po filmiku, jak podchodzę do kryształu...  Niezdecydowany Filmik nie ma tu nic do rzeczy, bo na moment przed zacięciem wyskakuje jeszcze dialog box i bugenhagen (czy jak mu tam) coś do mnie mówi... a wtedy dźwięk błędu krytycznego i zwiech, chociaż emulator daje się wyłączyć altem+F4...
Mhm, mi dokładnie w tym samym momencie, tyle że po dialogboxie pojawia sie znow chwilowo jakaś animacja jak probuje stamtad wyjść. Więc wnioskuję, ze tam bedzie jakiś pokaz przebudzenia weapona, czy coś.
Jedyna opcja ruszenia z tym dalej, to przebrnąć filmik u kogoś, komu sie nie zacina. Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2007, 12:28:41 pm wysłana przez Darklien »

Offline Hirmthurs

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #373 dnia: Października 30, 2007, 01:40:54 pm »
Mhm, mi dokładnie w tym samym momencie, tyle że po dialogboxie pojawia sie znow chwilowo jakaś animacja jak probuje stamtad wyjść.

No właśnie, a później słychać dźwięk błędu i robi się czarny ekran. Aha, widać wtedy kursor i można się poruszac, z tym że nie widać postaci i nie można wyjść poza ekran. Widać tylko tę bałą rączkę...  :-\

PS. Wrzucił bym screena, ale miałem formata i straciłem save'a...
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2007, 01:57:22 pm wysłana przez Hirmthurs »

Offline Darklien

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #374 dnia: Października 30, 2007, 07:53:06 pm »
Hehe, screen czy tam blackscreen wyglada zawsze tak samo :P <joke>
Ale fakt, utknęliśmy w tym samym momencie.

Offline Darklien

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #375 dnia: Października 30, 2007, 09:20:05 pm »
Trochę inne pytanko do maniaków ff7 :D
Nie mogę zdobyć materii Final Attack. Mam odbyte kilkanaście walk na arenie, za zdobyte punkty wykupiony Omnislash i W-summon, uzbierane ponownie max BP i... nie pojawia się możliwość walki specjalnej z bossami, a co za tym idzie, nie poszerza się oferta w automacie nagród, czyli nie moge kupić Final Attack :(

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #376 dnia: Października 31, 2007, 10:55:15 am »
Trochę inne pytanko do maniaków ff7 :D
Nie mogę zdobyć materii Final Attack. Mam odbyte kilkanaście walk na arenie, za zdobyte punkty wykupiony Omnislash i W-summon, uzbierane ponownie max BP i... nie pojawia się możliwość walki specjalnej z bossami, a co za tym idzie, nie poszerza się oferta w automacie nagród, czyli nie moge kupić Final Attack :(
Final Attack dostajesz po walce, nie kupujesz. A co do pierwszej kwestii czy Cloud umie już tego Omnislasha jest w tym momencie nadal w druzynie i czy próbowałeś mu załozyc przed udaniem się na arenę W-Summon? Z tego co pamiętam pierwszy raz ta specjalna walka włacza się sama, gdy chcesz iśc na arenę i zagadujesz dziewczynę pobierająca opłatę.

Offline Darklien

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #377 dnia: Października 31, 2007, 01:36:08 pm »
No właśnie za pierwszym razem, gdy kupiłem już omnislash i W-sumon, nie wiedziałem, że trzeba wrzucić to w ekwipunek postaci. Brałem kolejne walki, ale ta specjalna z bossami się nie pojawiła. Stwierdziłem, że zrobię to sobie póżniej i poszedłem bawić sie fabułą. Wróciłem potem na arene, mam W-summon w slocie Clouda, wyuczony omnislash (użyty wielokrotnie) i znów przeszedłem kilka cykli walk, uzbierałem max Battle Points (65k) i nadal nie pojawia się możliwość odbycia walki z bosami. Za kazdym razem panna za ladą pyta, czy chcę spróbować swoich sił, pobiera kasę, przechodzę kolejną walke, kolejną, kolejną... Frustracja :P

Z resztą, chyba i tak nie skończę ff7 :( Wersja PC "staje mi dęba" w obserwatorium Cosmo Canyon i nie pomagaj żadne patche, myki typu 1/4 ekranu i najniższe ustawienia, po prostu nic. Wersja PSX w podobny sposób utknęła w mieście Starożytnych, yh... wyprawy z dziadkiem Reda są pechowe dla mnie :P

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #378 dnia: Listopada 02, 2007, 06:00:39 pm »
No ja grałam pierwsze na PSX, a potem wersję PC już na komputerze bez żadnych patchy i nie miałam problemu. Jeśli masz na jakimś emulatorze to może coś z tym się wiąże ten problem.

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #379 dnia: Listopada 04, 2007, 02:21:59 am »
witam gdzie dokładnie znajde broń dla Vincenta Silver Rifle w Nibelheim-ShinRa Mansion?przeszukalam calą rezydencje i byly tylko bronie dla yuffie i caith sitha.Nie wiem,czy to gdzies ta bron ukryta jest czy moze odblokowuje sie dopiero w danym etapie gry?obecnie jestem w momencie kiedy cloud wrocil do nibelheim,w ktorym ludzie go nie rozpoznają,do tego są jakies osoby w czarnych pelerynach.Teraz Sephiroth kazał mi isc na gore Nibel.Czy moze wiec ktos pamieta czy juz na tym etapie mozna tą bron otrzymac,czy musze jeszcze poczekac?