Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 105841 razy)

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #420 dnia: Maja 13, 2008, 08:17:42 pm »
Staty Hit (albo Attack% z siódemki) aż do bodajże dziewiątej części były wartościami ośmiobitowymi. Więc teoretycznie mogły przyjmować wartości aż do 255%. I o ile nie miało to znaczenia przy normalnej walce czy 100 czy 150% to jednak przy oślepieniu te dodatkowe procenty się przydawały (vide Gunblade Squalla - zawsze miał Hit 255% i wystarczyło używać Triggera by ZAWSZE trafiać przeciwników, mogłeś mieć blind ale i tak trafiłeś)

To samo z Evade (Defense%). Ta wartość również mogła przyjmować wartości aż do 255%, jednak w praktyce było to niewykonalne (Mystile miała najwyższy procent - 60). W siódemce można było podpakować Evade Junctionem i umiejętnościami GF (Eva x2 bodajże) więc teoretycznie znów mieliśmy Eva więcej niż 100. Ot, cała filozofia.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #421 dnia: Maja 13, 2008, 08:22:07 pm »
Ok dzięki za pomoc. Jeszcze jedna rzecz.
Jestem na początku CD3. Czy jeśli pójdę teraz do krateru na północy, rozwalę Jenovę i Sephirotha i pojawią się creditsy, to czy po tych creditsach i filmiku końcowym będę mógł dalej grać, robić sidequesty, hodować chocobo itd?
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #422 dnia: Maja 13, 2008, 08:23:32 pm »
Nie, nie będziesz mógł. Także radzę z tymi Chocobosami, dodatkowymi Materiami itd. się pospieszyć. :]

BTW. Pietraz, trochę ci się popieprzyły części - system Junction Magic oraz GF-y mamy w ósemce - w siódemce są Materie i summony.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 08:24:45 pm wysłana przez Wraith »

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #423 dnia: Maja 13, 2008, 08:25:50 pm »
Nie będziesz mógł. Wiele razy było już o tym mówione, żaden z Fajnali nie umożliwiał kontynuowania gry po jej zakończeniu. Z drugiej strony nic się nie stanie jak rozwalisz Sephirotha i Jenovę, bo obejrzysz sobie creditsy, ale ostatni save zostanie, tak więc nadal będziesz sobie mógł maksować materie, postacie i co tam jeszcze chcesz. BTW: Nie zapomnij rozwalić Weaponów ;)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #424 dnia: Maja 13, 2008, 08:55:24 pm »
Dzięki, wiecie, w rpg różnie bywa, w niektórych można kontynuować grę po creditsach w innych nie.

Logicznie rozumując, najlepiej teraz sobie połazić, porobić questy poboczne, pozdobywać przedmioty, bronie, materie itd. Tylko to trochę dziwne będzie - przecież Cloud z drużyną wylądował właśnie teraz w kraterze, by zabić Sephiroth-a, by planeta mogła użyć Holy i rozwalić meteor nim będzie za późno, a ja tu sobie tym czasem będę po świecie się szwendał i bawił. Trochę zbytnio pochłonęła mnie fabuła...
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline UltimaDonkey

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #425 dnia: Maja 14, 2008, 03:58:38 pm »
Witam Wszystkich !!;]
Od razu przejdę do rzeczy:mam problem co kilka osób na tym forum mianowicie gra mi się zawiesza w momencie kiedy Bugenhagen wkłada klucz do pozytywki w mieście starożytnych (ma tam być jakiś filmik).Po prostu pojawia sie czarny ekran i przez chwile widać ten kursor (rączkę nad postacią ale nie widać postaci) ,wiec grzecznie prosiłbym o przejście mi tego momentu gry bądź też odświeżenie starych linków(widziałem parę linków do save w tym temacie niestety żaden mi nie dziala ).Próbowałem z różnymi pluginami.
Mam wersje PAL na na PSX i gram na emulatorze(ePSXe) jak coś ;]

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #426 dnia: Maja 14, 2008, 09:43:55 pm »
Problem nie leży w emulatorze lecz najprawdopodobniej w wersji której używasz. Jeśli używasz kopii NTSC-US ściągniętej z internetu to posiada ona wadę właśnie w tamtym miejscu i nijak się nie da tego grzyba ominąć (chyba że przeskakując do następnego, ściągniętego ofkoz, save'a)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #427 dnia: Maja 14, 2008, 11:43:26 pm »
Witaj UltimaDonkey. Miałem podobny problem z tą samą wersją gry (PSX PAL). U mnie gra wieszała się przy wchodzeniu na ołtarz otoczony zasłoną z wody (zaraz po tym właśnie filmiku, na którym Bugenhagen wkłada klucz do pozytywki). Problem tkwi najprawdopodobniej w porysowanej płycie lub obrazie porysowanej płyty. Rozwiązanie: zajrzyj na peb.pl i tam znajdziesz linki do rapidshare do obrazów wszystkich płyt Final Fantasy VII. Tobie będzie potrzebny obraz 2-giej płyty. Pozdrawiam, współczuję i powodzenia!
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #428 dnia: Maja 15, 2008, 12:43:45 pm »
Witam ponownie. Czy ktoś mógłby mi pomóc z otwarciem sejfu w rezydencji w Nibelheim? Próbowałam robić wszystko tak jak w solucji,potem trochę własnych kombinacji, ale sejf nie chce się ptworzyć :'( Bardzo bym była wdzięczna za szczegółową pomoc :-*

---------------------

Poszukaj innej kopii.
Zainstalowałam inną kopię, ale to też nie pomogło :-\ Postanowiłam się trochę cofnąć i wczytać wcześnijsze savy. Znalazłam już Yuffie, a przedtem nie miałam jej, może to w jakiś sposób pomoże, bo Barrett powinien ją potem spotkać na tym lotnisku, może z nią gra się nie będzie zawieszała
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 12:55:17 pm wysłana przez MarvelliX »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #429 dnia: Maja 15, 2008, 12:57:08 pm »
przeczytaj poprzednie 22 strony a znajdziesz jak to bylo z tym sejfem ;x (byoo tam cos ze musisz dokladnie dac podane liczby i nie mozesz ich przekroczyc bo ci nie zaliczy)

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #430 dnia: Maja 15, 2008, 02:09:56 pm »
Nie mam pojęcia dlaczego Ci nadal wiesza...

Co do sejfu, to kombinacja jest następująca.

Kręć w prawo (trzymaj w prawo) do 36, potem w lewo do 10, w prawo do 59 i w prawo do 97. Nie pamiętam ale chyba trzeba było naciskać O przy każdej liczbie żeby potwierdzić. Sejf się otworzy. Bądź gotów na walkę, bo wyskoczy z niego całkiem fajny bossik :)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #431 dnia: Maja 15, 2008, 02:48:06 pm »
Dobra, chyba już teraz wiem, gdzie zrobiłam błąd i spróbuję jeszcze raz  :)Dziękuję ci za pomoc


-------------------



przeczytaj poprzednie 22 strony a znajdziesz jak to bylo z tym sejfem
No dziękuję >:( Podejrzewałam,że ktoś już musiał o tym pisać,próbowałam to wyszukać, ale coś mi się zaczęło przymulać i troszkę mnie to zdenerwowało.  No ale teraz już przynajminej wiem, że to tu na pewno jest ;) Pozdrawiam


na przyszłość pamiętamy, ze istnieje przycisk edytuj. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 08:02:32 pm wysłana przez Smogu »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #432 dnia: Maja 16, 2008, 12:19:13 pm »
Przy okazji, to te 4 magiczne liczby są umieszczone w różnych miejscach ShinRa Mansion, wystarczy sie kierować wskazówkami umieszczonymi w liście Hojo (zresztą, tam jest już jeden numer podany).
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #433 dnia: Maja 16, 2008, 01:19:16 pm »
Zapominasz Cait, że te łamigłówki są po angielsku. Na dodatek niektóre są dość skomplikowanie zbudowane. Dla osoby nie znającej w dobrym przynajmniej stopniu jęz ang. to może być problemem. (mój brat tak się naciął i błagał o rozwiązania xD)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #434 dnia: Maja 16, 2008, 09:52:01 pm »
Po pierwsze, jest dobre spolszczenie, ruszy zarówno na ePSXe jak i na szaraku.
Po drugie, to wystarczy sobie przetłumaczyć kilka zdań.

Zresztą, zrozumieć to nie problem, problem to znaleźć te miejsca. Ostatniego miejsca, tego w wąskim przejściu między pokojem z zejściem do piwnicy, a tym wyżej, szukałem pół godziny, rwałem już włosy z głowy i myślałem, ze mnie krew zaleje.
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #435 dnia: Maja 20, 2008, 12:25:43 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:57:58 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #436 dnia: Maja 20, 2008, 08:38:17 pm »
Czy ktoś zna jakiś sposób na losowanie handicapu na battle square?
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #437 dnia: Maja 20, 2008, 08:43:05 pm »
Jeśli grasz na emulatorze (a dokąłdniej na ePSXe - tylko tam opisywany przeze mnie "czit" zadziała), w trakcie losowania handicapu sejwujesz grę, a następnie jeśli nie trafisz na ten handicap, który byś chciał, wczytujesz poprzedni stan gry i próbujesz dalej.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #438 dnia: Maja 20, 2008, 09:04:33 pm »
Tak nawiasem mówiąc, jak masz silne postacie i chociaż jedną Ribbon to losuj sobie jak najgorsze handicapy (wyłączanie materii, frog, mini, poison), wtedy dostaniesz więcej punktów po załatwieniu wszystkich 8 bitew. Najwięcej dostaniesz jeśli w ostatnim handicapie wyłączysz sobie wszystkie Materie (All Materia Broken - symbol 5 kolorowych kulek). Materie zresztą nie są przydatne tak bardzo podczas Battle Areny jeśli masz choć trochę dobrych potionów albo nadwyżkę elixirów (W-Item, anyone?). Wyłączasz sobie materie i lecisz lecząc się potionami czy elixirami. Uważaj tylko by nie wyłączyć sobie akcesoriów (ribbona) bo wtedy będzie krucho :P

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #439 dnia: Maja 20, 2008, 09:48:52 pm »
Wiem wiem, dzięki. Gram na epsxe i znam nawet lepszy sposób (zmniejszyć limit fps do 5), ale szukałem jakiegoś "konsolowego sposobu".

Masz rację, im gorszy handicap tym więcej BP, ale moim zdaniem opłaca się tylko to ostatnie losowanie - za all materia broken 10000 BP, za green broken tylko trochę mniej. Mam dość słabe na razie postacie (gram Cloudem na 60 lvl na arenie), więc mi ciezko, szczególnie jak dostanę wyłączenie zielonych, potem jeszcze sumonowych i weapon broken i po walce.
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18