Autor Wątek: Final Fantasy IX  (Przeczytany 18797 razy)

Offline CloudTSJ

  • Soldier
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • http://
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 20, 2005, 05:09:29 pm »
FFIX był moim trzecim Final'em po FFIV i FFV, bardzo mi się podobał ze względu na fabułę, grafikę, sound track. Jak dla mnie jest to najlepszy Final na PSX... Co do Ozmy, to wg mnie dobrze zrobili, gdyż W FFIX było wiele nawiązań do poprzednich części (lepiej się dzięki temu grało) a Ozma to coś zupełnie innnego. Najlepszą postacią z tej części jest moim skromnym zdaniem Vivi, no i do tego powrót do fantasy, nie tak jak w FFVII i FFVIII.

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 02, 2005, 12:27:58 pm »
narazie bez opini ale z pytaniem... gdzie najłatwiej kase nabic? :P jestem w momencie przed wejsciem do Ipsen Castle ale kcialem sie pożadnie uzbroic wczesniej :F

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 02, 2005, 12:29:56 pm »
powalcz przy Chocobo Lagoon (na południu mapy) tam jest taki stwór Grand Dragoon on daje dużo kasy :P zawsze są też Yany :P ale na nich nie radze sie rzucać narazie

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 02, 2005, 01:31:56 pm »
Jeżeli mogę coś dopowiedzieć do tego, co napisał Musiolik, to nie walcz koło Chocobo Lagoon. Walcz na półce skalnej nad Gizmaluke Grotto, tam gdzie jest zejście do sali, w której dwa moogle żyją. Tam też są Grand Dragony, ale różnica jest taka, że tu występują wyłącznie one (chyba, że do lasu wbiegniesz, to taki ptak cie zaatakuje), a koło Chocobo Lagoon walczy się jeszcze z chrzanionym Gimme Cat'em. Grand Dragon ma jakieś 15k HP, więc mając niski level możeć mieć z nim problem, jednakże można go zabić w dość prosty sposób mając Quine w składzie. Zaopatrz się w zaklęcie zwane "Lv? Death"... można je dostać pożerając wieloryba na plaży na dowolnej wyspie z archipelagu, na którym jest Chocobo Lagoon. Wyobraź sobie, że Grand Dragon ma 25lv, co znaczy, że ten jeden czar wystarczy, żeby go zabić. W ten sposób można sobie bardzo dobrze (chyba najlepiej) nabić level i pieniądze, a do tego czasami dostaje się dosyć mocne karty tegoż smoka za wygranie walki.

EDIT::

Aha zapomniałem... załóż wszystkim Antibody, bo on lubi poison zakładać i jeszcze uzbrój team w sprzęty ochraniające przed piorunami, bo najsilniejszym zagraniem tego smoka jest Thundaga odbierająca kilka tysięcy HP i zazwyczaj zabijająca cel...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2005, 01:33:14 pm wysłana przez Tantalus »

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 03, 2005, 02:04:01 am »
spoko slaby nie jestem :P (zaraz 50tka mi stuknie) kcialem tylko miejsce znac...
wsumie kasa juz mi tak nie poczebna bo kcialem se zrobic Thief Gloves co by mnie koszowalo siakies 65k ale udalo mi sie kupic na licytacji za 30k XD

--------------------

napewno chodzilo wam o kase? mi tam daje około 3k (za to expa około 24k/8k na osobe XD) <_< juz wiecej ten kot mi daje (7k i 1exp ke? )...
ale inna sprawa... gdzie jest Chocobo Garden <_< grubas mowil ze mam szukac siakichs cieni ktore są opisane na czesciach czokografu ale ja tam zadnych cieni nie widze...  

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 03, 2005, 02:08:19 am »
Cienie pokazują sie na mapie świata, CG sie po niej przemieszcza, wiem, że pojawia sie na srodku mapy, w okolicach CL(choco lagoon) w okolicy desert palace chyba.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 03, 2005, 01:27:03 pm »
On jest albo mniej-więcej na środku morza na północ od zachodniego brzegu Mist Continent, albo jest w okolicy Temple of Earth (tam gdzie się ziemia trzęscie ciągle na Outer Continent) albo jest na jednej z wysp w archipelagu z Chocobo Lagoon albo na takim cyplu na zachodnim brzegu Forbidden Continent... cień jest okrągły, łatwo go zauważyć. Jak go już znajdziesz, to musisz znaleźć się centralnie nad nim lecąc złotym chocobosem i użyć Dead Pepper. Jeżeli uda ci się do niego dostać raz, to jego lokacja będzie zaznaczana na mapie.

A co do kasy, to ja walczyłem z tymi smokami tyle, że miałem dużo kasy zawsze.... a jak smoki nie dają dużo kasy, to faktycznie walcz z Gimme Cat'ami albo z szajsem tego pokroju...

A jeżeli te smoki to mało dla ciebie, to proponuje wziąść złotego chocobo i polecieć na taką śmieszną wyspę ze stożkowatą górą, znajdującą się na południowym wschodzie od Iifa Tree... znajdujący się tam przeciwnicy zapewnią ci niezapomniane przeżycia, gwarantuje ci...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2005, 01:28:14 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 03, 2005, 01:29:54 pm »
Tant....najlepszy sposób na "baranki" to Garnet z Odinem? bo słyszałem takie cuś

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 03, 2005, 01:51:58 pm »
Cytuj
najlepszy sposób na "baranki" to Garnet z Odinem? bo słyszałem takie cuś

Skuteczność tego zagrania wynosi jakieś 40%.. wszystkiego już na nich próbowałem i wiem, że:

- Jeżeli wyskoczą trzy baranki, wiej ile sił w nogach
- Jeżeli wyskoczą dwa baranki, to spróbuj odina i wal w nie czym tylko sie da
- Jeżeli wyskoczy jeden baranek, to wal w niego wszystkim co masz i miej gotowe Vaccine, żeby rzucić to na osobe potraktowaną Virusem..

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 03, 2005, 01:57:13 pm »
2 razy pokonałem trójke baranków, za pomocą Odyna :P

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 03, 2005, 02:21:22 pm »
Ja mam prawie doskonałą technikę na Yany (baranki). Potrzebne są:
Garnet z wyuczonym Odinem i/lub
Zidane z Masamune i wyuczonym Soul Blade.
Quina z wyuczonym Night
czwarta osoba dowolna.

Wszystkim zakładamy Auto-Life, Auto-Haste i Insomaniac. Garnet nie może mieć włączonego Boosta.

Taktyka jest taka:
Quina jak najwcześniej rzuca Night, a następnie używamy zależnie od ilości przeciwników:
- jeśli jest 1 - Zidane Soul Blade (Masamune nakłada Doom), a gdy licznik dochodzi do 5 Quina Night
- jeśli więcej niż jeden - Garnet rzuca Odina (bez Boosta, bo jeśli spudłuje to podczas animacji baranki się obudzą i zaczną kontrować), po czym ponownie Quina usypia Nightem.

Ja męczyłem baranki z taką taktyką. uciekałem, jeśli wyrzucili mi Quinę, lub Garnet i Zidane
I'm in Space!

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 04, 2005, 01:46:58 am »
niech kto da mi skrina jak wyglda cien tego choco gardena <_< bo oblecialem 5 miejsc i nic tam nie ma a ja juz nie mam skąd skarbow kopac :F

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 04, 2005, 01:50:04 am »
On sie przemieszcza :P jest w jednym z tych miejsc co podał Tant

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 04, 2005, 01:56:55 am »
ale bylem we wszystkich a w tym posrodku krazylem kilanascie minut -_-''
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2005, 01:57:07 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 04, 2005, 02:17:55 am »
check this out

Nie ładnie się tak posługiwać materiałami konkurencji, ale inaczej ci tego chyba nie wyjaśnie marv... ściągnij sobie od nich mape i zobacz gdzie są znaczki Chocobo
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2005, 02:18:35 am wysłana przez Tantalus »

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 04, 2005, 03:41:55 pm »
OŻ! taka mape mi bylo czeba na początku -_- teraz jak juz wykopalem prawie wszystkie skarby to raczej zbedna :P

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 07, 2005, 06:37:08 pm »
FUCK..napisałam takiego pięknego i długiego posta,a akurat jak wysyłałam, forum zdechło..w skrócie:

W końcu zabrałam się za jrpg. Na pierwszy ogień poszedł FFIX. Zaczęłam grać tylko i yłącznie dlatego, bo kolega brata pożyczył mu PS [to tak na marginesie,żeby nikt przypadkiem nie pomyślał,że uległam namowom XD ]. Jak na razie mi się podoba..na tyle,że czasami nieco szybciej opuszczam wykłady,żeby mieć troche czasu na gre [bo jak wiadomo ormalnie czau mam bardzo niewiele]. Mój bilans to 17-18 wygranych godzin i ide sobie do lasu black mage'ów..nie wiem czy to dobrze,czy jakiś straszny sucker ze mnie ,ale co tam :F

Na razie największą radość sprawia mi nadawanie postaciom imion. W tej chili jest:

Dagger- Transik od "transwestyta".

Steiner [czy jak mu tam było, bo już nawet nie pamiętam prawdziwego imienia :F] został spontanicznie nazwany "seme" [taki gay mi sie od początku wydał].

Freya to u mnie "Chief"-ksywa mojego brata. Od razu jak zobaczyłam lekko ciotowatego szczurka, to wiedziałam,że będzie nosiła imie związane z moim bratem...a ile radości było potem jak patrzyło się jak Chief tańczy,albo zostaje odrzucony przez kochanka [nie mylić z kochanką].

Quina z dumą nosi imię "Szpopi". Coś co je żaby i tak wygląda musi nosić imię mojego ulubionego wykładowcy od prawa i ustroju państwa polskiego XD . Po prostu idealnie pasuje pod względem talentu oratorskiego i -jakrze wyszukanego- smaku.

Vivi ma "Pipek"...nie starczyło miejsca na iterki nazwiska pana ćwiczeniowca-asystenta-przydupasa Szpopiego,więc dałam imię, które najlepiej wyraża jego pozycję XD W każdym razie jest malutki [choć asystent fizycznie ma prawie 2 m], słodziutki i gay :devil:

W sumie z postaci najbardziej lubię do tej pory Frey ,a na drugim Viviego. Z postaci "krótkogrywalnych" najbardziej przypadła mi do gustu Beatrix [how cute *_*] i Blank [nie wiem czemu go lubię...pozszywany, brzydki,ale strasznie przypadł mi do gustu ].

A! I widziałam Kuję....straszny pedał XD

Offline speed

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 19, 2005, 08:24:17 am »
Cytuj
a ile jest tych kamyczkow i jak sie je zdobywa? poza ramuchem, bo tego to chcac nie chcac mam.
tych kamyczków jest jakies 8albo 10 nie pamietam wszystkich ale mogę wymienic kilka :D bahamut alexander lifrit shiva chaos(mistyczny bóg tak jak alexander)moim zdaniem najlepsza postacią jest VIVI.jest najlepiej przemyslany. :spoko: co wy na to?

wieksząść bogów zdobywasz podczas walk z bossami.Są z tym małe problemy niektóre z nich możesz ukraść kuji w dalszej cześci gry.ramuh jest bogiem przymusowym ale jest najslabszy ze wszystkich musisz probować .

musiolik co do barańków to jestes słaby bo wystarczy tylko załorzyć na całą drużynę refleckt i używać czarow VIVIego najsilniejszych meteor albo explosive co do tego ostatniego to mam watpliwości bo dawno niegrałem? ke?

Cytuj
Cytuj
najlepszy sposób na "baranki" to Garnet z Odinem? bo słyszałem takie cuś

Skuteczność tego zagrania wynosi jakieś 40%.. wszystkiego już na nich próbowałem i wiem, że:

- Jeżeli wyskoczą trzy baranki, wiej ile sił w nogach
- Jeżeli wyskoczą dwa baranki, to spróbuj odina i wal w nie czym tylko sie da
- Jeżeli wyskoczy jeden baranek, to wal w niego wszystkim co masz i miej gotowe Vaccine, żeby rzucić to na osobe potraktowaną Virusem..
amarant zidane vivi quina lv80 i dajesz radę. z garnet nie darady



Następnym razem użyj magicznej opcji Edytuj - Ciepły Sol
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2005, 11:09:14 am wysłana przez Dark Butz »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 19, 2005, 01:29:44 pm »
ehh...czy ja gdzieś napisałem, że nie potrafie dać sobie rady??
pozatym 80 lvl....powalcz tak jak ja na 40 =_= zobaczymy ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy IX
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 19, 2005, 06:07:43 pm »
łojejuśku, dawno tylu bullshit'ów w jednym miejscu nie widziałem...

Cytuj
bahamut alexander lifrit shiva chaos(mistyczny bóg tak jak alexander)

Na Alexandra nie ma kamyka, bo on nie jest summon'em, którego można użyć. No dobra... Alexander ma kamyk, ale kiedy go jużzdobywamy i przyzywamy gnoja, to go The Invisible rozpirza w drzazgi...

A Chaos to bullshit i czegoś takiego NIE MA. Do tego powiem ci panie Speed, że wszystkie Summony oprócz Odin'a i Arc'a zdobywa się z fabułą.

Cytuj
wieksząść bogów zdobywasz podczas walk z bossami.

Summon'ów nie bogów i nie przypominam sobie ani jednego, którego zdobywałoby się podczas walki z bossem.

Cytuj
Są z tym małe problemy niektóre z nich możesz ukraść kuji w dalszej cześci gry

Kuja nie ma absolutnie żadnego summona, tego możesz być pewien.

Cytuj
musiolik co do barańków to jestes słaby bo wystarczy tylko załorzyć na całą drużynę refleckt i używać czarow VIVIeg

Zreflectować to można tylko głupiego Comet'a, który przy walce z Yan'ami jest najmniejszym problemem. Ani Sneeze'a, ani ataku, który Virus zakłada nie zreflectujesz, wieć nie wmawiaj tu koledze Musiolik'owi, że jest słaby, bo ty stek bzdur piszesz lamerze jeden.

Cytuj
amarant zidane vivi quina lv80 i dajesz radę. z garnet nie darady

Tak.. to faktycznie super pomysł... tylko wpierw sobie nabij ten 80lv. Na Grand Dragonach, które opróćz yanów dają najwięcej expa na trzeciej płycie, nabicie takiego levela to masochizm. Musiolik chce iść na Yan'y właśnie po to, żeby nabić level.