Autor Wątek: Najlepsze wydawnictwo mangowe  (Przeczytany 8716 razy)

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 15, 2005, 08:36:17 pm »
Szlaeją. Z tego co tam widze to 2 mangi podchodzące pod yaoi....
 

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 15, 2005, 08:38:35 pm »
przesada-gościu z Les Bijoux zmienia płeć,więc yaoi trudno to nazwać,a Wspomnienia to typ mangi gdzie niewinny buziak na dobranoc jest najbardziej erotyczną sceną  :huh:  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2005, 08:45:00 pm »
Cytuj
trochę? jak cholera się spóźnia...z Wspomnieniam to chyba z miesiąc,a teraz nie wydaje II tomu Les Bijoux...ale chyba warto czekać
Les Bijoux i Ragnarok powinny się znaleźdź 15 kwietnia w księgarniach... czyli dziś... przynajmniej na moim rumuńskim zegarku tak pisze..

tak BTW to w ankiecie jest Arashi... wydawnictwo niedawno ogłosiło wstrzymanie swojej działalności... ja z ich mang przecztałem tylko "Metropolis"


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 15, 2005, 08:47:06 pm »
ja nawet metropolis nie.....

Co do Kasenu,to wiem,że powinny być dziś,ale pewnie w księgarni pojawią się najwcześniej jutro,więc uznałam,że nawet nie ma co iść i sprawdzać  <_<  

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 17, 2005, 09:32:48 am »
Cytuj
tak BTW to w ankiecie jest Arashi... wydawnictwo niedawno ogłosiło wstrzymanie swojej działalności... ja z ich mang przecztałem tylko "Metropolis"
Bo wydawają/li tylko Metropolis. Wydaje mi sie że to nie jest dobra manga na rozpoczęcie biznesu :P Lepiej jakby pierwszą mangą było coś bardziej komercyjnego :P coś co by kupiło jak nawięcej osób. Z czasem by rozkręcili interes:P Metropolis z tego co wiem to jest klasyk. Chciałem przez jakiś czas zamówić, ale czekalem na wydanie dalszych tomów:P Widze że chyba dobrze zrobiłem :P
Cytuj
przesada-gościu z Les Bijoux zmienia płeć,więc yaoi trudno to nazwać,a Wspomnienia to typ mangi gdzie niewinny buziak na dobranoc jest najbardziej erotyczną sceną
No to faktycznie. Yaoi to nie są :P Oddaje chonor.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2005, 09:34:57 am wysłana przez little »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 18, 2005, 05:15:34 pm »
tak jak myślałam-byłam dzisiaj w księgarni,żeby sprawdzić czy Les Bijoux wyszło...guzik-może wyjdzie np.za miesiąc

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 03, 2006, 07:05:47 pm »
Waneko uczy się... wydawania mang.
Przeczytałem pierwszy tom Saiyuki i musze powiedzieć że jestem pod wrażeniem bo tak dobrze wydanej mangi u Waneko jeszcze nie widziałem.
Okładka tomu jest przepiękna, z przodu prezentuje się bardzo fajnie ale z tyłu wręcz zajebiście. Pierwsze cztery strony w pełnym kolorze wyglądają zajebiście jak w jakimś artbooku, super sprawa.
Troche minus za to że widać że w dalszej części tomu też powinny być kolorowe strony, ale to w wielu mangach tak jest i nigdy nie dają u nas wydawcy ;/ Do tej pory tylko w Oh! My Goddes widziałem aby dawali, ale i tak to były raczej tragiczne "kolorówki" w porównaniu z tym co jest u Waneko i ich Saiyuki.
Do tego tłumaczenie... łaaa jestem pod kolejnym wrażeniem. Sam autor na obwolucie tomu napisał "Musiałem dać sobie spokój z łagodzeniem szalonych charakterów moich postaci. Niech robią co im się żywnie podoba..."
Tak jest też z tłumaczeniem... pierwszy raz widze w mandze takie luźne gadki:
"kurw... to jakis gowniarz"
"za**bię cię"
"Przypierdolić ci?" <bez cenzury : o>

i inne wporzo określenia ale już nie tak ostre... tłumaczenie zawsze było bardzo dobre u Waneko i jak widać jeszcze się poprawia.
Mam nadziueje że zaczną wydawać więcej komercyjnych tytułów jak Saiyuki, a teraz jakos musze znalezdz czas na czytniecie drugiego tomu bo po pierwszym tomie manga elegancko sie zapowiada.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2006, 07:06:10 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 03, 2006, 07:25:37 pm »
z tego co pamiętam to Egmont też szczególnie się nie cacka z "delikatnością " tłumaczeń. Inna sprawa,że nie cackają się też z jakością, bo Kenshin wydawany jest kiepściutko...BottI też.

JPF zawsze miał całkiem niezłą klasę jak chodziło o wydanie,a jak klasę spuszczało, to spuszczało i na kasie np. X był za 14-16 PLN,a "zwykłookładkowy" DB czy Naruto chodziły za 13 PLN.

Kasen wydawał najlepiej, choć kazał sobie sporo płacić [dopiero w te wakacje zaczęli zjeżdżać z ceny,ale i tak jest 16-19 PLN]. Jedyne co mnie u nich troche wkurzało, to wymiary mang-są większe niż innych wydawnictw. Z jednej strony całkiem ładnie widać np. takiego Islanda [dużo cieniowanie] i zmniejszenie formatu mogłoby popsuć efekt, a z drugiej wkurza mnie,że nie mogę ich trzymać na "mojej małej mangowej półeczce" XD

Waneko do tej pory było mocno dobre-nic specjalnego, choć mmiało "podwójne okładki" i całkiem ładny papier za całkiem przyzwoitą cenę. Gorzej,że w swojej ofercie ma teraz ze 3 dobre tytuły- Seimadena, Saiyuki I GTO [no mi się jeszcze Paradise Kiss nawet podobał...ale bez specjalnych emocji.]

 

Offline Alltra

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • http://
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 15, 2006, 10:07:47 pm »
Wiecie, mnie było dość ciężko zdecydować. No bo kupuję/kupowałam w 4 wydawnictwach, a więc każde z nich umiało mnie czymś zainteresować. Jednak jak się okazało nie obrabowałam (jeszcze) żadnego banku i nie mam na zbyciu nieograniczonej ilości gotówki więc preferuję mangi wydawane taniej. No ale to jeszcze jakoś da się przeżyć (kasa przychodzi falami i wtedy można kupić zaległe tomy). Najbardziej nie lubię spóźnialskich i dlatego właśnie głosowałam na jpf (mimo że czasem też im się zdaży coś opóźnić, to zawsze przeproszą za powstały z tego tytułu kłopot). Swoją drogą można u nich znaleźć fajne tytuły i zdaje się że najlepiej znają rynek dorzucając to co znika z półek zanim zdążę się zaopatrzyć w jakiś egzemplarz . :threaten:  


"Moje słowo nie może stanowić tarczy.
Dłoń śmierci jest o wiele sprawniejsza od mojej."

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 24, 2006, 02:44:10 pm »
Dobra: Jpf za sprawy techniczne: kartki są białe a nie żółte ^^" i dobra czcionka. No już pomijam fakt, że w moich ulubionych księgarniach są mangi głównie z JPF <więc chciał nie chciał JPF.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 24, 2006, 02:48:46 pm »
Ale JPF leci w chu*a ostatnio niesamowicie... odkąd sie przeprowadzili przenoszac swojasiedzibe w inne miejsce to nic nie wydaja... dawno nie wyszlo juz nic nowego, na FMA 3 tom czekamy łohohohohł, Crying Freeman 2 tez juz powinien byc dawno...
Daja ciala.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 24, 2006, 02:51:51 pm »
Zagłosowałem na Waneko... czemu? trzy słowa: Great Teacher Onizuka.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 24, 2006, 02:59:07 pm »
Cytuj
Ale JPF leci w chu*a ostatnio niesamowicie... odkąd sie przeprowadzili przenoszac swojasiedzibe w inne miejsce to nic nie wydaja...
'.' Możliwe, właśnie co do takich spraw to nic nie wiem. Zresztą u mnie to same stare Mangi są :shifty:  

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 26, 2006, 05:09:11 pm »
Moim ulubionym wydawnictwem jest JPF, ze względu na ilość dobrych tytułów i jakość ich wydania. Co się jednak tyczy wszystkich wydawnictw to naprawdę mogliby trochę obniżyć ceny. Dla przeciętnego zjadacza chleba są one sporo przesadzone.

Offline Calipso17

  • Soldier
  • Wiadomości: 36
  • Komiksiara he he
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze wydawnictwo mangowe
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 12, 2007, 12:01:36 am »
A właśnie JPF to bardzo dobre wydawnictwo ale standardem staje się to iż ciągle przesuwają daty  :-\ to naprawde wkurza i irytuje (cześć pamiętacie mnie jeszcze? xD)