Autor Wątek: Komediowe anime i mangi  (Przeczytany 12284 razy)

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Komediowe anime i mangi
« Odpowiedź #60 dnia: Października 20, 2005, 06:21:46 pm »
PARADISE KISS

Chyba pierwsza shojo komedia ,która mi się podobała. Manga była fajna,a teraz wydają anime...dziś widziałam i muszę powiedzieć, że całkiem orginalne. Ogólnie całość chyba lepiej prezentowała się jako manga, bo teraz zmienili troche design postaci...m.in Arashi [punk z agrafkami w wardz i brwi oraz z masą kolczyków, skórzaną obrożą z ćwiekami itp] zmienił się na gorsze...jest jakoś brzydziej malowany i mimika twarzy się pogorszyła [przynajmniej na razie jest dziwny]. Za to reszta postaci wyszła lepiej-głowna bohaterka Yukaroi jest śliczna, MIwako [która straszliwie mnie wkurzała w msndze-taka typowa przesłodzona, dziecinna bishojo w fikuśnych ciuszkach] nie jest już aż tak irytująca i jakby wyładniała, George i Isabela są raczej na tym samym poziomie.

Kreska-ładna jak ryswana "normalnie". Chwilami artyska chciała wrzucić dodatkowy element komiczny przez zmianę kreski na taką mieszankę One Pieca i pinokia i wyszło jej głupio...ale poza tymi momentami bardzo dobrze. Poza tym fragmenty są robione ze zdjęciami.

Muzykę na razie trudno ocenić...opening dobrze zrobiony, ale ze średnią, "nieporywającą" muzyką. Natomiast ending toche byle jaki,lecz z fejną piosenką...chyba poświęcę dla niego trochę transferu :F

No i najważniejsze w komedii-poczucie humoru. Tu humor jest przemieszany z obyczajówką itp...ale jest zauważalny. Jedyną mało komiczną postacią jest sama Yukari [no i może jeszcze Miwako...nie wiem czy miała być śmieszna...dla mnie nie jest]. Najlepszy jak o to chodzi jest George-typ bezczelny, bisexualny i wyznający zasadę "raz dziewczynka, raz chłopaczek,żeby życie miało smaczek" XD. Potem Isabela-bardzo sympatyczny transwestyta XD i Arashi z niewyparzoną gębą i punkowym imagem [i nietykalnym tyłkiem ^_^ ]
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2005, 06:43:02 pm wysłana przez Hisoka »

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Komediowe anime i mangi
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 04, 2005, 02:12:48 pm »
Dobra  dawno temu ktoś tu wspominiał o Ah! My Goddes... obejzałem pare epizodow i sie neixle zawidłem. O wiele gorsze od mangi. Wszystko cukierkowate, opening i ending są jak dla mnie totalnie do "d" Belldandy tez jest zrycie namalowana, akcje są na siłe przedłużane... Tak po piątym odcinku jest coraz lepiej ale to i tak nie jest to co oczekiwałem.... Ale co tam zaczełem oglądać to se dokńcze....

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Komediowe anime i mangi
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 23, 2005, 08:58:34 pm »
Oruchuban Ebichu ....damn...to pierwsze co mi się nasówa po obejrzeniu pierwszych 4 epsów. Kreska cieniutka [przykłady: http://catalog.anime.dvdspecial.ru/Desc/Pics/ebichu.jpg
http://fansub.hosteol.com/upload/review_pi...70_ebichu02.jpg ]
ale seria ma w sobie coś dziwnego, co sprawia,że chce się oglądać dalej mimo że człowiek zdaje sobie sprawę z durności tego anime.

Historia jest o chomiku [właściwie chomiczce] ubóstwiającej swoją panią...nie ważne,że ta jest zdradzaną, wiecznie wkurzoną sadystką [nie raz biedna ebichu, bo tak ma na imię nasza "bohaterka" musiała się zeskrobywać z podłogi]. Poza tym jej zdradliwy kochanek te.z pozostawia sporo do życzenia [ tu uwaga- autor najbardziej lubi przedstawiać bohaterów w niedwuznacznych sytuacjach, więc jak to komuś przeszkadza, to niech się nawet za to anime nie zabiera...poza tym ostrzeżenie jakby się chciało Oruchuban Ebichu  obejrzeć np. z młodszą siostrą ;) ].

Komizm anime główie polega na niezrozumieniu pewnych sytuacji życiowych/ czynności przez chomika i np. "łapanka" chomika na przechodniach z proźbą o pomoc, bo jej pani ciężko oddycha, jest cała gorąca i dotyka się...wiadomo gdzie :F.

Anime lekkie [bardzo lekkie O_o ],ale  nie polecam go "dla każdego"

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Komediowe anime i mangi
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 23, 2005, 09:16:49 pm »
Cytuj
Anime lekkie [bardzo lekkie blink.gif ],
Raczej hardkor:D Mi się bardzo przyjemnie oglądało, chociaz momentami czułem się zazenowany (zawstydzony :)). EBICHUMEN! ;)

Cytuj
o tak Fruits Basket polecam ogromnie, mam tak wielki sentyment do tej seri że to poemat, w każdym odcinku się przyajmniej kilka razy uśmiałem i do tego nie raz było mocno uczuciowo... naprawde super anime, postacie które poprostu trzeba polubić i aż chce się włączyć kolejny odcinek. Dlatego mam wielką nadzieje że teraz JPF z ich nowościami szybko wprowadzi Frutis Basket na rynek bo będę kupował na pewno, to jedna z tych serii która pozostawiła po sobie ciepłe wrażenie... zresztą na avku w pewnym momencie miałme głównego bohatera i zmieniałem co chwile jego miny w zależności od humoru w jakim byłem.
Jedna z nielicznych serii którą ogromnie polecam wyjadaczom anime.
Bardzo przyjemna i taka ciepła, rodzinna seria. Moi ulubieńcy to Shigure - o ile nie mylę imienia, wiecznie łazący w yukacie-podomce. Facet ma niezłe odjazdy- oraz maksymalnie homoseksualny starszy brat Yukiego-wąz. Szkoda tylko, ze końcówka była do dupy całkowicie, a mangi nie chce mi się czytać na kompie (ukłony dla wszystkich którzy czytają mangi na kompie).

 

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Komediowe anime i mangi
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 23, 2005, 09:21:29 pm »
Hardcorowe to może i było...ale IMO nie przeszkadzało mu to w byciu lekki [nad niczym się nie trzeba było zastanawiać...wszystko jasno i bardzo bezpośrednio]...a jeśli EBICHUMEN, to to w różowej koszuli to to był przerażający fragment XD