Autor Wątek: Co was poruszyło?  (Przeczytany 18156 razy)

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #20 dnia: Października 18, 2004, 10:13:42 am »
Mnie jakoś nie ruszyła śmierć Aeris...może to dlatego,że ktoś mnie uprzedził,że ona zginie...ale naprawdę jakoś to przeżyłam bez uczucia...(tylko nie myślcie,że bezuczuciowa ze mnie bestia)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #21 dnia: Października 18, 2004, 08:15:39 pm »
a mnie bardzo poruszył ten filmik z Weaponem i Junan na drugiej płytce... ten, kiedy nie mamy w teamie Clouda i musimy uciec z egzekucji. Bo to było bardzo wzruszające, kiedy Weapon'ik chciał rozwalić Junon, ale dostał centralnie z działa głównego i mu za przeproszeniam łeb odje**ło :P
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #22 dnia: Października 19, 2004, 10:18:29 am »
Cytuj
Mnie jakoś nie ruszyła śmierć Aeris...może to dlatego,że ktoś mnie uprzedził,że ona zginie...ale naprawdę jakoś to przeżyłam bez uczucia...(tylko nie myślcie,że bezuczuciowa ze mnie bestia)
Nie jesteś sama. Co prawda głosowałam na to, bo w ankiecie nie ma za dużego wyboru, ale wzruszała mnie nie tyle jej śmierć, co żegnający się ze zmarłą członkowie drużyny. Pogrzeb miała akurat bardzo wzruszajacy, chociaż sama śmierć jak dla mnie bezsensowna.
Cytuj
a mnie bardzo poruszył ten filmik z Weaponem i Junan na drugiej płytce...
Może nie tyle sceny, ale jak dla mnie muzyka tam była przeurocza. Jedna z moich ulubionych melodii w FF7.  

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #23 dnia: Października 19, 2004, 04:38:19 pm »
Hm ? Pogrzeb wzroszający ? Wciepali ją poprostu do wody, żeby ryby miały żarcie...
Tak dalej myślę co mnie tam wzruszyło w tych Finalach...jedyne co mi się przypomina to śmierć Galufa(bo miałem opis bez spojlerów), ale to jest z FF V... Tak to już jest jeśli przed zagraniem czyta się opisy ze spojlerami...zawsze wiesz co się stanie i nic cię nie zaskoczy (SH- opisy only bez spojlerów)
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #24 dnia: Października 19, 2004, 09:05:27 pm »
A mnie się przypomniała scena z Cloudem i Tifą jak siedzieli do późna na jakiejś górze czy wysepce...w każdym razie bardzo urocza była scena z nimi kiedy to Tifa opierając się o Clouda spała^^,a potem była kwestia,że prosiła go by jej jeszcze nie budził^^

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #25 dnia: Października 19, 2004, 10:37:32 pm »
Cytuj
Mnie jakoś nie ruszyła śmierć Aeris...może to dlatego,że ktoś mnie uprzedził,że ona zginie...ale naprawdę jakoś to przeżyłam bez uczucia...(tylko nie myślcie,że bezuczuciowa ze mnie bestia)
Dokładnie tak samo miałem (tak więc nie masz się co martwić Yuz bo przeca ja jestem uczuciowa bestia) ale mi się wydaje że dużo osób w FFVII grało stosunkowo późno i w każdych gazetach trąbiono po upływie czasu jakie był główne atuty tej pozycji... ja grałem bez opisu a wiedziałem że Aeris zginie, ze wspominek o Finalu redaktorów


Cytuj
A mnie się przypomniała scena z Cloudem i Tifą jak siedzieli do późna na jakiejś górze czy wysepce...w każdym razie bardzo urocza była scena z nimi kiedy to Tifa opierając się o Clouda spała^^,a potem była kwestia,że prosiła go by jej jeszcze nie budził^^
Tak, ta scena była naprawde świetna :)  jak cos wam się jeszcze przypomni to niewachajcie się napisać

a mi się podobało jak Cloud wspominał swoją przeszłość i chodząć po domu Tify zabrał jej z szafki majtki :P  myślałem że się popłacze ze śmiechu :lol:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #26 dnia: Października 20, 2004, 01:28:49 pm »
Cytuj
Hm ? Pogrzeb wzroszający ? Wciepali ją poprostu do wody, żeby ryby miały żarcie...
Tak dalej myślę co mnie tam wzruszyło w tych Finalach...jedyne co mi się przypomina to śmierć Galufa(bo miałem opis bez spojlerów), ale to jest z FF V...
Liczę od pokonania Jenovy jakby kto nie wiedział. :) Reakcje członków drużyny, smutek Tify, piękna muzyka i cała oprawa. Nie naj naj, ale nastrojowe, chociaż nienawidzę pogrzebów.

A co do Galufa to też go załowałam. Ale przynajmniej w przeciwieństwie do Aeris okoliczności jego śmierci były dla mnie wzniosłe. Ratowanie bliskich zdaje się, że Cary.

Też nie byłam uprzedzona. To jedna z gier, której sekrety sama odkrywałam :grin:  

Offline Kakashi

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
    • http://uks.sroda.prv.pl
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #27 dnia: Października 24, 2004, 04:54:02 pm »
No ale chyba przyznacie, ze gdy sie wlaczal filmik FMV ze smiercia Aeris to sie lezka w oku zakrecila. Tyle z ta dziewczyna przeszlismy i nawet wmawianie sobie, zee to tylko gra nic nie pomoglo dlaczego?? Bo final fantasy to nie tylko gra... :shu:  

kare ki ni mizu wo...
deisui ni haeru kimi wa mou...


Teraz słucham:

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #28 dnia: Października 24, 2004, 05:04:43 pm »
Cytuj
No ale chyba przyznacie, ze gdy sie wlaczal filmik FMV ze smiercia Aeris to sie lezka w oku zakrecila
niestety... ja tak samo jak wiekszosc wiedzialem o smierci... wogole ten filmik jakis nijaki :-/ a takie outro ffx... dzizaz ja sie pierwszy raz przy grze poplakalem  O_o (ale tak letko)(i kto mi podskoczy ze ja nieuczuciowa bestia jestem :P)... ale sie nie wstydze... outro jest po prostu cudne...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #29 dnia: Października 24, 2004, 06:50:02 pm »
Cytuj
dzizaz ja sie pierwszy raz przy grze poplakalem

Ja tak miałem, przy ostatnim filmiku FF8. Jak doszło do scenki z Raine i Laguną, to zacząłem płakać jak bór, wcalę nie żartuję. Oglądałem ten filmik jakieś 30 razy i ciągle nie mogę wyjść z pod wrażenia tego, co można zrobić za pomocą kilkudziesięciu czujników i kompa z programem do obróki Motion Capture.... poprostu coś pięknego.

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 25, 2004, 11:08:59 am »
Cytuj
Bo final fantasy to nie tylko gra... :shu:
Masz rację. Dla mnie to życie. :lol:
Cytuj
Jak doszło do scenki z Raine i Laguną, to zacząłem płakać jak bór, wcalę nie żartuję. Oglądałem ten filmik jakieś 30 razy i ciągle nie mogę wyjść z pod wrażenia tego, co można zrobić za pomocą kilkudziesięciu czujników i kompa z programem do obróki Motion Capture.... poprostu coś pięknego.
To ja sobie nagrałam na video, aby móc do niego wracać, bo grę miałam na play'u i już nie mam, a w dodatku płyta były porysowana. Teraz jak mnie najdzie to tylko kasetę włączam i jest.
 

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 02, 2004, 11:17:03 pm »
Cytuj
Bo final fantasy to nie tylko gra

AMEN... so simple, yet so meaningfull and true... nie tylko FF, ale wszystkie jRPGi (w moim przypadku głównie te Square) są czymś więcej niż grą. Osobiście podnoszę to do rangi dzieła sztuki. Dla przykładu taki FFVIII. Fabułę ma lepszą niż nie jedna książka. Grafika ( w szczególności wspomianych już wstawek) lepsza niż wiele efektów specjalnych w filmach. Muzyka, w tym wypadku "Eyes on Me" pani Faye Wong jest wręcz cudowna (ten kawałek przez pewien czas był wysoko na japońskich listach przebojów, a po dziś dzień jest to chyba najbardziej znanany poza Chinami kawałek tej artystki). Wszystkie rzeczy z którymi porównałem wyżej FFVIII są uważane za dzieła sztuki. A do tego wszystkiego jest jeszcze jedna rzecz... w książkach i filmach możemy się wczuwać w bohaterów... tutaj właściwie bohaterem jesteśmy my (tyle od nas zależy, że nie jest to określenie do końca błędne)... chyba nigdy nie wzruszyłem się prze żadnym filmie tak, jak przy endingu z FFVIII tak... żadnej piosenki nie słuchałem tyle razy, co "Without Taking the Jewel" Noriko Mitsune, żadnej książki nie znam tak dobrze, jak fabuły Final Fantasy Tactics.... dlatego uważam, że to dzieła sztuki...

PS. Sorry za offtop, ale padło hasło i jakoś tak odruchowo to komentowałem... eh ta grafomania... no ale pisałem to, będąc Poruszanym, czyli to nie aż taki offtop hehehe..
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2004, 04:13:54 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 03, 2004, 08:13:08 pm »
Musze ci powiedziec ze swietnie to ujoUes Tantalus! To wlasnie czuje pewnie wiekszosc fanow jRPG (oprocz takich ktorzy przewijajol calol fabule, wylanczajos scenki, a grajoU tylko po to zeby miec kolejnoU "zaliczonoU" gre - lamerstwo)

Podpisuje sie pod twoim postem jako wierny wyznawca przedstawionej idei gier jako dziel sztuki - chodz najbardziej sie wzroszam przy FF7 (ach ta muzyka, az lezka sie kreci w oq) to bardzo lubie wszystkie inne dobre RPGi i bardzo lubie uslyszec jakis kawalek z CC CT FF (w szczegolnosci FFT, FF7 i FF9).

To jest to o co w graniu chodz!
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 04, 2004, 09:16:31 pm »
Tak szczerze mówiąc to najbardziej poruszyl mnie ostatni filmik a dokładniej mówiąc, sam koniec gdy pojawia się twarz Aeris, to była przpiękna scenka i na dodatek daje do myślenia zaraz po przejściu gry...aż się łezka w oku kręci :(

Aeris live forever!!!

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 05, 2004, 07:10:05 pm »
;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;(  ;( i tak najbardziej wzruszający było last filmik z ff9 na zywo płakałem ;(  ;(  

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 14, 2005, 02:30:10 pm »
zaznaczamy tylko w FF IX bo nie grałem w 7 i 8  :/  :/ .Świetny był filmik jak bahamut zabija brahne albo filmik rozwalania linblum.Szkoda że nie ma ich na liście. A ostatni filmik.... normalnie tylko paczkę chusteczek w garść i oglądać... :D  

Offline Grzybek

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 14, 2005, 02:47:18 pm »
mnie najbardziej poruszyl koncowy filmik z FF9  ;(  ;(  
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2005, 02:47:46 pm wysłana przez Grzybek »

Offline mr.pyro

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 13, 2005, 07:35:12 pm »
Dla mnie( jakby było można 2 odpowiedzi) to obydwie z ff7 !! a tak to mysle ze śmierć Aerith ... :(

Offline YuNa

  • Soldier
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • http://
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 14, 2005, 09:46:26 am »
Jeżeli chodzi o najbardziej poruszający moment w FF....to mnie najbardzej poruszyła śmierc Aeris...i tu przytocze pewne przemyslenie...
     "patrzyłem bezwładnie jak odwieczny wróg Clouda, Sephiroth swoim długim mieczem przebija bezbronną Aeris i do tego ten jego wyraz twarzy. I wtedy coś
  pękło we mnie czułem się jakbym stracił kogoś bardzo bliskiego kogoś na kim bardzo mi zależy, pragnołem tylko jednego Pomścic ją zabijając Sephirotha"...
 
Ten filmik naprawdę mnie poruszył... ;(
 
Gra: Ragnarok Online
Obecny Server: Kaz3RO (holy )
Postacie (Characters ) :  
Yoshimitsugo-level 142 Assassin Cross
exp points:116550711
Gildia: Legendary Warriors - polska gildia

"Wtedy Muradim sięgnął po swój wielki dwuręczny topór w czasie gdy Rycerz Krwi przebijał jego pancerz ciężkim mieczem...zamachał się i jednym długim cięciem ścioł głowę przeklętemy rycerzowi po czym wstał i zaczął dma rogi Thora co oznaczało, że Wielka Bitwa Krasnoludów z Dun'Morgoth została zakończona zwycięsko a Potępięcy z Mrocznych Otchłani powrucili do swych czeluści"
                             Kronikarz: Grimual Srebrzystobrody

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
Co was poruszyło?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 18, 2005, 09:23:12 am »
jezeli o FF VII hazi to ofkoz smierc Aeris... no i moze szkoda mi sie zrobilo clouda jak mial starcie z weaponem i lezal w szpitalu:/ bo musiałem na jego miejsce wcisnac Tife...  a ja lubie tylko za wyglad i Limity:]
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]