Autor Wątek: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi  (Przeczytany 15920 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« dnia: Grudnia 28, 2004, 12:16:21 am »
Temat w którym dzielimy się tym, o czym wogóle Chrono Cross jest... bo jakby nie było nie wieże że wszyscy czają dokładnie o co chodziło, jest wiele rzeczy co do któcyh nie jestem pewien i jako żen a forum są osoby które mają niesamowitą wiedze o grze postanawiam temat założyć...

narazie pytania prostsze...
Kid - jest ona klonem Shali? Zostałą stworzona po to by pomóc Shali odłączyć się od Lavosa? W grze widzimy ją jak jest mlodą dziewczyną i już prawie dorosłą dziołhą tak więc normalnie dorasta czyż nie? Bo przez chwile dostałem zawias i myślałem że może ona jednak została stworzona gy miała 17 lat i już poprostu jej ciało się iezmienia dlatego nadal poszukuje Serga w naszych czasach -co widać na Outro- ale Outro to chyba jednak czytsa przenośnia mająca pokazać że Kid zawsze będzie szukać Serga...

Frozen Flame - czym jest? To jest to coś co było w pomieszczeniu z Fate? Jeśli tak to jakie ma możliwości? Co może on zdziałać? Do czego służy?

Balthasar-Dlaczego zjawił się w świecie Serga i reszty ekipy? To znaczy jak mu sięto udało? a może świat CC to ten sam który rozgrywał się w CT? Na moje oko nie bardzo, ale może jednak...

BTW:Nad tematem myślałem już dawno i miałem go dziś założyć, a gdy zobaczyłem posta Rogi, to jego wypowiedź tym bardziej zdeterminowała mnie do tego
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 12:17:06 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Manga Ryu

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
    • http://mangaryu.mylog.pl
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2004, 09:53:52 am »
No to ja powiem tak...
Gra jest przecież bardzo powiązana fabularnie...
Kid- Oglądałeś outro CT z PSX? Tam przecież Lucca znajduje małą Kid, dopiero po tm otwiera sierociniec... Potem Lynx go podpala wraz z właścicielką...

Leah- Ona napewno jest córką Kino i Ayli... Pamiętacie jedno z zakończeń, w którym zamykały się bramy, matka weszła z kotkiem i już nie wyszła :D? No to na końcu Crono i paczka latali Epoch'em... Mogli przecież zabrać towarzyszy do roku 1000 A.D. Ayla chciała wrócić do siebie, ale zapomniała o Leah i młoda już tam została...

Guile- Jeżeli on jest Magusem, to mogło być tak samo jak u Leah... Spodobały się mu te czasy, zmienił miano... I jeszcze jedna sprawa, Shala miała takie jasnoniebieskie włosy, prawda? Janus także, Guile też je ma...

Królestwo Porre- No to na początku gry w Terminie(dobrze mówię?), ludzie mówią coś o królestwie Porre, przez te pare lat rozrosła się wioska...

Jak coś jeszcze sobie przypomnę, napiszę...

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2004, 04:42:42 pm »
Wiecie, że nie wertowac niektórych tematów w nieskończoność, od razu wkleje tekst z F.A.Q do Chrono Crossa, nad którym kiedyś pracowałem.

---

1. Czy Guile to Janus / Magus?
Guile = Magus? W sumie jest to możliwe. Jako dowód niech posłuży fakt, iż obaj są mistrzami czarnej magii (potężnymi mistrzami należałoby dodać). Obaj, podczas biegu, lewitują w powietrzu i obydwoje są posiadaczami srebrnych (białych). Niestety, przeciwwagom tych argumentów, jest to, iż Guile używa Wand (różdżki) a Magus kosy (DarkScither), ALE - teraz się zacznie - Magus używał różdżki w Chrono Trigger, jako Prophet (ten w kapturze, co kazał Shali zamknąć portal, po przekroczeniu go przez naszą drużynę) w 12.000 A.D. Tyle tylko, że była nieefektywna: Damn, this isn’t working!).

Guile to nie Magus, ale jak przyznaje (podobno) Square w pierwotnym założeniu miał nim być, lecz programiści uznali, że nie będzie starczyć miejsca na dodatkowe filmiki.

Jako ciekawostkę podam, iż Guile w japońskiej wersji Chrono Cross, nazywa się Alf, a kotek Janusa w Chrono Trigger - Aflador.

Alfador zawsze trzymał się blisko Janusa, więc może była możliwość, że podczas Time Crash został on wessany w Time Gate razem ze swym panemi i przekształcił się w Guile (co by tłumaczyło podobieństwo w wyglądzie: futro miał srebrne, a kolor włosów Guile również są srebne). Pamiętacie, jak Guile odrzucił naszą prośbę o ponowne przyłączeniu się do drużyny, gdy zamieniliśmy się ciałem z Lynxem? Najprawdopodobniej dlatego, iż podświadomie zaczął dostrzegać swą ''inność''?

2. Co się stało, z młodym Janusem?
Janus z królestwa Zeal- Water Palace i piękna walka z Lavosem (aczkolwiek...)-
-
- Klon Janusa trafił do Mysticów, gdzie ''zaopiekowali'' się nim Ozzie, Slash i Flea. Tutaj poznał swą prawdziwą potęgę, którą chciał wykorzystać w jednym celu- dla zemsty na Lavosie, przez którego tyle wycierpiał (rozłąka z siostrą- Shalą / znalezienie się w nieznanym miejscu- wyobrażacie sobie, jaki to musiał być szok, dla kogoś, kto w jedym momencie tracił wszystko? Rodzinę, przyjaciół... być samotnym... na to nikt nie zasługuje / za zniszczenie jego rodziny- jego matka, Królowa królestwa Zeal, została wykorzystana przez Lavosa).
-
- Klon Janusa, trafił do El- Nindo, która już była pod kontrolą FATE. Teraz następuje ogromna ilość spekulacji nad jego losem... FATE musiała wyczuć w nim jego moc, przez co pozbawiła go pamięci. Time Devour - Shala musiał wyczuć jego obecność i, by oszczędzić mu cierpień, sama pozbawiła go pamięci. Z czasem Janus stał się Guilem, wędrującym magiem, który powoli odkrywa drzemiącyom w sobie siłę. Prawdopodobnie Guile jest tym, kim był by Janus, gdyby nie wybuchła ta cała afera z Lavosem. Daj na przywódcę dróżyny Guile, podczas wizyty w Chronopolis, przed wejściem do miejsca, gdzie spoczywa Frozen Flame. Guile wypowiada wtedy dość ciekawe zdanie.
-
- Janus, jako Magus, trafia do Radical Dreamers, gdzie wyczuwa w Kid obecność Shali. Zdaje sobie sprawę kim ona jest i postanawia się nią zaopiekować, jako rekąpensatę za to, iż nie zdołał pomóc Shali. Po historii Radical Dreamers, trafi do wymiaru Chrono Cross, gdzie wyczuwa obecność Serge i jego ''właściwości'' (prawdopodobnie to, że jest między innym: Assain od Time; powiernikiem Frozen Flame). Od tego momentu postanawia się ukrywać, opiekować się Kid (która się opiekuje Sergem - ach, ta współzależność) i Sergem tak, by Ci nie zdawali sobie sprawy z jego istnienia. Ciężko jest tylko wytłumaczy mi jedną rzecz... Podczas przegrania zakładu z wróżką, Guile/Magus/Janus zdejmuje maskę, a Kid go nie rozpoznaje. Może to świadczy o tym, iż podróżując pomiędzy wymiarami (z Radical Dreamers do Chrono Cross) Kid traci pamięć - w Chronopolis, gdy podbiega do niej Serge, ona nie pamiętała niczego od momentu, kiedy to "zgineła" z rąk Lynxa).
- Janus trafia do wymiaru Radical Dreamers, gdzie staje się po prostu Gilbertem.
- Możliwe jest też, iż te wszystkie klony Janusa (jego kopie) powstały w inny sposób - podczas Time Crash. Magus/Janus wędrując w poszukiwaniu Shali, znajdował się właśnie w przejściu pomiędzy wymiarami/sferami czasu, gdy nastąpił Time Crash (gdy FATE zaczęła funkcjonować i gdy Dragon God, również), przez co, powstały jego klony, które trafiały do innego wymiaru.
- Lavos bardzo sprytnie przewidział to wszystko, co miało się wydarzyć (swą śmierć, moc Shali i Mamon Machine itd.) Jedna Jak pamiętamy, udało mu się zabić Crona, gdy ten chcąc ocalić przyjaciół, oddał swe życie w Water Palace. Lavos, znany ze swej potęgi, zrodził swoje Lavos Spaw (które widzimy na Dead Peak, podczas próby wskrzeszenia Crona) i wysłał jedną kopię w bezpieczne miejsce. Chcąc ukryć ten fakt, pozwolił sobie na zrobinie przykrywki, jaką było Backup Plan (Chronopolis). To wszystko miało miejsce PRZED walką w Water Palace. Lavos, chąc wykorzystać Shale, wywoał ten chaos międzyczasowy/wymiarowy/sferowy; przez co Janus trafił do Mysticów i stał się Magusem (lub innymi Magusami w innych wymiarach), Crono zginął... Shala natomiast, została ''wczepiona'' w Lavos Spawn, który pochłaniając jej moc, stał się Time Devourer. Na dodatek, przewidział to i dał się zabić, wiedząc, że Time Devourer go pomści. Nie mógł przewidzieć tylko jednego - wymiaru El - Nindo z Chrono Crossem i Sergem.
- To już jakaś obsesja?


3. Dlaczego Schala zrośnięta z Lavos Spawn ma włosy kolory blond? W Chrono Trigger były one koloru niebieskiego.
-W Królestwie Zeal, włosy były czymś w rodzaju uwypuklenia hierarchii (to tłumaczy, czemu nikt
poza rodziną królewską, nie miał srebrnych/niebieskich/białych włosów). Shala, po przyłączeniu się do Lavos Spaw, nie
należała już do rodziny królewskiej. W końcu jej matka, królowa Zeal wyrzekła się jej (co zostało spowodowane poprzez ingerencję Lavosa).
-Shala, po połączeniu się z Lavos Spawnem, była poza Królestwem Zeal.
- Shala miała niezwykłą moc, odmienną od Lavos Spawna, przez co, po ''złączeniu się'' z nim,
mogła nastąpić reakcja tychże mocy.
-Przefarbowała sobie włosy i tyle.

4. Dlaczego Kid, klon Shali, ma włosy koloru blond? Czy nie powinny być one niebieskie? -Kid została stworzona, po przyłączeniu się Shali do Lavos Spawna. Wtedy Shala już miała włosy koloru blond.

5. Lavos z którym walczymy na końcu gry w Chrono Cross (ten, który ma Shalę wchłoniętą), jest jakiś mały. To jest Lavos Spawn, czy Lavos z Chrono Trigger się po prostu skurczył? -Shala złączyła się z Lavos Spawnem, nie z Lavosem (tego załatwiliśmy w Chrono Trigger- piękna walka) a
ostatecznym argumentem nie będzie fakt, że Lavos siedział w sobie samym samego siebie.


6. W Chrono Cross, wszystkie postacie, mają swoich bliźniaków: Van na przykład. To gdzie jest Lynx?
-Nie żyje. Chronopolis. Są tam obecni Generał Viper i Asaccia Dragon, tylko, ze są zamrożeni.
‘’Zawieszeni w niebycie’’. Lynx tak samo, mimo, że go tam nie widać. Ale po zniszczeniu Chronopolis, nastąpił ich
definitywny koniec.


7. Czy istnieją dwie Kid w Chrono Cross?
-Kid jest kopią Shali. Najpierw była jedna, a po rozdzieleniu świata na 2 części są dwie Kid. Jedna
nam towarzysz, druga natomiast, szaleje w środku kontynentu - to właśnie przez nią jest tak głośno o Radical Dreamers w
grze. Są dwie grupy złodziejskie: Radical Dreamers, którą jedyną przedstawicielką jest Kid, która nam (Sergowi) ratuje
życie, więcej niż jeden raz, a druga dowodzi drugą grupą Radical Dreamers, czyli jest największą złodziejką w Chrono
Cross (ciekawi mnie, ilu członków liczy sobie ta grupa).
-Kid, jako osba zdolna podróżować pomiędzy wymiarami i czasem, jest tylko jedna. To, co wyprawiała w Radical
Dreamers, jest tylko drobną cząstką jej życia - wymiarem, w którym spędziła trochę czasu.

8. Czy Harle to ta druga Kid?
- Nie. Serge płakał, ugryziony przez Deamons Panther, usłyszała go
Shala, która stworzyła swoją kopię, by pomóc mu. Tą kopią/klonem była Kid, ale, że była dzieckiem, Shala wysłała ją
do wymiaru Chrono Trigger, gdzie zaopiekowała się nią Lucca. FATE podczas tego całego procesu
(tworzenia Kid przez Shalę lub wejście w reakcję Serge z Frozen Flame) dostała zwarcia, przez co Dragon's God
odzyskali na chwilę wolność. W tym momencie prawdopodobnie wyczuli Kid, a że mieli mało czasu, wzorując się na
niej stworzyli Harle. To tłumaczy jej miłość do Serge i identyczną wersję przepowiedni wróżki.
- po reszte, nieoprawionej jeszcze dyskusji, zapraszam na: Kim tak naprawdę jest Harle?


---

Gipsi, wertuj ten temat w nieskończoność, to jak się kiedyś spotkamy, to cię ukatrupię burakiem cukrowym.

Frozen Flame : W Chrono Cross ciekawym elementem fabuły, pozwalającym użytkownikowi zamienić się ciałami <albo stworzyć nowe... cholera, musze Chrono Crossa przejść kolejny raz, bo wszystko zapominam...>. Przejdź Radical Dreamers, by dowiedzieć się więcej.

Pozostałe punkty napisze później, by mi się śniadanie przypala... Cholera, znowu przegotowałem ryż i spaliłem sos. Ech, dzięki sobie, że kupiłem te bułeczki, mniam!

Balthasa: Jest to ten sam świat, ale mnie sięraczej wydaje, że to świat równoległy, tak jak i świat z Radical Dreamers. A czemu się zjawił? Jeśli mnie pamięć nie myli, to Balthasara można uznac za obrońcę czasu, a że Serge bym swego rodzaju orędownikiem płomienia, to jak by Balthasara mogło zabraknąć w czasach, w których rozegraja się takie zmiany? Również stanowił pewnego rodzaju podporę dla naszej dzielnej ekipy, ale to już raczej z troski o to, byśmy uratowali Shalę.

Kid : Mam ci wkleić swój tekst na temat Kid? Więc lepiej daj już tej bviednej dziewczynie spokój... Słuchaj, ona miała taki medalion, dzięki któremu mogła podróżować po równoległych wymiarach <aż w końcu trafiła do Serge>, dlatego własnie powstało coś takiego jak Radical Dreamers. By w pełni zrozumieć tę postać, jej motywy i charakter, musisz przejść całą trylogię. A co do jej poszukiwań... Ona również się rodzi, dorasta, starzeje i umiera. Ale przecież w outrze ona szuka Serge... Który również się rodzi, dorasta, starzeje. Więc nie mrugnął bym nawet okiem, gdyby się spotkali w kontynuacji już jako 20 latkowie. W końcu Kid to człowiek <klon, ale zawsze człowiek>, więc podlega takim samym prawom jak ty, czy ja. Swoją drogą, ten medalion ma również zastosowania w pełni praktyczne <oprócz przenoszenia jej w różne miejsca> - pamiętasz, gdy Evil Serge ją przebił jej własnym nozem? No właśnie. Nie zginęla. To było podczas gry wyjaśnione, że w razie niebezpieczeństwa, przenosi się gdzieś <albo jej rany się goją... cholera, nie pamiętam>.

Manga Ryu:

Królestwo Porre- - pamiętasz imperium Aleksandra Macedońskiego? No właśnie.

Leah - Heh, ta wersja na temat zgubienia... Jakoś do mnie nie przemawia, ale ciężko odrzucić temu rozwiązaniu uroku. Mnie się tam wydaje, że to raczej Lavos w jakiś sposób maczal w tym palce i z tego samego powodu, nie sterowaliśmy np.: Cronem i paczką w Chrono Cross.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 05:47:11 pm wysłana przez qiax »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2004, 06:51:36 pm »
super temat brawo Gipsi!

Cytuj
Kid - jest ona klonem Shali?
wlasciwie to mozna by sie zastanowic czy klonem czy dzieckiem....w koncu z tego co pamietam (a malo pamietam -_-) to Schala stworzyla Kid. No ale z kolei nie urodzila jej, a stworzyla ja "na podtsaiwe siebie", a wrecz nawet skopiowala siebie. Wiec czekam na dyskusje czy Kid mozna tu uznac za dziecko czy za klona Schali :)
Cytuj
Frozen Flame - czym jest? To jest to coś co było w pomieszczeniu z Fate? Jeśli tak to jakie ma możliwości? Co może on zdziałać? Do czego służy?
co moze zdzialac? Gipsi Ty masz jakeis zacmienie umyslu?
Cytuj
Balthasar-Dlaczego zjawił się w świecie Serga i reszty ekipy? To znaczy jak mu sięto udało? a może świat CC to ten sam który rozgrywał się w CT? Na moje oko nie bardzo, ale może jednak...
qrde jak juz mowielm malo pamietam i sie trochu zamotalem. Ale byla taka sytuacja ze w CT, Lavos wyslala Belthasara do 1000 A.D do krolestwa Guardia no nie? a (tutaj nie jestem pewien czy o dobrym miejscu pisze) w Tower of Geddon byl kawalek Guardii. Wiec moze Belthasar jakos sie z tamtad wydostal?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2004, 09:55:47 pm »
Cytuj
Ale po zniszczeniu Chronopolis, nastąpił ich
definitywny koniec.
a wiadomo jak zostało zniszczone Chronopolis?

Cytuj
7. Czy istnieją dwie Kid w Chrono Cross?
-Kid jest kopią Shali. Najpierw była jedna, a po rozdzieleniu świata na 2 części są dwie Kid. Jedna
nam towarzysz, druga natomiast, szaleje w środku kontynentu - to właśnie przez nią jest tak głośno o Radical Dreamers w
grze. Są dwie grupy złodziejskie: Radical Dreamers, którą jedyną przedstawicielką jest Kid, która nam (Sergowi) ratuje
życie, więcej niż jeden raz, a druga dowodzi drugą grupą Radical Dreamers, czyli jest największą złodziejką w Chrono
Cross (ciekawi mnie, ilu członków liczy sobie ta grupa).
-Kid, jako osba zdolna podróżować pomiędzy wymiarami i czasem, jest tylko jedna. To, co wyprawiała w Radical
Dreamers, jest tylko drobną cząstką jej życia - wymiarem, w którym spędziła trochę czasu.
To jest twoja czysta teoria czy dowiadujemy się tego w Radical Dreamers?

Cytuj
Gipsi, wertuj ten temat w nieskończoność, to jak się kiedyś spotkamy, to cię ukatrupię burakiem cukrowym.
ej ej ej, ja tego nie wertuje do nie mnie bij, to Mortus ci nie dowieża a nie ja ;)

Cytuj
Frozen Flame : W Chrono Cross ciekawym elementem fabuły, pozwalającym użytkownikowi zamienić się ciałami <albo stworzyć nowe... cholera, musze Chrono Crossa przejść kolejny raz, bo wszystko zapominam...>. Przejdź Radical Dreamers, by dowiedzieć się więcej.
no ale przecież jego wszyscy poszukują aby zyskać nieograniczoną moc i aby spelniły się ich marzenia... Kid chyba nawet chciała aby to jej pomogło we wskrzeszeniu Lucci, w jednym z zakończeń widzimy jak Kid dzięki pomocy Frozen Flame którego trzyma w ręe zostaje bossem w Viper Manor i jest ona dzięki temu niezwyciężona i żadzi na całym kontynencie... zaznaczam że trzyma frozen flame w dłoni... a przecież później po walce z FATE dowiadujemy się że to duże cosik na czym stoi Kid to jest Frozen Flame...

Cytuj
Balthasa: Jest to ten sam świat, ale mnie sięraczej wydaje, że to świat równoległy, tak jak i świat z Radical Dreamers. A czemu się zjawił?
ale jak mnie łoczka nie mylą to tam jest chyba inna ziemia.. inne kontynenty etc. ale może mnie mylą łoczka tylko... albo poprostu nie pamiętam...

Cytuj
co do jej poszukiwań... Ona również się rodzi, dorasta, starzeje i umiera. Ale przecież w outrze ona szuka Serge... Który również się rodzi, dorasta, starzeje. Więc nie mrugnął bym nawet okiem, gdyby się spotkali w kontynuacji już jako 20 latkowie. W końcu Kid to człowiek <klon, ale zawsze człowiek>, więc podlega takim samym prawom jak ty, czy ja. Swoją drogą, ten medalion ma również zastosowania w pełni praktyczne <oprócz przenoszenia jej w różne miejsca> - pamiętasz, gdy Evil Serge ją przebił jej własnym nozem? No właśnie. Nie zginęla. To było podczas gry wyjaśnione, że w razie niebezpieczeństwa, przenosi się gdzieś <albo jej rany się goją... cholera, nie pamiętam>.
Tak tylko że w Outro Kid chodzi po świecie który jest światem teraźniejszym a nie baśniowym, po ulicach chodzą biznesmeni, i jest to współczesna japonia... więc tych lat by raczej nie dożyła, ale w sumie zapomniałem o podróżowaniu między wymiarami, mogła poprostu go szukać w innych wymiarach... jeśli sie nie myle to nawet to mówiła po pokonaniu Lavosa...
a co do tego z medalionem, to w przypadku wielkiego niebezpieczeństwa utraty życia medalion by ją gdzieś przeniósł...

Cytuj
Leah - Heh, ta wersja na temat zgubienia... Jakoś do mnie nie przemawia, ale ciężko odrzucić temu rozwiązaniu uroku. Mnie się tam wydaje, że to raczej Lavos w jakiś sposób maczal w tym palce i z tego samego powodu, nie sterowaliśmy np.: Cronem i paczką w Chrono Cross.
To z Leah reczywiście mocno naciągane ale kto wie... a co do Crona i paczki to oni już wtedy nieżyli więcc raczej nie było jak nii kierować... no cyba że chodzi ci oto żen iesterujemy nimi jako postaciami które przybyły z przeszłości... ale wtedy CC by miał calkiem inny klimat bo przecież motywu podróży w czasie w CC nie było praktycznie wogóle

Sergey
Cytuj
QUOTE 
Frozen Flame - czym jest? To jest to coś co było w pomieszczeniu z Fate? Jeśli tak to jakie ma możliwości? Co może on zdziałać? Do czego służy?


co moze zdzialac? Gipsi Ty masz jakeis zacmienie umyslu?
poprostu nie wiem co potrafi... może mi powiesz skoro wiesz?

Cytuj
qrde jak juz mowielm malo pamietam i sie trochu zamotalem. Ale byla taka sytuacja ze w CT, Lavos wyslala Belthasara do 1000 A.D do krolestwa Guardia no nie? a (tutaj nie jestem pewien czy o dobrym miejscu pisze) w Tower of Geddon byl kawalek Guardii. Wiec moze Belthasar jakos sie z tamtad wydostal?
w CC bylo wytłumaczone że on poprostu podróżował między wymiarami... w sumie miał Time Egg czy jak to się nazywało więc raczej nie miał by problemu... bo jak dobrze rozumiem to dzięki Time Egg my także poruszaliśmy sie między wymiarami i mogliśmy dzięki temu walczyć z Lavosem w jakimś wymiarze...

Manga Ryu
Cytuj
Królestwo Porre- No to na początku gry w Terminie(dobrze mówię?), ludzie mówią coś o królestwie Porre, przez te pare lat rozrosła się wioska...
CT nie pamiętam praktycznie wogóle -_-''... chodzi o to że w CT ta wioska z przeszłości nazywała się Porre?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 09:57:52 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:15:02 pm »
Cytuj
CT nie pamiętam praktycznie wogóle ... chodzi o to że w CT ta wioska z przeszłości nazywała się Porre?
ten sam problem. Wogole nie pameiatm wioeski Porre -_-"
Cytuj
poprostu nie wiem co potrafi... może mi powiesz skoro wiesz?
moze troche przesadzilem....albo pomylilem pojecia i nie wiem co to jest Frozen Flame. Ale jesli to jest to co mysle to...moze pamietasz taka scenke w Forcie Dragonia z udzialem Sjergjeja i Lynxa?
Cytuj
ale jak mnie łoczka nie mylą to tam jest chyba inna ziemia.. inne kontynenty etc. ale może mnie mylą łoczka tylko... albo poprostu nie pamiętam...
juz mowilem ze z tego co pamieatm to Guardia jest w Dead Sea :P a jak mozna sie dowiedziec w Chronopolis bodajze, Dead Sea i Gea Navel to dwie wyspy/kontynenty/krainy/etc ktorych w El Nido nie stworzylo F.A.T.E
 

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:18:23 pm »
Cytuj
a wiadomo jak zostało zniszczone Chronopolis?

Grałeś ty wogóle w Chrono Cross? Pamiętasz Dinopolis? A Lavosa? A podróże w czasie? Hę?

EDIT!!: O cholera, sorry, mój błąd. Ich koniec nastąpil, gdy Chronopolis zostało zniszczone, co w Chrono Cross zostało przedstawione na filmiku FMV, gdy Time Dever się odrodził, dzieki ponownemu złączeniu się smoków. Pomyliłem tą twoją wypoiedź z czymś innym <po prostu pisząc tę wcześniejszą wypowiedź, myślałem nad kolejną>.

Cytuj
To jest twoja czysta teoria czy dowiadujemy się tego w Radical Dreamers?

Dedukcja Gipsi, dedukcja.

Cytuj
ej ej ej, ja tego nie wertuje do nie mnie bij, to Mortus ci nie dowieża a nie ja

Nie napisałem, że bedę cię bił, w końcu znaj me dobre serce - od razu cię zabiję.

Cytuj
no ale przecież jego wszyscy poszukują aby zyskać nieograniczoną moc i aby spelniły się ich marzenia... Kid chyba nawet chciała aby to jej pomogło we wskrzeszeniu Lucci, w jednym z zakończeń widzimy jak Kid dzięki pomocy Frozen Flame którego trzyma w ręe zostaje bossem w Viper Manor i jest ona dzięki temu niezwyciężona i żadzi na całym kontynencie... zaznaczam że trzyma frozen flame w dłoni... a przecież później po walce z FATE dowiadujemy się że to duże cosik na czym stoi Kid to jest Frozen Flame...

Frozen Flame mozna z powodzeniem porównać do naszego, bardzo znanego Świętego Graala. Przez wieki stanowił on obiekt pożądania milionów ludzi na całym świecie, zwląszcza w średniowieczu. Wynikiem tego były legendy, jak chociażby najpopularniejsza z nich - o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Sądze, ba, jestem pewien, że twórcy wykorzystali podobny apekt tego faktu, tworząc coś takiego jak Frozen Flame, klejnot spełniajacy marzenia. Ale kto go tak naprawdę widział, posiadł we władanie? No właśnie... W Radical Dreamers masz to wyjaśnione, w Chrono Cross pokazane - ale mimo to, nadal spekulujesz nad jego tematem. Więc ujmę to tak - w grze znleźlismy Swięty Graal, bo bylismy niezwykli sami w sobie. Mogliśmy osiągnać ten cel i tak się stało. A zwykli ludzie? Pozostalo im jedynie do opowiedzenia legendy, strzepy dawnych informacji.... Frozen Flame to symbol. Kid mogła stać na jego całości, całym klejnocie, ale nie wiemy, czy moc dawał cały klejnot, czy wystarczyło by miec chociażby jego okruszek. Również fakt, że nikt oprócz nas <bohaterów> nie widzal Frozen Flame, mógł wypłynąć na to, że Kid trzymała jedynie kamyk - ale ludzie jej uwierzyli. Potęga symboli to potężne narzędzie, zastanów się nad tym...

Cytuj
ale jak mnie łoczka nie mylą to tam jest chyba inna ziemia.. inne kontynenty etc. ale może mnie mylą łoczka tylko... albo poprostu nie pamiętam...

Wymiary równoległe, ingerencja Lavosa, brak naszej starej drużyny z Chrono Trigger. To wszystko się ze sobą wiąże. W końcu gra opowiada również o tym, ze ingerencja w czasie <podkreślam - czas> moze wywołać masę różnych zdarzeń <w Chrono Trigger zostało to przedstawione w bardzo prosty, a jednoczesnie genialny sposób>.

Cytuj
Tak tylko że w Outro Kid chodzi po świecie który jest światem teraźniejszym a nie baśniowym, po ulicach chodzą biznesmeni, i jest to współczesna japonia... więc tych lat by raczej nie dożyła, ale w sumie zapomniałem o podróżowaniu między wymiarami, mogła poprostu go szukać w innych wymiarach... jeśli sie nie myle to nawet to mówiła po pokonaniu Lavosa...
a co do tego z medalionem, to w przypadku wielkiego niebezpieczeństwa utraty życia medalion by ją gdzieś przeniósł...

I własnie dlatego ci napisalem o tych cholernych równoległych wymiarach... Nasz swiat, to jedynie ścieżka, jedna z trylionów możliwości... Outro miało przedstawiać Kid w poszukiwaniu Serge wszędzie <absolutnie wszedzie>, a nasz świat to metafora tych poszukiwań i to, ze potęga miłości nie zna przeszkód, a jej pragnienia nie moze zabić nawet... Czas... A nie przeniósł jej? Czekaj, był moment w grze, gdzie zostało jasno powiedziane, ale nie pamięta w którym... Ale jesli ty masz rację, to słuchaj - medalion należał do Shali, potężnej czarodziejki <i tu sobie wstaw jej biografię>, więc magiczne właściowości po prostu miec musiał!

Cytuj
To z Leah reczywiście mocno naciągane ale kto wie... a co do Crona i paczki to oni już wtedy nieżyli więcc raczej nie było jak nii kierować... no cyba że chodzi ci oto żen iesterujemy nimi jako postaciami które przybyły z przeszłości... ale wtedy CC by miał calkiem inny klimat bo przecież motywu podróży w czasie w CC nie było praktycznie wogóle

Ponieważ w Chrono Trrigger twórcy skupili się na podróżach w czasie <i wszystkich możliwościach, tych dobrych, jak i złych>, Radical Dreamers na temat równoległych wymiarów, zaś w Chrono Cross sprytnie obydwa te elementy jednoscią się stały.

Gipsi, przejdź całą trylogię, bo inaczej mógłbym ci to tłumaczyć i z milion razy, a ty dalej miałbyś wątpliwości w zrozumieniu tej gry.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 10:37:23 pm wysłana przez qiax »

Offline Manga Ryu

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
    • http://mangaryu.mylog.pl
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:34:50 pm »
Manga Ryu
Królestwo Porre- No to na początku gry w Terminie(dobrze mówię?), ludzie mówią coś o królestwie Porre, przez te pare lat rozrosła się wioska...
CT nie pamiętam praktycznie wogóle -_-''... chodzi o to że w CT ta wioska z przeszłości nazywała się Porre?



Z tego, co pamiętam, Crono urodził się w wiosce Porre...


Hmm... Ktoś powiedział, że Crono i paczka już nie żyliby... Co prawda, mieliby już ok. 40-stu lat na karku, ale żyliby...


Zarówno świat CT i CC jest złożony z wielu wysp i wysepek...  (no może, CC nie :P)
Oczywiście, gdy spotykamy Marle z paczką, są oni nadal dziećmi, ale duchami... Więc... To było wielkie załamanie czasowe, które poroznosiło różne osoby w różne miejsca...


Nie wiem, brak mi słów, biorę się zaraz za granie w ToF, Rhapsody i CC :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2004, 10:37:11 pm wysłana przez Manga Ryu »

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:39:04 pm »
Manga Ryu:

Cytuj
Zarówno świat CT i CC jest złożony z wielu wysp i wysepek... (no może, CC nie )
Oczywiście, gdy spotykamy Marle z paczką, są oni nadal dziećmi, ale duchami... Więc... To było wielkie załamanie czasowe, które poroznosiło różne osoby w różne miejsca...

Lavos, ingerencja w czasie <Lavos Spawn żył, gdy nasza paczka uśmiercała Lavosa w Chrono Trigger>... Innego, w miarę rozsądnego wytłumaczenia, po prostu nie dostrzegam.

Offline TheTimeDevourer

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2005, 10:16:39 am »
Na końcowym filmiku chrono crossa,jak zagra sie melodie,pojawia sie filmik z takim jakby notatnikiem,a potem jest zdjecie pokazane,kto to jest??czyżby zdjecie ślubne sarge'a z kid/schala??a moze to magus??jak sądzicie??

PS.jestem nowy na forum,wiec jak cos to prosze o wyrozumialość :P
PS2.  troche juz gram w chronosy,i nigdzie nie znalazlem odpowidzi,ale jeżeli taki temat byl to prosze o kasacje

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 25, 2005, 10:34:52 am »
Nie kojarzę dokładnie, ale chodzi Ci o te zdjęcie w którym kobieta siedzi na jakimś krześle a za nią stoi mężczyzna?
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 25, 2005, 10:43:45 am »
Mieczysławie ja nie wiem gdzie ty tam chciałeś zagrać Melodie ale okej ;]

Chodzi ci chyba o zdjęcie które w końcowym outro jest, a tam zbytnio my sami już kierować grą nie możemy, w każdym razie mi się wydawało zawsze że to jest Kid + Janus.

P.S. aha już chyba iwem oco ci chodzi z tą melodią... Chodzi ci o użycie Chrono Crossa w ostatniej walce... heh wtedy gra taka muzyczka ale pierwsyz raz spotykam się z takim okresleniem ;]

EDIT:::::::
Tematy połączyłem bo nie ma sensu aby był temat z pytaniem o jedno zdjęcie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2005, 11:23:26 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 25, 2005, 11:22:54 am »
Jeżeli o te zdjęcie chodzi to zgadzam się z Gipsim - Schala/Kid i Janus/Magus.
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 29, 2005, 02:41:49 pm »
Ahem... Co się stalo z Daltonem, po naszej walce na pokładzie The Blackbird? Przecież, z tego co pamiętam, to próbował przywołać The Golem Boss, ale mu nie wyszło i zostal wciagnięty w dziurę czasoprzestrzenną <chyba, bo nie pamiętam do konca...>. Więc, skoro każdy gdzieś trafil, Melchior do 1000 A.D., Batlhasar do 2300 A.D., Janus do 600 A.D. itd, to gdzie jest Dalton?
Tak się nad tym zaczołem zastanawiać, gdy rozmyślałem nad Harle <bo mam co do niej pewną małą teorię...>.

MarvelliX

  • Gość
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 29, 2005, 03:30:11 pm »
wydaje mi sie że wtrafił tam skąd pochodziły jego golemy, prawdopodobnie inny wymiar rzeczywistości. Jesli dobrze pamiętam to portal który go wciagnał wyglądał inaczej niż te lavosowskie...

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 29, 2005, 05:53:49 pm »
No tak... Ale zauważ - ze jeśli to inny wymiar i on był w stanie je otwierać, to równie dobrze mógłby wrócić po jakimś czasie nieobecności, a tego nie robi. Zginął, no nie mógl, bo rządzi Golemami. Więc co się z nim stalo? Po prostu gdzieś trafil i niikt nie wie gdzie. Jak dla mnie to trochę dziwne.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 29, 2005, 10:47:49 pm »
Chyba Ci się nudzi qiax ;) Nie możesz temu jednemu chipkowi odpuścić? Zniknął - nie ma go - koniec. To nie jest jakaś kluczowa dla fabuły postać, żeby się rozwodzić nad jej dalszymi losami nie uważasz? :P

Ale skoro już zacząłeś to. Może po prostu:
1- Mógł otwierać portale tylko w tej 'głównej' rzeczywistości (można wytłumaczoć chociażby tym, że energia dzięki której je otwierał nie docierała tam, gdzie się znalazł)
2- Portale które otwierał mogły prowadzić tylko w jednym kierunku (co oznaczałoby, że albo przeniósł się do miejsca które nie istnieje i tym samym on sam też przestał istnieć, albo że po prostu zginął po wessaniu)
3- Może warunki w których żyły golemy były tak skrajne, że po prostu nie wytrzymał i zmarł.
4- Jeszcze raz pytam - po co te rozważania? ;)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 29, 2005, 11:08:32 pm »
Cytuj
Chyba Ci się nudzi qiax

A masz pomysl, jak ruszyć ten dział?

Cytuj
Nie możesz temu jednemu chipkowi odpuścić?

Chce wiedzieć o fabule wszystko, co tylko da mi lepsze pojęcie o Chrono Sadze.

Cytuj
Zniknął - nie ma go - koniec

To nie w stylu Square... To nie w stylu Chrono Sagi. Nie, to zbyt latwe.

Cytuj
To nie jest jakaś kluczowa dla fabuły postać, żeby się rozwodzić nad jej dalszymi losami nie uważasz?

Nie. Jakby nie patrzeć, dodał skrzydla Epochowi, więc taki nieistotny, to on nie był.

Cytuj
1- Mógł otwierać portale tylko w tej 'głównej' rzeczywistości (można wytłumaczoć chociażby tym, że energia dzięki której je otwierał nie docierała tam, gdzie się znalazł)

Jeśli nawet, to dzięki tej energi mógl sam sprawić, że drużyna Crona by wpadla w ten wir, badź teleportować Golemy za nich, dzięki czemu było by możliwe ich zgladzenie. Ale hipoteza, że energia nie dociera do tamtego wymiaru, do mnie jakoś przemawia.

Cytuj
2- Portale które otwierał mogły prowadzić tylko w jednym kierunku (co oznaczałoby, że albo przeniósł się do miejsca które nie istnieje i tym samym on sam też przestał istnieć, albo że po prostu zginął po wessaniu)

Gdyby prowadził w jednym kierunku, to niemógłby przecież Golemów teleportować do siebie. No chyba, że z ich wymiaru, do wymiaru Chrono Trigger. Ale - jeśli to prawda, to on sam nie móglby ich tam odsyłać, jak i sam się tam znaleźć. W końcu - jeden kierunek. Po drugie - jeśli Golemy żyly w tamtym wymiarze, tak samo jak i w wymiarze Chrono Trigger, to i on powinien.

Cytuj
3- Może warunki w których żyły golemy były tak skrajne, że po prostu nie wytrzymał i zmarł.

Albo tak wygodne, że mu się spodobalo i postanowil tam zostać. Nie, raczej jego ambicje i chęć władzy by mu na to nie pozwoliły.

Cytuj
4- Jeszcze raz pytam - po co te rozważania?

Nudy i zastój w tym dziale.

A teraz mała uwaga na temat kotka Alfadora - kotka Janusa. O ile się nie mylę, w jednym z zakończeń Chrono Trigger, kotek Crona chyba przebywał z kotem o takim samym kolorze, jak Alfador. Więc chyba - Alfador przeżyl upadek królestwa Zeal i nie był osławionym Guilem, jak głosila jedna z teorii. Czyli - żył i umarł w 12.000 B.C. i jego ród przetrwał aż do 1000 A.D., gdzie któryś z jego potomków zapoznał się z kotem Crona. Tak z nudów sobie wymyslam tę teorię - tak samo jak i kolejną.
Nie wiem, czy jest to na tyle śmiała hipoteza, żeby ją zamieszczać w tamtym topicu. Jakby co <albo, jak to zostało już poruszone>, to się tam przeniesiemy z dyskusja.
Mianowicie - czy Shala po asymilacji/złączeniu z Lavos Spawnem mogła dostać pomieszczania zmysłow? Mianowicie - czy jedna jej część, chciałą pokoju i miłości i dobra na świecie i to ta część stworzyła Kid <by uratowala Serge, jak pamiętamy>, zaś druga chciala to wszystko zniszczyć <świadczy o tym jej monolog - brzmi tak, jakby miala tego wszystkiego dosyć...> i to ona stworzyła Harle <na cierpienie smoków, którzy chcieli przecież unicestwić świat ludzi - w końcu to jaszczury z Dinopolis go stworzyły>, która smokom pomagała? Ta teoria jest co najmniej naciągana, ale wiele tłumaczy - np: to słynne zakończenie, gdy Harle stoi obok polączonych smoków. Jak dla mie, ciekawa hipoteza.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 29, 2005, 11:24:07 pm »
Cytuj
A masz pomysl, jak ruszyć ten dział?
A czy to absolutnie niezbędne, konieczne itd.? Dajmy mu odejść w spokoju, zamiast odgrzewać go raz na X czasu.
Cytuj
Chce wiedzieć o fabule wszystko, co tylko da mi lepsze pojęcie o Chrono Sadze.
No i w tym sęk, że wiedza o Daltonie (o ile założymy że taka istnieje) g**no Ci za przeproszeniem da (:P) - ot kolejny pompatyczny kretyn, którego pokonaliśmy.
Cytuj
To nie w stylu Square... To nie w stylu Chrono Sagi. Nie, to zbyt latwe.
Jak dla mnie to właśnie dokładnie w stylu Square. Po pierwsze małym kosztem dają Ci kolejny domysł, po wtóre graczom dają satysfakcję z pozbycia się kolejnego wrzoda (acz nie bezpośrednio, co rodzi dobrze nam znany niedosyt).
Cytuj
Nie. Jakby nie patrzeć, dodał skrzydla Epochowi, więc taki nieistotny, to on nie był.
Twierdzisz, że bez niego nikt by na to nie wpadł? Lucca, Melchior ani Balthazar? Przecież widać (no nie?), że ta postać nie została stworzona w jakimś szczytnym celu, do rozwinięcia fabuły czy coś. I bez niego gra miałaby taki sam wymiar.
Cytuj
[..] teleportować Golemy za nich, dzięki czemu było by możliwe ich zgladzenie
Był zbyt pewny siebie na takie zabawy.
Cytuj
[..] chyba, że z ich wymiaru, do wymiaru Chrono Trigger
O tym właśnie mówiłem.
Cytuj
Ale - jeśli to prawda, to on sam nie móglby ich tam odsyłać, jak i sam się tam znaleźć.
Po pierwsze nie mamy żadnych przesłanek żeby uważać, iż golemy w ogóle wracały (nikt o tym nie wspomina ani tego nie widzimy), ale dla spokoju - mogły same potrafić wracać po skończonej walce. Taki stan rzeczy znacznie ułatwiałby walkę przy ich użyciu - mamy np. kilka frontów z golemami, walka na jednym z nich zakończyła się, więc niepotrzebne golemy wracają same do swego wymiaru, bez potrzeby interwencji Daltona, który w tym czasie może być  gdzie indziej. A na tym że sam niemógłby się tam znaleźć opiera się cała ta hipoteza - nie mógłby, więc po wessaniu do portalu (która była niejako niezamierzoną próbą) przeszedł w niebyt.
Cytuj
Nudy i zastój w tym dziale.
Może to aluzja żeby go skończyć? ;)
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 29, 2005, 11:46:10 pm »
Cytuj
A czy to absolutnie niezbędne, konieczne itd.? Dajmy mu odejść w spokoju, zamiast odgrzewać go raz na X czasu.
Odgrzewamy go raz na jakiś czas, bo nikt nie umie rozniecić płomienia. Lepiej zamknąć od razu cały dział na Forum.
Cytuj
No i w tym sęk, że wiedza o Daltonie (o ile założymy że taka istnieje) g**no Ci za przeproszeniem da () - ot kolejny pompatyczny kretyn, którego pokonaliśmy.
To samo można napisać o niektórych postaciach z Chrono Cross. Ale zauważ - poznanie dalszych losów nawet takich debili, daje ci tę satysfakcję, że gra nie ma dla ciebie tajemnic. Dla mnei to już dobra satysfakcja.
Cytuj
Jak dla mnie to właśnie dokładnie w stylu Square. Po pierwsze małym kosztem dają Ci kolejny domysł, po wtóre graczom dają satysfakcję z pozbycia się kolejnego wrzoda (acz nie bezpośrednio, co rodzi dobrze nam znany niedosyt).
Chodziło mi rozwiązanie, że on po prostu zginął. Bo to jest naprawdę za łatwe, jak na sagę Chrono. Może też daltego jego Time Gate <o ile dobrze napisał Marvellix> róźnił się od pozostałych? Żeby ktoś się kiedyś nad jego losem zastanowił.
Cytuj
Twierdzisz, że bez niego nikt by na to nie wpadł? Lucca, Melchior ani Balthazar? Przecież widać (no nie?), że ta postać nie została stworzona w jakimś szczytnym celu, do rozwinięcia fabuły czy coś. I bez niego gra miałaby taki sam wymiar.
Wpadli by. Ale Dalton na to nie wpadł, on to zrobil. I to calkiem szybko. Bo gdyby Lucca zechciała, zrobiła by to już w 2300 A.D., w końcu wydarzenie w Zeal nie uciekną, skoro dzieją się w 12.000 B.C., ale najwidoczniej uznała, że nie ma takowej potrzeby. Więc siłą rzeczy - to Daltonowi zawdzięczamy skrzydla Epocha.
Balthasar by na to nie wpadł - inaczej zrobilby to w 2300 A.D.
Cytuj
Był zbyt pewny siebie na takie zabawy.
Gdyby był zbyt pewny siebie, nasłal by na nas tylko jednego Golema <cały czas, tylko jednego>, a o ile się nie mylę, to walczyliśmy w pewnym momencie z dwoma.
Cytuj
Po pierwsze nie mamy żadnych przesłanek żeby uważać, iż golemy w ogóle wracały (nikt o tym nie wspomina ani tego nie widzimy),
Dalton był słaby. Więc wykorzystywał do brudnej roboty Golemy. Więc czemu one nie zbuntowały się i po prostu nie teleportowały się do swego wymiaru? Bo musiał mieć na nich jakiś haczyk.
Cytuj
Może to aluzja żeby go skończyć?
Może...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2005, 11:48:09 pm wysłana przez qiax »