Autor Wątek: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim  (Przeczytany 108398 razy)

Offline Shawn

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #600 dnia: Marca 05, 2008, 08:51:00 pm »
Sam używam... używałem PSP - szczerze polecam. Fajny programik, nieskomplikowany
i nie "chaotyczny"  ::)




Tym, którzy pokochali nasz świat
i zaprzyjaźnili się z jego mieszkańcami...

...
...

Offline Growlanser

  • Tantalus Zombie Creation
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 623
  • MusSskkk
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #601 dnia: Marca 05, 2008, 09:00:53 pm »
hahaha... zrobilem w Paincie bo dowiedzialem sie ze mozna zmieniac tam czcionki i nawet wyszaedl ladnie ;) Dzieki za pomoc :) na przyslosc naucze sie kozystac z Adobe Photoshop CS2 :)

Offline cfiklus1990

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Samotnośc......
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #602 dnia: Marca 26, 2008, 08:42:05 am »
Nie chciałąbym się denerwowac brakiem zainteresowania... Czy ktoś mógłby mi odpowiedziec jak sie otwiera skrzynie w Vandal Hearts II? Ktośc w to ogółnie grał???

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #603 dnia: Marca 26, 2008, 01:41:18 pm »
Z tego co pamiętam, to trzeba je było pieprznąć mieczem czy czymkolwiek innym...

Offline cfiklus1990

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • Samotnośc......
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #604 dnia: Kwietnia 23, 2008, 08:42:36 am »
Nie wiem czy ktoś grał... Ale raz przeszłam już Threads of fate i chciałam jeszcze raz... Ale utknęłam.... w ghost temple grając Rue nie mogę wskoczyc na wyższą półkę... Zmieniam się we wszystkie monstery i nic... Mam nadzieje, że ktoś pomoże......

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #605 dnia: Kwietnia 23, 2008, 03:15:37 pm »
Najwyraźniej we wszystkie potwory się nie zmieniłeś, bo z tego co kojarzę, to jakiś był, który pozwalał tam wskoczyć. Tak przynajmniej kojarzę, bo w sumie przeszedłem Dewprisma jakoś milion lat temu...

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #606 dnia: Maja 06, 2008, 06:58:06 pm »
Chlopaki lub dziewczeta podajcie mi tutaj nazwe jakiegos programu do obcinania mp3 tak zebym wycial i nagral tylko ten fragment ktory chce bo mialem kiedys taki programik ale ch*j wi gdzie sie podziala instalka a jak sie on nazywal to tez tylko ch*j wi anforczynetli :(


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #607 dnia: Maja 06, 2008, 07:16:51 pm »
Goldwave.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #608 dnia: Maja 06, 2008, 08:08:09 pm »
MP3 Cutter 4.0

Pełen Freeware i bajecznie prosty w obsłudze.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #609 dnia: Maja 29, 2008, 01:31:05 pm »
Pytanie: Czy ten zestaw jest dobry, czy może jednak coś tutaj nie pasuje?

Procek: AMD Athlon 64 X2 6400+ (3,0 GHz) BOX (AM2)

Płyta: Asus M3A32-MVP Deluxe, AMD790FX, Dual DDR2-800, SATA2, RAID, FW, SLI, GBLAN, ATX AM2+

RAM: DDR 2048MB 800MHz Geil Ultra (2x 1024MB) CL4

Karta Graficzna: Radeon HD3850 Asus 256MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 - crossfire

Mi te cyferki nie dużo mówią, ale może mamy tu jakiegoś speca. Grafike może jednak Radeona HD3650 albo jakiegoś GeForce'a? Może procek Intelowski? Nowy Ubuntu nie będzie tu zgrzytać? Win98 nie będzie zgrzytać? To na pewno dobry zestaw? Czy może w którymś miejscu przepłacam...
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 01:32:01 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #610 dnia: Maja 29, 2008, 01:59:35 pm »
Ty chcesz WIN 98 na 64-bitowym procku postawić? O_O Jeśli nie chcesz bawić się w overclocking, może być, ale pamiętaj o dobrym, markowym zasilaczu, nie żadne gówno z Megabajta 500W za 50 zł. Amacrox albo Chieftec.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #611 dnia: Maja 29, 2008, 02:26:39 pm »
Ty chcesz WIN 98 na 64-bitowym procku postawić? O_O Jeśli nie chcesz bawić się w overclocking, może być, ale pamiętaj o dobrym, markowym zasilaczu, nie żadne gówno z Megabajta 500W za 50 zł. Amacrox albo Chieftec.

"64 bitowe procki" to nadal bajka. Są to jedynie tzw: rozszerzenia 64 bitowe. Why? Bo nadal nie ma ujednoliconych sterów/aplikacji/programów pod 64bit. Więc co? Proce są produkowane by były zgodne z 32 i 64 bit. Gdyby procesory te naprawdę były 64 bitowe to nawet XP by na nich nie poszedł. Dowód? Mam Athlona 64 3000+ i działa na nim wszystko (98, XP, Vista32/64, Ubuntu). Obecnie XP. Tak jak Musiol powiedział, dobry zasilacz to podstawa. Taki sprzęt lubi energię i zeżre 500W na śniadanko. Pomyśl o wyłożeniu porządnej kasy na zasilałkę, inaczej możesz doświadczyć padów systemu, tudzież smoke'u spod obudowy (zasilacz sam się usmaży).

Zależy też do czego masz zamiar używać owego sprzęciora. Jeśli nie grasz na kompie to powyższa specyfikacja jest MOCNO przesadzona. Do pracy biurowej/domowego kina styknie Ci 1GB ramu i o wiele tańsza karta (Radek seri 9xxx albo 1xxx), procesor też słabszy. Jeśli jednak zamierzasz grać, to powyższy spec jest jak najbardziej fajny, jednak tylko pod Win98/XP. Vista jest za ciężka i doświadczysz ZNACZNEGO spadku wydajności (nawet przy zmniejszeniu upiększania pulpitu/wyłączeniu Aero).

Wniosek: Do gier tak, do roboty nie

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #612 dnia: Maja 29, 2008, 02:30:50 pm »
E, fuj. 64 bitowca nie kupuj. Wszystko co jest pod 32bity jest niekompatybilne z tymi procesorami. We raczej jakiegoś 2-rdzeniowego 32bitowca.
No i grafika trochę słaba. Ja bym jakiegoś GF8800 kupił, albo cokolwiek innego, ale minimum 512MB. Pod takiego kompa nie opłaca się nic słabszego kupować. 2GB RAM'u to na dzisiaj w sumie optymalna ilość. Jakby się dało to spróbuj pod 3-4GB podciągnąć.

Cytuj
Mam Athlona 64 3000+ i działa na nim wszystko (98, XP, Vista32/64, Ubuntu).
A nie są to po prostu 2 procesory po 32bity ? Kumpel ma takie ustawienie, a pisze, że ma 64bitowy procesor.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2008, 02:32:00 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #613 dnia: Maja 29, 2008, 02:40:25 pm »
Cytuj
2GB RAM'u to na dzisiaj w sumie optymalna ilość. Jakby się dało to spróbuj pod 3-4GB podciągnąć.

Pod XP i 98 i tak nie zauważy różnicy nawet w najbardziej pamięciożernych gierkach więc nie widzę celu.

Mój Athlon jest jednordzeniowy, po prostu posiada rozszerzenie 64-bitowe. Procki czysto 64 będą musiały jeszcze trochę poczekać - ile, nie wiadomo, przynajmniej do czasu ujednolicenia platform/sterowników/aplikacji itp, a to może potrwać...

Z grafy poleciłbym raczej Radeony. Porównując dwa dowolne modele nVidii i ATI o takiej samej lub podobnej wydajności Radeony są po prostu tańsze. No, ale to tylko moje zdanie, znajdzie się na pewno jakiś hardkorowy maniak GieForca co mi tu zacznie prawić wywody, że GF przoduje w wyścigu - zgodzę się, przoduje, ale za jaką kasę?

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #614 dnia: Maja 29, 2008, 03:07:53 pm »
dzi fors ma sie do radka jak pentium do athlona

komp obleci bo i tak chyba nie bardzo na nim grasz wiec lepszy ci nie czeba

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #615 dnia: Maja 29, 2008, 07:04:38 pm »
Nie wykluczam, że jeżeli będę miał możliwości, to chętnie odpalę jakąś grę na kompie. Od dawna się chciałem za Orange Box'a zabrać, ale stwierdziłem, że przy aktualnym kompie to nie ma sensu. Mam poprostu nadzieję zrobić sobie teraz ustawienie, które będzie stabilnie działało pod trzeba różnymi OS'ami (bo mam zamiar trzy OS'y wstawić), i którego nie będę musiał zmieniać przez następne, dajmy na to, 5 lat (nie mam takich potrzeb, żeby zmieniać kompa co pół roku, aby dostosować go do najnowszych gierek). Chcę móc bez najmniejszych oporów uruchomić każdy software (z wyłączeniem najbardziej zaawansowanych gier), choćby nawet bardzo zjadał pamięć.

Zasilacz jest w miarę sprawny. Nówka sztuka, więc nie specjalnie mam ochotę go wymieniać.  Możliwe, że jeszcze sobie dokupię jakiś dysk twardy, bo mam w tej chwili 20GB+80GB, porozwalany na kilka partycji i sformatowane w FAT32. Mógłbym do tego wziąć jeszcze jeden dysk, który by już działał w nowszym formacie (z tym że wtedy nie widziałby go Win98, no ale trudno).

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #616 dnia: Maja 29, 2008, 07:27:25 pm »
Cytuj
Gdyby procesory te naprawdę były 64 bitowe to nawet XP by na nich nie poszedł.
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx racja

Cytuj
E, fuj. 64 bitowca nie kupuj. Wszystko co jest pod 32bity jest niekompatybilne z tymi procesorami. We raczej jakiegoś 2-rdzeniowego 32bitowca.
Nie, procki 64bit są kompatybilne z aplikacjami 32/64bit i jeśli a się WinXP 64 bit i programy pod 64bit, to bangla.

Cytuj
Zasilacz jest w miarę sprawny. Nówka sztuka, więc nie specjalnie mam ochotę go wymieniać.
Na ten komp ze 450W starczy spokojnie, ale 500W byłby ok, no i zależy jakiej marki zasilacz, jeśli jakieś gówno, ja bym wolał wydać 150 zł  niż potem wąchać swąd komputera.

Cytuj
Mógłbym do tego wziąć jeszcze jeden dysk, który by już działał w nowszym formacie (z tym że wtedy nie widziałby go Win98, no ale trudno).
To na stary HDD zainstalujesz Win98, a na nowszy dysk i w NTFS WinXP, a Linucha w linuxowym formacie, proste. Jeśli zbierasz śmieci na HDD, bierz 250 GB, jeśli nie, 160 wystarczy spokojnie.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #617 dnia: Maja 29, 2008, 07:40:39 pm »

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #618 dnia: Maja 29, 2008, 07:43:59 pm »
No i grafika trochę słaba. Ja bym jakiegoś GF8800 kupił, albo cokolwiek innego, ale minimum 512MB
Jeśli nie potrzebuje karty go obróbki video/grafiki 3D, to 256 MB wystarczy.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc Ogólna -temat związany ze wszystkim
« Odpowiedź #619 dnia: Maja 29, 2008, 07:48:17 pm »
Zgodzę się z Musiolem. Do gier wystarczy bez problemu przy takim procu i ramie a grafa z wyższej półki potrafi być droższa od reszty sprzętu. Tym bardziej iż Tant sprecyzował iż w high-endowe giery nie będzie się bawił.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"