Autor Wątek: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem  (Przeczytany 18604 razy)

Offline Omega Weapon

  • Soldier
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2006, 05:43:00 pm wysłana przez Morchol »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 12, 2006, 08:45:22 pm »
niestety, jak już nieraz pisałem, torrenty i inne programy p2p mi nie działają... zostaję tylko pobieranie z ftp, czy jak tam to zwał...
btw, tak myślałem, w sumie moim pierwszym nie squaerowym rpgiem była Grandia 2 ;) bardzo miło i fajnie mi się w nią grało, ale niestety tylko na jeden  raz. miłe 25 godzin grania :)
Kame Hame Ha

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 12, 2006, 09:42:11 pm »
Uaa... pamiętam mój pierwszy jRPG... Chrono Cross. To było coś nietypowego. Do momentu kiedy dostałam tą grę grałam wyłącznie w Crasha Bandicoota i inne podobne (czasem wyścigi jak brat namówił). A CC dostałam zaraz jak pokazał się w Polsce. Pół nocy siedziałam (bo całą to bym nie mogła - wiecie młodsza byłam  :shifty: ) dzień w dzień. Miłe wspomnienia po grze do dzisiaj. Teraz tak często już w nią nie gram, ale nadal uważam za grę najlepszą z moich dotychczasowych ze względu na system gry i nietypową fabułę.  ;)  

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 13, 2006, 08:53:51 am »
Mój pierwszy jRPG to Final Fantasy VIII, później VII i IX.

Offline Cid

  • Soldier
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 13, 2006, 03:10:27 pm »
Ja niestety zacząłem moją przygodę z j-RPG od FF VIII co niezbyt mi się podobało, ale na szczęście dostałem w ręce FF VII co było (i jest) naprawdę wspaniałe oczywiście Chrono Trigger, też jest niczego sobie.

Offline Piter667

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 19, 2006, 09:57:47 pm »
Moj pierwszy jRPG to byl Chrono Trigger i uwazam ze byl najlepszy chociaz, ze FF VII tez byl bardzo dobry. I te dwie gry sa moimi ulubionymi grami z gatunku jRPG.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 21, 2006, 10:59:55 am »
No u mnie pierwsze było FFIX. Długo się prekonywałam, bo najpierw grałam tylko na kompie,a to jednak nie to samo co RS. Poza tym w pewnej chwili zwiesiła mi się gra i "ani kroku dalej". Nie chciało mi się przechodzić tego kawałka , jaki przez zepsutą płytę straciłam [ to był moment jak airship wylatywał z jakiejś wiochy z młynem do Alexandrii. Zacięło się w momencie jak odlatywał z beznadziejnym turkotem i tylko turkot został :F] i zrobiłam sobie długą przerwę. Poza tym fakt ,że Tant mie naciskał,żebym zaczęła w jrpg grać też zrobił swoje-im bardziej mnie ktoś przekonuje, tym mniej chce mi się  grać. Nie żałuję,ze zaczęłam się w to bawić,ale teraz boję się zacząć coś nowego, bo jak przypominam soie ile czasu tant przy tym spędza, to wiem,że nie chcę podzielić jego losu i wolę zostać w naszym, mniej magicznym świecie [ale pewnie i tak zacznę w coś grać. Tylko jeszcze nie wiem co]

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 25, 2006, 09:49:39 pm »
Wcześniej pisałam,że moim pierwszym rpg'em był LOD...cóż na ps2 pierwszym jaki był to oczywiście Shadow Hearts Covenant,choć miałam jeszcze do wyboru FFX-2...ale ten pierwszy mnie bardziej przekonał,w końcu coś innego niż Final no i muszę powiedzieć,że nie żałuję.Przeszłam go już raz i zamierzam to zrobić jeszcze raz,ale tym razem z małą pomocą,bo wszystkie questy ominełam grając bez opisu XD.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 10, 2006, 10:21:34 pm »
Cytuj
Shadow Hearts Covenant
Ładna grafika, a o czym to jest?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 23, 2006, 01:40:56 pm »
Całkiem niezły jRPG którego akcja toczy się w okresie 1 wojny światowej. Gra ma fajny system walki bazujący na timingu, jednak fabuła i dialogi są dla mnie dość przeciętne.

 A wracając do tematu działu to moim pierwszym rolplayem był Chrono Cross który rządził,rządzi i będzie rządzić już na zawsze!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2006, 01:41:46 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Kargi

  • Soldier
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 22, 2006, 01:56:45 pm »
Moim pierwszym jrpg był BOF 3 Potem gralem w CC a teraz w FFXII. Uwielbiam RPG :P

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 30, 2007, 04:49:32 pm »
Pierwszy jrpg - pamiętam jakby to było wczoraj - FFVII i gigagodziny spędzone z grą. Później VIII i IX, następnie sięgnąłem do korzeni - od I aż do VI, Legend of Mana i się zaczęło  ;)
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Masta

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 04, 2007, 09:54:14 pm »
Pierwsze jrpg? Hmm...Final Fantasy IX. Wtedy po raz pierwszy poczułem coś cudownego; pomyślałem ciekawe te chmurki i to co w nich pisze :D Takie niesamowite uczucie miałem później tylko jak przechodziłem Finala VII i czarno-białe parasite eve (niestety wówczas taki tv, gdy sie pocinało na ntsc >:( Najlepsze wspomnienia dla mnie związane są ze światem chocobo właśnie w IX odsłonie serii, ach jaki ja byłem podniecony gdy dotarłem do Ozmy 8) aha i jeszcze to intro z siódemki powaliło mnie na kolana i oczywiście ta muzyczka po zniknięciu napisu squaresoft - po prostu miodzio i z pewnością takiego czegoś już nigdy nie ujrzę ;)

Offline Razor

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 08, 2007, 09:36:42 am »
A ja będę orginalny - LoD (Legend of Dragoon) Kiedy przeszłem całe dopiero wtedy FF VII :P

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 17, 2007, 08:38:13 pm »
Pierwszymi moimi jRPGami były Chrono Trigger i Sword of Mana. (chociaż wcześniej było jeszcze coś na Pegasusa ale tytułu już nie pamiętam)

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 17, 2007, 08:55:58 pm »
Krótko i po żołniersku: FF7 - wiele godzin nad nim spędziłem.

Offline Tidus X

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 27, 2007, 09:26:16 pm »
Moim pierwszym rpg był CT.  :'(  Przypadkowo kupiony na aukcji razem z PSone

Offline MrPayne

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
  • Śmierć kroczyła dziś ulicami miasta.
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 07, 2008, 07:20:24 pm »
Chrono Trigger i Persona 2: Eternal Punishment - w tym samym czasie. Obie spowodowały, że obecnie jestem fanem jRPGów - pierwsza urzekła mnie jako typowy (a jednocześnie cudowny) przedstawiciel jRPGów, a druga dorosłą fabułą i rozmachem, o długości nie wspominając - po co najmniej 50h gry padła mi memorka, a historia nie zmierzała jakoś ku końcowi...
Albo tasak ostry kup, załóż skup dziecięcych stóp

Offline Red VIII

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 24, 2008, 10:19:11 am »
Do  moich pierwszych jakie zacząłem w życiu jRPG to były:Vagrant Story,Legend Of Mana,Final Fantasy Tactics,FFIV,FFVI,FFVII,FFVIII, aż do FFIX.Następnie  do tych najlepszych doszły bezbłędnie:Tales OF Destiny 2,ToD1,TOP(Phantasia-miałem okazje grać tylko w japońska wersję :()  Castlevania:Symphony Of The Night,Castlevania :o i mógłbym tak wymieniać,i wymieniać :o   Moje ulubione do których zawsze powrócę to są: trzy pierwsze powyżej wymienione i reszta od Tales'a... :'( :-[ :o  Polecam Osobiście :D

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze, najlepsze jRPG w jakie zagrałem
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 19, 2013, 08:22:24 pm »
Moim pierwszym RPG był wielki STAR WARS: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC-Zwrot akcjiiiiii-czyli wielki KOTOR!!!!!