Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3167695 razy)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39080 dnia: Czerwca 24, 2012, 01:11:35 pm »
No zgadzam się z Solidusem. Obecnie nie gram w gry nowej generacji, bo nie posiadam ani PS3 ani X360 czy choćby kompa który udźwignie Deus Ex HR. Ale strasznie denerwuje mnie, że dzisiaj twórcy gier skupiają się na tworzeniu reedycji HD i wszyscy się cieszą bo będą tam trofea/achievmenty i jest to powodem do zakupienia Okami HD, którego do dziś trwa oficjalna dystrybucja. I jakiś miesiąc temu wymasterowałem tą grę dla własnej przyjemności, nie widzę sensu by kupować ją na PS3 i robić to po raz kolejny, by dostać platynowy pucharek.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39081 dnia: Czerwca 24, 2012, 01:26:37 pm »
A ja się nie zgadzam, bo nikt nie każe mi platynować każdej gry.  Platynuję te w które fajnie mi się gra, które lubię i które nie mają chorych trofeów za online. Mówimy tutaj o normalnych ludziach, a nie łowcach osiągnięć, którzy grają w każdy, nawet największy crap.

A i ja serio lubię osiągnięcia.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39082 dnia: Czerwca 24, 2012, 05:20:27 pm »
Czyją wyobraźnię niszczą? Mało masz na YT filmików, gdzie ludzie robią w grach niesamowite rzeczy, bez aczików? Naprawdę nie widzę żadnego problemu. Iluś ludziom achievementy sprawiają przyjemność, na zasadzie zwykłej satysfakcji ze wykonania jakiegoś zadania. Iluś ludziom sprawiają przyjemność, bo wirtualne punkciki budują im ego. A inni mają na nie wyjebane. W czym kłopot?
Cytuj
I proszę. Nie wyjeżdżajcie mi więcej z hasłem "ale mi się one podobają", bo na prawdę nie chcę używać prawa Godwin'a.
To przedstaw jakiś racjonalny argument przeciw aczikom inny niż "ale mi się one nie podobają".

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39083 dnia: Czerwca 24, 2012, 06:07:52 pm »
Czyją wyobraźnię niszczą? Mało masz na YT filmików, gdzie ludzie robią w grach niesamowite rzeczy, bez aczików?
Ok, podaj więc jakieś przykłady.

Cytuj
To przedstaw jakiś racjonalny argument przeciw aczikom inny niż "ale mi się one nie podobają".
Na przykład te, na które właśnie odpowiedziałeś?

Cytuj
aczików
To brzmi prawie tak źle jak "cheevos".
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39084 dnia: Czerwca 24, 2012, 07:56:22 pm »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39085 dnia: Czerwca 24, 2012, 08:22:23 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=_5EB7vbT6_c

http://www.youtube.com/watch?v=S4ZxFsA1GWo

http://www.youtube.com/watch?v=LrOIgxQ--Tc - ojapierdolę

http://www.youtube.com/watch?v=N_o6oeFa2TA

BTW, czy hajskory w grach też są złe, bo "zabijają wyobraźnię"?

Nawiązujesz tym do tematu trofeów, bo nie rozumiem? Jeśli tak, to filmiki te nie mają nic do rzeczy, bo Jet Swap jednym z trofeów raczej nie jest. A nawet jeśli, to teraz nagle wszyscy podobne rzeczy będą chcieli zrobić by osiągnąć platynę. Wcześniej robiliby to tylko "hardkorowcy". Wszelakie speedruny, bicie rekordów są od zawsze, czasem wynagradzane, czasem nie, ale jak już to w grze gdzie dostawaliśmy bonusowe stroje, nie wiem, nowe mapy, moce itd. Teraz podobne rzeczy robi się dla platynek. A hajskory też są od zawsze, nie sądzę by Sol mówił o nich. I jest to trochę inna sprawa niż "acziwki"

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39086 dnia: Czerwca 24, 2012, 08:43:28 pm »
Ale strasznie denerwuje mnie, że dzisiaj twórcy gier skupiają się na tworzeniu reedycji HD i wszyscy się cieszą bo będą tam trofea/achievmenty
Z tej strony się z tobą zgodzę. Za dużo ostatnio gier remasterowanych do HD, nie dodających żadnych nowości w samym gameplayu (zero nowych broni, questów, czy bossów). Ale...

i jest to powodem do zakupienia Okami HD, którego do dziś trwa oficjalna dystrybucja.
Zabrzmię trochę jak fanboy, ale nawet bez trofeów kupię Okami HD. Po pierwsze żeby oddać za pirata z PS2 i po drugie, ta gra na to zasługuję i szkoda, że nie ma takiego rozgłosu, jak przehajpowana Zelda.
I'm in Space!

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39087 dnia: Czerwca 24, 2012, 08:58:05 pm »
Powrót w HD doda trochę rozgłosu Okami, tak jak miało to w przypadku ICO choć tam zainteresowanie przyszło po pojawieniu się Shadow of the Colossus - gdy kolosy się pojawiły nagle wszyscy zainteresowali się Ico. Z drugiej strony reedycje HD są potrzebne, bo gry z PS2 wyglądają strasznie na nowych telewizorach ze względu na bardzo wyostrzony obraz. HDedyszyns pozwalają na cieszenie się dobrą grafiką w starych grach wartych uwagi mainstreamu. Ale co z tego skoro wciąż posiadają ten sam przestarzały gameplay - tu mówię o Okami, gdzie praca kamery jest przeważnie bardzo denerwująca i dzisiejszych graczy może bardzo zniechęcić do dalszej gry i jakby dodać do tego dziwne dźwięki zamiast mowy, które pojawiają się w grze BARDZO często, bo w grze liczy się przede wszystkim fabuła - to mamy tutaj nie do końca zadowalającą dzisiejszych odbiorców grę. Warto więc wydawać tą edycję HD? Pewnie tak, bo koszta jakieś wysokie raczej nie są i przede wszystkim liczy się ilość sprzedanych egzemplarzy, która myślę będzie zadowalająca tym bardziej, że gra ma wykorzystywać move. Łatwy i spory zysk niskim kosztem, to jest główne zadanie edycji HD. Tymczasem mogłoby powstać choćby Okami 3 albo możliwość zagrania w Okamiden na PS3 - choć to już niewykonalne a Okami 3 byłoby raczej niepotrzebne i naciągane jeśli chodzi o fabułe.

Fajnym pomysłem jest wydawanie reedycji gier które pojawiły się na PSP pod warunkiem, że posiadają poprawione sterowanie, bo dla niektórych dłuższa gra na PSP jest katorgą - przykładem może być tutaj MGS PW i za jego obecność cenię sobie MGS HD Collection.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2012, 09:01:13 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39088 dnia: Czerwca 24, 2012, 09:51:22 pm »
W jaki sposób hajskory różnią się od aczików? A linki nie odnoszą się do trofeów tylko, tak jak z resztą już pisałem, do tego, że niezależnie czy są trofea czy nie ma, ludzie i tak robią w grach zajebiste rzeczy. Wcale nie mają "ograniczonej wyobraźni".

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39089 dnia: Czerwca 24, 2012, 10:06:57 pm »
W jaki sposób hajskory różnią się od aczików? A linki nie odnoszą się do trofeów tylko, tak jak z resztą już pisałem, do tego, że niezależnie czy są trofea czy nie ma, ludzie i tak robią w grach zajebiste rzeczy. Wcale nie mają "ograniczonej wyobraźni".

Bo zdobycie najlepszego czasu trochę różni się od zdobycia trofeum/osiągnięcia, bo trofeum zdobywasz tylko raz i nawet jeśli zrobisz tą rzecz jeszcze lepiej to nigdzie nie będzie to udokumentowane. A hajskory ciągle można poprawiać. I ja wiem, że ludzie wciąż robią w grach zajebiste rzeczy, ale trofea po części narzucają robienie tych zajebistych rzeczy - o tym też pisałem w swoim poście. Poza tym jak ktoś ma być zajebisty to i tak zrobi JetSwapa czy speedruna kiedy tylko zechce po to, aby wyjść z jakiejś parnej sytuacji czy np odblokowac nowy strój. A często jest tak, ze poza platynką nic innego nie dostajemy i ludzie starają się robić te wszystkie zajebiste rzeczy tylko po to, by wbić tą platynę. Nie dla samej zajebistości a dla pucharku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2012, 10:07:41 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39090 dnia: Czerwca 24, 2012, 10:41:43 pm »
Speedrun'y to jeszcze są spoko, bo wymagają sporych umiejętności i doskonałego obeznania gry. Jeszcze bardziej lubię TAS'y. Ale taki np. Jetswap (znany jeszcze z czasów BF1942) czy strzelenie fajnej bramki to raczej tricki na miarę LEETNOSCOPE360HEADSHOTPROMLG.

Achievementy mają sens jeżeli są one wielorazowe i mogą świadczyć o umiejętnościach gracza, jak np. w World of Tanks. Owszem, są achievementy, które dostajemy z czasem jak "rozwal 10/100/1000/10 000 czołgów", ale są o inne, mające o wiele większe znaczenie. Więcej tutaj: http://wiki.worldoftanks.eu/Achievements
Ale jeśli dostajemy je np. za samo przechodzenie gry to ja dziękuję.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39091 dnia: Czerwca 24, 2012, 11:03:47 pm »
A wiecie po co są trofiki za ukończenie gry? Ano dlatego, że twórcom łatwo wtedy sprawdzać jaki procent gier, które zostały zakupione przez graczy zostało ukończone. One są tylko dlatego.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39092 dnia: Czerwca 24, 2012, 11:11:11 pm »
A wiecie po co są trofiki za ukończenie gry? Ano dlatego, że twórcom łatwo wtedy sprawdzać jaki procent gier, które zostały zakupione przez graczy zostało ukończone. One są tylko dlatego.

Później zauważą ze niewielu ludzi kończy gry i zrezygnują z tworzenia single player mode ;).

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39093 dnia: Czerwca 24, 2012, 11:11:33 pm »
Raczej widzą ile ludzi na jakim poziomie trudności przechodzi gry ;)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39094 dnia: Czerwca 25, 2012, 12:47:07 am »
A to że są acziki przemyślane i nudne, zwyczajne, to już zupełnie inna sprawa. Ale z czym tak nie jest? ;)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39095 dnia: Czerwca 25, 2012, 01:06:26 am »
Wielorazowe Achievementy? Coś na kształt tych z Battlefield i Gears of War? Te są akurat dobre, bo mogą akurat ukazać jak dobry jest gracz - dlatego GoW 3 jest dla mnie genialną grą na multi i PS'owcy mimo Killzone'a/Resistance'a jak i PeCetowcy tracą wiele. Mając multiacziki(nazwane w GoW odznakami) nie gramy, by je zdobyć. Prawda, ich ilość zależy od expa, jaki dostaniemy na koniec rundy, ale miło jest popatrzeć na profil gracza posiadającego kilka odznak za najwięcej zgonów w partii i kilkanaście za multikillstrike i MVP.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39096 dnia: Czerwca 29, 2012, 04:23:05 pm »
Jeśli ktoś mi napisze, że praca w dziale IT to siedzenie na dupie i wstawanie raz na tydzień, żeby komuś Worda przeinstalować to bardzo dokładnie wytłumaczę mu jak bardzo się myli.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39097 dnia: Czerwca 29, 2012, 04:27:48 pm »
Praca w dziale IT to siedzenia na dupie i wstawanie raz na tydzień, żeby komuś Worda przeinstalować.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39098 dnia: Czerwca 29, 2012, 05:29:43 pm »
Praca w dziale IT to siedzenia na dupie i wstawanie raz na tydzień, żeby komuś Worda przeinstalować.
Aaaaaaa rozumiem, bo ja to napisałem i ty też...
Anyway, skręcając i nosząc kompy w poprzedniej robocie w sklepie nie męczyłem się tak zajebiście jak tam, gdzie teraz pracuję. Dzisiaj cały dzień popierdalałem jak pojebany z kompami, monitorami i drukarkami, bo 14 osób postanowiło sobie dzisiaj odejść. A przecież nikt nie będzie wymagał od szanownych Magistrów, żeby sami dupska ruszyli i przynieśli je. Do tego jeszcze jeden bardzo wymagający "klient" co chwile męczył mnie i szefa, żeby mu jakieś gówinko doinstalować na stanowisku.
Choć mimo wszystko i tak obecna praca jest o wiele lepsza od poprzedniej. Przynajmniej nikt mi nie pierdzieli, żeby mu cenę kompa obniżyć.

Cytat: DarkAura16
PeCetowcy tracą wiele
Widzę, że mało wiesz o PCtach. Wystarczy chociażby World of Tanks, o którym pisałem powyżej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2012, 05:30:14 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #39099 dnia: Czerwca 29, 2012, 10:16:40 pm »
Cóż oficjalnie mogę powiedzieć,że zdałam maturę!Yey!
Wiem nie mam się czym chwalić ;P