Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3167581 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38920 dnia: Maja 10, 2012, 10:23:54 pm »
http://kontakt24.tvn.pl/temat,internauci-i-cke-na-tropie-maturalnego-oszustwa,44339.html?categoryId=496

przyznaj się, to byłaś Ty?
Cytuj
"Czuję się wykiwana", "to jawne oszustwo - przecież jest kategoryczny zakaz wnoszenia telefonów", "ja inwestowałem w wiedzę, a ten cwaniak w smartfona z internetem" - piszą maturzyści w licznych mailach do redakcji Kontaktu 24.
Łał...ale p*erdolą. Bolą ich dupy, że sami nie byli na tyle cwani.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38921 dnia: Maja 10, 2012, 10:53:50 pm »
Ano. Oni udowodnili na maturze, że potrafią wykonywać instrukcje a on dla odmiany użył inteligencji.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38922 dnia: Maja 10, 2012, 11:18:03 pm »
Ano. Oni udowodnili na maturze, że potrafią wykonywać instrukcje a on dla odmiany użył inteligencji.

Ktoś, kto nie potrafił rozwiązać dla x równania "|3x + 1| = 4x" dużo tej inteligencji nie mógł mieć.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38923 dnia: Maja 10, 2012, 11:28:11 pm »
Są różne rodzaje inteligencji... nie tylko logiczno-matematyczna. Tą nazwałbym "życiową".

Poza tym takie zachowanie najbardziej pasuje mi do tego jak się inteligencję zwykło definiować - optymalna adaptacja. Użycie telefonu jest optymalne, dostajesz to czego chcesz najmniejszym nakładem sił. O ile nie wpadniesz oczywiście.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2012, 11:38:49 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38924 dnia: Maja 11, 2012, 12:00:07 am »
Ja bym to nazwał dobrą reakcją na zaistniałe wydarzenie. Pierdoła by usiadła i płakała, osoba myśląca (jakkolwiek) zaczęła kombinować. A, że wykombinowała takie coś? ..

Ja w szkole ściągałem w różnoraki sposób, korzystając z telefonu, z Wolphram Alpha i dziesiątki innych sposobów. A nie nazawałbym się durniem ;) Kategoryzowałem sobie wiedzę na ważniejszą i mnie ważną.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38925 dnia: Maja 11, 2012, 01:02:05 am »
Powiem więcej, na studiach miałem egzaminy z gatunku takich, na których musisz umieć napisać 50 zagadnień rozmiarów kartki A4 słowo w słowo, zagadnień których nie było na zajęciach, bez zamieniania jednego wyrazu na bliskoznaczny, egzaminy na których ściagasz albo nie zaliczasz. Po prostu ogrom materiału w niektórych przypadkach był tak niedorzeczny, że nie branie ze sobą materiałów pomocniczych to był zwykły idiotyzm. Wiedzieliśmy o tym my, wiedzieli nawet niektórzy wykładowcy bo przymykali oko. Praktykowały to nawet laski słynące z kucia.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 01:07:06 am wysłana przez Sitheral »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38926 dnia: Maja 11, 2012, 01:32:45 am »
Cytuj
http://kontakt24.tvn.pl/temat,internauci-i-cke-na-tropie-maturalnego-oszustwa,44339.html?categoryId=496

przyznaj się, to byłaś Ty?
Cytuj
"Czuję się wykiwana", "to jawne oszustwo - przecież jest kategoryczny zakaz wnoszenia telefonów", "ja inwestowałem w wiedzę, a ten cwaniak w smartfona z internetem" - piszą maturzyści w licznych mailach do redakcji Kontaktu 24.
Łał...ale p*erdolą. Bolą ich dupy, że sami nie byli na tyle cwani.

Są różne rodzaje inteligencji... nie tylko logiczno-matematyczna. Tą nazwałbym "życiową".

Poza tym takie zachowanie najbardziej pasuje mi do tego jak się inteligencję zwykło definiować - optymalna adaptacja. Użycie telefonu jest optymalne, dostajesz to czego chcesz najmniejszym nakładem sił. O ile nie wpadniesz oczywiście.

To nie jest inteligencja, tylko właśnie "cwaniactwo", na którym z pewnością koleś się przejedzie i wtedy dopiero go "życie czegoś nauczy". Naprawdę jeśli teraz nie umiał samemu stawić czoła prostemu problemowi, to co on będzie w przyszłości porabiał, po radę do mamy chodził, czy bulił jakiemuś typkowi, który może mu również błędnie pomóc, za co zapłaci, nie kto inny jak rzeczony cwaniak. Naprawdę, ta droga prowadzi do nikąd.

Cytuj
Ja bym to nazwał dobrą reakcją na zaistniałe wydarzenie. Pierdoła by usiadła i płakała, osoba myśląca (jakkolwiek) zaczęła kombinować. A, że wykombinowała takie coś? ..

Ja w szkole ściągałem w różnoraki sposób, korzystając z telefonu, z Wolphram Alpha i dziesiątki innych sposobów. A nie nazawałbym się durniem ;) Kategoryzowałem sobie wiedzę na ważniejszą i mnie ważną.

Powiem więcej, na studiach miałem egzaminy z gatunku takich, na których musisz umieć napisać 50 zagadnień rozmiarów kartki A4 słowo w słowo, zagadnień których nie było na zajęciach, bez zamieniania jednego wyrazu na bliskoznaczny, egzaminy na których ściagasz albo nie zaliczasz. Po prostu ogrom materiału w niektórych przypadkach był tak niedorzeczny, że nie branie ze sobą materiałów pomocniczych to był zwykły idiotyzm. Wiedzieliśmy o tym my, wiedzieli nawet niektórzy wykładowcy bo przymykali oko. Praktykowały to nawet laski słynące z kucia.

Faktycznie czasami znajdzie się "kupa" czegoś niepotrzebnego, którego nijak da się ogarnąć, ale bez przesady "Matura" do nich z pewnością się nie zalicza. Poza tym, jeszcze jak ktoś będzie wiedział, gdzie to znaleźć, to pół biedy, tylko żeby on to sam wyszukał , a nie komuś innemu to zlecał. Musiol, mówisz "kategoryzowałem sobie wiedzę na ważniejszą i mnie ważną", no wiesz może i kiedyś gdzieś zabłyśniesz informacją, że w Polsce pogłowie trzody chlewnej w ostatnim roku spadło, także nie ma wiedzy "mniej ważnej", tylko na daną chwilę w pewnym zakresie wystarczającą. W pozostałych Twoich zdaniach wszystko świetnie ująłeś, więc się zgadzam (chociaż takiego podejścia nie akceptuję, w tym przypadku honor by mi na to nie pozwalał).
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 02:03:29 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38927 dnia: Maja 11, 2012, 02:11:57 am »
Zgadzam się, że matura to stosunkowo prosta sprawa. Ale nie powiedziałbym że nie umial stawić temu czoła.
Stawił w inny sposób.
Może się przejedzie, może nie, to wróżenie z fusów na podstawie jednego śmiesznego przykładu.
Ja znam taki śmieszny przykład faceta z "magistrem", który został prezydentem.

Że już nie wspomnę o tych wszystkich dobrze ustawionych forsiastych szefach wielu firm, którzy pewnie nie pamiętają już co to arytmetyka, ale wiedzą jak tu i ówdzie przycwaniakować.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 02:15:28 am wysłana przez Sitheral »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38928 dnia: Maja 11, 2012, 02:36:10 am »
Zgadzam się, że matura to stosunkowo prosta sprawa. Ale nie powiedziałbym że nie umial stawić temu czoła.
Stawił w inny sposób.
Może się przejedzie, może nie, to wróżenie z fusów na podstawie jednego śmiesznego przykładu.
Ja znam taki śmieszny przykład faceta z "magistrem", który został prezydentem.

Traciłem już nadzieję...

Cytuj
Że już nie wspomnę o tych wszystkich dobrze ustawionych forsiastych szefach wielu firm, którzy pewnie nie pamiętają już co to arytmetyka, ale wiedzą jak tu i ówdzie przycwaniakować.

Ale na powrót ją odzyskałem.

Dodam, że znam wiele osób, które i bez matury (ba bez szkoły ponadgimnazjalnej), mają rozsądne podejście do życia, i ogólnie są inteligentni, na co, zdaje się, że pozory by nie wskazywały.

Niby stawił czoło (nie zrobił tego samemu, wszak sięgał po rozpaczliwą pomoc), ale przy tym pozbył się - jak mniemam - minimalnej krzty honoru i szacunku jaki jeszcze mógł posiadać do samego siebie. Poza tym, chciałem, aby mój przykład był uniwersalny, ale nie mogłem go bardziej zgeneralizować.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 02:46:12 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38929 dnia: Maja 11, 2012, 09:46:07 am »
Ja na maturze nie ściągałem, bo i po co? Matmę pisałem jeszcze nawalony po urodzinach siostry a i tak zdałem na ponad 50%. Mazurit, mi na prawdę niektóre rzeczy kompletnie nie były potrzebne, jak na przykład znajomość jakichś niszowych wierszy, które przerabialiśmy. Taka wiedza z przedsiębiorczości, którą lubiłem jak najbardziej, albo wszystko co z programowania czy tam grafii komputerowej wyniosłem.

Wiedziałem co chcę robić i do tego bardziej się przykładałem. Mam takie szczęście, że głupi nie jestem i mimo zlewania szkoły średnią miałem 4,55.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38930 dnia: Maja 11, 2012, 03:16:04 pm »
Ja na maturze nie ściągałem, bo i po co? Matmę pisałem jeszcze nawalony po urodzinach siostry a i tak zdałem na ponad 50%. Mazurit, mi na prawdę niektóre rzeczy kompletnie nie były potrzebne, jak na przykład znajomość jakichś niszowych wierszy, które przerabialiśmy. Taka wiedza z przedsiębiorczości, którą lubiłem jak najbardziej, albo wszystko co z programowania czy tam grafii komputerowej wyniosłem.

Wiedziałem co chcę robić i do tego bardziej się przykładałem. Mam takie szczęście, że głupi nie jestem i mimo zlewania szkoły średnią miałem 4,55.

No, ja wiem o co Ci chodzi Musiol, bo i u mnie taka sytuacja była. Ty jednak masz jakoś poukładane i umiesz selektywnie wybierać, oraz wiesz gdzie szukać jakby co (i to co Ci ktoś poda nie bierzesz całkowicie na "tak", tylko podchodzisz krytycznie i jeszcze się co do tego upewniasz).

Tutaj mówisz o zbędnej "znajomości jakichś niszowych wierszy", no ale lepiej, żeby były jakieś niszowe niż prostackie - o ile tak o wierszach w ogóle można powiedzieć - i do niczego nie skłaniające. Poza tym, nieraz twoje kompetencje sprawdzane będą, nie tylko pod względem rzeczowości, ale i intelektualnym, no chyba, ze szef to też jakiś koleś na styl filistrzańskiego snoba.

Podobnie, jak Ty i ja sądzę, że głupi nie jestem, ale mimo to także się przejechałem co do pewności tego co mówię i oceny innych ludzi, także pokora i dystans do pewnych kwestii to podstawa już dla mnie. Sama średnia (dyplom itp.) nie musi jednoznacznie określać i etykietkować, gdyż robi to sama osoba własnym postępowaniem i ogólną prezentacją (wiadomo i taki głupek może wyjść na intelektualistę, jeśli zna się na autoprezentacji).

Wracając do "przydatności i doboru wiedzy", to mam znajomego, który jest pierwszym rocznikiem, który uczęszcza do szkoły sportowej (szczebel ponadgimnazjalny). Pytam się go, czego on tam się uczy? Odpowiedź, jaka pada, jest w 80-90% taka sama jaką ja bym udzielił w mojej szkole. A ludzie mówią o specjalizacji (swoją drogą to dlaczego robią "masówkę na studiach") w szkole, trudno tutaj zmienić trochę program i powiedzmy skupić się w biologii na odżywianiu i diecie, w historii wrypać blok historii sportowej, a nawet na j. polskim przytoczyć teksty pochwalne (peany dla sportowców) i w ogóle ideał kalokagatii. Jestem więc za takim (specjalizującym) rozwiązaniem, ale tylko w określonej formie (o której nie będę już pisał).

Nie chciałbym ponadto, aby całkowicie krytykowano i rezygnowano z humanistycznego podejścia, na kierunkach typowo ścisłych (i na odwrót), bo potem taka osoba nie będzie umiała się odnieść do świata i twórczo myśleć (tj. zgubi gatunek ludzki). Będzie ona wprawdzie wiedziała - wracając na grunt gier wideo - jakie nowinki gameplay'owe zaprezentowano w God of War, ale czy zrozumie, czym jest problem ananke Kratosa? Będzie wiedziała jak zmieniały się technicznie kolejne odsłony FF, ale nie dostrzeże ewoluującej kreacji, która oscyluje wokół utopii, antyutopii, i dystopii. W sumie to tutaj skończę, bo to rozmowa na bezpośredni kontakt.

Zgadzam się, że matura to stosunkowo prosta sprawa.

Dla mnie, nie była ona prosta, z jednego względu. Kiedy wiem, że coś - tak prozaicznego jak papierek - ma decydować o moim przyszłym życiu, i miałoby mnie zarazem jakoś zaszufladkować, to wtedy strasznie się denerwuję, a zdenerwowanie jest moim złym doradcą (wszystko mi się paćka, wylatuje z głowy itp.). Owszem potrafię w luźnej rozmowie, z jajcem podejść i omówić temat (problem), ale na egzaminach zawsze mnie jakoś zatyka, nie lubię po prostu tego ewaluacyjnego czynnika, który wisi nade mną, jak ta przysłowiowa kostucha... brrrrr... wróciły niemiłe wspomnienia...
Oki Doki Man

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38931 dnia: Maja 11, 2012, 06:26:47 pm »
http://kontakt24.tvn.pl/temat,internauci-i-cke-na-tropie-maturalnego-oszustwa,44339.html?categoryId=496

przyznaj się, to byłaś Ty?

to był znajomy mojej koleżanki. a ona jeszcze zadowolona że jaki to on pomysłowy, a jak jej powiedziałam że przez to mogą w całym kraju anulować maturę z matmy to ją zatkało. kurna, jak się zaczęła zadawać z tępymi ludźmi to sama się tępa zrobiła...
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 06:32:08 pm wysłana przez Amalia »
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38932 dnia: Maja 11, 2012, 06:30:43 pm »
to był znajomy mojej koleżanki. a ona jeszcze zadowolona że jaki to on pomysłowy, a jak jej powiedziałam że przez to mogą w całym kraju anulować maturę z matmy to ją zatkało. kurna, jak się zaczęła zadawać z tępymi ludźmi to sama się tępa zrobiła...
Er...tylko, że jedyne co mogą zrobić to anulować jego egzamin. Anulowanie egzaminu w całym kraju mogło by nastąpić jedynie w przypadku jakiegoś sporego wycieku.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38933 dnia: Maja 11, 2012, 06:33:19 pm »
no ale załóżmy że te pytania zostały w internecie i gdzieś sobie krążyły pomiędzy innymi "cwanymi" maturzystami
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38934 dnia: Maja 11, 2012, 08:53:38 pm »
Mnie tam nie było potrzebne ściąganie,wystarczy,że byłam dobrze przygotowana ;P.Szkoda,tylko,że tak słabo poszło mi z polskiego,bo się niemiłosiernie zestresowałam,ale ustne mam zdane więc jest gites,nie wiem jak z pisemnymi...anglik był prosty,więc mam pewność,że ten akurat zdam,co do reszty to pewności nie mam aż takiej.
Z resztą to nawet nie wiem co tu było takiego trudnego...bo to zadanie było tak proste,że prościej się nie dało.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 08:55:08 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38935 dnia: Maja 12, 2012, 12:16:37 am »
Szybka porada. Czy opłaca się kupić Nikon Coolpix S4150 za ok. 350 złociszy, nie znam się na aparatach, a wolałbym nie kupować kota w worku. Odpiszcie krótko, bez zbędnych komentarzy. Dzięki z góry.
Oki Doki Man

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38936 dnia: Maja 12, 2012, 01:04:48 am »
Przyznam się, że tak delikatnie przytrolowałem z tymi postami wcześniej, bo ciekawiło mnie czy to forum jeszcze żyje i jak widać nie jest wcale tak najgorzej. Ale!

Teraz tak całkiem na serio

Kiedy wiem, że coś - tak prozaicznego jak papierek - ma decydować o moim przyszłym życiu, i miałoby mnie zarazem jakoś zaszufladkować, to wtedy strasznie się denerwuję

Będzie tylko jednym z wielu czynników które zadecydują, takich jak właśnie owa inteligencja, prezencja, charakter, znajomości i tak dalej a na szczęściu kończąc.

Naprawdę popieram kształcenie się, edukację etc. ale uważam że ludzie przeceniają wartość tego, co im może dać sam papierek.

Z tym aparatem to nie wiem, ale jeśli chcesz po prostu robić w miarę ok zdjęcia, to raczej na pewno będzie wystarczający.

Jara się tu ktoś nadchodzącym Diabolo?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38937 dnia: Maja 12, 2012, 01:55:46 am »
Cytuj
Jara się tu ktoś nadchodzącym Diabolo?
Chodzi ci o Torchlight 2 czy o izometrycznego World of Warcraft z naklejką Diablo?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38938 dnia: Maja 12, 2012, 12:18:06 pm »
Obydwa w zasadzie, chociaż Torchlight ma trochę przesrane w tej chwili, no chyba że poczekają z premierą tak dwa, trzy miechy minimum, aż hype na Diablo opadnie :F

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38939 dnia: Maja 12, 2012, 12:30:25 pm »
Torchlight 2 natomiast ma atut, że robią go ludzie co zajmowali się Diablo I i II.

Ja z Diablo III poczekam sobie aż nie spadnie mu ostro cena.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?