Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3168039 razy)

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38860 dnia: Marca 28, 2012, 01:38:37 pm »
kasa kasą, można studiować i pracować tak jak ja i wielu innych mimo wszystko lepiej mieć ten papier niż go nie mieć... także zachęcam do studiowania.
]


Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38861 dnia: Marca 28, 2012, 03:09:10 pm »
cóż ja wiem,że się na studia nie nadaję heh

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38862 dnia: Marca 28, 2012, 07:29:42 pm »
po co robić maturę jak się na studia nie wybiera?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38863 dnia: Marca 28, 2012, 11:47:16 pm »
każdy się na jakieś nadaje, próbuj nawet na asp :) bo całkiem fajnie rysujesz, może coś w sobie więcej odkryjesz ;)
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38864 dnia: Marca 29, 2012, 01:23:13 am »
ale po co komu studia na siłę?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38865 dnia: Marca 29, 2012, 01:27:36 pm »
zgadzam się z Sergem...po co na siłę,skoro ja nie mam takich ambicji

asp - co to,nie znam tych wszystkich skrótów heh
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 01:29:01 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38866 dnia: Marca 29, 2012, 01:53:47 pm »
Akademia Sztuk Pięknych, right?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38867 dnia: Marca 29, 2012, 05:56:29 pm »
ale po co komu studia na siłę?

z prostej przyczyny bo na własne życzenie ograniczasz sam siebie, zamykasz przed sobą pewne furtki jeżeli nie jesteś zuckerbergiem albo innym panem bogiem od gogla, lepiej nie odbierać sobie takiej szansy, dokąd są niepłatne. ASP- akademia sztuk pięknych jako rzekł DA16, myślę że mogłabyś się tam odnaleźć więc chociaż spróbuj o tym pomyśleć, masz jeszcze czas, a prace zdążysz podjąć, nie jest to nic przyjemnego zapewniam bo pracuje od 16 roku życia (chociaż pracowałem wtedy w łódzkim Lunaparku O_o) ;] Studia to najlepszy okres w życiu (przynajmniej moim), masa ludzi, masa imprez, mało snu, sporo pracy i kombinacji alpejskich, pomimo tego że papier ten sam w sobie nie jest wiele wart otwiera przede mną możliwość podjęcia studiów podyplomowych, podejmowania szkoleń które w innym wypadku trafiałby do ludzi lepiej wykształconych i chociaż wykształcenie które odebrałem na UŁ, to pic na wodę dalej cieszę się że mam przed nazwiskiem MGR niż jak miałbym go nie mieć :)

Przez okres studiów masz czas na poszukiwanie siebie i tego co Cię interesuje, tego co będzie Twoim konikiem do końca życia, czegoś co da Ci przyjemność i gotówkę (nie nie mówię tu o prostytucji :P [głupi żart]). Ja kiedy napisałem maturę nie bardzo wiedziałem co ze sobą zrobić, pewnie też tak na prawdę nie wiesz, więc popatrz w siebie i spróbuj się ocenić obiektywnie, jeżeli tego nie potrafisz poproś kogoś innego, kto Cię zna na wylot. Każdy ma w sobie potencjał nie każdy chce go wydobyć.

Kto wie być może za kilka lat mógłbym oglądać twoje prace w galerii, albo ściągać z torrenta anime które narysowałaś, czytać mangę której jesteś autorką etc...
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 06:01:19 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38868 dnia: Marca 29, 2012, 07:15:31 pm »
Dziabeł - studia to 3 do 5 lat wyrwane z życiorysu, choć fakt, że bardzo przyjemne. Oczywiście można pracować na pół etatu i jakoś sobie radzić. Ale żeby studiować dziennie i pracować na cały etat trzeba sobie wypruwać żyły - nie każdy ma na to siłę. No i czasem okoliczności zmuszają Cię do tego, by pracę podjąć od razu, a nie za X lat. A jeśli ktoś nie idzie na kierunek, po którym ma sporą szansę od razu iść do pracy w zawodzie (ASP tego nie oferuje), jak medycyna, to wcale nie jest powiedziane, że mu się opłaci te 3-5 lat stracić na dokształcanie się. Idąc do pracy od razu po maturze będziesz miał nad takimi absolwentami handicap w postaci kilku lat stażu - wówczas też masz szanse na szkolenia. No i jeśli ktoś chce mieć studia tylko dla papierka, to lepiej iść na rabotu i dyplom zrobić zaocznie

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38869 dnia: Marca 29, 2012, 08:44:58 pm »
Cytuj
masz jeszcze czas, a prace zdążysz podjąć, nie jest to nic przyjemnego zapewniam bo pracuje od 16 roku życia
otóż ja już nie mam czasu,jestem zaledwie starsza od ciebie o rok Dziabeł i wiem,że praca to nic przyjemnego,poza tym jeżeli w najbliższym czasie nie znajdę pracy,dajmy na to okres 3-5 miechów to przysłowiowo będę "żreć chleb z masłem"(i tylko,bo nie będzie co do gara włożyć)
Cytuj
Studia to najlepszy okres w życiu (przynajmniej moim), masa ludzi, masa imprez, mało snu, sporo pracy
ludzi tych co miałam poznać już poznałam,imprezy już mnie nie kręcą jak kiedyś...chyba miałam o nich inne wyobrażenie,mało snu...cóż i teraz tak czasami jest,nie polecam,pracy to teraz mam już sporo...
Cytuj
pomimo tego że papier ten sam w sobie nie jest wiele wart otwiera przede mną możliwość podjęcia studiów podyplomowych,
znowu studia?nie dziękuję
a przed nazwiskiem nic nie muszę mieć,nie zależy mi

mniej więcej wiem co chciała bym robić,ale raczej z czegoś takiego się nie utrzymam,jak z rysowania również,więc chyba raczej zostawię to jako hobby,
W galerii moje prace?Musiałą bym chyba zacząć rysować jakieś pejzaże,portrety albo martwą naturę...?Manga to masakra(wiem bo próbowałam),anime chyba wcale nie lepiej.
 
A tak poza tym Sergej powiedział już większość,co sama chciałam powiedzieć

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38870 dnia: Marca 29, 2012, 10:32:44 pm »
Studia to de facto marnowanie czasu jesli nie jest się na polibudzie. Darmowe studia? Rajt, jak rodzina opłaca wszystkie inne wydatki. Ja na to nie mogę sobie pozwolić, robię co robię, mam szczęście, że to co lubię i tyle. Kasa jak na razie jest ok.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38871 dnia: Marca 29, 2012, 10:52:21 pm »
Dziabeł - studia to 3 do 5 lat wyrwane z życiorysu, choć fakt, że bardzo przyjemne. Oczywiście można pracować na pół etatu i jakoś sobie radzić. Ale żeby studiować dziennie i pracować na cały etat trzeba sobie wypruwać żyły - nie każdy ma na to siłę.

pracuje w pełnym wymiarze godzin od 19 roku życia, to prawda że mój szef jest elastyczny, ale nie zmienia to faktu że jak się chce to się da zrobić inna sprawa że pracuję u tego człowieka przy wszystkim bo ma faktycznie parę różnych biznesów, więc od kelnera po informatyka. Nie mogę się odnieść do waszej sytuacji bazuję na własnym doświadczeniu.

A jeśli ktoś nie idzie na kierunek, po którym ma sporą szansę od razu iść do pracy w zawodzie (ASP tego nie oferuje), jak medycyna, to wcale nie jest powiedziane, że mu się opłaci te 3-5 lat stracić na dokształcanie się.

Nie jest też powiedziane, że podchodząc do LEP-u przyszły lekarz zda go, nie jest powiedziane, że cokolwiek w życiu Ci się opłaci, z każdą akcją podejmujesz ryzyko ale powinieneś rozważyć wszystkie za i przeciw a w wypadku JAKIEJKOLWIEK uczelni (może poza kierunkami stricte filozoficznymi) opłaci Ci się, jeżeli nie umiejętnościami twardymi, to miękkimi.


Idąc do pracy od razu po maturze będziesz miał nad takimi absolwentami handicap w postaci kilku lat stażu

O ile się na niego dostaniesz, o ile po 6 bodaj miesiącach pan pracodawca nie weźmie nowego stażysty, oczywiście brak studiów nie determinuje twojej wartości na rynku pracy jednak płacę już tak przykład z rodziny, człowiek który nie skończył informatki a trzyma sieci jednego z większych banków w kupie, płaca? 2400 na rączkę plus premie, panowie informatycy z tytułami inżynierów/magistrów 6000 na rączkę, przy mniejszym zasobie wiedzy praktycznej... gdzie tu logika?

I co do studiów dla papierka to niestety kosztuje, a stażysty raczej stać na to nie będzie :)

Będziemy mogli tu dyskutować baaardzo długo i wygląda na to że ani ja was nie przekonam ani wy mnie :) co do podyplomówek to rok zaocznie... ale płatnie 3 tys. wzwyż. Dalej zachęcam do rozważenia opcji licencjatu przynajmniej, ale nie każdy musi być magistrem/inżynierem.

Studia to de facto marnowanie czasu jesli nie jest się na polibudzie.

Na polibudzie jest bardzo wiele kierunków które mają tylko ładne nazwy i nie gwarantują zatrudnienia jak chociażby mechatronik, którego już gdzieś poruszałem... Co do wartości studiów jako takich wypowiedziałem się powyżej :)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2012, 10:54:52 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38872 dnia: Marca 30, 2012, 04:11:40 am »
http://www.youtube.com/watch?v=AjQizdHgjHo
xXx[MLG]420_Internet_Xplor3r_xXx
WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38873 dnia: Marca 31, 2012, 11:04:23 am »
http://www.youtube.com/watch?v=AjQizdHgjHo
xXx[MLG]420_Internet_Xplor3r_xXx
WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB WUB

Sol się odezwał i znowu wszystko umarło xD
]


Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38874 dnia: Kwietnia 02, 2012, 01:45:24 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=7NufHsmITjM assasin creed na kinecta? sounds fun ;c

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38875 dnia: Kwietnia 02, 2012, 10:16:07 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38876 dnia: Kwietnia 03, 2012, 12:58:10 am »
kinect
Cytuj
fun
Wybierz jedno.

biorę oba, bawiłem się zdecydowanie lepiej niż Movem...

Ku*wa porysowałem dzisiaj samochód sąsiadce :/ ja pier*ole, dobrze że się ten papierowy chinczyk nie pogniótł... ale za lakierowanie będę musiał zabulić... Life is life :/ dobrze że to tylko jedne drzwi, a u mnie się nawet nie dotarłem do podkładu a tam goła blacha ;/


400 zł za lakierowanie drzwi w 15 letnim złomie... ja pier*ole...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2012, 07:08:30 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38877 dnia: Kwietnia 05, 2012, 09:07:02 pm »
Na http://www.gog.com/ przez 24h dają Fallouta za darmo, łącznie z soundtrackiem i masą innych bonusów, nie wypada nie brać :)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38879 dnia: Kwietnia 25, 2012, 10:12:23 pm »