Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3162484 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32480 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:30:48 pm »
Czasami wkurzają mnie pseudo-patrioci mający problem, iż czyiś dziadek służył w Wehrmachcie. Być może przodek Donalda Tuska służył w niemieckim wojsku ale jakie to ma znaczenie dla dzisiejszych czasów. A zresztą jaki miał wybór, gdyby nie podpisał Volkslisty (co było praktycznie równoznaczne z późniejszym wcieleniem do wojska) zostałby wysiedlony i stracił swój dobytek. Setki tysięcy osób na ówczesnym polskim Pomorzu zostało przez sytuację zmuszonych do zadeklarowania się jako Niemiec. Kilka faktów:

-w 1939, polskie Pomorze zamieszkiwało ponad 3 miliony osób

- z tej liczby ponad ponad 1 200 tyś osób (głównie Kaszubów) podpisało Volksliste

- 300 tyś osób wysiedlono przeważnie do Generalnej Guberni ale także do obozów koncentracyjnych a niektórych transportach to już w ogóle słuch zaginął.

- na Pomorzu władze niemieckie uznali ponad połowę ludności za Niemców bądź nadających się do germanizacji i usilnie namawiali do podpisywania Volkslisty strasząc zwolnieniem z pracy, utratą dobytku, wysiedleniem

- ci co podpisali otrzymywali wyższe przydziały kartkowe i możliwość zakupu towarów, których nie mogły nabywać osoby uznane za niedające się do germanizacji

- te osoby jako członkowie narodu niemieckiego podlegali wtedy obowiązkowi mobilizacyjnemu i kiedy zaszła potrzeba zostali wcieleni do Wehrmachtu. Nie mieli żadnych możliwości by tego uniknąć

A wy co byście zrobili mając rodziny, dobrą pracę dach nad głową gdyby zaproponowano wam podpisanie Volkslisty? Wybralibyście głód, poniewierkę i niepewność jutra a może (przynajmniej wtedy tak się wydawało) w miarę stabilne i bezpieczne życie? Czy więc należy potępiać takie osoby które wybrały drugą możliwość?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 10:32:43 pm wysłana przez aysnel »

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32481 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:18:04 pm »
Cytuj
Bardzo błyskotliwe.
To tytuł takiej piosenki, która była bardzo popularna po tejże aferze. Chociaż faktycznie, do Tuska bardziej pasuje V kolumna. Ewentualnie volksdeutsch. Piesek Merkelowej? Pseudo-liberał?

Cytuj
Upeerowcy. Choćby i Mikke. Mam nauczyciela, który jest z UPR - gość ma totalnie wyprany mózg, nie da się z nim sensownie słowa zamienić.
Mikke wygłasza prywatne poglądy. Twój psor też. Partia ta jest najbardziej liberalna światopoglądowo - nie narzuca w szkołach nauki o religii, nie narzuca w ogóle przymusu nauki, postulując za szkolnictwem prywatnym. Nie wpieprza się w to w co wierzysz, co robisz i co myślisz. Dla mnie mikke może być nawet dżinistą i szamanem-znachorem, zaczytującym się w Heideggerze w swoim Józefowie. Byle by tylko postulował minarchizm.
Ja nie oceniam wyborców danej partii na podstawie kilku przykładów. Bo znam i parę naprawdę światłych osób głosujących na PO - nawet spośród ich polityków, jest paru dość rozsądnych i liberalnych.
Podobnie u socjalistów. Senyszynową bym pogonił osinowym kołkiem, ale z sierakowskim można by pogadać (dopóki by nie zaczął jarać się marksem, albo zizkiem, jego współczesnym ekwiwalentem)
Czy w programie UPRu masz coś o tropieniu stowarzyszeń wolnomularskich, przeciwdziałaniu spotkań tajnych porozumień gospodarczo-politycznych oraz niszczenie tychże w zarodku. Jak Mikke powie że on lubi kobiety błękitnookie to wydedukujesz z tego, że UPR domaga się przywrócenia do akademii medycznych eugeniki?

Cytuj
aysnel
Pisałem już o tym dawno temu zapewne ale powtórze. Ja nie sądze nikogo za grzechy ich ojców.
Chodzi mi tylko o prostą sprawę:
- Czy dziadek służył w wehrmachcie? (odpowiedź : tak)
- Co powiedział Prezydent z zasadami (odpowiedź: nie)

No i causa finita. Donald zyskałby w moich oczach mówiąc - tak panie Kurski, służył Szkoda że pan, wywodzący się z tego samego regionu nie zna tragicznej historii obywateli pochodzenia kaszubskiegoetc. Wtedy umocniłby swoją pozycję. Ale tym kłamstwem absolutnie mnie wówczas do siebie zraził.

A zdjęty z TVNu materiał+ zwolnienie dziennikarza zań odpowiedzialnego, przeprowadzający wywiad z kuzynką tuska, która mówiłą, ze jest zdziwiona ze donald tak powiedział, wszak w domu wszyscy wiedzieli, ale się po prostu o tym nie rozmawiało, to już skandal. Takie są w Polsce wolne koncesjonowanemedia. A lisek, mówiący że "najwazniejsza jest prawda" zapomniał o dodaniu "prawda ekranu". No ale to już wizja huxleya się robi, aniżeli orwell.

Natomiast pseudo-patriotą jest dla mnie premier rządu sprzeniewierzający się przysiędze, którą złożył przed narodem polskim. Chociaż nie, to już zdrada.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 11:25:34 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32482 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:25:42 pm »
Cytuj
Ale moja rodzina to Ciemnogród. Jak im zabiore dostep do kompa, to zabiorą mi klawiature i beda sie pluc az utone.
ehh człeniu robisz drugie konto i dajesz ograniczone uprawnienia zeby ci nie spsuli systemu a swoje blokujesz haslem i po problemie

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32483 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:27:52 pm »
Nie chodziło mi o to by bronić samego Donalda Tuska dałem go tylko jako dosyć popularny przykład. Chodziło mi o pewną tendencję poniżania ludzi przez polityków z  PiSu (ale nie tylko) poniżania ludzi tylko dlatego, że mieli w rodzinie kogoś kto podczas wojny określił się jako Niemiec. Z wypowiedzi niektórych parlamentarzystów wynikałby, iż sporej części mieszkańców Kaszub odmawia się bycia pełnoprawnymi Polakami z powodu pewnych zawirowań drugowojennych.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32484 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:32:36 pm »
PiS to partia narodowo socjalistyczna. Niespecjalnie ich postulaty rządzenia różnią się od tych proponowanych przez PZPR. No może tyle, że nie chcą wpisania wiecznego sojuszu z rasiją do konstytucji, ale oparcie się jedynie o gospodarkę narodową i centralnie sterowaną i ograniczanie mozliwosci istnienia w obrocie prawnomajątkowym przez obywateli obcych państw, to dla mnie coś nie do pomyślenia.

Zresztą, PiS to partia typowo populistyczna. Jak się dorwą do władzy to i tak wszystko mają w dupie. Gdy mieli szansę ustawowego uregulowania kwestii mienia pozostawionego przez wysiedleńców, nic nie zrobili. A teraz drą szaty, gdy słyszą o wyrokach w tych sprawach.

Gdybym miał takie poglądy to już wolałbym zagłosować na ideologiczny ONR/NOP, aniżeli na populistycznych złodziei z PiSu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 11:37:10 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32485 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:12:50 am »
Pytanie, wiadomo że UPR. Lista nr 1

Wyjebać VAT (od przyszłego roku chcą podnieść, szkoda że nie słyszeli o krzywej Laffera) [najbardziej bandycki podatek]
Wyjebać koncesje na telewizje i abonament (teraz wcale nie jest zniesiony) RTV [kto ogląda tańce z soon-to-be-gwiazdami]
Zdepenalizować narkotyki [kto chce i tak jara]
Zdjąć akcyzy na alkohol, papierosy, benzyne i wszystkie te gówna (na tym traci i producent [traci klientów] i konsumenci[albo więcej płacą albo nie kupują]
i najważniejsze, wyjebać tych pieprzone mordy od lat się nie zmieniające. Już i tak się nachapali z mojego portfela.

Precz z państwem opiekuńczym.
Tyle powiem.
Tak, i osobisty samolot dla każdego obywatela. Jestem ciekaw jak Mikke planuje utrzymać skarb państwa ? Sorry, ale nie przemawia on do mnie tą 'utopiją' wizją Polski (tym bardziej odpycha mnie legalizacja prochów).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32486 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:49:47 am »
Skarb Państwa utrzymywany by był, tak jak zawsze, głównie z podatku dochodowego obywateli i różnych niezbędnych podatków. Płacilibyśmy dużo mniej, ale np. musielibyśmy bulić za wysyłanie dzieci do szkół, czy leczenie się w szpitalach. Niby ma to swoje minusy, ale jak wysyłałbyś dzieci do szkoły prywatnej i nie chorowałbyś specjalnie uciążliwie ani ciężko, nie musiałbyś uczestniczyć w ogólnopolskiej zrzutce na tych, którzy wysyłają dzieci do szkół publicznych i chorują nieprzerwanie. Do tego biurokracja zostałaby zminimalizowana do niezbędnego. Państwo więc miałoby pieniędzy wystarczająco dużo, bo oszczędzałoby na finansowaniu szkolnictwa, służby zdrowia itp. Wizja realna, chociaż, z perspektywy tego, w jakich realiach światowych żyjemy, faktycznie to utopia. Zbyt wielu dzianym osobom zależy na utrzymaniu stanu aktualnego. Bez jakiejś rewolucji lub przynajmniej dobrze zorganizowanego puczu nic nie zmienimy w tej kwestii raczej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2009, 12:50:58 am wysłana przez Tantalus »

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32487 dnia: Czerwca 07, 2009, 01:18:46 am »
Cytuj
Tak, i osobisty samolot dla każdego obywatela. Jestem ciekaw jak Mikke planuje utrzymać skarb państwa ? Sorry, ale nie przemawia on do mnie tą 'utopiją' wizją Polski (tym bardziej odpycha mnie legalizacja prochów).
Kto mówi cokolwiek o kupowaniu czegoś dla obywateli? To oni sami znają własne potrzeby i powinni na nie zarabiać. A nie zrzuta na Iglesiasa.

To nie jest wizja utopijna, coś na miarę takiego stanu istniało w USA do czasów wielkiej depresji (wywołaną nie nadmiernym liberalizmem, jeno pojawianiem się nowego czynnika jakim był bank rezerw federalnych, który poprzez nieograniczoną możliwość kreacji pieniądze doprowadził szybko do gwałtownego zatrzęsienia gospodarki. Podobnie zresztą jak i teraz zrobił, do spółki z bankami. Podatek VAT jest także dość świeżym, jakże irracjonalnym i bezpodstawnym, pomysłem. Jak i podatek drogowy, akcyza na używki, podatek od darowizn, wygranej w loteriach, jakiegokolwiek przysporzenia majątkowego. Od wszystkiego jest podatek. To hamuje rozwój. Hamuje wymianę towarową i ogranicza powstawanie nowych organizmów przemysłowych.
Uważam, że każdy zaprzysięgany minister skarbu powinien odbyć egzamin ze znajomości krzywej laffera

Legalizacja prochów to dla mnie coś normalnego. Prohibicją nie zwalczono alkoholizmu - wręcz go powiększono a na dodatek narodziły się organizacje przestępcze, które zaczynając od handlu nielegalnym towarem, później przerzuciły się na inne gałęzie przestępczego procederu. Rocznie na świecie na walkę z przestępczością narkotykową, wydaje się równowartość budżetu USA. A w krajach gdzie narkotyki, łącznie z najcięższymi, są legalne, wcale nie walają się po ulicach trupy narkomanów, jak to widzą niektóre konserwatywne umysły. Chcącemu nie dzieję się krzywda, to już w starozytnym rzymie powiedzieli. Chcesz się truć, to się truj. Nikt nie cierpi, oprócz ciebie. No chyba że wierzymy w to, że ci narkomani będą za nami biegali i kłuli nas igłami. Ale jakoś te przypadki w dzisiejszym świecie nie są rozpowszechnione zbytnio. Chyba, że w polsce nie ma wcale narkomanów. Ale to tak samo jak z bronią, która zakazana, w ogóle nie istnieje w rękach przestępców.

Pytanie jakie powinnismy sobie postawić to : do czego nam jest potrzebne państwo? Biorąć pod uwagę jak dużo zadań przerzuca armia USA na prywatne oddziały paramilitarne (PMC), oraz istnienie do dziś w niektórych stanach insytucji łowców nagród/głów (ale już z ograniczonymi, do tych znanych z okresu dzikiego zachodu, uprawnieniami) pytanie jest też takie, czy potrzebna nam jest aż tak rozbudowana armia? Szwajcaria posiada bardzo ciekawe rozwiązanie pod tym względem.
Niemniej jednak, uważam, za Machiavellim, że wojsko powinno być pańśtwowe, bo najemnicy i wojsko obywatelskie nie zastąpią wyszkolonej, zawodowej armii.
Podobnie z policją, ale ta nie powinna zajmować się pierdołami w stylu: CP na 4chanie, hodowanie maryśki w piwnicy czy palenie jej w samochodzie, sranie przez psy na trawnikach oraz inne tego typu pierdoły. Przemyt to dla mnie także coś nie do pomyślenia, podobnie jak cła i te sprawy.
Państwo powinno odpieprzyć się od gospodarki, a niemalże cała własność powinna być prywatna. To ja sam najlepiej wiem, co dla mnie dobre. A skoro ktoś nie potrafi sobie poradzić lub lekkomyślnie czeka na uzyskanie pomocy od osób które są odpowiedzialne za własny los, powinien się srogo sparzyć. Postawa roszczeniowa to smutny relikt poprzedniej epoki. Każdy odpowiada za siebie i powinien ponosić konsekwencje swojego działania.
Zresztą, nawet jeśli chodzi o filantropie, to gdzie ona istniała? W krajach gospodarki uspołecznionej, jak ZSRR czy w stanach USA? Gdzie mieli lepiej robotnicy? W stanach czy w rasiji?

Cytuj
Zbyt wielu dzianym osobom zależy na utrzymaniu stanu aktualnego.
Ano. I zbyt wiele osób, jak to przewidywał huxley, zalanych potokiem zupełnie nieistotnych informacji, ucieka się do egotyzmu, całkowitej obojętności. i w takim ustroju, te dziane osoby, mogą się pławić, nie mając powodów do obaw.

Zaś co do argumentu, że nikt tak nie robi, że standardy europejskie, że tylko demokracja bo churchill angielski tak powiedział... W średniowieczu też nie do pomyślenia był inny ustrój niż demokratyczny. W oświeceniu nie do pomyślenia była gospodarka uspołeczniona. W krajach socjalistycznych nie do pomyślenia był liberalizm gospodarczy. To wszystko kwestia czasów i poglądów. Ale nie uważam, że mamy jeść gówno, za wzorem milionów much.
Niektórym się udaje - jak Laarowi w Estonii, jak Szwajcarii kantonowej. Narodziło się na tych podstawach wspaniałe państwo, które teraz przeżywa swój upadek. I istnieje mnóstwo państw poza europą, która w końcu uległa, tym razem pokojowej, ofensywie socjalizmu. Muzułmanom też nie udało się jej zawalczyć orężem, więc niedługo zaleje nas systematycznie, powoli, ale skutecznie.

Cytuj
Skarb Państwa utrzymywany by był, tak jak zawsze, głównie z podatku dochodowego obywateli i różnych niezbędnych podatków. Płacilibyśmy dużo mniej, ale np. musielibyśmy bulić za wysyłanie dzieci do szkół, czy leczenie się w szpitalach.
Ale i tak bulimy. Gdy jesteś wkurwiony czekaniem na zabieg czy inną usługę lekarską, za którą co miesiąc płacisz określoną sumę (i to dość wysoką) i gdy idziesz do prywatnego to i tak płacisz. Szkolnictwo też jest płatne - całe życie odliczają nam to od podatku. Na drogi łoży każdy, kto nie jeździ po nich rowerem. Za wszystko płacimy. Za studia płacisz nawet jak nie studiujesz.
Te zaś są płatne w trosce o najbiedniejszych studentów. Ale ktokolwiek, kto ma do czynienia ze studiami, wie, że to na zaocznych przeważnie są ci najbiedniejsi. I to oni bulą za studia tych bogatszych.
A w państwowym systemie to wspomniany lekarz ma wyjebane. Nauczyciele to często analfabeci po przyspieszonym kursie, wykładowcy traktują swoich chlebodawców jak śmiecie. Brakuje czegoś takiego jak wolnorynkowa konkurencja. Lekarz mający wyjebane na pacjentów wyleci z rynku. Analfabetyczny pedagod nie znajdzie zatrudnienia, a wykładowce znajdującego pasję w gnojeniu studentów rada wydziału, w trosce o dochody po prostu zwolni. Albo zweryfikuje go popyt.
Bo to tylko popyt powinien kształtować podaż. To podstawowe prawo ekonomii. Nie o prawach archimedesa czy innego pitagorasa się powinno uczyć, ale o podstawowych zasadach rządzących światem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2009, 01:30:49 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32488 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:09:03 am »
Kurde jak żeście się tak rozpisali o tej polityce to trzeba było do KF się z tym przenieść....mnie to już wychodzi bokiem ciągłe słuchanie o tym...>.>

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32489 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:48:12 am »
Też bym wolał, tak jak w Szwajcarii, nie wiedzieć jak wygląda prezydent ani premier.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32490 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:55:42 am »
Mnie polityka nie interesuje...jeśli kogoś uraziłam to sory

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32491 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:03:46 pm »
Yuzuriha, ja Ci się nie dziwię, też mam tego serdecznie dość rozmów o polityce, to jest po prostu jedno wielkie gówno i szkoda na nie życia.

Ale czasem naprawdę porządni ludzie wchodzą w politykę...

http://www.nasz-parlament.pl/euro_posel?id=364

Znam go od paru lat, wykłada na mojej uczelni i generalnie takiego mózgu nie widuje się na codzień. Niesamowicie oczytany, wie więcej niż większość ludzi jakich znam zebranych do kupy a przy tym potrafi to wykorzystać w praktyce. Zawsze pomocny, pogodny, z nim można każdy problem rozwiązać bla bla bla.

Jeśli myślicie że robię kryptoreklamę to zmoderujcie posta, po prostu podaję przykład na to że nie sami idioci tam się jeszcze pchają heh. Lewicowcem i tak nie jestem, ale chciałbym żeby takich było więcej.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32492 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:04:41 pm »
Ja też uważam, że narkotyki powinny być zalegalizowane. Człowiek ma wolną wolę jak chce to niech się truje. Jednak jako drugą stronę medalu proponowałbym, żeby takie osoby same płaciły za  leczenie swoich chorób wywołanych skutkiem nadużywania narkotyków (co najwyżej odwyk mógłby pozostać darmowy) a także by to, że gdy popełniając przestępstwo byli odurzeni prochami nie było żadną okolicznością łagodzącą. Dlaczego bowiem taki człowiek nie może ponosić pełnych konsekwencji swoich czynów tylko dlatego, iż naćpał sie jakiegoś świństwa? W skrócie, zalegalizować wszystkie używki, ale niech ludzi od nich uzależnieni sami troszczą się o siebie i swoje zdrowie. A jeśli popełnią przestępstwo pod ich wpływem karać bez żadnych tam okoliczności łagodzących.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2009, 12:05:38 pm wysłana przez aysnel »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32493 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:09:38 pm »
No, ja raczej nie chcę za bardzo, żeby mi drechy naćpane łaziły po osiedlu. Już wystarczy, że z jednym takim delikwentem miałem problem to jeszcze mi brakuje całej armii.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32494 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:15:30 pm »
Kurde, że ten alkohol jest legalny. Armie moczymord i pijaków chodzą po moim osiedlu i demolują samochody, wybijają szyby :F

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32495 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:48:40 pm »
rozgadaliscie sie tu o polityce a macie zdaje sie od tego temat nie musialbym przewijac kilkudziesieciu postow ;f

Cytuj
Kurde, że ten alkohol jest legalny.
tez sie dziwie ale coz poradzic polska to narod pijakow ;f

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32496 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:53:41 pm »
No, ja raczej nie chcę za bardzo, żeby mi drechy naćpane łaziły po osiedlu.
a nie łażą? Legalizacja miała by wpływ tylko na aspekty gospodarcze itp. a nie społeczne, bo teraz jak ktoś chce to też bierze co mu się podoba, bez problemu.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32497 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:57:55 pm »
rozgadaliscie sie tu o polityce a macie zdaje sie od tego temat nie musialbym przewijac kilkudziesieciu postow ;f

Cytuj
Kurde, że ten alkohol jest legalny.
tez sie dziwie ale coz poradzic polska to narod pijakow ;f



To sięga słowniańskich korzeni i boga-ochlejtusa, dobra tradycja jest dobra

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32498 dnia: Czerwca 07, 2009, 01:15:03 pm »
Tu jest Polska i tu sie "kurczaczek" pije;p

Cytuj
bo teraz jak ktoś chce to też bierze co mu się podoba, bez problemu.
Ale jednak jest ten czynnik psychologiczny, jak to miało miejsce w przypadku prohibicji w USA. Poza tym, ja tam wolę kupić np. amfetaminę produkcji cieszącej się jakimś tam poważaniem jelfy aniżeli od jakiegoś dilera z niewiadomego źródła. Podobnie jak ze sterydami, które nie rozumiem czemu są zakazane. Znam historię jednego kolesia, który po wbiciu sobie ruskiego teścia w udo dostał zakażenia i zamiast wzmożonego cyklu, miał przymusowe leczenie. A gdyby kupił testosteron dostępny w aptekach, nic by się nie stało. A i endokrynolog udzieliłby porady za stosowną opłatę. Podejrzewam, że podobnie z narkotykami, lekarze odpowiednich gałęzi i farmaceuci mogliby mówić jaka dawka jest dla nas bezpieczna itp. To wszystko biznes.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #32499 dnia: Czerwca 07, 2009, 01:29:17 pm »
Ale tu jest Polska i tu przyzwolenie na alkohol będzie, a narkotyki to największe zło. Jestem za zalegalizowaniem, bo przyniesie to ogromne wpływy do budżetu. Jak ktoś wcześniej wspomniał, ludzie i tak biorą, ale to co teraz biorą to świństwa z domieszkami, po legalizacji i kontrolowaniu tego, brali by czysty narkotyk bez żadnych domieszek.

A głos oczywiście oddałem na UPR. Matka głosuje na ludzi niestety i oddała na Buzka. A mój ojciec stracony już, na PiS.