Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3164364 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31120 dnia: Stycznia 03, 2009, 12:45:13 pm »
Ostatni rok nie był taki zły... Niespodziewanie wzbogaciłem się o PSP z grami oraz o wiele jRPG na PS2... Przez ten rok, więc rozrywki mi nie zabraknie jeśli tylko czas i chęci dopiszą...  -_-

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31121 dnia: Stycznia 03, 2009, 01:59:10 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31122 dnia: Stycznia 03, 2009, 06:25:20 pm »
Oł fak. Trochę żałuje, że zdecydowałem się na tańszą opcję i kupiłem L4D na PeCeta. Nie dość, że zapłaciłem za dwie gry i dostałem jedną, to jeszcze takiego russian storma się nie spodziewałem. Dżizaz, czy ktoś poza rosjanami gra w tę grę na PC? O_o

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31123 dnia: Stycznia 03, 2009, 06:59:46 pm »
Cytuj
... widzialnego dla człowieka. Tak wiem, nieistotny szczegół ;]

Nie tylko w sumie. Ssaki wszystkie widzą w podobnym spektrum, umownie się przyjmuje, że całe światło widzialne się mieści gdzieś między 200, a 800nm. Nie słyszałem, żeby jakieś zwierzęta widziały ultrafiolet albo podczewień (poza predatorem heh).

Cytuj
Nie "Ech wy rysownicy" tylko każdy ma swój model przestrzeni barw.

Ale model przestrzeni barw nie ma nic wspólnego ze spektrum światła widzialnego. Ja mówię o fizyce, a nie o subiektywnym postrzeganiu kolorów.

To tyle jeśli chodzi o kontynuowanie nerdowskiego tematu.

Cytuj
Jak tam po sylwestrze ludziska?

No u mnie przednio. Trzy (w zasadzie cztery) dni spędzone w Krakowie upłynęły bardzo w porządku. Było picie, było też trochę grania na konsoli, było przebieranie się w kostiumy (motyw przewodni - lata 20te XX wieku), był też fireshow i fajerwerki, były tańce, śpiewy i swawole. Jak dostanę, to podeśle wam siakieś zdjęcia.

Cytuj
Miałem do Was zadzwonić, koledzy Tantalus i G-1, mam Wasze numery, ale niestety z czasem jest krucho, tak więc nie żywcie urazy. Ale na pewno się odezwę, może tak się we trójkę spikniemy i pójdziemy się gdzieś zalać, albo potańczyć do jakiegoś gej klubu.

Sugeruję kupić zgrzewkę Komandosów i zrobić sobie manewry gdzieś pięknych pomorskich lasach. No ale jak coś, to dawaj cynk, to się gdzieś, kiedyś spotkamy.

Cytuj
Naszły mnie parę dni temu takie sentymenty staro-noworoczne i postanowiłem sobie obejrzeć parę pierdół w Internecie - takich jak znany wszem i wobec Metal Gear Awesome. Mniejsza z tym, że znam cały na pamięć [omg hotness I wanna bang you], przy okazji odkryłem że autor zrobił drugą cześć niestety, jest ona - choć dłuższa - znacznie słabsza, pomimo że ma parę fajnych patentów. Na tamtym portalu jest też dość ciekawa pozycja, a raczej dwie, zatytułowana MGS : Colab. To taki zbiór krótkich gagów związanych z Metal Gearem (głównie Solidem). Jest tam parę perełek [np. ten z diazepamem podczas strzelania do Sniper Wolf].

Filmiki z serii Awesome od Egoraptora są zajebiste tak czy siak. W ogóle, Egoraptor jest zajebisty. Wejdź sobie na jego stronkę, tam masz wszystkie filmiki w tym wiele niezłych. A jak już się po Newgrounds kręcisz i szukasz czegoś "Awesome" to obadaj "Awesome Racer" - akurat inny autor, ale i tak jest "osom".

Cytuj
I tak kończąc jakoś pesymistycznie - święta i po świętach, czas leci nieubłaganie, kolejny rok przeminął jak z bicza strzelił. W sumie nawet się nie obejrzałem.. poza paroma ważnymi wydarzeniami w moim życiu, praktycznie nie dostrzegłem jak to szybko zleciało. Każdy kolejny rok pędzi coraz szybciej, coraz mniej czasu mam dla siebie. Na świecie kryzys, recesja niedługo pieprznie jak w latach trzydziestych, krajem rządzą na przemian ci sami debile, nie mam co sobie ściągnąć na mp3kę no i, co najgorsze, SzukamZony się rozkłada już, jak trup jakiś :]

Mi tam dobrze zleciał ten rok, ale liczę na to, że ten będzie lepszy tak czy siak. Mam w końcu kilka planów do zrealizowania w nim.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31124 dnia: Stycznia 03, 2009, 08:59:57 pm »
Cytuj
Nie słyszałem, żeby jakieś zwierzęta widziały ultrafiolet albo podczewień (poza predatorem heh).
predator bez sprzetu tez gowno widzi ;f

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31125 dnia: Stycznia 03, 2009, 09:31:26 pm »
Prawdopodobnie pszczoły widzą ultrafiolet...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31126 dnia: Stycznia 03, 2009, 11:40:42 pm »
Cytuj
Miałem do Was zadzwonić, koledzy Tantalus i G-1, mam Wasze numery, ale niestety z czasem jest krucho, tak więc nie żywcie urazy. Ale na pewno się odezwę, może tak się we trójkę spikniemy i pójdziemy się gdzieś zalać, albo potańczyć do jakiegoś gej klubu.
po tym sylwestrze nie mam ochoty sie raczej zalać, czuje się jakby mnie samochód przejechał i bynajmniej to nie jest przenośnia, do tego jak sobie przypomnę to poczucie bezradności kiedy leżałem na chodniku w mrozie a bylem tak nawalony ze nie moglem wstać z ziemi, ciesze sie ze przeżyłem  ;/

Cytuj
predator bez sprzetu tez gowno widzi ;f
potwierdzam ;]
własciwie to nie chodziło mi o to ze jakieś istniejące zwierzęta widza tak czy inaczej, wole jednak bardziej hipotetyczne podejście, bo nie wiadomo czy jakikolwiek istniejący lub nie żywy organizm nie jest w stanie widzieć innych długości fal.
Można przypuszczać że w okresie kambru mogło istnieć więcej zwierząt które mogły widzieć inne pasmo, niż obecnie, ale to tylko moja hipoteza. Wyobraźcie sobie np. jakby istniał jakiś duży drapieżnik który widziałby podczerwień, mielibyśmy za przeproszeniem przesrane ;] Gdyby istniał wcześniej to pewnie ludzie (właściwie jacyś tam człekokształtni) nigdy by nie "zeszli z drzewa" ;] Albo jeśli jeszcze wcześniej to w ogóle mogłoby nie być żadnych stałocieplnych ;] Hmm trochę się rozpędziłem ale sądzę że jakby mógł istnieć wśród zwierząt taki narząd wzroku który widziałby podczerwień ale pozwalałby również obserwować inne pasmo, np. zwierze z dwoma parami oczu przy którym jedna widziałaby podczerwień a druga to nasze widzialne pasmo (chociaż nie wiem czy dwie pary byłyby potrzebne) to taki drapieżnik miałby bardzo wysoką i stabilną pozycję w łańcuchu pokarmowym hehe ;] Na szczęście nic takiego nie powstało, przynajmniej na ziemi ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31127 dnia: Stycznia 03, 2009, 11:59:35 pm »
Ewolucja oka, tak czy siak, była wchuj skomplikowana, więc cieszmy się, że w ogóle cokolwiek widzimy heh.

Podczewień w oku to jednak mimo wszystko chujowy pomysł, bo to działa może, i owszem, ale tylko w nocy. Większość fal elektromagnetycznych, które przedzierają się przez atmosferę, to właśnie podczerwień, więc gdybyśmy ją widzieli, to świat za dnia były nie do wytrzymania. Oprócz tego, nawet w nocy, podczerwień mogą emitować inne rzeczy, które nie koniecznie muszą hipotetycznego drapieżnika interesować - gejzery i wulkany chociażby albo ciepłe źródła heh, krótko mówiąc, wszystko co jest ciepłe trochę tej podczerwieni emituje.

Poza tym, ewolucja poradziła sobie wystarczająco dobrze w zapewnieniu nocnym drapieżnikom wysokiej skuteczności, nie wychodząc poza światło widzialne. Dzięki możliwości rozszerzenia źrenic szerzej inne zwierzęta, wyłapują więcej światła i mogą widzieć w ciemnościach dosyć przyzwoicie przy minimalnym świetle. A światło jest wszędzie i zawsze, chyba że gdzieś w głębokich jaskiniach heh.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31128 dnia: Stycznia 04, 2009, 12:23:27 am »
W sumie masz rację. Tak czy siak drapieżniki nie są groźnie w porównaniu do bakterii i wirusów ;]
Ciekaw jestem kiedy będzie następna pandemia jakiegoś nowego szczepu grypy heh, trochę szkoda umrzeć albo stracić sporą część swoich bliskich.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2009, 12:29:23 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31129 dnia: Stycznia 04, 2009, 12:28:49 am »
Cytuj
Ale, jak to miał smogu w opisie parę dni temu, the momory remains (sorry smogu, ale to momory mnie rozpierdoliło ;p]
jak to mówią, shit happens ;f ale cóż, tak to jest jak się człowiek spieszy to literówkę pierdolnie :P

Smożny nie bedzie sie rozpisywać, bo u niego w życiu niewielkie zmiany. nuda. a Ty szefu sie naumiej Ultimate orgy tekstu na pamiec i jak sie kiedys na wino spotkamy to se pospiewamy przy butelce ;f
Kame Hame Ha

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31130 dnia: Stycznia 04, 2009, 12:33:16 am »
To jeśli chodzi o literówki to widać, że czasami masz strasznie mało czasu i jesteś zabiegany ;f
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31131 dnia: Stycznia 04, 2009, 04:15:47 am »
tak apropo pomyłek - co można znaleźć na allegro o 4 nad ranem:
http://www.allegro.pl/item516842389_12_plyt_cd_z_grami_dla_dzieci.html
Cytuj
Dwanaście płyt CD z grami dla dzieci:Resident Evil 3(...)
...tez fajnie ;]

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31132 dnia: Stycznia 04, 2009, 11:59:59 am »
Cytuj
Ty szefu sie naumiej Ultimate orgy tekstu na pamiec i jak sie kiedys na wino spotkamy to se pospiewamy przy butelce ;f

LIQUID?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31133 dnia: Stycznia 04, 2009, 12:37:28 pm »
NO, IT'S McDONALD MILLER, YOUR OLD BUDDY
.
.
.
HUNGRY FOR WORMS?!

A dwójka wcale nie jest taka zła. Ma tylko ten problem, co na przykład drugi Shrek - jest kontynuacją kultowej, absolutnie zajebistej produkcji. I jak pierwszego MGA znam prawie na pamięć, tak z drugiego zapamiętałem parę scenek. Ale i tak jest dobry ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2009, 12:38:00 pm wysłana przez Siergiej »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31134 dnia: Stycznia 04, 2009, 02:16:20 pm »
Cytuj
czuje się jakby mnie samochód przejechał i bynajmniej to nie jest przenośnia, do tego jak sobie przypomnę to poczucie bezradności kiedy leżałem na chodniku w mrozie a bylem tak nawalony ze nie moglem wstać z ziemi, ciesze sie ze przeżyłem  ;/
to sie ciesz ze byles pijany bo alkohol wzmacnia i uelastycznia kosci... no i znieczula bol ofkos ;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31135 dnia: Stycznia 04, 2009, 02:23:21 pm »
Gears of Awesome też jest dość zajebisty.

WHERE'S MY WIFE ?!
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Doomsday

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31136 dnia: Stycznia 04, 2009, 05:07:55 pm »
http://itbiznes.pl/art34884.html - nie krzyczcie na dysk, on tego nie lubi

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31137 dnia: Stycznia 04, 2009, 11:52:57 pm »
w takim halasie co gosc tam mial krzyk to pikus

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31138 dnia: Stycznia 05, 2009, 09:19:13 am »
Sol - ta, Gears of Awesome idealnie oddaje klimat GoW 2. Z tą różnicą, że Awesome ma bardziej sensowną fabułę niż oryginał ;)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31139 dnia: Stycznia 05, 2009, 07:03:16 pm »
co tam lurkerzy