Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3164276 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17520 dnia: Września 16, 2006, 01:16:06 am »
No dobra.. to już wiem, czemu nie działała mi do niedawna Avira, czemu sypały mi się wszystkie .exe, czemu koszmarnie spowalnia mi komp, no i, czemu Kaspersky zabił mi komputer ostatnio. Przez pana Win32.Sality.p, który wypakował mi się w różnych plikach w System i zainfekował chyba wszystkie executable na dysku. Teraz z troche większym rozsądkiem podszedłem do obsługi Kaspersky'ego i powoli, acz konsekwentnie, usuwane są wirusy z dysku. Jeszcze żeby mi naprawił bad sectory na partycji F ten Kaspersky to już wogóle by był Bob Budowniczy... no ale pewnie będe musiał  se ją sformatować, a nie śpieszno mi do tego (zgadnijcie gdzie trzymam całą swoją kolekcje gier Square i OST'ów... będzie trza duży wypał zrobić...)

No dobra... 9 godzin do egzaminu, czyli jeszcze jakieś 7 na naukę. Pierwsza kawa zaparzona, więc wracam do rozkminiania równania Nersta, zapisów elektrodowych, funkcji optymalizujących Gibbs'a i reguły Le'Chattelier'a...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17521 dnia: Września 16, 2006, 03:28:37 am »
http://www.pcworld.pl/news/news.asp?m=7&id=99471

Cytuj
Jako przykład, Morris podał MTV, które w latach osiemdziesiątych dostawało teledyski od wytwórni muzycznych za darmo. Dzięki temu powstała ogromna korporacja, zbudowana na czyjejś zawartości. To, zdaniem Morrisa, był jeden z największych błędów popełnionych przez branżę muzyczną. Mówił też o serwisach wideo firm takich jak AOL czy Yahoo, które muszą uiszczać opłaty licencyjne za klipy wideo.
Zapomniał tylko, że w ten właśnie sposób (rozsyłając teledyski) robią promocję, a gdyby jedna firma nie dostarczała MTV klipów, zrobiłaby to inna (za darmo), a MTV puszczałaby to co ma na stanie i promowała tych, co nie potrzebują pieniędzy za emisję teledysków :) Teledysk to narzędzie promocji a nie gotowy produkt, o tym zdaje się zapominać ten pajac.

No cóż, pozostaje szybko zassać wszystkie interesujące nas klipy, bo pewnie niedługo stamtąd znikną. I znikną pewnie też urywki filmów, urywki programów telewizyjnych i serwis całkowicie upadnie. Ach ten amerykański korporacjonizm. Masz kasę, możesz wszystko.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17522 dnia: Września 16, 2006, 04:12:33 am »
Cytuj
No cóż, pozostaje szybko zassać wszystkie interesujące nas klipy, bo pewnie niedługo stamtąd znikną. I znikną pewnie też urywki filmów, urywki programów telewizyjnych i serwis całkowicie upadnie. Ach ten amerykański korporacjonizm. Masz kasę, możesz wszystko.
Zawsze pozostaje jeszcze p2p. Chociarz obawiam się , że kiedyś i to może się skończyć albo być utrudnione.
Jutro lece do sklepu po nowe płytki i bede sciągał ,sciągał ile się da, póki się da ;)
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 04:14:36 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Total offtopic
« Odpowiedź #17523 dnia: Września 16, 2006, 09:17:45 am »
Eh...ja dziś i jutro ide na wesele, by to szlag ;/ ale planuje sie zmyc predzej z niego ^^

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17524 dnia: Września 16, 2006, 09:20:06 am »
Cytuj
http://www.pcworld.pl/news/news.asp?m=7&id=99471

Cytuj
Jako przykład, Morris podał MTV, które w latach osiemdziesiątych dostawało teledyski od wytwórni muzycznych za darmo. Dzięki temu powstała ogromna korporacja, zbudowana na czyjejś zawartości. To, zdaniem Morrisa, był jeden z największych błędów popełnionych przez branżę muzyczną. Mówił też o serwisach wideo firm takich jak AOL czy Yahoo, które muszą uiszczać opłaty licencyjne za klipy wideo.
Zapomniał tylko, że w ten właśnie sposób (rozsyłając teledyski) robią promocję, a gdyby jedna firma nie dostarczała MTV klipów, zrobiłaby to inna (za darmo), a MTV puszczałaby to co ma na stanie i promowała tych, co nie potrzebują pieniędzy za emisję teledysków :) Teledysk to narzędzie promocji a nie gotowy produkt, o tym zdaje się zapominać ten pajac.

No cóż, pozostaje szybko zassać wszystkie interesujące nas klipy, bo pewnie niedługo stamtąd znikną. I znikną pewnie też urywki filmów, urywki programów telewizyjnych i serwis całkowicie upadnie. Ach ten amerykański korporacjonizm. Masz kasę, możesz wszystko.
No juz pewien okres temu jakies wydawnictwo kazalo z you Tube usunac wszystkie klipy pewnego japonskiego artysty i juz wtedy spekulowano ze co raz wiecej firm moze sie o to zucac.

Cytuj
Zawsze pozostaje jeszcze p2p. Chociarz obawiam się , że kiedyś i to może się skończyć albo być utrudnione.
Jutro lece do sklepu po nowe płytki i bede sciągał ,sciągał ile się da, póki się da wink.gif
No ale PsP jest bardziej do sciagniecia czegos co juz znasz... klipy jakiegos lubianego zespoly czy cos, a na You Tube mozna wejsc i na lajcie szybko sprawdzic cos co ktos ci poleci... i pozniej sciagnac z p2p bo przeciez nie bedzie sie ogladalo w tej tragicznej jakosci YTube

Tant zycze powodzenia, na pewno dasz rade w koncu jestes kujonem ;] A tak na serio to jak ty nie dasz rady to kto da?
Napisz jak poszlo ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17525 dnia: Września 16, 2006, 09:56:50 am »
na 3-4 ;] TAN-TA-LUS! TAN-TA-LUS! TAN-TA-LUS! Dasz rade Tant...moja mama poprawila statystyke i polityke spoleczna, wiec Ty tez dasz rade chociaz nie wiem co poprawiasz (bo wrzesien to chyba termin poprawek conie?) ;]

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17526 dnia: Września 16, 2006, 10:49:28 am »
Juz chyba po testach ;( mam nadzieje ze dobrze mu poszlo :)  

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17527 dnia: Września 16, 2006, 12:32:17 pm »
Tak, zostaje p2p ale na youtube można wszystko raz-dwa, a np. takie DC++ to zajmuje jednak trochę czasu ściągnięcie czegoś mało popularnego. Poza tym ,tak jak mówi Gipsi, na youtube najpierw się obada czy fajne, a potem zasysa.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17528 dnia: Września 16, 2006, 12:53:15 pm »
Oh jacy wy słodcy, geez, kibicują mi... czyli jednak ktoś mnie kocha T_T.

Sam nie wiem jak mi poszło, teoretycznie powinienem zaliczyć, ale jak konfrontowałem swoją wiedzę z tym, co mówiła kumpela, to może być z tym różnie. Dzisiaj wam powiem czy zdałem, bo myślę, że do 17tej się koleś wyrobi ze sprawdzeniem tego, zapisaniem wyników w PeDeeFie i wrzuceniu na server. Jak zdałem to jest git..... tak nawet elo git powiem wam...

A teraz idę spać. Pilnowałem forum i strony głównej przez całą noc, żeby nam jej jacyś cyganie nie rozkradli, to teraz mogę się udać na zasłużony odpoczynek i pozostawić wam pilnowanie. Dobranoc czyli że...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17529 dnia: Września 16, 2006, 12:53:18 pm »
Cytuj
No ale PsP jest bardziej do sciagniecia czegos co juz znasz... klipy jakiegos lubianego zespoly czy cos, a na You Tube mozna wejsc i na lajcie szybko sprawdzic cos co ktos ci poleci... i pozniej sciagnac z p2p bo przeciez nie bedzie sie ogladalo w tej tragicznej jakosci YTube
No i właśnie się tym martwie , że z ogladania klipów w gorszej jakości , żeby tylko sprawdzić , albo nawet jakichś sampli to ni hu hu. I wiadomo ,że w p2p tego nie ma.
hyba , że na stronach z linkami do plików w p2p byłyby jakieś sample , ale jakie servery musieliby ponastawiać , żeby do tego doszło , a i tak pewnie i do tego by się dobrali kolesie od praw autorskich, piractwa itp.  :/  
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #17530 dnia: Września 16, 2006, 01:01:18 pm »
Cytuj
czyli jednak ktoś mnie kocha T_T.
ta ale tylko w pupe ;f

o p2p sie nie martwcie jakos se poradzi, podziemia były i zawsze beda

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17531 dnia: Września 16, 2006, 03:11:57 pm »
Cytuj
o p2p sie nie martwcie jakos se poradzi, podziemia były i zawsze beda
Thank you, master Qui-Gonn.

A tak w ogóle gdzie się podział mr. Sephiron? Już jedną nogą był w redakcji, płodził dziennie kilkanaście artykułów i nagle zniknął?

Tak sobie piszę, bo prawdę mówiąc, mało mnie to obchodzi :F Ale może ktoś odpisze w tym temacie, bo po wypowiedzi powyższej zdechł on natychmiast :)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17532 dnia: Września 16, 2006, 03:17:09 pm »


patrzcie, jakiz on był kiedys piękny... taki... prawdziwy wódz narodu :P czyz nie? :D
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 03:20:14 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17533 dnia: Września 16, 2006, 03:31:57 pm »
Ten Sephiron powiedzial ze narazie musi zniknac z jakichs tam powodow i ze nie bedziep isal, ale ze nas obserwowac bedzie wiec zebysmy sie cos tam cos tam ;/ calegho jego pozegania juzn ie pamietam ;/

Croudu -twojego obrazka nie widzimy my, jak chcesz to wzuc na image shacka.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17534 dnia: Września 16, 2006, 03:35:33 pm »
A jak wam minął dzień? :F

http://biznes.interia.pl/news?inf=791631
Nieźle :D
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 03:37:37 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17535 dnia: Września 16, 2006, 03:39:19 pm »
jeszcze nie minął :F dopiero sie zaczyna. póki co chodziłem pół dnia i kartofle za bronami zbierałem :) a zaraz ide z krowami pogadac, aby mleka dały :P

-jedit-


proszem, nasz idol, tym razem z imidz szaka. widac go teraz :P

a co do tekstu zapodanego przez Chieffa - wine ponosi za to komercha, pogon za pieniądzem i fakt, ze zarówno kobiety jak i faceci boją się wchodzic w stałe związki, bo moze to zrujnowac ich kariery... chore, lecz prawdziwe ;/
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 03:42:50 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17536 dnia: Września 16, 2006, 03:57:16 pm »
Cytuj
Ten Sephiron powiedzial ze narazie musi zniknac z jakichs tam powodow i ze nie bedziep isal, ale ze nas obserwowac bedzie wiec zebysmy sie cos tam cos tam ;/ calegho jego pozegania juzn ie pamietam ;/
Mowil chlopak ze teraz jest game designerem ;] Parafrazujac Tanta: Daje glowe, ze jego game designing konczy sie na RPG makerze. ;] Ale kto wie, moze Sephiron bedzie polskim Hideo? ;]

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17537 dnia: Września 16, 2006, 04:05:32 pm »
Cytuj
a co do tekstu zapodanego przez Chieffa - wine ponosi za to komercha, pogon za pieniądzem i fakt, ze zarówno kobiety jak i faceci boją się wchodzic w stałe związki, bo moze to zrujnowac ich kariery... chore, lecz prawdziwe ;/
Winę ponoszą za to "podatki, podatki-jak nie zapłącisz, pójdziesz za kratki" :)




Taka typowa ruska morda. Putin nie jest przystojniakiem, ale na pewno nie można odmówić mu świetnego imidżu. Nie popełnia żadnej gafy, ma świetną prezencję oraz wizerunek i przemyślane wypowiedzi. W końcu stary szpion.  Bush to przy nim pajac i idiota, co chwila przekręcający słowa, Chirac to złodziej i pedał, Blair to pajac i klaun, a Kaczyński to pierdoła i gapa. Powinni brać przykład z Władymira.

Cytuj
Mowil chlopak ze teraz jest game designerem ;]
Może jest krupierem w lokalnym kasynie, albo rozdaje karty na turniejach brydża?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #17538 dnia: Września 16, 2006, 07:00:43 pm »


Now look here... WHO IS DA MAN! Wielki Tantalus, ID: 104714, znowu wychodzi zwycięsko z kolejnej potyczki, jaką szykowała na niego uczelnia. Weselcie się za tem ludu, pijcie jego zdrowie i pieśni snujcie o jego wielkich dokonaniach. Wiadomo, nie jest taki fajny jak Sephiron, ale będzie zaliczał wszystkie egzaminy z taką klasą, to kto wie? Może kiedyś będzie...

 

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #17539 dnia: Września 16, 2006, 07:04:22 pm »
damn ostatni raz za łapówke daje 5 zł ;/ .Next exam u shall FAIL :F