Autor Wątek: Japonia  (Przeczytany 28368 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 26, 2005, 06:06:50 pm »
hahahahahahahaha... takie coś mogli wymyślić tylko japończycy.... czasami mi ten naród imponuje swoimi pomysłami.

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 26, 2005, 10:04:58 pm »
buhahaha ci to mają pomysły :D
kurde na takiej poduszeczce to można spać :D

a co do wyjazdu do japoni. syn kumpla ojca (no co :P) wyjachał do japoni do pracy jako wolaontariusz (tak to sie chyba zwie). Płacił podajże tylko za bilet, a zakwaterowanie i wyżywienie miał darmo. Spoko, naucze sie języka i też tam pojade :D :D hehe niemato jak marzenia.....
 

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Japonia
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 27, 2005, 05:34:17 pm »
ja bym se taką poduszkę kupiła...ale chyba prędzej te kobiece uda [wygląda wygodniej,a ta "dla pań to wogle sprawia wrażenie strasznie badziewnej]

Z jpońskich nowinek,to beka jest z programów gdzie np. zżerają swoje wymiociny,a kto sam nie "zasili puli" ten wygrywa
 

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 30, 2005, 02:27:04 pm »
Jako że napewno nie każdy ma czas na to aby coś tam sobie poczytać na Kitto Nippon czasem napisze i tutaj coś co tam pisałem... ot tak bo mam sprzatać a mi się nie chce, a to nawet całkiem ciekawe... Ofkoz tam jest stworzony osobny temat z takimi nowinkami ale tutaj nie miałem zamiaru przecież robić osobnego tematu do nowinek technologicznych.

Jak wiadomo japończycy dużo pracują nad robotami, ostatnio na sieci natknałem się dzieki kumplowi/dziewczynie (dzięki Bambiemu eM znaczy się ;]) na takiego oto robota:



http://www.cdrinfo.pl/news/8514

Nie powiem żeby nie było to imponujące... oczywiście narazie tylko wygląd imponuje bo jego umiejętności już nie tak bardzo, ale zwróciłem na to uwage bo wcześniej widziałem tylko te takie srebrne robociki zawsze.

Czyżbyśmy powoli zbliżali się do sytuacji jaka miała miejsca w mandze/anime Chobits? Kto chce słodką Chii dla siebie ;] Persocony wymiatają ;]
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2005, 02:29:06 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 30, 2005, 04:32:45 pm »
Hehe na początku szukałem na zdjęciu tego całego robota, dopiero po chwili sie zczaiłem że to ta babka :P Tak to jest jak sie ma taki zapłon myślenia jak ja....

Cytuj
Czyżbyśmy powoli zbliżali się do sytuacji jaka miała miejsca w mandze/anime Chobits? Kto chce słodką Chii dla siebie ;] Persocony wymiatają ;]
Spoko by było :D Tyko żebym jeszcze żył... :P

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Japonia
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 14, 2005, 06:16:57 pm »
To ja się znów pochwalę... nie pisalem troche na forum, a to z tego powodu ze znow bylem w Japonii :]. Niedawno wróciłem. Tym razem nie mogłem sobie pozwolic na wieksze zakupy bo nie mialem zadnej pracy. Przywiozlem sobie tylko kilka plyt audio i artbooków. Ale ciezko bylo wyzyc ze srodkow ktorymi dysponowalem. Bywalo ze przymieralem z glodu :x. Gdyby nie pomoc znajomego którego poznalem wczesniej to skonczylbym marnie. Drugi raz w cos takiego sie juz nie wpakuje... chyba ze Mihagi bedzie tak mily i skoluje mi jakas prace. Ale nie wczesnie planuje nastepny wyjazd.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 14, 2005, 06:38:28 pm »
Cytuj
To ja się znów pochwalę... nie pisalem troche na forum, a to z tego powodu ze znow bylem w Japonii

ARGH!!! DIE IN HORRIBLE WAY CHOCOBO!!! Ty już któryś raz do Japlandu pojechałeś, a ja ani razu... Ale przysięgam na moje PS2 i zbiór gier Square, że kiedyś ma noga dotknie kraju kwinącej wiśni...

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Japonia
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 14, 2005, 06:43:19 pm »
Gdybyś szukal przewodnika czy cos takiego, albo jakichs kontaktow w Japonii to skontaktuj sie ze mną. Chętnie pomogę :).

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 14, 2005, 06:46:38 pm »
OK Chocobo... jakbym jechał, to ci powiem... ale póki co chcę się nauczyć języka, bo po angielsku to ja się z nimi nie dogadam (bynajmniej nie dlatego, że tego języka nie znam, bo ja prawie native speaker jestem heh)

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Japonia
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 14, 2005, 07:02:00 pm »
Przesadzasz. Nie jest tak zle. Mozna sie tam dogadac po angielsku. Z roku na rok jest tam z angielskim coraz lepiej. Widac ze coraz bardziej otwieraja sie na swiat. No i akcent jakby troche lepszy zalapali ;). tzn bardziej zrozumialy. Moze mi sie tylko wydaje, ale jest roznica w porownaniu do tego jak mowili 2 lata temu.  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 22, 2005, 08:20:49 pm »
No to jako że wróciłeś Choco to powtórze moje pytanie z poprzedniej strony:

Cytuj
Nie wiem czy moge zapytać, ale w sumie to ile pieniędzy miałeś jak wyjeżdżałeś? Około 6 na bilet + ile jeszcze na wydatki tam miałeś oszczędności? Ofkoz jeśli o takie coś można pytać bo o kase tak lipnie pytać...
Aha i pisałeś że wyjeżdżałeś na wakacje, czyli że byłeś na 2 miesiące zawsze? (bo pisałeś że w sumie wyszło 6 miesięcy około, czyli na caŁe pół roku nie wyjeżdżałeś...)
Po za tym czy przez te 2 miesiące zwróciła ci się duża cześć kasy którą wydałeś na wyjazd? Bo w sumie jeśli bilet na samolot to 6 tyś. zł. a ty pracowałeś w pubie dajmy na to 2 miechy i udało ci się uzbierać jeszcze kabone z zyskiem to tam na serio nieźle musieli by płacić....


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Japonia
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 22, 2005, 09:34:23 pm »
Hehe... nie jest tak pięknie. Miałem o tyle dobrze, że nie płaciłem sam za bilet. Dobrzy znajomi moich rodziców zafundowali mi podróż, a także lokum i w dużej części wyżywienie. Dlatego wyszedłem na swoje i nie narzekałem. Ostatnio jednak wyjechalem   na własną rękę, bo nie chciałem nadużywać gościnności państwa Konichi. Oni oczywiście jak typowi japończycy zapewniali, że przyjmą mnie znów z otwartymi ramionami, ale kto to wie co oni tak naprawdę sobie myślą. Mimo wszystko nie obyło się bez pomocy Mihagiego, dlatego trochę mi teraz głupio :-/. Ostatnim razem wziąłem ze sobą dosyć znaczną sumę, ale okazało się, że to jednak za mało. Wiedziałem że Japonia jest droga. Nawet planowałem sobie wydatki wcześniej, ale policzyłem sobie za mało... i to sporo za mało. Jeśli planujesz sobie wypad do Tokio na jakiś miesiąc to bez kilkunastu tysięcy nawet o tym nie myśl.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 16, 2006, 07:26:23 pm »
Prawdziwe katamari na japonskich biurkach ^^'

Magnetic katamari:


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 04, 2006, 10:06:57 pm »
To ja pozwole sobie analogicznie do kilku pierwszych wypowiedzi
Plusy:
-tradycja/kultura/religia/obyczaje
-silne poczucie więzi
-honor
-fascynujące zabytki i instytucja samuraja
Minusy:
-ksenofobia, nacjonalizm, szowinizm- długoby wymieniać
-piętnowanie gaijinów, kaleków, zdeformowanych, jednym słowem WYRÓZNIAJĄCYCH się
-mentalność grupowa
-dobro narodu nad dobrem jednostki
-kanji
-trzy twarze japończyka
-brak bezpośredności w kontaktach

Długo by wymieniać. Japonia jest pięknym i atrakcyjnym krajem, jednak średniowieczna i ksenofobiczna mentalność Japończyków jest ich największą wadą.

Cytuj
Historja Japonji (miecze(miałbym tego tone w hacie) samuraje, legendy, historje o rewolucji, legeny z związane z Meji)
Eksperymenty medyczne na cywilnej ludności w czasie IIWŚ. Kopce z uszu podczas inwazji na Koree. Ich historia kryje w sobie ciemne strony o których często Japonczycy chcą zapomnieć. (IIWŚ np.)

Cytuj
Mama gra z tatą w SoulCalibura2 ale potem zaraz zapylają do pracy, w drodze powrotnej kupią sobie nowe Mangi a ja se je pżeczytam.
Tata siedzi do późna w pracy, potem idzie z szefem na piwo i wraca o północy. Mama cały dzień siedzi w domu jako kura domowa, a ty siedzisz w szkole i wracasz nieco przed ojcem, bo oprócz szkoły masz mnóśtwo zajęć dodatkowych. Mangi czytasz w tramwaju/pociągu/metrze.

Cytuj
8. Bezrobocie... ciekawe ? pewnie jest niższe niż 10%
Zdziwiłbyś się. BEzrobocie to powazny problem w Japonii od kilku nastu lat- niz demograficzny- w 2010 roku 60% będą stanowiły osoby w wieku poprodukcyjnym {IIRC]

Cytuj
Po za tym kiedyś w jakiejś książce przeczytałęm że u nich w kraju jest duży stopień samobójstw..
Niewiele większy niz w byłych krajach ZSRR. Większym problemem jest zastraszający niz demograficzny w Japonii. Co doprowadzi ich gospodarke do szaleństwa i w końcu rynek USA będzie mógł sobie tam poczyniać- na razie Japonia napiera Zachód pod tym względem.

Cytuj
japonki
Japonki są dziwne. Te modelki które widzicie najczęściej... KWestia gustu co prawda, ja jestem Polakiem i kocham Słowianki!

Cytuj
Mam nadzieję kiedyś tam pojechać i zobaczyć jak se Japońce żyją, bo pewnie inaczej niż u nas.
CHcesz darmową wycieczkę do Japonii? Idź na skraj lasu, albo doń i poszukaj mrowiska :) Chyba ze jesteś szychą z Yakuza albo innego rodzaju (wszystko jedno zresztą) wtedy mozesz sobie pozwolić na luksus i te słynne japońskie erotyczne ekscesy w stylu nyotaimori.

Cytuj
chodziło o to że miecz w pochwie był ostrzem do góry czy tam do dołu
To przekaz mu ze za duzo naczytał się podręczników L5k :)

Cytuj
3.bezpieczeństwo - ktoś powiedział - "spróbuj u nas pochodzić z laptopem czy Gameboyem", ja to zaostrze- spróbuj teraz (21.42) iść do sklepu i nie zostać zaczepionym o "zeta na wino"... niejest to chyba kwestia okolicy w jakiej mieszkam(centrum sporawego miasta) więc o co tu biega jakby?
To prawda. Wykrywalność zabójstw jest tam praktycznie 99%. Gdy idziesz kogoś zabić, wiesz ze idziesz do pierdla. Ale mimo tej świadomości popełniają te przestępstwa- w imię honoru, bo to dla nich jest wazniejsze niz zycie.

Cytuj
ale kto to wie co oni tak naprawdę sobie myślą
No właśnie :)


Od siebie dodam tylko tyle, ze ongiś strasznie byłem zafascynowany tym krajem i o niczym nie marzyłem jak o zostaniu japończykiem i te sprawy. Zobaczymy jak pójdzie ze studiami, nigdy nic nie wiadomo, ale na pewno nabrałem juz trochę innego spojrzenia na nich. Z tego co pamiętam, mają takie słówko na kogoś kto najpierw jest nimi zafascynowany a potem nabiera sceptycznego, nawet zdystantoswanego stosunku do nich. No bo zawiodłem się na nich. Perfekcjonistyczne społeczeństwo, zamknięte na obcych, odpychające indywidualistów. Czy chciałbym się urodzić Japończykiem- nie. Czy chciałbym tam mieszkać.. sam juz nie wiem. Ale na pewno nie za wszelką cenę.

Offline Samael

  • Soldier
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
    • http://www.jmedia.cba.pl/
Japonia
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 28, 2006, 04:07:53 pm »
Japonia jeszcze w XIX wieku była w całkowitej izolacji od reszty świata (ten shogunat) co spowodowało, że przez kilka wieków "zatrzymali się w rozwoju".
Mimo, iż mają średniowieczne obyczaje itp. to i tak bym chciał tam pojechać chociażby na kilka dni. Uważam, że to jest właśnie urok tego kraju-całkowita "inność". Co do mieszkania tam to gdyby ktoś mi to zaproponował to bym pewnie nie odmówił, ale jednocześnie nie chciał bym opuszczać Polski.
Podsumowując lubię ten kraj i jego mieszkańców, ale co do tego czy tam wyjechać na stałe czy nie jednoznacznego stanowiska nie zajmę, ale na pewno kiedyś sobie odłożę flotę na chociażby tygodniowe wczasy na wyspach japońskich.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2006, 04:09:09 pm wysłana przez Samael »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 23, 2006, 10:54:57 pm »
Japanese boobs? Who can resist them? Who's not in love with them? ^__^

http://www.youtube.com/watch?v=QXdAEGY3nsk&NR
(a jak nie dziala to jeszcze mozna z tad wchodzic -ale nie wiem czy to tam jest na trwale:
http://loki.prv.pl/)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2006, 11:00:28 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 24, 2006, 12:12:32 am »
Gipsi - Masz dałna dziewczynko i dodam jeszcze, że ci się znacznie powiększył od ostatniego badania. Przecież te cycki są sztuczne....

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Japonia
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 24, 2006, 12:32:34 am »
daaaaaaaaaaaaah



przeciez wiem - nie mam przeciez 10 lat ;]
A to nie sa sztuczne cycki tylko takie cos co soie dziolszki zawieszaja, zreszta to chyba jest jakby rekama takiego czegos... anyway fajnie to wyglada jak one biegna i leci ta piosenka boba marleya w tle... no i fane dupki ogolnie, ta ktora jest pokazana w takim jakby mundurku szkolnym ma cudowny ubior (chodzi o te ktora wchodzi sobie do pokoju zaraz po scenie dziewczyny ktora sie masturbuje na lozku)


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Riskbreaker

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Japonia
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 18, 2007, 01:55:31 pm »
To i kolej na mnie  :D
Dlaczego chciałbym wyjechać do Japonii?
Plusy:
- duże sklepy ze sprzętem,grami,anime,mangą
- kino azjatyckie (wprost je uwielbiam - chciałbym uścisnąć dłoń np.reż.Takeshiego Miike lub  Takeshiego Kitano!!!
- Japonki  ;D (niektóre mniammm..)
- kultura
- architektua
- wielgachne miasta
- I suppose i love this country hehe
Minusy:
- język (nie do nauczenia)
- japonska muza
- japonski styl ubierania (nie każdy mnie sie nie podoba)
- Yakuza  ;) Triada itp.  ;)

Codzień marzę o wyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni  :)
PS2 SCPH 77004 + Modbo760

Offline ZedeKiaH

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
  • vampire in the shadow
    • Zobacz profil
    • Galeria
Odp: Japonia
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 20, 2007, 01:40:29 am »
oj,bardzo chce zobaczyć ten kraj. Obecnie jest to moje wymarzone miejsce do zamieszkania.Ale wiadomo,sa plusy i minusy, najpierw trzeba pojechac i zobaczyć czy te minusy uniemożliwią życia tam.

Plusy:
-większość z ich mentalności mi pasuje.Nie będę na ten temat sie rozpisywać
- spokój ale zarazem dziwactwa i wybryki
- humor( choć nie zawsze)
- kultura
- technika
-architektura
- muzyka( ale ta tradycyjna,albo melodyjna, z sountracków,anime, itp)
- sposób rysowania np. tła w filmach ghibli itp. to arcydzieło. Przyszłość wiążę z plastyką, kocham en styl,chciałabym coś podobnego tworzyć.
- jedzenie (lubie chińskie itp ,ale tradycyjne japonskie dobiero zaczne próbować)
- współpraca, organizacja w pracy
i wiele innych
- mieszkania
-czystość( w domach podobno nie,sa strasznie zagracone,bo japonczycy lubią kupować różne gadzety,a nie lubią się potem tego pozbywać. Jest to opinia pewnego obserwatora,nie wiem jak w rzeczywistosci)
Minusy
-praca: przywiązanie do jednej firmy do końca życia, najwyższy statut mają najstarsi.( mam nadizeje ze to sie zmienia)
- stosunek do gajinów. Podejrzewam że baaardzo ciężko byłoby mi dostać jakąś pracę artystyczną ( na dobrych warunkach)
- siedzenie na podłodze.
- dziwna otwartość. Raz ludzie odważni,śmiali,bez kompleksów z drugiej zamknięci, nieśmiali,poddani woli innym
- gdy w naszym kraju przecietni ludzie sa głupi itp u nich przecietni ludzie wogóle nie myślą samodzielnie.Chodzą jak robociki, gdy staną przed nową sytuacją,gubią się kompletnie.Ale i tak wole chyba to niz głupote i chamstwo.